Kdaj v šolo?

*sara* · 7826

*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
: 25 Maj 2007, 15:06:36
Glede na to da kmalu kmalu pride v naš dom nova psička (pasme zlati prinašalec)  in z njo nameravam iti v šolo, me zanima, kdaj je najbolj priporočljivo začeti s šolanjem v pasji šoli?

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1 : 25 Maj 2007, 15:08:58
Glede na to da kmalu kmalu pride v naš dom nova psička (pasme zlati prinašalec)  in z njo nameravam iti v šolo, me zanima, kdaj je najbolj priporočljivo začeti s šolanjem v pasji šoli?


Čim prej ;) Sploh če nimaš do sedaj nobenih izkušenj s šolanjem psa.

Lp nina



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2 : 25 Maj 2007, 16:09:33
Čim prej ;) Sploh če nimaš do sedaj nobenih izkušenj s šolanjem psa.

Pa paziti je treba, v kakšno šolo.  ;)


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #3 : 08 Julij 2007, 19:56:36
Slišala sem da v Bakovcih morajo psi biti stari NAJMANJ 6 mesecev,da se lahko vpišejo v šolo!!!Vaše mnenje?



_lily_

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 4
Odgovori #4 : 08 Julij 2007, 21:24:17
Moje mnenje o tej pasji 'šoli'....izogibaj se je koliko je pač najbolj možno. Sicer ne vem kako to 'deluje' glede teh pasjih šol oz. kinoloških društev pa vseeno... v Bakovcih je samo nek tečaj, kjer so vsi psi skupaj. Ne uči se posebej skupina za A, bbh itd., pa tudi na koncu nimajo pravega izpita ampak samo nek zaključek, kjer pokažejo kaj so se v času obiskovanja tega tečaja naučili... vglavnem..ta stric, ki to kinološko društvo vodi, po mojem mnenju nima vsega ravno 'pošlihtanega' v glavi, ali pa ne ve, da se je treba tudi na področju kinologije izobraževati.
To, da morajo biti psi stari najmanj 6 mesecev, da se lahko vpišejo v njihovo šolo, pa je povedal v oddaji o živalih na naši lokalni TV...voditeljica je pa še pristavila, da ima prav, saj da so prej psi še preveč nori ??? :-X (ta voditeljica je tudi članica DZZŽ Pomurja, pa ima včasih takšne izjave, da boli glava...namesto, da bi izobraževali nevedne....ah...)
No, rečeno je bilo tudi, da bi se pa naj drugo leto uvedli izpiti (da bo sodil celo pravi sodnik! ::) ), želijo pa tudi ponovno začeti z agilityjem (imajo že dva psa, ampak jih še čaka veliko dela, saj mora biti pes toliko ubogljiv, da je lahko brez povodca in mora ubogati na besedo ali na kretnjo roke... besede predsednika društva...)
...upam, da se bo s tem vsaj tamkajšnji način šolanja malo popravil...

lp, tina



missy

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 11
Odgovori #5 : 08 Julij 2007, 21:41:13
Moje mnenje o tej pasji 'šoli'....izogibaj se je koliko je pač najbolj možno. Sicer ne vem kako to 'deluje' glede teh pasjih šol oz. kinoloških društev pa vseeno... v Bakovcih je samo nek tečaj, kjer so vsi psi skupaj. Ne uči se posebej skupina za A, bbh itd., pa tudi na koncu nimajo pravega izpita ampak samo nek zaključek, kjer pokažejo kaj so se v času obiskovanja tega tečaja naučili... vglavnem..ta stric, ki to kinološko društvo vodi, po mojem mnenju nima vsega ravno 'pošlihtanega' v glavi, ali pa ne ve, da se je treba tudi na področju kinologije izobraževati.
To, da morajo biti psi stari najmanj 6 mesecev, da se lahko vpišejo v njihovo šolo, pa je povedal v oddaji o živalih na naši lokalni TV...voditeljica je pa še pristavila, da ima prav, saj da so prej psi še preveč nori ??? :-X (ta voditeljica je tudi članica DZZŽ Pomurja, pa ima včasih takšne izjave, da boli glava...namesto, da bi izobraževali nevedne....ah...)
No, rečeno je bilo tudi, da bi se pa naj drugo leto uvedli izpiti (da bo sodil celo pravi sodnik! ::) ), želijo pa tudi ponovno začeti z agilityjem (imajo že dva psa, ampak jih še čaka veliko dela, saj mora biti pes toliko ubogljiv, da je lahko brez povodca in mora ubogati na besedo ali na kretnjo roke... besede predsednika društva...)
...upam, da se bo s tem vsaj tamkajšnji način šolanja malo popravil...

lp, tina

Tina s tem človekom dokazano ni vse okej  ;D Ko sem ga jaz vidla na TV so se mi zasmilili vsi ki obiskujejo to šolo.
Če greš v tako pasjo šolo je lahko samo dvoje. Ali nisi normalen ali pa seznanjen z šolami in drugimi pasjimi rečmi. Verjetno je najpogosteje krivo to drugo.

To so ljudje, ki so še vedno malo zamaknjeni s časom in še vedno ne priznavajo popolne podpore šolanju z pozitivno motivacijo.

Lp


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #6 : 08 Julij 2007, 21:45:40
Tina s tem človekom dokazano ni vse okej  ;D Ko sem ga jaz vidla na TV so se mi zasmilili vsi ki obiskujejo to šolo.
Če greš v tako pasjo šolo je lahko samo dvoje. Ali nisi normalen ali pa seznanjen z šolami in drugimi pasjimi rečmi. Verjetno je najpogosteje krivo to drugo.

To so ljudje, ki so še vedno malo zamaknjeni s časom in še vedno ne priznavajo popolne podpore šolanju z pozitivno motivacijo.

Lp
Se strinjam. ;)



_lily_

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 4
Odgovori #7 : 08 Julij 2007, 21:56:21
Tina s tem človekom dokazano ni vse okej  ;D Ko sem ga jaz vidla na TV so se mi zasmilili vsi ki obiskujejo to šolo.
Če greš v tako pasjo šolo je lahko samo dvoje. Ali nisi normalen ali pa seznanjen z šolami in drugimi pasjimi rečmi. Verjetno je najpogosteje krivo to drugo.

To so ljudje, ki so še vedno malo zamaknjeni s časom in še vedno ne priznavajo popolne podpore šolanju z pozitivno motivacijo.

Lp
Najbrž bo res krivo tisto drugo. Sošolka je s svojim psom obiskovala to šolo. Seveda se prej niso nič pozanimali ne o tej in niti ne o kakšni drugi šoli. Po parih obiskih (in mojem prepričevanju naj ne hodijo več tja), pa so le ugotovili, da s takšnim načinom šest mesečnega psa ne bodo naučili popolnoma ničesar (pes na poligonu ni hotel delati, ko pa so vadili doma, na sprehodu in na primeren način, pa je z veseljem naredil vse).
Potem pa se s to šolo še hvalijo po TV...so kazali posnetke, ko so tečajniki kazali, kaj vse so se naučili...videli smo lahko samo cukanje, vlačenje psa za sabo ipd...mislim, da sta bila samo dva psa brez povodca...
ah..

lp



missy

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 11
Odgovori #8 : 08 Julij 2007, 22:01:46
Takšne odaje bi morali definitivno ukiniti. Če je ta voditeljica ne vem kaka ljubiteljica živali-psov pol bi že malo več mogla vedeti o šolanju in ne bi smeli dovoliti takih odaj  ???
Tina: Lepo da si jo prepričala, hvala da si prepričala tudi mene z Topolščico  :)
Lp


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #9 : 09 Julij 2007, 11:25:15
Huh,še dobro da bova kidva obiskovala KD Ljutomer! :)



daša

  • *
    • Prispevkov: 118
    • Točke: 0
  • **I never had someone, that knows me like you do**
Odgovori #10 : 09 Julij 2007, 11:33:03
Meni je bila najbolj neumna izjava poleg vseh ostalih v tisti oddaji ta,da se prostor nauči tako,da moraš psa z levim komolcem potisniti k tlom >:( >:( >:( >:( >:(.
Groza,kot,da precednik nima pojma in popolnoma vse je razlagal tako NERAZLOČNO,da me je bolela glava.
lp


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #11 : 09 Julij 2007, 17:26:11
Jaz sem bila tam, ko sem se odločala za pasjo šolo, pa sem se po 10-15 min obrnila in odšla. Ne moreš tako ... :-\

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


tajchy

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
  • Boni I miss you
Odgovori #12 : 27 September 2007, 14:24:21
Čaw

Mene pa nekaj zanima glede šole. Moja Tara je sedaj stara 2 meseca pa se odločam da jo čez kakšne 3 mesece peljem v šolo. Zanima me ali je kdo iz okolice Krškega, Brežic in da ima izkušnje z Kinološkim društvom v Brežicah? Tam bi namreč peljala Taro


hvala


lp


tajchy

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
  • Boni I miss you
Odgovori #13 : 27 September 2007, 14:27:04
ups...šele zdaj sem opazila da so tudi teme glede Kinoloških društev...lahko to prestavite tudi tam




lp