Nala - zlata prinašalka

Bela stella · 111186

Bisa-Biba

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #270 : 13 Julij 2007, 09:03:12
Živjo!

Hja,res se jima je zrolal.  :)


Tekali sta okoli hiše, zašli sta tudi k sosedom. Še dobro, da nimamo veliko prometa mimo hiše.  ;)

Ko je Nala odšla je Bisa bila utrujena (ni čudnega, če pa sta se tako podili)  ;D . Zvečer pa smo imeli z Biso še pasjo malo šolo in tam se ji ni nič dalo.

Po šoli pa v svoj pesjak, kjer je z užitkom zaspala.  ;D ;D ;D



Lp



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #271 : 13 Julij 2007, 09:40:53
Hehe ja itak da sta bile obe čist fertik. Nala je pa tko čudno zajokala ko smo se odpeljali od vas, kot da bi bila žalostna. Je hotla še mal pri sestrci ostat :D



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #272 : 13 Julij 2007, 12:05:59
Vidim da ste res 1000 uživali  :D . Ko pravimo da so si tako podobne..ko so na slikah pa so res iste (zato eni oprsnico, drugi ovratnico ne  :D (hec) ).

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #273 : 13 Julij 2007, 21:28:03
Jaz odhajam na  zaslužen dopust, zato bo tale tema z moje strani malo na počitnicah :D Nalo bosta doma pazili mami in sestra, hudga ni je ne bo, samo jst jo bom neskončno pogrešala.

 Lepo se imejte, se tipkamo čez teden dni ;)



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #274 : 22 Julij 2007, 16:20:59
Pa sem nazaj po tednu dni dopusta. Nala je medtem očitno zrastla, res je prava babnca :D Res sem jo zelo zelo pogrešala. Ko sem prišla domov okoli 1h zjutrah, sem jo šla takoj prečohat. Je take simpatične glasove veselja ven spuščala hehe. Je pa večino časa moje odsotnosti čez dan kar prespala, saj je bilo zares zelo vroče. Medtem je dobila nekaj zelo zelo uporabnega v teh dneh. Čisto njen bazenček :D Je kar velik, Nala pa v njem zelo uživa in se hladi.


Bisa, se pridete kopat k nam?  ;)



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #275 : 23 Julij 2007, 06:54:10
Iiiii. kakšen fajn bazenček! Se lahko pridemo kopat? :D

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #276 : 23 Julij 2007, 08:34:36
o, ta vaš bazenček je pa res super, samo pri naši rivi bi biu samo za gledat, ga bi najbrš u momentu pregrizla ::) .
Aja..in use najboljše sestricam za 4 mesece :D

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #277 : 23 Julij 2007, 11:21:09
Najprej čestitke Nali, Bisi in Rivi za 4 mesece    jupii kako rastejo hitro :D

Kopat se lahko pridete vsi k nam  , jasno če vaš kuža nima nagnjenj k uničevanju bazena haha.

Sem tud jst najprej mislila, da ga bo Nala napadla, ampak res prav nič. Lepo nori po njemu, prinaša igračke ampak kakih drugih uničevalskih nagnenj pa nima. Je pa zato včeraj v prafaktorje dala nastavek za pomivanje po tleh in gobo za pomivanje haha.

Že nekaj dni menjava zobke, tako smešno zgleda ker sta kar dva zobka en zraven druzga. Zato mogoče tudi bolj grize zadnje dni.

Od danes naprej pa se prestavimo s štirih na tri obroke dnevno ;)



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #278 : 24 Julij 2007, 08:56:00
Lepotičkam Nali, Bisi in Rivi - Vse naj naj za 4. mesece!  :-* :-* :-*

Tina in Taj



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #279 : 24 Julij 2007, 09:22:37
Hvala  :-*

Nala je včeraj dobila en tak spešl piškotek od Almo nature z oksuom breske, ga je tko zmazala in vse drobtinice iskala v travi še par minut. Opažam da ji je kar veliko stvari zelo všeč. Zadnjič sem ji dala malo nektarine, mi je še nekaj časa potem lizala roke, tok ji je bilo všeč :D



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #280 : 24 Julij 2007, 12:05:46
Hvala tudi od nas.

S hrano pa tudi mi eksperimentiramo dosti ampak pomalo. Tako dobi včasih malo riža, pašte, pa tudi različno sadje, breskve, jabolka in kot se za poletje spodobi tudi malo sladoleda ... ampak v majhnih količinah  ;D. In za enkrat še nisem dobila stvari ki ji nebi bila všeč :D

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #281 : 24 Julij 2007, 13:11:39
Pri nas s kuhano hrano še nismo nič eksperimentirali, bomo s tem kar počakali še en čas. Sadje pa sigurno paše v teh dneh, sladoleda pa tudi še ni probala. Je pa mala gospodična pojedla pol čevapčiča, ki si ga je postregla seveda sama. Se je oblizovala tko da to ni blo res, pa vsa zmedena iskala naprej kje je še kakšen. Samo smo pravi čas opazli in jih takoj umaknili z nizke mize haha.



Bisa-Biba

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #282 : 26 Julij 2007, 15:00:21
Hej!

Res super bazenček, mi Bisi dajemo brikete, včasih tudi sadje-nektarine, jabolka, hruške. Jabolko ji damo in potem ga grize...
Hja, res ji je všeč!



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #283 : 26 Julij 2007, 15:02:29
Jabolka imamo tudi mi domača, ubistvu so sosedova in ravno mejijo na naše dvorišče, tako da jih Nala pridno pobira, grize in je :D



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #284 : 30 Julij 2007, 14:59:42
Nali lepo izpadajo zobki in rastejo novi. Grize vse kar ji pride pod gobček  :D
Sicer pa mlada dama okuša več okusov sadja, ki ga do zadnje pikice poliže in poje. Danes je malo žalostna ker dežuje in ne more tekat naokoli in delat neumnost hehe, je kar z mano mi pomaga pisat diplomo - beri: leži k kravica :D

Trikce ponavljamo in izpopolnjujemo še naprej. Dodali smo še trikec: koma. Uleže se na hrbet pa vse 4 od sebe. Nismo še čist izpopolnil, ker bi rada da zadrži tak položaj čisto pri miru nekaj sekund. Ampak tudi to bo :D

Frontline se mi zdi da je čisto spustil po 14 dneh, ker smo se vmes veliko kopal. Skoz se neki grize, čeprav kakih živalic na njej ni vidnih. Bom še kak dan počakala, potem pa kar novo ampulo.



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #285 : 02 Avgust 2007, 14:24:37
Mala zverinica uživa kot se le da. Sicer ji malo nagajajo zobki, ampak tudi to bo slej ali prej mimo. Lulanje v pesajku je zgleda prerastla, zadnje čase s tem nimamo nobene težave, upam da bo tako tudi ostalo. Sem opazila, da sedaj veliko dlje zadrži urin kot prej, ko je lulala praktično kar ves čas. Obožuje sadje, vse od jabolj, banan, nektarin in breskev. Za jogurt pa bi naredil vse. Poliže vse kar vidi in potem te seveda gleda s tisitmi učki : dej mi še :D
Še kakšna slikica zadnjih dni:

Njami njami je dobra breskva, še mi dej ;)



Včeraj smo bili na prvem pravem sprehodu, kjer je bila Nala spuščena. Pri nas imamo veliko narave, travnikov itd, zato je to izvedljivo. Najprej je bila privezana, nato pa smo jo spustili in se mi zdi da se ji je kar smejalo. Veselo je tekala naokoli, raziskovala levo desno vse možno in kar sem najbolj vesela - vsakič ko je šla malo bolj stran od nas in sem jo poklicala je vedno pritekla nazaj k meni.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #286 : 02 Avgust 2007, 14:25:56
Kako hitro odrašča :o Ful je lušna :-*

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #287 : 02 Avgust 2007, 14:31:03
zoe hvala ti  :-* ja no raste tko hitro, da se mi zdi da kar vidim kako :D



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #288 : 02 Avgust 2007, 22:21:40
WaW kako je že velika! :o Prava lepotička... :-* se vidi, da pri vas uživa sto na uro!  8) :-*



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #289 : 03 Avgust 2007, 10:43:09
Hvala tudi tebi Taj ;) Res uživa, tukaj pa ne morem zanikat :D Sej se ji ves čas neki dogaja, pa res smo skoraj cel dan z njo. Sicer bo jeseni malo drugače, ker grem jst na žalost že v službo, bo pa sestra mogoče malo več doma. Vsekakor pa bomo čim več skupaj, saj zato jo pa imamo, da si delimo trenutke.

Včeraj sva bile spet pri fantu v Murglah. Na sprehodu po Poti spomin in tovarištva smo srečali res zelo veliko psov. Skoraj vsi so bili zelo prijazni, navajeni drugih psov in se je lepo z njimi poigrala. Na koncu poti pa proti nam priteče velik ovčar, točno kater ne znam povedat, itak je bil neodvezan in direktno na njo. Jst sm se tok ustrašla, sem jo sam bolj k sebi potegnila, tist pes se je ustavil in jo mal prevohal, potem pa jo nekak malo ruknil, da je minimalno zajokala oz kaj jst vem mogoče se je samo ustrašila. Hvalabogu ni blo nič hujšega, ampak iz vsega tega hočem povedat to, da je folk popolnoma neodgovoren, ker majo svoje pse sploh pa take velike spuščene. Ko je tisti pest stekel k nam ga je lastnica zelooo mirno poklicala k sebi, sploh se ni kej pretegnila. Jst bi Nalo takoj poklicala k sebi, ona pa tko na easy ga 2x pokliče in itak ni pršel k nje. Šele potem ko se je njemu zdelu se je obrnil. In spet smo pri ljudeh, ki se obnašajo, kot da je cel svet njihov. Sej je bilo več tudi drugih psov odvezanih, samo čisto vsi od prvega do zadnjega so bili zelo prijazni in navajeni drugih psov. Torej še enkrat lahko rečem - pse na vrvice!



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #290 : 03 Avgust 2007, 13:22:52
Eh, Bella stella, samo zato, ker je pes velik še ni strašen. A ji je sploh kaj naredil? Mal jo je povohal in dregnil vanjo. Big deal.  ::)  Ne delaj tragedije. Če boš preveč zaščitniška, ne bo dobro. Svoj strah si prenesla nanjo. Bravo. Bi bilo bolje, če bi se obnašala, kot, da ni nič in posledično bi tudi tvoja odreagirala kot, da ni nič. Kolikokrat so že mojo kaki psi nalajali in se zapodili vanjo, pa ni bilo nič. Jaz sem se obnašala kot, da ni nič in to je to. Sploh pa, tvoja ima zdaj kaj? 4 mesece? Verjemi mi, tako mlademu psu ne bo noben nič naredil. Ko bo odrasla in se bo začela postavljat zase, takrat boš pa mogla bolj pazit. Sploh, če je bolj dominantna in se ne bo hotela podrejat.

Kristinca & Florinca


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #291 : 03 Avgust 2007, 13:38:30
Ne bi rekla da ji je kaj naredil, sej ni bil moj point v tem. Point je bil v tem, da je folk neodgovoren in da puščajo svoje pse odvezane tam, kjer je veliko ljudi, otrok, sploh pa drugih psov. Jst sem se pač ustrašla, ja mogoče sem še preveč zaščitniška, ker je le še majhan če tko pogledaš. Sploh pa v primerjavi s tistim psom, ki je bil dvakrat večji od nje. Mi je čist jasno da se bo mogla tud sama branit itd samo vseeno, tebi se zdi pa prov da psi kar letajo okoli in ko se nek pes zapodi v drugega, lastnik nič ne naredi al kaj?!



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #292 : 03 Avgust 2007, 14:05:53
Ne mislim se s tabo dajat.  ;)   ::)

Zakaj se je zapodil vanjo, ne vem. Ampak glede na to, da jo je samo povohal, predvidevam, da se je od veselja. Takih psov je vse polno. Tudi mene je že kdaj kak tak nadebudnež, ki je od zadaj prišel kot sulica, prestrašil. Ampak tebi so (ker imaš mladiča) všeč samo tisti, ki pridejo počasi in previdno, da ne bi prestrašili tvoje princeske. 

Zakaj se lastnica ni vznemirjala, tudi ne vem. Najbrž zato, ker pozna svojega psa in ve, da je neškodljiv. Malo bolj zanesen, ampak neškodljiv.

Brez panike, pa bo vse v redu. Na svetu je vse polno takih in drugačnih ljudi. Ne morejo biti samo taki, ki bi tebi ustrezali.  ;)

Te povsem razumem, ampak moje izkušnje kažejo, da vse svoje občutke prenesemo na psa. Zato: brez panike.

Kristinca & Florinca


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #293 : 03 Avgust 2007, 14:15:57
Do Ginny je enkrat tako prišel sicer ful prijazen zlatko. Zagledal naju je na ene 200 metrov in s polnim gasom do Ginny, ki se ga je ustrašila. Je bil ful prijazen in se je hotel igrati, samo meni vseeno ni bilo všeč. Ginny se je najprej skrivala za mano, potem ga je pa začela podit stran, ampak se kuža še kar ni dal. Ni ravno prijetno :( Lastnica je pa veselo klepetala na telefonu in sploh ni opazila kaj se dogaja.
Ne vem no, mene tudi taki psi motijo. Če pogledam tako, bi se tudi jaz ustrašila neznanega moškega, ki bi začel šprintati proti meni, pa čeprav bi bil ves prijazen ;D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #294 : 03 Avgust 2007, 14:21:14
Mi je valda jasno, da je vsepovsod veliko in ljudi in psov, ki nam pač ne ustrezajo pa vseeno so. Pa vem da bo prišlo še do marsičesa kdaj, lahko pa pač povem kaj mi je všeč in kaj mi ni. No in to mi ni všeč. Zato se bom pa ozirala na to, da jst ne bom taka. Pa jasno je problem tudi v meni, ker ne zaupam drugim psom, sploh pa ne takim velikim.



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #295 : 03 Avgust 2007, 14:40:21
Želela sem ti samo dat nasvet, da se ob taki situaciji skušaj obnašat, kot, da ni nič, ker vse svoje občutke (nehote) prenašaš na psa. Pa vidim, da nima smisla, zato delaj kar češ.


Kristinca & Florinca


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #296 : 03 Avgust 2007, 14:42:13
Florinca nč bit užaljena, vzamem tvoj nasvet v dobro brez skrbi. Samo povedala sem svojo izkušnjo, ni potreben noben napad.



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #297 : 03 Avgust 2007, 14:46:50
Se oproščam, če je zvenelo kot napad. Nikakor ni bilo tako mišljeno.

Kristinca & Florinca


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #298 : 03 Avgust 2007, 15:29:33
Jaz razumem Bela Stello, zato ker ko je bil moj Taj majhen, se je vedno ustrašil psov, ki so prinoreli, kot zmešani zraven... pa čeprav so prišli dobronamerno in veselo. Ampak se je Taj takih močno ustrašil. :-\ In kar nekaj časa sva delala na tem, da se je nehal bati psov, ki so pridirjali in tistih, ki so prišli lepo in počasi, ker se je na koncu bal že vseh. In še danes ni čist ziher, če kakšen prileti kot sneta skira k njemu. Sej ne rečem, da pes priteče do psa in se potem ustavi in ga povoha... to mi je normalno, to tudi Taj dela, ampak roko na srce, eni pridejo in ti psa skoraj podrejo. ::) Pa sej so luštni, samo niso pa luštni psom, ki se jih bojijo. ;)

Drugače se pa strinjam s Florinco, da je treba ohranit mirno kri.  :)



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #299 : 03 Avgust 2007, 16:24:55
Veliko psov je priteklo k Nali včeraj in nobenga se ni bala. Samo ko je pa ta letel k njej pa sploh ni vedla kaj naj nardi, jst pa še manj. Bom pa za vsak naslednji tak stik probala ohranit mirno kri, če bo pa kaj drugega bomo pa pač naprej ukrepal :D Pa sej jst nisem zdej tm tulila pa vreščala pa okol skakala če se je tko slišal haha, jst sm se sama pač ustrašla kaj bo, pa sem samo Nalo malo bolj k sebi potegnila avtomatsko nič druzga. Sj pol sm bla pr miru ko jo je on vohal, hvalabogu je šel kmal stran.

Nala ima pa danes praznik - vse je mokro zunaj in nori kot zmešana, zgleda pa kot mali prašiček haha. Je zadovoljna kot nekaj :D