Nala - zlata prinašalka

Bela stella · 110419

*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #210 : 14 Junij 2007, 20:46:58
Ho, fajn da ti ne poje vsega, naša vedno tako hitro zmaže da se bojim da je potem lačna...ampak se držimo odmirjene količine, čeprav ča ji bi dala še enkrat toliko bi pomojem pojedla...zato pazimo tudi pri pribolških, da če se učiva ji potem dam malo man briket, da se nekako "zgliha". Kolko pa je Nala težka kaj zdaj?

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #211 : 14 Junij 2007, 22:27:18
Ne vem kok je težka, ker je ne tehtam. Jo bomo naslednjih pri veterinarju, ko bo ravno mesec naokoli. Meni izgleda lepa, vitka, taka prava dama :D Upam da bo taka tudi ostala.



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #212 : 15 Junij 2007, 13:14:39
Nala si je priborila rdečo vrečo za sedenje in nori po njej kot nora. Sploh ko hoče iz nje ven haha. Jasno je sedaj njena. To ji damo, kavča pa ne :D




To pa je ostalo od lepih rožic  :-\ Kje so vse ostale sploh ne vem, al jih je kam odnesla ali pa pojedla.Lump! Čist vso svinjarijo da v usta. Se mi zdi, da ji je najbolj všeč zemlja. Ni čudno, da pol ne poje vseh briketov, če se nahrani z vsem ostalim zunaj  :P



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #213 : 15 Junij 2007, 13:21:46
Mislim, da ni več daleč dan, ko bo tale krasotica zasedla tudi kavč.  ;)  :D

Kristinca & Florinca


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #214 : 15 Junij 2007, 13:24:32
Florinca sem skoraj prepričana, da ga ne bo dobila. Mami je bila že tako ali tako proti, da je ona sploh noter. Se je omehčala totalno, ampak za kavč pa še vedno nori :D In tukaj ji dam prav. Lahko ima zares veliko stvari, samo kavča pa ne. Tukaj ne odstopam. Ene meje morajo biti. Ima zunaj svoj hotel, notri prostora še in še, Comfort, box, tole vrečo in dost bo :D



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #215 : 15 Junij 2007, 13:40:32
Evo, pa se javim še v telje luštkani temi in pozdravim malo Nalo in njeno super gazdarico!  :D
Hvala za tiste vaje, nekaj nama jih z Lumom kar prav pride, saj je poslušnost pri nas vedno največji porblem  ::)  In da ti še odgovorim na mail - žal sem imela te dni res precej dela in sem malo pozabila  :-[ - sem iz Ljubljane iz centra. Če vas kdaj pot prinese naokoli, se javite, sicer pa mogoče pridemo v vaše konce konec meseca, ko bo v Domžalah agility tekma.



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #216 : 15 Junij 2007, 13:44:31
gulu hahaha, kok super gazdarica sem bi mogla pa Nalo vprašat. Madonca, sej jo sam kregam neki k ga sračka okol haha. Ne sej ne, se trudim po najboljših močeh delat z njo tko kot je treba.
Upam da mi rata v kratkem posnet filmček s trikci, da boste vidli to zverinico kako uboga če je treba :D



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #217 : 17 Junij 2007, 19:58:15
Nala je bila včeraj prvič na celodnevnem izletu in to na morju  :o Na res veliko žalost nisem mogla zraven (študi me je vlekel za knjige), mi je bilo kar hudo spustiti mojo zverinico iz rok, ko sem vedela, da me ne bo zraven ob prvem kopanju. Vseeno pa je dan preživela popolnoma razburljivo in veselo. Najprej ji ni bilo čisto nič jasno kaj toliko vode dela na kupu - morje. Malo se je ustrašila in se ni hotela kopat. Kasneje po nekaj poskusih je videla, da je fino, je malo plavala in uživala v vodi. Sicer to še ni bilo tisto pravo kopanje, ampak prvič pa je le okusila kako je zaplavati. Izlet na morje z njo moramo kmalu spet ponoviti, takrat pa bom seveda zraven :D



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #218 : 20 Junij 2007, 14:27:29
Tale vročina je pa res huda. Nala kar spi po nekaj ur skupaj v senčki. Zvečer pa resno dogaja haha, se ji čist strga in nori okol, lovi večerne vešče, hrošče in podobne leteče zadeve. Razmišljam, da bi kupili en manjši otroški napihljiv bazenček, da bi se v taki vročini malo ohladila.
Sicer pa je pridna punca, smo se res že navadili drug na drugega. Raste pa pridno, ker vidim da jo vsak dan težje držim v rokah  :o



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #219 : 20 Junij 2007, 14:36:03
Ja, to z bazenčkom ni slaba ideja ampak nevem kolko časa bo zdržal, da ga nebo pregrizla. Mi imamo en plastični škafec, pa se hodi noter ohlajat, ker pri 32 stopinjah.... ::) so res vsi zdelani.

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #220 : 20 Junij 2007, 15:00:09
Zmeraj ko jo pohvalim mi naredi eno neumnost jao  :-\ Jo bom nehala hvalit! Pred par minutami se mi je polulala na Comforta! SPET! Pa kaj ma ona s tem Comfortom? Vrata so bila do konca odprta, ponavadi gre ven, razen če je zaprto slučajno potem opravi kjer ji paše. Ampak zdele pa ne vem kaj ji je bilo, lump en! In pol seveda stoji v tisti luži in po celem stanovanju okol raznaša, da sem zdele pomivala jaooo Nala. No sej zdele je lepo zunaj v pesjaku.

*sara* upam da ne bo imela želje zgrist bazenčka, kar pa seveda ne vem. Kakor ji piči. Ugotovila sem tudi, da je navadna prazna plastenka zelo zabavna igrača in da jo ima rada. Jst se pa matram pa iščem vse možne igrače, ki bi ji ustrezale haha.



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #221 : 20 Junij 2007, 17:31:13
Evo pa smo se prvič kopali doma. Smo se mal znajdl z enim velikim lavorjem :D



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #222 : 20 Junij 2007, 19:53:34
ja, za igrače pa se ti res ne splača zapravljati...palice, plastenke, tetrapaki...vse je bolše kot tisto kar jim kupimo :D

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #223 : 20 Junij 2007, 20:35:43
Najprej naj pohvalim slikice in seveda glavno akterko na njih - pravi cuker :-* in vidim, da tale vaš cuker zelo uživa pri vas sploh pa v bazenčku - škafku... :) :D

Glede Frontline-a pa tako, lahko se ga daje na najmanj 4 tedne... tako, da ji jaz na tvojem mestu ne bi dala še enkrat. Ali pa da bo ziher pokliči k veterinarju in ti bodo oni svetovali.
Kdaj si ji pa na zadnje dala ampulo?




zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #224 : 21 Junij 2007, 17:34:44
A mate kej proti, če pogovore o zaščiti proti klopom in bolham prestavim v že odprto temo o tem?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #225 : 21 Junij 2007, 17:40:52
Zoe - jaz nimam nič proti...  ;) moraš pa vprašati Bela Stello, saj je to njena tema oziroma tema njene psičke... :)



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #226 : 21 Junij 2007, 19:05:09
zoe sej bomo zaključli s tem zdej :D Če želiš pa lahko vseeno prestaviš.
Sem bila v 300 kosmatih, kupila navaden Frontline in bomo vidli, kakšne bojo spremembe. Ne bi reskirala z Advantixom, ker se mi ne zdi vredno tvegat neko reakcijo, če je s Frontline-om lahko tudi ustrezno zaščitena. Sej pravim, bom vidla kakšni bojo sedaj rezultati. Če se še vedno ne bomo znebili zadev, bomo pa potem probali kaj drugega.

Nali pa dogaja v tej vročini hehe, mal skače pa kr dol pade tok ji je revčki vroče. Smešna mi je, ker se nastavla na eno stran hiše, kjer z višine dol kaplja od klime direkt nanjo. Očitno ji paše  :D



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #227 : 21 Junij 2007, 19:16:02
Sem predlagala samo zato, ker je tam večja možnost, da še komu prav pride, in mogoče še kdo doda svoje mnenje :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #228 : 21 Junij 2007, 19:21:12
Evola, sem prestavila, odgovori se zdaj nahajajo v tejle temi: http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=269.0

Počohej malo razgrajačico  :-*

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #229 : 21 Junij 2007, 19:24:49
zoe ni problema ;) Tuki smo za vse :D

Tudi že razmišljamo, da gre Nala počasi ven za čez noč. Sedaj namreč še vedno čez noč spi v hiši. Hotelček zunaj pa še samuje, razen čez dan ko je malo notri. Mislite, da je še prekmalu?



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #230 : 22 Junij 2007, 13:08:36
Nala je preživel svojo prvo noč zunaj v svojem mini hotelčku. Nič ni imela proti, mislim da ji je bilo zelo všeč, ker je bilo sigurno manj vroče kot notri v hiši. Bila je pridna, edino en manjši problemček imamo. Polulala se je notri na zeleni tapison, ampak to že večkrat. Jst vem da v času ko je v pesjaku še ne more zadržat in se mora polulat, ampak če se že mora bi rada da to naredi zunaj pesjaka na deskah, kjer lahko lepo polijem z vodo in očistim. Ona se pa notri, v predprosotru njene hiške. Kakšen predlog kako bi se tega odvadili?
Sicer pa sem vesela, da je bila pridna in da ni težav. Vsak dan je bolje juhej :D



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #231 : 22 Junij 2007, 14:09:17
U, bravo Nala ;D že ponoči zunaj.Jas se mojo še malo bojim pustiti zunaj, da nam je ne kdo frkne, tako da jo imamo čez dan zunaj, zvečer pa v notranji box pod ključ  :) . Mi smo našo navadili tako, da smo košček, kjer smo želeli, da lula, potresli z žagovino in tako pribljižno 1 teden, zdaj pa se je naučila, da hodi vedno v tisti kot ;)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #232 : 22 Junij 2007, 14:12:23
Mi smo pa tole mal zgrešil na žalost in zdej je tko. Če ima kdo kakšen dober predlog, na dan z njim :D

Nala zdele spi že 4 ure brez prestanka, zgleda jo ta vročina totalno zdela. Jah ne morem rečt, da se jst ne bojim da nam je ne bi kdo ukradu, sam enkrat se bo pa tud morala navadit na življenje zunaj. Tam ima zares veliko več prostora, ni ji vroče itd. Ko je spala notr v hiši je bila v lesenem boxu, ki ji počasi postaja premajhen. Mislim, da sem ji naredila s tem uslugo da je zunaj. Edino če bo kaj deževalo, jo bom pa kar notr dala. To ne bi rada da je mokra sredi noči.



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #233 : 24 Junij 2007, 20:46:24
Danes smo šli prvič med veliko ljudi in kužkov - v Tivoli. Bilo je super, Nala se je lepo obnašala :D Smo pa kar naredili nekaj korakov, tako da sva jo na koncu v avto nesla. No nesel jo je moj fant, jst jo že komaj nesem več kot nekaj metrov, ker je že ornk težka babnca:D
 

Če pa ima še kdo kako idejo, kako rešit naš problem ki sem ga napisala zgoraj (lula v pesjak) naj mi pa pove. Ker to kar traja...vsak dan isto  :-\



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #234 : 26 Junij 2007, 10:47:13
hej

Meni se zdi, da tamala se ne ve, da se v pesjaku ali notri v stanovanju/hisi ne sme opravljat potrebe. In dokler tega ne ve, se ti bo se vedno notri polulala/pokakala. Moras jo enako navajati, da se lula zunaj (takrat ko je v pesjaku), kot bi jo navajala, da se ne lula v hisi. Se pravi, jo nosit ven, zavsak ko se ti zdi da je cas, takoj ko se zbudi, po igranju... Ker je ponoci zaprta v velikem pesjaku, jo verjetno tisci, in gre, in se polula. Problem je v tem, da je pesjak prevelik. Ce bi bila zaprta na manjsem prostoru, kot je kletka recimo, naceloma psi ne lulajo/kakajo kjer spijo. Pomoje imas edino opcijo, da ji ponoci omejis prostor, kjer se lahko giblje, oz toliko omejis, da ima prostor samo za spanje, in pa da jo vztrajno navajas, da se notri (ni vazno ali je to hisa/pesjak) ne lula in kaka.
Nas se je naucil zunaj opravljat potrebo pri 4-5ih mesecih, s tem da sem ga vedno ujela, oz vnaprej vedela kdaj bo treba it, in ga hitro nesla ven, tako da se je polulal notri majn kot 10x, pokakal pa samo 2x, v vseh teh mesecih. Kakor nekateri pravijo, tajming je vse!  ;D

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #235 : 26 Junij 2007, 11:48:23
Mogoče ima pa res prevelik prostor hmmm. Čeprav danes sem prišla v pesjak se je pa zunaj polulala, sem bila čist vesela. Najbrž bo res še potreben čas pa veliko vztrajnosti. Hvala Ovcka, bom delala na tem, da se ta problemček reši.



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #236 : 27 Junij 2007, 13:37:07
Nala se je obnašala čist normalno, ko je kar naenkrat začel bruhat in zbruhala ven eno kepo. Pojma nimam kaj je bilo vse tam notri. Sploh se ni dalo razločit. Rekla bi, da so ble neke veje, listje, neki čudni črni delci, smrdelo je pa vse tako, sem komaj pospravila. Upam da se ni s čim zastrupila  :-\ Trenutno se je mal pomirila, čeprav bi ona kar okol letala pa jo mam skoz tukaj na očeh da vidim, če je vse ok. To je pa to, ker vse tlač v usta jojj!



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #237 : 30 Junij 2007, 13:22:03
Nala je mela neke motnje je dva dni mal bruhala vsake tok, zdej pa je spet vse ok. Nori okol da se ji čist meša :D
V pesjaku je pridna, čez noč nimamo problemov. Lula še malo v pesjaku, blo je že par dni bolje pa spet mal slabš, ampak smo odločni da to zrihtamo kot je treba.
Sem pa opazla, da je nenormalno vesela obiskov. Ko vidi koga ki ni domač, bi se mu prodala za nič hehe. Tok z repkom maha, da mislš da bo odpadu, skoz hoče da bi jo božal itd. In itak jo imajo vsi tok radi da samo gledaš :D

Spet jo sam hvalim - včeraj mi je lumpa ušla na cesto  >:( sm misnla da bom živčn zlom dobila. Baraba mala, sem jo kaznovala. Smo kupili nove ograje, danes bomo postavli, da se kej tazga ne more več zgodit. Na cesti so bili eni otroci in je letela k njim k nora, jst pa nisem računala da je tam in sem jo iskala drugje barabc mali.Hvalabogu je vse ok.
Še kaka slikca:

Rastemo zelo pridno ;)

Tkole pa peremo igračke, bober je pa nova pridobitev, ampak Nala ga še ni dobila. Ga še mal šparamo :D
 





*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #238 : 30 Junij 2007, 13:43:12
Tudi nala 100 na uro raste vidim ;D igračke pa ima tako lepe...imaš res srečo da jo zanimajo, pri naši ne pali skoraj nič kupljenga ::) . Za cesto bo pa res najboljša rešitev ograja alpa impro meja. Imej jo na vrvici pa jo pusti samo do tam, kjer se bo lahko gibala (kakšen meter od ceste recimo)., ko gre čez to "črto" pa rahlo povlečeš in fuj. to je vsaj pri nas delovaloJa so pa res "mahnjeni" na ljudi in družbo tej zlatkoti ;D , vsi bol zanimivi kot familija in ti ne? ;D

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #239 : 30 Junij 2007, 13:48:28
Ah ona ma vse rada kar ji daš. Sam se pa tud naveliča določenih. Una opica je tista "glavna" igračka, ki jo ima samo za nagrado po učenju. Jo ima res zelo rada. Ostale pa tudi. Sj ji skoz kej novga kupim. Pa jasno pali tudi prazna plastenka, ker tko fajn škripa ko jo grize. No o naravnih materialih, ki jih najde na našem vrtu smo pa tud že govoril :D
sara a boš ti dajala naprej še to hrano? Jst moram v pondeljek po novo, bom kupla še en ta žakelj Junior 33, potem pa ne vem bomo mogoče že kej prešaltal.
Kok Riva poje na dan, 400g? Nala tam okoli 350g bi rekla.

Obožuje pa čeveljčke iz kože, na to je enostavno mahnjena. Tisto ji daš in imaš 1h mir :D