"hot spot"

jasnica14 · 43508

Chance05

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 1
Odgovori #60 : 19 Junij 2008, 14:44:34
No, dobro je vedeti da tale reč (Spot Gel) deluje ... hvala!
(da ne bom spet vsa zapacana od joda če se nam letos ponovi)

Black is beautiful ... and it goes with everything!


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #61 : 19 Junij 2008, 15:12:08
*nastja*, če ima pes res hot spot => dlje ko boste čakali, slabše bo!! Mesto, kjer ima hot spot, je potrebno postrič in jaz bi tisto mesto umivala s Plivasept šamponom. Včasih pes dobi tudi antibiotike (če ima že precej razširjen hot spot). Ampak definitvno bo s čakanjem samo še slabše. In če vidite, da psa boli, da je depresiven, zakaj to sploh dopuščate  ??? Jaz tega ne bi pustila (pa naj bo še tako trmast in agresiven). Psa v avto in k veterinarju. Takoj.



anaya

  • *
    • Prispevkov: 141
    • Točke: 0
Odgovori #62 : 19 Junij 2008, 15:19:52
Še en nasvet iz domače lekarne.

Na mesto, kjer nastane hot spot s povojem pričvrstim (če je to seveda možno) vrečke pravega zelenega čaja. Vrečke menjam 2x dnevno, po izkušnjah hot spot izgine po približno enem tednu.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #63 : 19 Junij 2008, 16:18:39
Mogoče bi lahko probali tudi z nagobčnikom ;) Če ne pusti, mu pač daš gor nagobčnik, probaš prijet tako, da se ne more preveč premikati pa je :) Bolje to, kot pa da se mu stvar še poslabša.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #64 : 19 Junij 2008, 17:04:36
Eko, pa si me spomnila. Mi smo imeli ClorexyDerm v šprici.


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #65 : 19 Junij 2008, 17:10:00
Gnojno ima na vratu, posledično ne dobimo gor niti ovratnice, niti haltija, kaj šele nagobčnik.
Do zdej je vedno pomagal dermatin, zdej pa ne vem. Je pa vsak dan bolj podoben samemu sebi - živahen, poln energije. Ampak še vseeno bi se tega radi znebili.

Zdej če mu bo veterinar mogu dat pomirjevala -- a je že kdo imel s tem izkušnje. Naš ima nekaj čez 60 kg, verjetno nas bodo pomirjevala prišla več kot zdravila.. ampak dobr no



Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #66 : 11 Julij 2008, 05:04:30
Po dolgem času mi je ta zadeva spet prišla v roke.

Torej ta roza prašek se imenuje Hipermangan.

Se prepis iz škatlice z navodili:

Sestava
Kalijev permanganat (Kalii permanganas) - 100%

Lastnosti in delovanje
Raztopina hipermangana sprošča kisik in deluje kot dezinficienss, dezodorans in adstringens.

Indikacije
Raztopino uporabljajte samo zunanje za izpiranje svežih in ognojenih ran, razjed;
za kopeli ali vlažne obkladke pri akutnih dermatozah, glivičnih obolenjih, ekcemih posebno, če so dodatno okuženi.

Način uporabe
V zelo razredčenih raztopinah 0,01% - 0,025%; 1 noževo konico hipermangana (1g) raztopite na 10 litrov vode

Previdnostni ukrepi in opozorila
Kristali in raztopine hipermangana nad 1 % delujejo jedko-razjedajo rane in tvorijo temne robove, dražijo sluznice in obarvajo kožo rjavo

Interakcije
Hipermangan je lahko v stiku z organskimi ali močno oksidirajočimi snovmi eksploziven.

Shranjevanje in uporabnost
Hipermangan shranjujte v dobro zaprti embalaži na suhem mestu, nedosegljivo otrokom. Uporaben je do datuma, ki je naveden na ovojnini.

Oprema
Škatlice z 10 g praška za pripravo dermalne raztopine.



 


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #67 : 11 Julij 2008, 07:21:30
Hipermangan uporabljam že leta za takšne težave. Je zelo učinkovit in edina stvar, katero pes ne poskuša zlizati dol, ker nima vonja in okusa, ga pač ne moti.



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #68 : 11 Julij 2008, 18:48:56
So ti hot spoti očitno kar problem. Sploh pri izrazito dolgodlakih psih, ki se ne sušijo dovolj dobro in pri katerih zrak ne pride do kože.

Me pa vedno ziritira, ko nekdo napiše, da se njegov pes ne pusti pošlatat, pregledat, namazat,......
Kako hu***a?!

To je ja tvoj pes in če ga hočeš pregledat, prešlatat,... boš to pač storil/a. Se nima kaj bunit. V nasprotnem primeru imate velike težave in popolnoma napačno razmerje.

Imamo tudi mi enega takega doma. Žal je bil star že 9 let, ko sem prišel jaz h hiši in enako ni pustil ničesar. Kadar je menjal dlako je hodil okoli kot ikebana.
Še sedaj sem edini, ki ga lahko prečeše. Ampak ga vsaj lahko.

Torej, če sem lahko jaz v bistvu starega psa, ki niti ni moj navadil, da pusti to, potem ni izgovora, zakaj vam vaši lastni psi ne pustijo karkoli.



Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


zvezdicazaspanka

  • *
    • Prispevkov: 227
    • Točke: 0
Odgovori #69 : 16 September 2008, 11:47:11
Tudi mi imamo nekaj takega. Slikica http://www.moj-album.com/uredi/lumpiaz/13568176/?os=13568178 . Bomo šli verjetno jutri k veterinarju, ker nima sam na prvi nogi tega, ampak se mu dela tudi na zadnji. Bi bilo možno, da je to posledica AG krompir in riba, zadnje čase je jedel kot svoj obrok polovica briketirane hrane in polovica kuhane?



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #70 : 17 September 2008, 07:02:00
Hey,za zdravljenje "hot spota" obstaja pri nas nov preparat.Imenuje se Cevaderm gel.Uporablja se tudi za Intertrigo,kontaktno alergijo,pododermatitis,pike,opekline,psihogeno praskanje,...Sestavljen je iz Rafinoze,Klorheksidina in saponinov.
Sicer sem ga jaz sprobala na sebi po piku komarja in deluje super.Izredno hitro odpravi srbeč občutek.
LP Tjaša



aris

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #71 : 03 Oktober 2008, 19:02:26
Tudi mi smo odkrili, da se naš kuža liže na notranji stani stegna na zadnji tački in po natančnem ogledu sem  ugotovila, da ima roza obarvano dlako, danes pa že vidim za cm veliko živo rdečo piko. Skoraj sigurna sem,da gre za hotspot. Mi smo menjali hrano, ker pa je trenutno ni na trgu, smo vzeli drugo in temu pripisujem krivdo. Najbolj mu odgovarja Canidae, ki je res fantastičen za alergike. Naš kuža namreč to je. Ta hrana vsebuje namreč samo eno vrsto beljakovin in naravne konzervanse. Toplo jo priporočam vsem, ki se ubadate z alergijami. Veliko psov ima težave tudi zaradi jajc in te so prisotne v veliko izvedbah pasje hrane. Canidae se pričakuje v prihodnjem tednu. Vsem pozdrav



aris

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #72 : 13 November 2008, 22:31:37
 Prosim, povejte, kje se kupi Cevaderm gel.V lekarni pri nas ga ne poznajo. Nestrpno čakam na odgovor, ker ima moj kuža zelo vneto kožo in ga strašni srbi. HVALA! Hojka



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #73 : 14 November 2008, 07:34:37
Na veterinarskih postajah.Malo potelefoniraj okoli,kje ga imajo.Proizvajalec je CEVA SANTE ANIMALE,pri nas pa ga uvaža Vetconsult Pharma.Če ga nimajo na vaši postaji pa jih prosi,da ti na Vetconsultu naročijo.Pa še drag ni.
LP Tjaša



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #74 : 26 September 2009, 13:23:55
Živjo.
Pri Dini sem opazila, da ima na gobcu nekako odrgnjeno kožo, na mestu, kjer je odrgnjena pa kot male krastice (verjetno si je mogla to spraskati, ker najprej ni bilo mesto nič rdeče, samo delček brez dlake). Mogoče kdo ve kaj bi bilo? Bi bilo dobro razkužiti z plivaseptom? Mogoče namazati s kakšno kremo? :-\

lp

...sledi svojim sanjam


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #75 : 28 September 2009, 06:31:49
Res noben nima ideje kaj bi to lahko bilo?

...sledi svojim sanjam


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #76 : 28 September 2009, 22:35:10
Plivasept zagotovo skodil ne bo. Od cesa pa to je, je pa takole nemogoce reci. Lahko se je kam odrgnila, lahko si je spraskala, ce psica koplje po zemlji, je mozno pa tudi glivicno obolenje, mozne so tudi kaksne kvasovke, bakterijsko vnetje (lahko sekundarno), alergija, .... Moj predlog je, da nek dni spiras s plivaseptom/jodovo raztopino ali cim podobnim, ce gre samo za odrgnino, bi se moralo v nekaj dneh zaceti obrascati, ce pa ne bolje, pa do veterinarja.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #77 : 28 September 2009, 23:17:49
Ne,ne koplje po zemlji. Pomojem se najvecja vrjetnost da si je spraskala.samo ne vem nobenga pametnega pojasnila/vzroka za to.

...sledi svojim sanjam


Janusa

  • *
    • Prispevkov: 142
    • Točke: 0
Odgovori #78 : 13 September 2011, 13:01:45
Moj je letos tudi dobil hot spot po kopanju v morju. Nastal mu je v dobri uri ali dveh. Pod ušesom, na licu- v velikosti kovanca recimo. Dala sem mu ovratnik, postrigla dlako in 3-4x na dan razkuževala z jodom, pa je bil v enem tednu dober.
Nisem se spomnila na cevaderm gel (enkrat prej sem prebrala in pozabila). A bi se hitreje pozdravil, če bi ga mazala s tem?



ajsaquinny

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #79 : 10 Marec 2012, 12:51:37
Tudi naš Gucci ima hotspot na zadnici.  :-\ Učiraj smo bili pri vetu in mu je dal 2inekciji (antibiotik in eno proti srbenju), ter razkužil za domou pa nam je dal neko tekočino (razkužilo). Ranico mu mažemo z bepanthenom in se zelo obnese. Danes mu je že bolše in se je ranica že začela sušiti!  ;D

Upam, da bo kmalu super...

Lp. Ajša


kokica52

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #80 : 30 Julij 2012, 16:22:22
mi smo v četrtek 26.7.2012 šli k veterinarju.naša elly si je tko spraskala, da se ji je zagnojilo.hot spot se ji je naredil pri levem ušesku.ma ene antibiotike pa en šampon.mogoče dobi krožnik, oz. satelit.(saj veste un ovratnik)