kaj naj pes je dneve po kastraciji

Gost · 14016

pika*

  • Gost
: 29 Maj 2007, 12:16:49
Ne vem če ravno paše sem, vendar se mi je zdelo najbolj primerno.
V četrtek peljemo našega Spajka na kastracijo. Ker vem da bo imel šive zelo blizu anusa in ne bo mogel izločati blata (posledično ga tudi zaradi bolečine ne bo hotel), bi mu rada olajšala iztrebljanje in ga ta čas, ko bo imel šive itd. hranila samo s konzervirano hrano, ker ima dovolj vsebnosti vode. Kaj menite vi? Je to pametno? Čeprav so mi svetovali naj ga hranim normalno z briketi in da drugi dan ne bo hotel iztrebljati ker ga bo bolelo (prvi dan itak ne sme dobiti nič hrane), ali bi mu konzervirana hrana kaj olajšala iztrebljanje?
Vem da lahko vse to vprašam veterinarja preden našega Spajka uspavajo in operirajo vendar bi se ajz rada že prej opremila s konzervami, če je to priporočljivo.
hvala
lp



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1 : 29 Maj 2007, 12:22:43
Ah pika* ne kompliciraj preveč ;) Naš ni nič težje sračkal, futrali pa smo ga normalno ;)Bolj se ti bo smilil bolj bo znal to izkoristiti sebi v prid. Drži se navodil veterinarja torej prvi dan samo vodo potem pa normalne obroke naprej pa bo.

Lp nina



pika*

  • Gost
Odgovori #2 : 29 Maj 2007, 12:25:11
ok, ninci ;D Imaš prav, Spike bo opazil, da ga hočm pedenat od spredi in zadi in bo to izkoristil v svoj prid.  ;D Tega si pa ne smem dovolit ;D
Je pa fino slišat še mnenje in dejanja nekoga, ki so to že dali čez.
Hvala
Lp



šeli

  • *
    • Prispevkov: 212
    • Točke: 0
  • ŠELI the Sheltie
Odgovori #3 : 10 Junij 2010, 09:55:49
js mam 5 masečno psičko k jo nameravamo sterilizerat
pravjo d se pol kužki zredijo js pa tega nočm kr bom z njo začela trenerat agility pa pašnjo ovac
kaj mi svetujete????
prosm udgovorte

ONLY SHELTIES COME FROM HEAVEN

Šelina spletna stran:

http://seli-dog.webs.com/


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #4 : 10 Junij 2010, 10:09:28
js mam 5 masečno psičko k jo nameravamo sterilizerat
pravjo d se pol kužki zredijo js pa tega nočm kr bom z njo začela trenerat agility pa pašnjo ovac
kaj mi svetujete????
prosm udgovorte

Drugače je že ena tema, pa ajde. Mi smo našo psičko sterilizirali, pa čisto normalno z njo treninram agility. Se res pozna, da če je dež naprimer in nima tako dolgih sprehodov, da se malo zdebeli. Ampak ni vsak pes enak. Nekateri tudi če jim zmanjšaš gibanje ostanejo enake teže. Sicer se pa potem ko je lepo vreme postava hitro popravi nazaj. :P

lp
maja

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #5 : 10 Junij 2010, 11:37:27
Šeli najprej prosim piši malo bolj slovnično, ker te je težko brat. To, da se katerikoli pes zredi je izključno in samo krivda lastnika (razen v redkih primerih, ko gre za posledice bolezni) in nikakor ne kastracija/sterilizacija. Moja dva sta oba s/k pa ni noben debel, ravno nasprotno, oba sta v dobri formi, ker imata veliko gibanja in primerno prehrano. Če opaziš, da se pes redi malo zmanjšaš količino hrane (ali ga daš na dieto - bolj lahko hrano) in povečaš količino gibanja pa je stvar rešena. Glede na to, da bosta s psičko zelo aktivni se ti ni treba bati, da bi se zredila.



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #6 : 10 Junij 2010, 11:46:28
No čudno, da sta se meni začela oba psa debeliti po streilizaciji/kastraciji. Pa se sprehajamo tako kot prej, če ne še več. Ampak zredita se le ob manjši količini gibanja. Tako, da sklepam da je to posledica.  ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #7 : 10 Junij 2010, 12:24:26
Moja ma 32 kg, enako kot pred sterelizacijo. Pozimi mi je 1kg gor dobila, ki je s pomladjo in daljšimi sprehodi, več igre zunaj, izpuhtel. Tako da bomo očitno pozimi morali malo zmanjšat porcijo.

Pes se zredi, če se poleni, eni pravijo, da potrebuje po S/K manj energije-se pravi manj kalorično hrano, pa tudi to ni pravilo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!