Pasja hrana in izločanje iztrebkov

Florinca · 6049

Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
: 29 Maj 2007, 16:23:34
En trd oreh imam za vas.  ;D

Baje je kvaliteta briketirane hrane povezana z pogostostjo pasega izločanja (beri kakanja). Nekdo mi je dejal, da je nekje prebral, da če pes večrat na dan (vsaj 3 ali 4X ali večkrat) kaka, pomeni, da le-ta briketirana hrana ni posebej kvalitetna, ker je telo ni popolnoma porabilo, ampak je šlo tako veliko v blato. Vem in logično mi je, da kadar so pasji kakci zelo trdi in se pes matra, pomeni, da telo ne dobi dovolj vode. Ampak za povezavo med kvaliteto hrane in pogostostjo kakanja pa še nisem slišala. Zakaj sprašujem? Moja psica že od vsega začetka kaka večkrat po malem. Na dan gre najmaj 3x. Če je sprehod daljši, gre na enem samem sprehodu vsaj 3x ali večkrat! To se dogaja ne glede na vrsto prehrane (briketi, kuhana hrana, mlečni izdelki). Morda kdo od vas o tej tematiki ve kaj več? Je kdo kje kaj prebral, slišal?


p.s.: nisem vedela kam naj temo uvrstim. Med hrano ali zdravje. Če ni v redu, prestavite.

Kristinca & Florinca


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1 : 29 Maj 2007, 17:13:39
Če ima hrana veliko balasta potem je posledično veliko dreka :P Zdaj ne vem koliko tvoja zver dobi hrane in koliko pokaka na sprehodu, ali je to 3x zelo malo ali je to 3x cel kup. Če je veliko in se ti zdi da ni normalno potem ukini kakšno stvar, ki jo je od začetka in jo imej recimo samo na briketih pa boš videla če bo stanje kaj drugačno.

Lp nina



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #2 : 30 Maj 2007, 11:39:52
Hrane, ki ima več balasta moraš dati več kot tiste, ki je bolj koncentrirana, posledično so tudi dreki večji. Taka hrana ni nujno zanič, če seveda te ne moti in dreke pobiraš z lopato in ne z vrečko. Kolikokrat pa bo šel pes kakat je pa odvisno bolj od posameznega psa in njegove prebave, pa od gibanja. Pri nas gredo psice,če so samo doma kakat ponavadi 2x, če pa tisti dan kaj več tečejo, gredo pa večkrat.  Jeseni, ko pobirajo jabolka in jih pojedo kakšno kilco ali dve na dan imajo pa prav orjaške dreke. Škodi jim pa nič.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #3 : 30 Maj 2007, 12:16:03
V humani medicini velja,da je zdrava samo hrana z dovolj balasta- bolje malo preveč kot premalo.
Premalo balaststa baje povzroča  med drugim raka na črevesju pa še kje drugje,saj se hrana, če se dalj zadržuje v telesu začne razkrajati in resorbirajo se vse ne samo koristne , pač pa predvsem škodljive primesi.
Mene enako kot za interpretiranje delovanja hormonov tudi tu ne bo noben vet nategnil,da je pri psih drugače kot pri ljudeh (vsaj v osnovnem konceptu).

Zagotovo pa je slab znak, če so v blatu celi kosi neprebavljne hrane, če je sestava peskasta ali če je barva blata očitno  pridobljena od umetnih barvil briketov.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!