Prevoz in pravila v prometu za pse

mare · 21962

petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #30 : 09 April 2008, 11:43:59
Na sliki je oprsnica od firme Trixie, ki jih imajo v Tukanu, boks je pa pomoje Clipper.

Če koga zanima imam članek skeniran in lahko pošljem po mailu, je pa precej podoben (če ne isti) na spletno strani, ki jo je napisala Jean.

Ko sem dobila Motorevijo, je bil to prvi članek, ki sem ga prebrala  ;D. Na AMZS sem že nekaj časa nazaj poslala povpraševanje po boksu, ki so ga uporabili za testiranje, vendar nisem dobila odgovora  :-[.


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 11 April 2008, 09:08:28
Moj boks je prevelik, da bi stlacila med klop in sedez, tako da bi bila v teoriji najbolj varna v prtljazniku. Kaj pa ce se mi kdo zaleti v zadnji del avtomobila (kar ni ravno redkost)? V clanku nisem zasledila, kaksne trke so izprobali.



smukec

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 01 Marec 2012, 10:07:29
A se je sedaj že zakon kaj spremenil in je bolj določeno kje v avtu se sme oziroma ne sme prevažat psa? Se ga sme/ne sme pri nogah sovoznikovega sedeža?

Na internetu sem našel tole: http://www.varnostvprometu.org/index.php?nStran=ps&nPod=odg&nSvet=vr&id=1093

V pravilniku o pogojih in načinu prevoza živali pa tudi nisem ničesar zasledil: http://zakonodaja.gov.si/rpsi/r03/predpis_PRAV3273.html



jan100

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 05 Marec 2012, 12:52:07
Zakonodaja določa, da more biti zagotovljeno ustrezno zavarovanje pri prevozu živali, po mojem je to pas, boks ali pa pregradna mreža.
92. člen
(2) Domače živali (psi, mačke, drobnica, večje živali idr.), ki lahko ogrozijo varnost cestnega prometa, so lahko na cestah, namenjenih prometu motornih vozil, le v spremstvu osebe, ki jih varno vodi. Živali je prepovedano voditi iz vozila ali z vozilom.
(3) Živali iz prejšnjega odstavka, ki se prevažajo v delu motornega vozila, namenjenega za prevoz potnikov oziroma prtljage, morajo biti ustrezno zavarovane.
(13) Z globo 40 eurov se kaznuje za prekršek jahač, gonič ali vodič živali, ki ravna v nasprotju z določbami tega člena ter voznik ali potnik, ki ravna v nasprotju z določbo drugega ali tretjega odstavka tega člena.

Ne vem kako se to izvaja v praksi, ti členi pa so iz Zakona o pravilih cestnega prometa.

Odgovor na prvem linku je star 6 let. :)




jan100

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 05 Marec 2012, 12:55:11
Pod drugi link gre pa samo za prevoz za živali za komercialne namene (živino za zakol, itd)

2. člen

(izrazi)

(1) Za namen tega pravilnika je prevoz v komercialne namene prevoz, ki neposredno ali posredno vključuje ali ima za cilj ekonomski učinek



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #35 : 05 Marec 2012, 13:05:33
Mene so enkrat ustavili med redno kontrolo prometa, ko sem imela psa spredaj pri nogah od sovoznikovega sedeza (sem bila pa v avtu sama). Ker so videli, da imam v ptrljazniku boks za psa, so me samo opozorili, naj bo drugic v "skatli" :D (v smislu, da bi me spredaj lahko oviral - ceprav je bil pes kaput od izleta in je spal kot top).

battito animale


black beauty

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: 1
  • my brand black velvet
Odgovori #36 : 05 Marec 2012, 13:47:05
Meni so pa hoteli napisat kazen, ker je bil pes na zadnjih sedežih-pripet z varnostnim pasom ???  No, takrat sem jo odnesla le z opozorilom, ker sem že dobila kazen za prehitro vožnjo :-[
Po tem sem se pozanimala kako je treba pravilno prevažati psa, pa sem dobila direkten odgovor iz policije, ki se je glasil, da je psa potrebno prevažati tako, da ne ovira voznika (pa četudi ga ima sovoznik v naročju ali pri nogah). Je pa bilo to že slaba 4 leta nazaj, tako da so mogoče zdaj bolj natančno opredelili kaj in kako...



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #37 : 05 Marec 2012, 13:51:03
Niti ne...  :-\

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #38 : 05 Marec 2012, 14:58:18
Meni pa še nikoli ni noben zatežil. Pa sem jih prevažala v volvotu zadaj na sedežu( Damča) S tistim avtom sem bila  stalno na tapeti, če je katerega snel iz ceste zarad "redne kontrole" je mene. Ok ene parkrat upravičeno zarad neprilagojene hitrosti.( večinoma sem se zmazala- na pohlevnost... pa ene parkrat tud z izgovorom na psa >:D... kao se nam mudi k veterinarju.
Sedaj me pa že en lep čas niso ustavili( sej ne da bi si želela :P).
Prevežam jih pa stalno v prtlažniku. Ne v boxih.
V prejšnjem avtu sem imela  uno železno pregrado( tabedno- ki se podira) v tem pa sploh nimam nič.
Sem pa že iskala vsepovsod po netu kaj primernega, pa nikjer nimajo nič( razen une univerzalne- tabedne)
 tako da spotoma izkoristim priliko ;D
 če ima kdo v pasatu kovinsko  pregrado za prtlažni prostor- karavana ( prejšen model ne tanov) se priporočam za napotek kje jo kupit. :)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


jan100

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 05 Marec 2012, 22:44:49
Ja v zakonu piše da morajo bit ustrezno zavarovane, to je pa vse :)



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #40 : 06 Marec 2012, 11:34:44
sej vem da bi moralo v zabavo it tole ampak ne morem si pomagat  ;D

 kolk    zaupa šoferju



kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.