žival za psa

Jasmina · 21947

MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #30 : 12 Oktober 2005, 08:10:12
Jasmina, sigurno se bo tvoj dragi navdušil nad dihurjem tisti hip, ko ga bo držal v rokah. Zato se čimprej spravi  na obisk h kakšnemu dihurčkoljubcu.

Ninci, mogoče boš imela možnost srečati dihurčka že veliko prej. ;)

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #31 : 12 Oktober 2005, 08:21:12
Ninci, mogoče boš imela možnost srečati dihurčka že veliko prej. ;)

Aja ?? :o Kdaj?? A jaz česa ne vem??

Lp nina



Jasmina

  • *
    • Prispevkov: 321
    • Točke: 2
Odgovori #32 : 12 Oktober 2005, 10:58:57
Jasmina, sigurno se bo tvoj dragi navdušil nad dihurjem tisti hip, ko ga bo držal v rokah.

v to sem jaz tudi sigurna ;D .. zato pa se ne trudim zdaj nekaj z besedami, ker tak vem da ga ne uspem prepricat  ::)
bom pocakala se zdaj nekaj casa, tak ni dobro , da si kupis nekaj, ko te kar naenkrat pici.. pa ce bo zelja cez cas se vedno tak velika, potem ga peljem nekam na obisk.. pa tako kot si rekla, ko ga bo imel v rokah, se bo ziher navdusil, potem pa hitro nakup ;D ;D evo moj plan ;D ;D
ninci ni blema, samo saj pravim, bom se pocakala nekaj casa ;)


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #33 : 19 Oktober 2005, 20:33:10
Jasmina rešitev za tvojo alergijo na mačke je pasma devon Rex (mislim da je pro napisano) Mačka nima dlake. Tako kot tistim, ki so na pse alergični svetujejo enega izmed golih psov.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #34 : 19 Oktober 2005, 20:36:13
hmmmm. Jaz sem se pa še nekaj spomnil.

Kaj pa kakšnega prašička! Pa ne morskega ampak tapravega.  ;D ;D


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #35 : 19 Oktober 2005, 20:38:19
Hm Jasmina a na zajčjo dlako pa nisi alergična?

Prašiček. Super  ;D. Veš kaj tudi lahko. Pritlikavega ponija (mali poniji (do 80 cm se mi zdi) ki so vzrejeni samo za bivanje v stanovanju  ;D :D

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Jasmina

  • *
    • Prispevkov: 321
    • Točke: 2
Odgovori #36 : 20 Oktober 2005, 13:39:28
Jasmina rešitev za tvojo alergijo na mačke je pasma devon Rex (mislim da je pro napisano) Mačka nima dlake. Tako kot tistim, ki so na pse alergični svetujejo enega izmed golih psov.
ja saj jaz nisem striktno na macke alergicna.. oz. ko sem se testirala full let nazaj so rekli da sem na vso dlako ::) in evo- na johnyja nisem ;D .. tak je da do zdaj sem na vse macke bila, ze ce pridem v sobo z njimi- zacnem smrkat, pa tezje dihat.. na pse pa sem kakor katere -sploh ne vem katere :-X glavno da na pikice ne ;D
drugace pa so mi gole macke grozne, je ne bi imela ::) .. mi jih je prav grozno gledat.. ok, recimo kitajcki(psi) so mi tudi na zacetku bili, zdaj pa so mi prav prisrcni, pa jih rada pobozam, cetudi mi jih j e se vedno cudno bozat ::) :P
hmmmm. Jaz sem se pa še nekaj spomnil.

Kaj pa kakšnega prašička! Pa ne morskega ampak tapravega. ;D ;D
;D ;D zanimiva ideja ,, samo me ne mika tak.. vseeno, saj ze mamo enega pujsa doma (mene ;D ;D).. zajebavam, ne pujsa mi ni, pa se mojemu tudi ne bi bilo, ce ga ze za dihurja zajebavam pa masiram, pa se bom mogla se posteno potrudit, za pujsa mi ne bi uspelo ::)
Hm Jasmina a na zajčjo dlako pa nisi alergična?

Prašiček. Super ;D. Veš kaj tudi lahko. Pritlikavega ponija (mali poniji (do 80 cm se mi zdi) ki so vzrejeni samo za bivanje v stanovanju ;D :D
;D full dobro  ;D pa verjento so dragi tudi, ce ze ne oni pa potem stavri za njih.. hmm..pa jih sploh ima kdo v sloveniji v stanovanju? ??? oz. ce se jih da dobiti v Slo? ...drugace pa ne ne , preveliki so mi,, tak kot doge recimo, so mi full "cute" pa vse, samo mela pa je ne bi ker mi je prevelika ::)
aja,, na zajca ne vem.. mislim da nisem alergicna, ga ima sestricna pa pri njih mi nikoli ne "vdari ven" alergija :)


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #37 : 20 Oktober 2005, 23:06:45
Mislim da niti niso tak dragi velki so pa med 40 pa 80cm pa itak ne rabiš zanje nč posbnga.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Jasmina

  • *
    • Prispevkov: 321
    • Točke: 2
Odgovori #38 : 27 Oktober 2005, 10:02:06
trenutno dajem temo "na pavzo". Imamo na obisku psicko, tak da nam ni nič dolgčas 8). Slikico nalepim pod temo dalmatinci ;)


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #39 : 31 Oktober 2005, 15:21:33
Ja, tile dihurčki so pa še mene čisto obnoreli... :-[ :-* :D Drugače sem si pa že trikrat celo temo in celo spletno stran (Mišino... ;) ) prebrala in sem vse bolj ubrisana in ubrisana...edino, kar mi je pa žalostno je življenska doba...6-8 let ... :-X Drugače pa bi še resnično dolgo trajalo (kot pri Jasmini ;) ), da bi vse nabavila in predvsem prepričala domače.... ::) Zdaj mi je to pravi trn v peti...si bom vzela še kakšno leto (!) za dober razmislek in tudi drugače bi se pa najraje seveda v živo prepričala, kakšni miškoti so v resničnem življenju... :) Najprej bi pa rada še ogromno literature, da bom res upoštevala vse lastnosti, potrebe...

Citiraj
Vzreditelj, ki primerno skrbi za mamo in mladiče, slednje pred oddajo v nov dom primerno socializira, razglisti in cepi proti nalezljivim boleznim, je odličen kraj, kjer lahko kupite svojo bodočo živalco. Žal v Sloveniji ne poznam nobenega, ki bi ustrezal temu opisu.


...Drugače pa glede tega,ali jih resnično nihče ne vzreja...ali pa vsaj ima leglo? ???

zdaj se mi izredno mudi, še več vprašanj in mnenj, pa jutri, ko si bom lahko resnično vzela čas in temeljito napisala, vse, kar želim izvedeti in vem... ;)

pa lp, Tosy :)



"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


robidica

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 03 November 2005, 19:23:31
hmmmm. Jaz sem se pa še nekaj spomnil.

Kaj pa kakšnega prašička! Pa ne morskega ampak tapravega.  ;D ;D




ja marko ti pa maš take fajn ideje..... ;D ;D ;D ;D ;Dsamo ko sem prej brala nekaj da ste se pogovarjali o činčilah.....no torej ena moja prijateljica jo ima.....in to so ful luškane živalice, pa tak mehke,.....so prijazne in z njimi ni veliko dela.......no odvisno s čim primerjaš..... ;)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #41 : 03 November 2005, 20:08:12
a marko ti pa maš take fajn ideje..... ;D ;D ;D ;D ;D

Da ne bo ostalo samo pri ideji. V tujini so zelo popularni venezuelski (vsaj mislim, da so venezuelski) prašički, to so taki kot normalni recimo samo manjši. V nekaterih državah imajo zanje prav zavetišče, ker si jih ljudje nabavijo potem pa... se ne zavedajo koliko je z tako živalco dela. Torej ti prašički so namesto psov in ljudje jih imajo baje tudi v stanovanjih.

Lp nina



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #42 : 03 November 2005, 21:31:03
lahko bi imeli vietnamskega pujsa ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D Tam kjer sem jaz jahala včasih so ime pujsko po imenu Špela  ;D ;D ;D...rondotu je bila zelo všeč no vsej pasji bandi tam.....bom najdla slikco! :)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #43 : 03 November 2005, 21:36:56
lahko bi imeli vietnamskega pujsa ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Ma ja vietnamski je, ne venezuelski, kokoš jaz ;D

Lp nina



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #44 : 03 November 2005, 21:45:46
Ma ja vietnamski je, ne venezuelski, kokoš jaz ;D

Lp nina
ahahaha...jaz sem mislila, da je tudi venezuelski :P...ko sem videla prašički pa takoj....hehe....iščem sliko pa ne najdem.... :-X :-\

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #45 : 20 December 2005, 16:45:37
evo sem na novo slikala tole vietnamsko prašičko. sicer ni špela o kateri sem pravila....ampak je Helga :D...ta je pa od tam kjer zdaj jaham.....slika..



lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #46 : 21 December 2005, 06:24:20
tole je pa za v stanovanje a ne  ;D :D jaz ga ne dam u stanovanje za noben dnar, sej je skor tko velik k navadn pujs .. LOL  :P



*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #47 : 21 December 2005, 14:10:46
Uuuu :-[ jst ga tud  tud ne dam v stanovanje(hišo) :-\ , ( se strinjam z Nastjo  ;) )



lp Jure


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #48 : 22 December 2005, 18:01:08
Koliko pa je to veliko? Meni izgleda ogrooomna... :-[ ;D

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #49 : 22 December 2005, 20:56:44
ja tale Helgica je kar velika gospa...bajsa ena ::) :D ;). hm...kolko bi bla velka.....kokr en shar-pei..pač samo bol debel, ogromen in ne laja...ampak spuča take glasove :-X ::) ;D :D ;) ;)....jo bom zraven rondota postavla ;)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #50 : 23 December 2005, 11:06:23
Nekdo mi je nekoc pravil, da so oni imeli doma v bloku kokos za domaco zival ???

(saj vse lepo in prav, ampak si ne predstavljam, koliko so morali cistit za njo :-X bljak :-[ ;))

battito animale


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #51 : 23 December 2005, 13:11:34
Jaz bi rekla, da je Helga na oko velika 1x1 m.... ;D ;D ;D

Drugače se mi pa zdi boljše imeti v stanovanju kuro, kot pujsa... ;D

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #52 : 23 December 2005, 23:47:07
Jaz bi pa raje imela pujsa!! So učljivi da te kap zadane...torej se jih da naučit tudi čistoče. Medtem ko kura...ga spusti kjer pade pol pa j$%# ga smrdi celo stanovanje če ne spucaš isto sekundo.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #53 : 24 December 2005, 17:13:18
Jaz bi tudi imela vietnamskega kočija  ;D ;D Je že bil ati tudi čisto navdušen nad njim, samo pol se nekod nismo odločili zanj..
Poznam tud eno Špelo, irenchy a je mogoče še kakšen samec zraven tiste špele (ali še kakšne druge živali)...Ker vem, da imajo tam tudi konje (smo enkrat bli s šoli na obisku)  ???

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #54 : 24 December 2005, 17:15:08
 ;D No vbistvu jaz ne bi imela ničesar, ne kure, ne pujsa, ne mini-konja, ne človeka, nič....zame obstajajo v možnostih samo muce, psi, papige, dihurčki.. :)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #55 : 24 December 2005, 17:18:00
Mi pa imamo kure  ::) ;D

Kaj pa kakega legvana ? Nima dlake  :D
Ali pa paličnjake, kobilice, hrošče....saj se lahko igraš z njimi, pa jih vlačiš po rokah, pes jih pa tudi lahko opazuje  ;D

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #56 : 24 December 2005, 22:43:33
Mi tudi imamo kokosi... samo ne v stanovanju 8)

battito animale


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #57 : 24 December 2005, 23:10:28
Pri nas je enkrat en sosed imel v atriju (tak mini travniček) od bloka ene 5 kur ;D pa enega petelina ;D. Prvo noč je začel kikirikat ob ene treh ponoči in sem mislila, da nas en ogromen orel napada in tuli ;D. Te kokoške so bile neka posebna vrsta, ker so bile manjše in so lahko letele, tako da so skakale po drevesu ;D ;D, prav hecno je bilo videti kokoši na drevesu. No čez par dni jih ni bilo več...

Pri eni restavraciji, ki je na kmetiji, imajo tudi vietnamskega pujsa. Prav ogromen je.

Razen mačke, psa, konja in manjših glodalcev ter ribic ne bi imela nobene živali.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Runo

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
Odgovori #58 : 23 April 2014, 15:36:42
jaz sem imela ameriškega pujska ki je malo manj velik kot vietnamski :)



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #59 : 23 April 2014, 20:32:43
Tema iz naftalina  :D

Moja mama je kot otrok na sejmu dobila piščančka in so meli, ko je pišče pač zraslo, kuro v bloku. Sicer je bila na balkonu in baje z vrvico zavezana, da nebi padla dol, ampak ni šlo ravno najboljše. Po par mesecih so meli kurjo juho, ki je nihče ni mogel jest...pred 50-imi leti cca. Na srečo (upam) se živali ne dobijo več kot nagrade na srečelovu.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P