Kaj jedo vaši psi?

trigi · 52202

lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #120 : 31 Julij 2007, 09:04:47
Pa še agility lahko z njim ta čas treniraš.  :D


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #121 : 31 Julij 2007, 14:37:53
Pri nas smo na briketih Arden Grange - različni okusi. Enkrat riž in piščanec, drugič losos in riž,... H briketom dodajam kuhano hrano.

Zjutraj je to največkrat mleko in skuta ali jogurt, tudi suh kruh, če ga kaj ostane.

Zvečer pa razna zelenjava in/ali meso. Če se mi ne ljubi kuhat, je pa tudi žlica olivnega olja čez brikete čist dobra. Ne smem pozabit na testenine s tuno iz konzerve in riž z zelenjavo. Ker obožuje vampe, je mama kupila kakih 10kg surovih vampov in jih kuhala in kuhala, potem pa narezala, dala v vrečke in zdaj smo založeni za pol leta. Enako je naredila s kuretno. Kupila eno ali dve kuri, dodala pol kg korenja, skuhala, ločila kosti od mesa, meso in korenje v vrečke in spet imamo materiala za pol leta. Še dobro, da imamo veliko skrinjo, da ima naš pes kje imeti jedačo.  ::) 

Tudi jaz občasno dam kaj od kosila (meso in zelenjavo), vendar prej TEMELJITO SPLAHNEM POD VODO, da sperem vse začimbe, čeprav pri nas jemo zelo malo začinjeno, skoraj že dietno hrano.

Rada ima tudi sir, ampak ta je vedno samo kot priboljšek pri učenju, pa še tega zelo malo.

Sadja ne mara, zato niti ne silim. Prosi že, ampak poje pa skoraj nič (pol slive, en grižljaj jabolka).

Nekajkrat na mesec dam kako kost, ampak nikoli od perutnine.

Kristinca & Florinca


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #122 : 31 Julij 2007, 14:43:37
Pozabila še na jajce. Mehko kuhano ali pečeno z zelenjavo zmešano z briketi, se razume. Mljask.

Pa najbrž še kaj, samo se v tem trenutku ne spomnim.

Kristinca & Florinca


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #123 : 31 Julij 2007, 15:04:47
Anie pa je Nutro Lamb and Rice mini, včasih pa dobi od Nutra kak keks ( tudi lamb and rice). pa občasno kak košček sadja. aha, pa tudi tu in tam malo olivnega olja čez briketke. ampak to ni na dnevnem redu.  :)


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #124 : 02 Avgust 2007, 12:33:04
Priprava najnovejšega priboljška

Malo povohaš in na pravem mestu skoplješ luknjo. Ven potegneš polno gnezdo mišk, ki ga zmerno treseš kako minutko, da se lepo razmehčajo. Poješ 8-12 goličev in se odpraviš do naslednjega gnezda.


Mi smo pa ugotavljali, zakaj je zjutraj tak svinjski pa zakaj nič ne je ::)   Se mi pa fajn zdi, da mam psa ki zna preživet v divjini 8)



polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #125 : 16 September 2007, 17:37:02
Mi pa papcamo brikete Nutra Gold Large Breed Puppy 2-krat na dan! Zjutraj ponavadi dobi samo brikete brez dodatkov, popoldne/zvečer pa dobi poleg briket še jajčka, skuto, jogurt, tuno, goveje meso, zelenjavo: kuhano ali surovo, olivno olje, riž (pa še kaj bi se našlo) seveda ne vse naenkrat ;) Včasih pa dobi tudi kakšno govejo kost. Enkrat na teden, 14-dni pa dobi tudi samo kuhano meso oz. kuhano meso in zelenjavo. Obožuje pa banano in korenje...ima pa rad tudi druge vrste sadja in zelenjave ;)

Lp,
Polona

:)


porti

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 7
  • Portiji so zakon! :)
Odgovori #126 : 16 September 2007, 17:46:34
Najin Amos je dvakrat na dan. Ponavadi je brikete Belcando junior, ki jih nekajkrat na teden kombiniramo z nature diet ribo, dodatno dobi še kakšno hrenovko, kot nagrado v šoli in skutko ali jogurt enkrat do dvakrat na teden.

Kot priboljške ima najraje posušena ušesa in jabolka. Če kje na sprehodu vidi jabolko je konec. Potem ga je treba metat okrog in na koncu veselo pomalcat.


tanya

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Odgovori #127 : 22 September 2007, 16:51:07
mmooja prisčka pa zenkrat je pedigre junior brikete....učasih pa dobi tud kuhano hrano(piščanec,riž)....učasih tdi konzervo



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #128 : 22 September 2007, 16:52:17
Joj,ne ji dajati pesigreeja!Hrana ni kvalitetna.Raje čimprej menjajte!

Lp Alja



hovakaj

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 264
    • Točke: 0
Odgovori #129 : 22 September 2007, 20:37:51
Alessa je  Arion brikete 2x na dan. No  vmes še kak priboljšek, kako suho uho, kak krajček posušenega kruha( to ima ful rada ker hrusta),sadje, ob nedeljah dobi zelenjavo iz juhe, pa 1x na teden v večerni obrok briketov zamešam konzervo Riomare v olivnem olju.
Seveda ji Tea na skrivaj doda kako dobroto,  :P, jaz pa potem odštevam od večerje. :o


lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #130 : 24 September 2007, 21:17:31
Joj,ne ji dajati pesigreeja!Hrana ni kvalitetna.Raje čimprej menjajte!

Lp Alja

Ker vsebuje barvila in konzervanse.


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #131 : 24 September 2007, 21:26:36
pa tudi veliko soli ;)

:)


Kateeq

  • Gost
Odgovori #132 : 06 Oktober 2007, 07:38:51
Lou papca Royal Canin Junior Ultra Sensabile, pa včasih še kak rižek, tuno, konzervo, piščančka, jogurt... primarna hrana so pa briketi... :)



tajchy

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
  • Boni I miss you
Odgovori #133 : 06 Oktober 2007, 15:31:27
Moja Tara pa papa Nutro Choice puppy Chicken &  Rice in smo s to hrano zadovoljni ;)

Včasih pa še malo sadja :P


Lp



Tara & Tajchy  8)


Hrt

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #134 : 17 Oktober 2007, 08:37:51
Hills-Lamb & Rice; in smo zadovoljni. :)

Razmišljamo, da bi preizkusili tudi Arden Grange


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #135 : 17 Oktober 2007, 08:48:02
Priprava najnovejšega priboljška

Malo povohaš in na pravem mestu skoplješ luknjo. Ven potegneš polno gnezdo mišk, ki ga zmerno treseš kako minutko, da se lepo razmehčajo. Poješ 8-12 goličev in se odpraviš do naslednjega gnezda.


Mi smo pa ugotavljali, zakaj je zjutraj tak svinjski pa zakaj nič ne je ::)   Se mi pa fajn zdi, da mam psa ki zna preživet v divjini 8)

Ni pa fajn,da od miši dobi trakulje in cel spekter ostalih posebnih parazitov  :-\
Zato jaz jest miši NE DOVOLIM  >:(

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #136 : 17 Oktober 2007, 09:22:40
Pri nas dva jesta 1st choice,en Royal canine in ena Eukanubo.  ;)


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


tanya

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Odgovori #137 : 20 Oktober 2007, 09:30:04
živjo usem skupaj!
ravno danes sem kaji zamenjala brikete tako da zdaj je tehnical brikete?! to so baje v redu briketi prez odvečnih snovi?

 :-* usem vašim cukerčkom



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #138 : 20 Oktober 2007, 21:43:22
Technical je v redu :) Je pa res, da vsaka hrana ne odgovarja vsakemu psu, tako da opazuj kakšna bo psičkina prebava, dlaka in počutje.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #139 : 02 Januar 2008, 19:19:10
Evo. Moj Blyth zdaj je 2x na dan (ob 8h in ob 19h).
Zjutraj 150g briketov Purina Tonus (ali Eukanuba, IAMS, Science plan, Nature`s best)+ 2 blazinice od cesnovih, za zobe in za dlako blazinic od Mark and Chappell (obveyno, medtem ko ga precesem in mu skrtacim zobke - vsako jutro) + se kaksne okusne priboljske (Pedigree Schmackos, Pro pac Smart rewards, Eukanuba). Potem se igrava in gre v boks, kjer dobi se eno kost za glodanje, Rask, Friskies Dental fresh gental/breath/tartar control ali drugacen grizljav prigrizek.
Zvecer pa dobi eno konzervico hrane Cesar in testenine, ki jim dodam se 3 suhe marelice ali malo polnozrnatega kruha s soncnicnim oljem ali malo jogurta, korencek. Kaksen krat dobi pripravljeno hrano. Kaksen krat mu zmeckam v hrano cesen.
Pazim, da mu ne dajem piscancjih kosti, ali sveze svinjine in ce mu dam ribo jo dobro pregledam.


http://www.thepoop.com/pooppantry/
http://www.i-love-dogs.com/dog-food-recipes.html

Pri ta drugi sem poskusila Bread pudding. Se meni je disal.

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #140 : 02 Januar 2008, 19:30:10
Ginny dobiva brikete Nature's Variety. Trudim se, da dobi čimveč kot nagrado za delo in ne samo v skledo.

Dostikrat dobi še jogurt ali skuto, vsake toliko pa ji skuham riž, makarone, kakšno zelenjavo, sadje, piščančka in podobno :)

Včasih dobi tudi konzervo, trenutno imava znamke Dog Club Elite, Canidae, Schesir in Stuzzy dog.

Kot priboljške največkrat dobiva hrenovke in sir, za boljše nagrade pa ima trenutno Stuzzy dog posušena jetra in Flamingo Pet plus priboljške.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


porti

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 7
  • Portiji so zakon! :)
Odgovori #141 : 02 Januar 2008, 22:38:02
No mi smo končno prišli do Forze. Sedaj je 3 dan in zaenkrat smo naudušeni. Prej je velikokrat spuščal kakšne čudne dišave, ko je bila na Nutro se mu je spremenila barva dlake, sedaj mislim, da gre nazaj. Še poročam. :)


barby(ka)

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Odgovori #142 : 21 Januar 2008, 19:10:18
sj nočem bit tečna, ampak...hrana arden grange vsebuje surovo meso kar pomeni da če to meso stisnete, vso vodo in to...ga pride v bistvu pol manj!ne rečem da se slaba, sam tok za informacijo da boste vedli kaj to pomeni

Prišel bo čas, ko bo zločin nad živaljo kaznovan tako kot zločin nad človekom