PASJE GLAVE NA KROŽNIKU

Lelika · 10655

nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #30 : 17 Junij 2007, 12:16:34
hehe,Pulp Fiction forever  ;D



aussie

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Sunshine Coast, Australia
Odgovori #31 : 17 Junij 2007, 19:14:34
Ne bi rekla, da Slovenci premoremo toliko empatije do živali, kot jo Kitajci.
In noben ni rekel, da smo Slovenceljni angelčki, daleč od tega.
Ja, pljuvam po drugih nacijah, predvsem zato, ker se v odnosu do živali kaže kultura naroda!



newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #32 : 17 Junij 2007, 19:29:12
Eh, kaj pa vem, kdo premore več empatije. Po mojem, smo kar vsi približno na istem. Kako Kitajci ravnajo s svojimi živalmi, pa ne vem. Nekoč sem gledala neko oddajo o tem, kakšna je pot psa, ki se na koncu znajde na krožniku (od tega, da so psi natrpani v kletkah in da jih obiskovalci lahko celo vidijo in si izberejo psa, ki bi ga radi pojedli, pa vse do kuhanja pri živem telesu itd.), ampak posploševati te primere mučenja živalu na celoten narod (nacijo, kulturo whatever)... To pač ni fer.

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #33 : 17 Junij 2007, 20:35:02
Kaj vse ni fer...  ::)


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #34 : 18 Junij 2007, 08:58:38
Nikoli nebi zašla v ta del foruma, če nebi včeraj brala prispevek o severni Koreji. Vse lepo in prav, ko čisto na koncu reportaže naletim na tale zapis:

Navečer smo opet išli u restoran izvan hotela. Specijaliziran za - pse. Služe i pripremaju jedino pseće meso, na sve načine: za predjelo se jedu komadići pseće vratine s ljutim umakom, dok je glavno jelo i najveći specijalitet pseća juha u koju se ubaci sirovo jaje. Juha se servira kipuća tako da se razmućeno jaje odmah pretvori u kuhane trakice, a onda se u sve to ubaci i zdjelica hladne riže.

http://www.jutarnji.hr/magazin/clanak/art-2007,6,16,Sjeverna_Koreja,78688.jl


Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #35 : 18 Junij 2007, 09:27:50
Marsikaj ni fer. Veliko stvari ni fer. Preveč stvari ni fer....itd. (če si mislila v tem smislu...)

Sicer pa debatirati o vsem tem je brezpredmetno. Spremeniti ne moreš nič, lahko pa izgubiš nekaj živcev in nekaj sline (od pljuvanja...). :-|~

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #36 : 18 Junij 2007, 11:45:38
Kako Kitajci ravnajo s svojimi živalmi? Nič drugače kot drugi. Nekateri jih malodane obožujejo, živijo z njimi in jih crkljajo, razvajajo in zapravljajo zanje z svojim zaslužkom nesorazmerno veliko denarja. Drugi imajo živali ker imajo od njih korist, jih izkoriščajo tako kot drugot po svetu a z njimi čisto solidno ravnajo. In potem imaš suroveže, ki so brez vsake empatije in z živalmi delajo kot z kamni ali deskami. Razlika je v tem, da v tako imenovanih civiliziranih državah surovost na javnem mestu ni ravno zaželena, celo kakšno kazen se da prislužiti na ta način, tam jo pa tolerirajo. Krivda ni v ljudeh ampak v sistemu. V katerem niti človeško življenje ni prav veliko vredno, kaj šele živalsko.


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #37 : 18 Junij 2007, 20:09:07
Ok, tako pač je...
Kaskae, strinjam se glede naše različnosti in da je beda pisat po forumih že izrabljene fraze... Drugače pa..
Hm, ne vem zakaj se nikoli nihče ne zgraža nad Američani... Kaj šele oni delajo  ::)
Na splošno se pa strinjam s 5rco...



missy

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 11
Odgovori #38 : 26 Junij 2007, 12:47:30
Zakaj pa bi naj bili psi drugačni od recimo krav!? Kaka je razlika!?
Saj je isto, če je na krožniku pes, mačka, krava ali prašič. Vse je v kulturi... Le da si nekateri ljudje vbijejo v glavo napačne stvari.
Lp


Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Odgovori #39 : 26 Junij 2007, 13:03:45
Zakaj pa bi naj bili psi drugačni od recimo krav!? Kaka je razlika!?
Psi so lušni, krave pa ne... Koga briga grda krava, samo lušne kosmate živalce si zaslužijo, da živijo...  ;)
Just kidding... ;)

Saj je isto, če je na krožniku pes, mačka, krava ali prašič. Vse je v kulturi... Le da si nekateri ljudje vbijejo v glavo napačne stvari.
Ja, se strinjam... Verjetno se Indijci glih tako zgražajo, ko vidijo eno slikco iz recimo ene evropske države, kjer je slikan šnicl iz njihove svete krave... :-\

Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)


missy

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 11
Odgovori #40 : 26 Junij 2007, 13:07:17
Sem se že ustrašla  ;D

Ja... ampak drugo pa je spet, v kakšnem okolju živijo te krave in da jih na tisoče umre od lakote... V takih primerih bi bila veliko lažja smrt, če bi jo domačini zaklali in pojedli...
Lp


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #41 : 15 Avgust 2007, 21:12:42
Poglejte si to: http://24ur.com/naslovnica/novice/svet/20070606_3099305.php

 :'( :'( :'( :'( :'( >:( >:( >:( >:(

Groza!!!!!!!!!!!
Tole ni nič lepo za videt, ampak saj tudi odojkova glava z jabolkom v gobcu ni :-\
Res je da je ena taka stvar nekje normalna, drugje ne..zame ni nikjer, pa če to delajo Kitajci, Slovenci ali pa Argentinci magari.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #42 : 15 Avgust 2007, 21:24:54
Kaj se konzumira resda je odvisno od dela sveta, vendar mučenje nebi smelo bit prisotno v nobeni kulturi.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


porti

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 7
  • Portiji so zakon! :)
Odgovori #43 : 20 September 2007, 10:18:01
http://doggy.blogsome.com/     >:( >:( >:(

Meni se zdi pa to grozljivo!  >:(  :'(  :'( In argument, da je to stvar kulture pri meni ne vzdrži. Ok, ajde, da ljudje žrtvujejo sebe, ali da imajo ne vem kakšen način življenja, vse sprejmem, da pa je večina teh živali mučenih in mislim, da vsi vemo, da je to dejsto, ja to mi pa res ne gre v glavo. Samo upam, da bodo te ljudje nekoč, nekje "sojeni" za to. Pa ne mislim z zaporom, se mi zdi, da bi bilo to definitivno premilo!  >:(

Me pa preseneča dejstvo, da smo tako torantni do česa takega, se pa tako razburimo, če vidimo, da nekdo oddaja kužka, zaradi česar koli. In mislittm, da se da vse spremeniti, samo nehati moramo verjeti v destvo, da je to pač tako in nič drugače.



lusy

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
  • Daška
Odgovori #44 : 21 September 2007, 12:22:04
Uf. Zakaj sploh to pokažejo na internetu

Saša


LordMorgoth

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 03 November 2007, 21:55:56
Saj v indiji, kjer ne jedo krav, je pa stopnja umrljivosti(ljudi) toliko večja, pa saj kitajci niso nič slabši kot evropčani, američani... vsi jemo meso (razen vegitarjancov), takšno, ali drugačno, vsaka rasa se je prilagodila živalim, ki so jim dostopne, ane? eni jedo črve, eni kače, eni pse, eni krave... saj ni važno, krava, pes, mačka-vsi so sesalci, polži in črvi tudi niso tako drugačni, pa polže vseeno vidite v francoskih restavracijah. vsi smo del prehranjevalne verige, kaj pa če bi se, namest človeka, na 'oblast' kakšna druga vrsta? saj bi bilo čisto enako, mi smo pač gor prišli, ker smo močnejši in pametnejši...