Maremsko-ambruški ovčar [Maremma and Abruzzes Sheepdog]

kala,runo,bella · 31765

Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #30 : 15 Junij 2007, 13:13:49
Vem, da je v Šiški in okolici svoj čas bilo nekaj pirenejskih pastirjev, ki so tudi iz istega foha nekako, torej tudi na videz dokaj podobni, verjetno si videla te. Pa ti, ki sem jih jaz srečala, so bili čisto urbani, kar se za tistih par kuvašev in čuvačev ne more suvereno trdit.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #31 : 15 Junij 2007, 13:35:49
Vem, da je v Šiški in okolici svoj čas bilo nekaj pirenejskih pastirjev, ki so tudi iz istega foha nekako, torej tudi na videz dokaj podobni, verjetno si videla te. Pa ti, ki sem jih jaz srečala, so bili čisto urbani, kar se za tistih par kuvašev in čuvačev ne more suvereno trdit.
če misliš mene- zagotovo til eniso pirenejci, ker sem pred leti enkrat vprašala za pasmo in sem takrat ime te pasme prvič slišala, ostale velike bele pasme pa sem že od prej poznala vsaj po imenu ;)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #32 : 15 Junij 2007, 14:19:22
Aho!

No pa še nekaj slikic Belline familije
Bellina mama Lejla

Bellin stric Ars

in Belline sestrice in bratci

in še Bella kot mladiček


pa za primerjavo med Ringotom in Bello
Ringo

Bella

in pa še Ringo in jaz v rosnih mladih letih  :D



Lp
Ana


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #33 : 15 Junij 2007, 15:22:34
če misliš mene- zagotovo til eniso pirenejci, ker sem pred leti enkrat vprašala za pasmo in sem takrat ime te pasme prvič slišala, ostale velike bele pasme pa sem že od prej poznala vsaj po imenu ;)

Potem se pa pardoniram  :) . Je bolj malo velikih belih zadev, pa se mi je zdelo, da kaj novega ne more biti.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #34 : 15 Junij 2007, 15:29:41
Pri nas se sprehaja ena psička, ki bi morda lahko bila tele pasme. Bom ob priliki vprašala lastnike.

Je pa velika, bela in kosmata ;D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #35 : 15 Junij 2007, 16:37:16
Aho!

Saj veš Zoe slikco če se le da ;)

Lp
Ana


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #36 : 06 Julij 2007, 22:03:13
Aho!

Nekaj novih slikic od moje lepotičke  ;D






Lp
Ana



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #37 : 06 Julij 2007, 23:29:30
Tudi po Kopru se sprehaja ena maremska ovcarka, ampak je cisto drugacna od tvoje Belle. Prav taka "cudna" je :-[ sem najprej lastnike vprasala, ce je mesanec :-[

Dlako nima tako kot Bella, ima krajso, po hrbtu pa dolgo in skodrano, cez oprsje je ful ozka, hrtasta, pa ful ima dolge noge in je precej visoka. Po hrbtu ima trak oranzkaste dlake, drugace je pa bela.

Malo res spominja na borzoja, niti pod razno pa splosni vtis ne spominja na kuvasa ali pirenejskega pastirca.

Je pa zelo prijazna :)

battito animale


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #38 : 07 Julij 2007, 12:46:48
Aho!

Lilit imaš mogoče kakšno njeno slikco.
Bi bilo fanj primirjat različne slikce. Je pa res da so si maremci, kuvaši, slovaški čuvač in podhlanski ovčar zelo podobni, vsi so bele barve, razlikujejo se samo po konstrukciji in velikosti. Baje pa da so si tudi malo v sorodu. So pa maremci iz te skupince najmanjši .

Lp
Ana


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #39 : 07 Julij 2007, 22:26:17
Ne, sem jo srecala samo 1x in mogoce 2x videla od dalec. Zal :)

battito animale


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #40 : 07 Julij 2007, 22:47:02
Aho!

Lilit ni panike  ;)

Lp
Ana


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 23 Januar 2010, 23:06:12
Hej, da malo oživim tole temo.
Tole pasmo sem spoznala preko zanimanja za alpake - na eni večji kmetiji z alpakami na Bavarskem imajo tele pastirske pse za čuvanje alpak (v glavnem pred vsiljivimi ljudmi). Ker so jih nabavili ljudje, ki prej niso imeli izkušenj s psi, domnevam, da to ni hudo komplicirana pasma. Zdi se mi, da so tako dobri čuvaji kot tudi precej socialni psi, kar se mi zdi, da je redko pri pastirskih pasmah 8).
Luštna pasma, res.
Prvi link je opis psov na spletni strani te kmetije, drugi pa od nemškega kluba te pasme.
http://www.tierraheladaalpakas.de/en/hunde.htm
http://www.maremmano-abruzzese-club.de/



*Gina*

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 05 Maj 2011, 14:01:01
Ja pri nas na Kočevskem je res veliko takih belih lepotcev, samo so vsi nerodovniški, ker tukajšnji pastirji ne dajo veliko na rodovnike. Njim je pes le orodje za zaščito ovac, so večinoma psi po rančih med drobnico. Vsi kar sem jih jaz spoznala (približno 10 predstavnikov) so bili ali prijazni do mene ali pa malo nezauplivi, nikakor pa agresivni do tujcev. Je imela ena psica lih grdo rano, so jo zdravili, ker naj bi jo napadel medved, ko je branila svoje kozice, tako da so res dobri čuvaji in neustrašni, se ne bojijo niti medveda.

Sama imam mešanko med maremsko abruškim ovčarjem (ata, nerodovniški) ter kraševko (tudi nerodovniško), torej je mešanka s pastirskimi koreninami hehe  ;D. Skotena na enem izmed teh ovčarskih rančev. Slike si lahko ogledate tule: http://www.mojalbum.com/vesnagina/gina-in-njeni-prijatelji

Jo pa full prepoznam v Belli, podoben karakter, tudi ona je full nezaupljiva do tujcev, ko jih pa enkrat sprejme, jih pa nikoli več ne pozabi. Pa tudi mene sprašujejo, če imam zlato prinašalko  ::)  ;D

Mislim da edino pri tem gospodu še nisem bila, kjer si dobila Bello, so pa večinoma tisti psi, ki sem jih jaz videla, od njegovih psov potomci, torej Bellini sorodniki vrjetno  :)




*Gina*

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 05 Maj 2011, 15:34:48
http://www.mojalbum.com/vesnagina/pastirski-psi

Sem našla ene par fotografij tistih, ki sem jih videla, sem jih imela še več, pa sem jih zgleda že brisala.


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #44 : 30 Oktober 2011, 18:05:21
Pozdrav vsem!

Sem se odločila, da odprem to temo, saj ima moj fant psa te pasme doma Psu je ime Runo, star je pa 4 leta. Z njegovim dovoljenjem objavljam par fotk:






























upload images


Psa šola za psa reševalca, udeležujeta se raznih seminarjev itd. Vglavnem pes je zelo dobro vzgojen Super tim sta.

Pasma izvira iz Italije, zato pravih vzrediteljev v SLO ni... Razen tistih nerodovniških. L.P



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #46 : 30 Oktober 2011, 21:41:10
Luštna zverinica...bega me samo ena reč...tvoj fant je tale na slikci zraven psa in on šola psa? Ali njegov brat, oče? Tale na fotki mi deluje cca 35 let star..ti imaš pa 15 let???

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #47 : 31 Oktober 2011, 07:57:55
Ne ne, to ni moj fant na sliki :o Verjetno je zraven eden iz ekipe, iz seminarja ;)


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 31 Oktober 2011, 10:29:55
Hoo, lep kuža! In lepe slike ;D.
Ker si omenila, da v Sloveniji ni vzrediteljev, vsaj ne rodovniških, od kod pa je Runo? Ali je rodovniški?
Zanimivo bi bilo kaj več izvedeti o njegovem karakterju in kako se kaj obnese pri reševanju ali kje drugje :).



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #49 : 31 Oktober 2011, 18:08:03
Runo, ni rodovniški, vendar se zdaj fant zaveda, da je bolje imeti rodovniškega psa. Naslednji bo ziher rodovniški.

Še fotke od danes, ko sta bila s fantom pri meni:
















































































png image hosting


Psa sta bila izredno ubogljiva, ubogala sta na besedo, ljudje so kar vzdihovali :P lp


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #50 : 01 November 2011, 23:02:19
Na sliki je najverjetneje, glede na osebo, vodja seminarja  ;) :D ;D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #51 : 04 Marec 2012, 13:02:33
Joj, moram vam sporočit žalostno novico...  Runo ima displazijo obeh kolkov.


Psa se ne da dobiti v Sloveniji, zato so pred leti vzeli nerodovniškega v Kočevju, kjer jih ima nek kmet za čuvanje ovac. Saj ko sva s fantom začela hoditi pred 9 meseci, sem mu 1x tudi povedala glede rodovnika, vzreje, nakupa in mi je verjel ( en ozaveščenec več hehe) in tudi sam zdaj ve veliko o rodovniku. Ampak moram  povedati, da je Runo, kot je ime psu dobil hudo displazijo obeh kolkov.... Že takrat ko je začel šepati, sem jaz takoj rekla fantu in njegovi mami, da je to displazija, veterinar pa je samo dal neke vitamine... No jaz sem vstrajala in psa so peljali na rentgen... Seveda ima displazijo.... Zdaj bo malo težko, ker gremo maja na morje in bomo veliko hodili.... Veterinar jim je rekel, da naj hodi kolikor bo pa sam zmogel.

Nekaj me pa resnično zanima. Zunaj je neka gospa moji mami rekla, da ima njena psička hudo displazijo, psička je komaj hodila, TEČT NI MOGLA, bila je čist boga. Potem pa so BAJE probali glukozamin tabletke, ki se dobijo v lekarni in je baje psička zdaj SUPER, lahko teče itd.

A ima kdo  morda kaj izkušenj s tem? Drugače pa mi je fant rekel, da bo Runo( kot je ime psu) šel na operacijo junija... Stane 4000 EUR... Nekje pa sem slišala, da ni 100%? Psu bodo dali umetna kolka, nekaj takšnega...



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #52 : 04 Maj 2012, 22:56:40
Par slik, ki so nastale, ko smo šli na morje jaz, moj fant, Runo in njegova starša:
























































picture hosting


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #53 : 13 Avgust 2012, 17:58:02
Zadnjič sem šla na obisk k Runotu in mojem fantu, smo šli na sprehod.  Nekaj fotk

RUNO


















































































image upload


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #54 : 16 Avgust 2012, 09:38:48
Kako je pa z njegovimi kolki? Je sel na operacijo?

battito animale


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #55 : 16 Avgust 2012, 19:42:39
Veterinar jim je rekel, da naj očakajo, ker umetni kolki kao delujejo samo kaki dve leti. Je rekel, da ni tako hudo, da bi moral iti.

Mislim saj giblje se lahko normalno, glukozamin jemlje in ne šepa več :) Je boljše.

Še par fotk iz pohoda na Roglo:




















image upload