Neprijeten vonj

babsy_ka · 4550

babsy_ka

  • *
    • Prispevkov: 316
    • Točke: 0
: 09 Junij 2007, 18:49:23
Mene pa zanima kako se vi spoprijemate z neprijetnim vonjem, ko je kuža moker?  ???

Midva sva ravno s sprehoda in je vsa moker, smrdi pa tud kot...,  :(
sej vem da so to baje neke žleze, ampak to je že kr malo grozno!



maya

  • *
    • Prispevkov: 1.632
    • Točke: 5
Odgovori #1 : 09 Junij 2007, 19:00:46
Uf...ja to pa res kar smrdi. Mi jo ponavadi pustimo na vrtu, da se posuši in še malo obrišemo. Samo naša ne smrdi zmeraj...  ;)

lp Maja...



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #2 : 09 Junij 2007, 19:01:10
živjo! No,ko sta moja dva mokra-jih navadno zbrišem z brisačo do suhega,preden stopimo v stanovanje. (včasih rabim več,kot samo eno brisačo  >:D)
Če sta osušena kot je treba-potem je vonj minimalen.



Taroman

  • *
    • Prispevkov: 298
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 09 Junij 2007, 19:16:32
Ja mi imamo tudi s tem težave ::) .
No to sem našel na internetu (kaj bi mi brez njega):

Pes smrdi po vsem telesu. To je lahko zelo zapleteno, saj to težave kdaj pa kdaj sploh ni mogoče. Tudi pogosto kopanje ne pomaga, ampak lahko neprijeten vonj še okrepi. Tudi različni "parfumi" za pse niso učinkoviti, ker neprijetnega vonja ne morejo povsem prekriti. Kdaj pa kdaj pomaga zamenjava hrane...

Nekateri strokovnjaki menijo, da neprijeten vonj kožuha izvira iz žlez lojnic, česar pa ni mogoče spreminjati. Precej učinkovito pa si lahko pomagamo s pripravki iz klorofila, ki jih lahko dobimo v bolje založenih trgovinah za živali. Pripravki so povsem neškodljivi.

Neprijeten vonj ima ponavadi tudi moker pes, ki pa se izgubi, ko se kožuh osuši.

Kopirano iz http://www.mojpes.com/clanki/clanek.asp?rubrika=novice&page=2



babsy_ka

  • *
    • Prispevkov: 316
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 09 Junij 2007, 19:32:16
jst mojga tud obrišem, pa kljub temu zaudarja kot kak stara nogavica  ;)
za tisti pripravek sem pa tud že slišala, pravzaprav ga ima kolega in pr njemu ful učinkuje, sam jst si ga ne upam špricat ki ma že tako ful občutljivo kožo! 
 a mogoče kdo ve če hrana kaj vpliva na te lojnice?  ???



Nejcika

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 10 Junij 2007, 19:45:02
Nas pes tudi ima vonj ,pa ima kratko dlako pa je vonj prisoten in to kar izrazito mocen.Jaz ga obrisem z brisacko in to je to.Potem pa pocakam, da se posusi do konca.Na koncu ga se malo pocesem.Saj cez cas potem mine vonj.Samo se pa tudi njegove ostale stvari navlecejo bolj vonja ce je moker, naprimer njegova dekica v posteljci in jo morem, kar se da hitro oprati.Vsak pesek ima rad cisto. :)

Uzivajte...papa....N&A



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #6 : 10 Junij 2007, 20:14:06
Mesanica kisa in vode pomaga. Mal kisa v par litrov vode, pa skopat psa. Al pa samo obrisat in bo kot nov:)



Nejcika

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 11 Junij 2007, 06:07:55
to s kisom pa nisem vedela...zanimivo...bom naslednjic poskusila.Hvala.