glivice

m_tejch · 36034

m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
: 11 Junij 2007, 07:24:33
živjo, mene pa zanima, če ima kdo izkušnje z zdravljenjem glivic pri psu? Moj je že kar nekaj časa imel rdečkasto dlako po tačkah in občasno malo razpokan rob ušeskov, vedar nisem nikoli delala panike zaradi tega, sedaj sva pa pri veterinaju izvedela da so to glivice in da je kar hudo. Dala mu je eno injekcijo(ne vem katero, na računu pa ne morem razbrati), antibiotik za 5 dni, in en spraj za špricanje tačk in ušesov. Jutri naj bi imela kontrolo, vendar pa se mi zdi da ni od četrtka nobene razlike.
Verjetno se tudi pri psu to zdravi sistematično, kot pri človeku. Ker itak to nastaja v telesu. A ima kdo kakšno idejo kako mu naj pomagam.  Ali je psu tudi smiselno dodajati v tem primeru probiotike in živila, ki zavirajo glivice?

+1



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #1 : 12 Junij 2007, 09:55:52
 ??? noben še ni nikoli imel teh problemov  ?:-\



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2 : 12 Junij 2007, 12:25:46
Na srečo ne...je pa v zdajšnji številki revije Mojpes nekaj o kožnih problemih in pa v maju 2005-v knjižnici 100% imajo dveletno zalogo. Tam je nekaj o glivicah.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #3 : 12 Junij 2007, 14:41:46
ja, fajn je najt vzrok zakaj se glivice sploh razmnozijo. Najveckrat je kriva alergija.

Pa glivice ne nastajajo v telesu (niso produkt normalnega telesnega metabolizma, ampak samostojni organizmi), ampak jih je veliko vrst normalno prisotnih na zivali, v dolocenih razmerah se pa prekomerno razmnozijo. Nekatere pa povzrocajo tezave tudi v manjsih "kolicinah" - te niso del normalne "flore&favne" zivali.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #4 : 12 Junij 2007, 15:48:16
no midva sva pa sedajle od veterinarja, rekla, je da je na ušesih že malo boljše in nama še za 5 dni dala antibiotik :-\, pa nekaj časa bova še špricala s sprajem, pa čimbolj pazila na suhost tačk, kar je v tem vremenu resnično težko. Upam samo, da ne filam psa brez veze z antibiotiki...



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #5 : 12 Junij 2007, 21:49:32
Poskrbi za suho in čisto okolje, suhe deke...

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #6 : 12 Junij 2007, 21:52:47
to sedaj že ful gledam. Je pa res, da je večino časa na ploščicah, to pa tudi verjetno ni glih ok. ???



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #7 : 15 Junij 2007, 09:56:01
Mi smo imeli problemi z glivicami kot posledico 2 mesečnega zdravljenja z antibiotiki. In po mojih izkušnjah, tega se ful ful ful težko znebiš. Mi smo rabili vsaj 1 leto, da smo se jih rešli, pa še zdaj vsakih toliko časa panično mažemo tačke... V glavenem, pazi da bo imel pes tačke vedno suhe (redno brisanje), redno jih je potrebno mazati s sredstvi proti glivicam in to je to... Kaj več težko narediš. Lahko mu probaš dati še tisti tablete, ki so zdaj nove proti glivicam, ker zelo verjetno je, da jih ima tudi v prebavnem traktu. Pa pri hrani pazi, te različne suhe stvari za žvečenje in razni umetni priboljški so praviloma prepovedani... Te zadeve vzpostavljajo ugodne razmere za razmnoževanje glivic. Treba je pač psu okrepiti imunski sistem, da se bo lahko sam boril proti prevelikemu razmnoževanju glivic.



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #8 : 15 Junij 2007, 10:38:04
hvala za odgovore
nekaj me samo še zanima, ali mislite da mu lahko občasno tačke namažen s canestenom, ker to nisem nič vprašala pri veterinarju.



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #9 : 15 Junij 2007, 12:47:47
Lahko namažeš tudi s canestenom, samo kolikor so meni povedali, canesten ne deluje najboljše za takšne vrste glivic kot so na stopalih... Boljše je npr. Lamisil (se tudi kupi v lekarni...)



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #10 : 11 November 2007, 18:49:45
mi tem glivicam še kar nismo prišli do dna, sem pa danes dobila nasvet do vzrediteljice, naj kupim modro galico, in jo  zmešam in mu v to namočim tačke, vendar bolj gledam po internetu bolj vidim, da se to uporablja v vinogradništvu ???, in da je strupeno, zato sem ZELO skeptična. kakšen nasvet ???



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #11 : 12 November 2007, 15:38:15
ne pozna nihče tega? :-\



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #12 : 12 November 2007, 20:40:35
modra galica je strupena- zato previdno.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #13 : 13 November 2007, 09:09:58
Zelo strupeno!!



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #14 : 13 November 2007, 18:17:00
se midva raje ne bova igrala s tem, sedaj sva zamenjala hrano, če je tu vzrok, če ne gremo pa h matkotu...
hvala za odgovore
lp



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #15 : 13 November 2007, 18:19:15
sicer je napisala tole: GLIVICE  SE SPLAHNUJE Z RAZTOPINO KI VSEBUJE  MODRO GALICO IN  PRAH  SKONCENTRIRANEGA ŽVEPLA.
je mogoče prah skoncentriranega žvepla kaj manj škodljiv?



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #16 : 14 November 2007, 08:19:32
Modra galica je res v koncentraciji zelo strupena, deluje pa kot razkužilno sredstvo. Uporablja se tudi za razkuževanje gnilih kopit pri konjih, vendar tam ni možnosti, da bi si konj polizal. Za psa ti svetujem, da mu tačke namakaš v blagi raztopini Hipermangana, ki ga dobiš v lekarni (je tudi razkužilo).



McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #17 : 19 December 2007, 15:44:09
Sem šele zdaj opazila tole temo, zato ne vem ali je sploh aktualno ali ne. Glivice med tačkami pes dobi v naravi, torej v kakšni travi, na sprehodu, itd. V kolikor je nekoliko slabše odporen, se tako glivice primejo in psi jih z lizanjem tac in s tem z ustvarjanjem vlažnega in mokrega okolja pridno gojijo.

Vendar pri tem ni za delat neke panike, tako kot je ze nekdo napisal, drzat tacke suhe, mi smo jih najlazje pozdravili s Canestenom, ki se da za glivice kupit v lekarni brez recepta. Res pa je, da nekaj casa traja in da rade pridejo nazaj ce se ne pozdravijo do konca, zato je treba mazat s kremo se nekaj casa po tem ko ze izgleda da glivic ni vec.

To je za tacke, z usesi pa nimam izkusenj, ker se lahko glivice naselijo tudi globlje v sluhovodu in je tam postopek verjetno drugace.



mayča

  • *
    • Prispevkov: 526
    • Točke: 0
  • Brigitka in Nelči-Belči
Odgovori #18 : 06 November 2008, 15:07:59
kako pa kaj izkušnje pravijo z glivicami na smrčku??? 

mi zaenkrat mažemo z lamisil kremo..samo je skrajno zoprno, ker se lahko takoj vse dol poliže... :(

a ji mogoče dam kako gazo čez in upam da je ne spraska s tačko takoj dol ???


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #19 : 06 November 2008, 15:33:15
meni pa ni jasno ,kaj tok z antibiotikom glivične pse bašejo  :o?
ntibiotok je proti bakteriam in bakterije so nasprotnice glivic. Glivične okužbe se razmahnejo navadno ravno po antibiotičnih kurah  :-\.
Tako, da je meni tole zdravljenje s kilami natibiotikov mal mim  ::).
Razumem pojem sekundarne okužbe- ampak vseeno se mi zdi ,da bi za to moralo zadoščati zelo kratkotrajno vzporedno zdravljenje.

Po moji kmečki pameti bi dajala proti glivicam antimikotik in kaj za podporo imunskemu sistemu zraven.
Npr sitaki gobe  (oz pripravki) se obnesejo pri ljudeh.
Ali pa za kakšne kožne zadeve kjer je že mal vnetja zraven kanesten + kuterid  kombinirano.
Pomembno je tudi ,da se območje okužbe ohranja suho.
Ma ne vem- moj veterinar je ne bi odnesel brez zagovora (točne znanastvene razlage zakaj se mu zdi to dobro), če bi mi predpisal antibiotok za glivično obolenje

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 06 November 2008, 15:56:04
Deteljica,
saj Lamisil ni antibiotik, ampak je antimikotik s sirokim sprektrom delovanja.



italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 06 November 2008, 16:03:46
mene pa zanima kako ta glivična obolenja na tačkah izgledajo in kje natančno se pojavijo. namreč mojemu psu se je med prstki (iz zgornje strani in ne na podplatu) pojavila rdečica. občasno izgleda koža vneta in sveža. rdečica se občasno pojavi in izgine. zaenkrat sem mu mazala z bepanthen plus, kar zaleže le za kratek čas, nato se zadeva ponovi.
šele sedaj, ko berem ta forum o glivicah sem pomislila, da bi lahko bil razlog rdečice v tem? psu namreč po vsakem sprehodu tačke umijem, a jih nisem povsem osušila. občasno si jih še sam liže, saj ga verjetno ta rdečica iritira.
a, je kdo uporabljal za odpravljanje glivic lamislil? vem, da je učinkovit za zdravljenje mikrosporije.
hvala za odgovore in lp



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #22 : 06 November 2008, 16:56:19

Takšnole je bilo stanje pri nas pred enim letom. Sedaj ko so vlažni dnevi se spet počasi začenja ampak ni primerljivo z lansko katastrofo, tako da sumim, da resnično ni povezano s hrano in podobnimi alergijami.


Me pa zanima kako bi zgledale glivice na smrčku?



italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 06 November 2008, 17:41:14
o, ljubi jezus!!!  ??? tole pa izgleda precej hudo...
hvala za fotko, ker zdaj mi je jasno, da ima tudi naš cucko glivice...a ne v tako grozni obliki...ima tudi nna zadnjih tačkah bolj intenzivno rdečico kot na sprednjih. očitno je res povezano z vremenom, ker prej tega pri našem psu nisem opazila.
sem že kupila lamisil in bom začela takoj mazati.

glede glivic na smrčku...a to bi naj bile glivice prav na smrčku ali nad njim? vem za primer, kjer je imel kuža glivice točno nad smrčkom. koža je bila videti roževinasta in ne tako rdeča kot ima vaš kuža na tačkah. v bistvu je zelo čudno izgledalo. mesto je bilo neodlakano. je kar dolgo trajalo, da so se rešili glivic...




mayča

  • *
    • Prispevkov: 526
    • Točke: 0
  • Brigitka in Nelči-Belči
Odgovori #24 : 06 November 2008, 19:40:08
hm...vbistvu so na smrčku in nad njim (zgornja stran gobčka) v velikosti 2x3cm...kožo je zelo težko ohranjati tukaj suho, ker se sama navlaži ko bolj intenzivneje diha ali pa se mimgrede oblizne čez smrček gor...
koža je bolj roza barve, rahlo izstopa ven...ko jo želim namazati s to kremo, trzne tako da jo verjetno ali zapeče ali pa zaboli...

bom poskusila fotko gor dat :-\

sem ji pa sedaj kupila še vitaminske tablete, da ji dam zraven hrane, za izboljšanje imunskega sistema...
predvidevam pa, da je glivice fasala kot prvo zaradi oslabitve imunskega sistema, kot drugo pa smo se večkrat obmetavali in podili z listjem na travniku, pod katerim se razvije precej "nepridipravov"...


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #25 : 06 November 2008, 20:14:37
ja tole lani pri nas je bilo zelo hudo, in so me vsi veti hotli prepričat da je alergija, pa vendar ni bilo pa kortizolu, peroxyderm šamponu, in dietnem hilsu neke bistvene razlika, zato sem  odločila, da jih ne poslušam več, in sem mu po novem letu začela kuhat, vse kar bi bilo lahko alergeno v hrani umaknila (jedel samo canidae lamb&rice, pa sedaj eagle pack lamb&rice), mazala sem mu pa z ozoderminom ki je res naredil čudeže, no in letos poleti smo bili že takšni  :)

Sicer se res ne vidi nekaj ful pa tudi svetloba je bol slaba, vendar sem že to težko našla, da se vsaj malo tac vidi in da mene ni gor ::)
No po koncu poletja pa je bilo resnično že skoraj čisto dobro, če je deževalo je mogoče še kakšna dlakica kje sevala na rdečkasto.
Sedaj pa se spet nekaj rahlo slabša. Je pa res treba ful pazit da je suho (pomagaj si z baby pudrom) in vsekakor preprečiti lizanje(sem mojega kar nekajkrat zasačila ponoči in sem kupila Bitter taste spray proti samouničevanju, vendar glede na to da je kanta za smeti ga ni nekaj ful odvračalo)
Je pa boj z glivicami vsekakor zelo težek, ker je res treb paziti na prehrano, na suhost, na okolje, vse živo.
Priporočam pa tudi dodatke kot so česen, peteršilj, med, ...



italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 06 November 2008, 20:40:06
ja tole lani pri nas je bilo zelo hudo, in so me vsi veti hotli prepričat da je alergija, pa vendar ni bilo pa kortizolu, peroxyderm šamponu, in dietnem hilsu neke bistvene razlika, zato sem  odločila, da jih ne poslušam več

m_tejch hvala za nasvet. sem bila tudi sama prepričana, da je moj pesjan na kaj alergičen. je pač bolj občutljive sorte. tudi v drugih temah sem namreč zasledila, da lahko pomeni obarvanje dlake na tačkah alergijo...bom zdaj preizkusila z lamisilom in ohranjanjem suhe dlake.

na tej fotki se pri vašem labradorčku opazi konkretna razlika na tačkah. me veseli, da mu je bolje. še dobro, da si ugotovila kaj bi lahko bilo.

mayča, a ste bili tudi pri vetu? me zanima ali vam je morda tablete kot je recimo lamisli predpisal. mi smo mačko zaradi glivic namreč s temi tabletami zdravili. verjetno je smrček res težje zdraviti z mazilom. držim pesti, da bo kmalu bolje, ker je to za psa gotovo zelo zoprno.





mayča

  • *
    • Prispevkov: 526
    • Točke: 0
  • Brigitka in Nelči-Belči
Odgovori #27 : 06 November 2008, 21:50:13
ja smo bili pri vetu, pa nam je dala samo kremo lamisil....a obstajajo tudi tablete, ki enako dobro učinkujejo? :-\

zdaj prakticiram tako, da jo namažem in ji hitro ponudim igračo pod usta, da se naslednjih 10min vlečeva in igrava, da slučajn ne poliže dol kreme - da vsaj malo prime ::) upam da bo delovalo...


italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 07 November 2008, 07:19:14
ja smo bili pri vetu, pa nam je dala samo kremo lamisil....a obstajajo tudi tablete, ki enako dobro učinkujejo? :-\


ja, obstajajo tudi tablete lamisil. nam je vet pred leti za mačko predpisal tablete, ker je bila okužena z mikrosporijo in je imela veliko žarišč...v takem primeru se kombinira mazilo s tabletami...tablete se uporabijo, kadar gre za hujšo obliko obolenja.
sem pomislila na tablete v vašem primeru, glede na to, da gre za tako specifično mesto...ne spomnim se več ali imajo te tablete kakšne stranske učinke...morda vprašaš pri vetu za nasvet, ali je tablete smiselno uporabiti...



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #29 : 07 November 2008, 09:27:43
Artichoka vem da:
" Lamisil ni antibiotik, ampak je antimikotik s sirokim sprektrom delovanja".

ampak tale post npr je povzročil moj odziv  ;):
Mi smo imeli problemi z glivicami kot posledico 2 mesečnega zdravljenja z antibiotiki.

In v današnjih časih doživih pri vetih tudi raznorazna čuda.....  ;)


Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!