male sirote

leonora · 1182

leonora

  • *
    • Prispevkov: 300
    • Točke: 0
: 13 Junij 2007, 10:31:42
No,takole.Pred časom je neki prijazen živaloljubec  >:(  pred našo hišo iz avta vrgel muca.
In ker je živalica izgledala slabo,mi pa hrane dovolj smo jo hranili in je ostala pri hiši.Do nedavnega smo mislili,da imamo mačka,pred kratkim pa se je izkazalo,da je muca.Na podstrešju je povrgla štiri muce  :-* .Žal pa imamo okrog sebe toliko prijaznih ljudi  >:( ,da  je naši muci in sosedovemu mucku nekdo ponudil strup.No,in ko sem ji na podstrešje nesla hrano,sem opazila,da je od prejšnjega dne nedotaknjena.Kasneje smo zunaj našli tudi mrtvo muco.Projekt iskanja mladičkov po podstrešju je bil skoraj neizvedljiv,po dveh dneh mi je uspelo najti tri,žal je bilo za četrtega že prepozno.Bili so strašno šibki,eden zdaj že sam je,drugi poskuša,oba plezata po meni ravnokar in sta živahna.Tretji  pa ... :'( ,mislim,da počasi peša,jaz pa mu ne znam pomagati  :'( .Hodi s težavo,najraje čepi,s tem,da ima glavico postrani,pred stekleničko se umika,da ga moram kar malo posiliti,da kaj spravi v sebe,spi....če ga primem zagode,ampak sliši se kot nezadovoljstvo,....veterinar bo na voljo šele popoldan.Ima kdo kakšen predlog,kako naj pregurava do takrat  ???


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #1 : 13 Junij 2007, 12:06:12
koliko so pa malcki stari? kdaj so nazadnje jedli in kaj?
Vsekakor ga imej na toplem (termofor), lahko mu das - ce ne pije mleka, vsaj malo sladkane vode, ce vsaj kaj poje, ne pozabi na masazo trebuscka za iztrebljanje (ce se ne opravljajo potrebe sami). Verjetno bi jih bilo potrebno tudi razglistit, ampak tega ne delaj pred vet. pregledom, ker ce je parazitov dovolj, muc pa ni stabilen, ga toksini, ki jih ti sprostijo pri umiranju, lahko ubijejo. Pa cimprej jih (vse) dostavi do veta, pa nujno jih testirajte za aids in levkozo.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --