Eksport rodovnik

ninci · 6332

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
: 15 Junij 2007, 22:41:21
Evo eno vprašanje :-[

Mi smo danes prejeli Eksport rodovnik zdaj pa me nekaj zanima. Za prijavo na razstavo( Trbovlje) je ok ta rodovnik ali moramo najprej kaj na KZS-ju porihtat te zadeve ali...? Res nimam pojma kaj zdaj s tem rodovnikom :-[ Pomoč prosim.

Lp nina



leonora

  • *
    • Prispevkov: 300
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 15 Junij 2007, 22:47:10
V Trbovlje lahko prijaviš s kopijo original rodovnika,export nima s tem nobene veze.


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #2 : 15 Junij 2007, 22:55:47
Rodovnik je po domače pasji rojstni list v katerem mu pišejo vsi pomembni podatki. Na export rodovniku je vse napisano popolnoma enako, samo da ima v enem predalčku še dopisano besedo " export". S takim rodovnikom lahko prijavljaš psa na razstave po mili volji, vse dokler se ne odločiš pariti. Takrat pa ga moraš nesti ali poslati na KZS, Ilirska 27,Lj, da ti psa vpišejo v slovensko rodovno knjigo. Od tistega trenutka dalje si pa obvezana psa prijavljati na razstave pod SLR številko. Tudi na vse šampionate in prijavnice si zavezana prijavljati psa pod to številko.

Vpis v SLR je včasih koštal cca 8.200 sit. Koliko je danes nimam pojma.

P.S.: kopija originala ne obstaja, kajti original rodovnik je uničen, kar tudi na njemu piše. In moraš ga dobiti nazaj, da imaš dokazilo, da je original uničen in od takrat dalje velja samo še exsport. Je pa res, da nekatere države  originalnega uničenega rodovnika ne dodajajo zaradi zlorab ali preprosto vodijo lastno evidenco.

Missa

+1

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3 : 15 Junij 2007, 22:57:16
Eee Miša super to sem rabila. Hvala :-*

Lp nina



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #4 : 15 Junij 2007, 22:57:31
Pe ena mala pripomba: v SLR boš morala psico vpisat, preden boš želele uveljavit kakšen šampionat (lahko tudi mladinskega). Do takrat pa lahko Brihto prijavčjaš pod nizozemsko št.

+1



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #5 : 15 Junij 2007, 23:00:57
dog4ever,

meni to ni logično. Kajti, zakaj bi nekdo vpisoval psa v SLR, pa nima namena pariti. Ker po tvojem to pomeni, da ne sme opravljati slovenskega šampionata, kar pa ne drži.

Samo moja pripomba  :-[

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #6 : 15 Junij 2007, 23:08:32
Mene ne briga, zakaj kdo razstavlja in zakaj kdo vpisuje v SRL in zakaj ne. Jaz sem samo napisala, kakšne info. sem dobila na KZS...



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #7 : 15 Junij 2007, 23:40:17
Še to sem pozabila dodati, da se po FCI pravilih lahko razstavljajo samo tisti psi, ki so vpisani v eno od FCI priznanih rodovnih knjig. Seveda to velja za razstave, ki so pod FCI okriljem.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Ivana

  • *
    • Prispevkov: 560
    • Točke: 4
Odgovori #8 : 24 Junij 2007, 11:59:18
To kar je napisala dog4ever čisto drži.
Dokler pes ne bo vpisan v SLR, mu na KZS ne bodo izdali nobenega šampionata.



Lp, Ivana


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #9 : 24 Junij 2007, 13:46:29
Pravilnik o strokovnem delu v 42. členu natančno določa, kdaj in kako se nostrifikacija izvede.Praviloma psi slovenskih lastnikov, ki niso vpisani v SLR, sploh ne smejo biti razstavljeni v Sloveniji. Žal se organizatorji premalo držimo tega pravila in vsaj pri psih  razredu mladih ne kompliciramo. Je pa res, da sem osebno že ugotovila zlorabe, prav pri ljudeh, ki imajo pse s tujimi rodovniki...

Slovenci - razstavljalci - smo pravzaprav fenomen, da ne vpisujemo psa v lastno rodovno knjigo - kot da bi se je sramovali.
Vem pa, da je pri agility tekmovalcih to dosledno urejeno in da se tega vsi tekmovalci dosledno držijo.

+1


Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #10 : 24 Junij 2007, 13:53:34
Ko sem jaz mojo psičko prijavljala na razstavo na Hrušico lani v razred mladičev, so mi svetovali da je bolje, če jo najprej vpišem v slovensko rodovno knjigo. Ker je KZS blizu moje službe, sem se zmenila, da se en dopoldan oglasim in mi bodo vse uredili. In tako je bila že na prvo razstavo prijavljena pod SLR  ;D.


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #11 : 24 Junij 2007, 16:23:23
Živjo :) Mene pa zanima katere dokumente poleg eksport rodovnika moraš dobiti, če psa ne kupiš v Sloveniji, ampak v kateri drugi državi EU???


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #12 : 24 Junij 2007, 17:35:54
Jaz sem dobila export rodovnik, knjižico o cepljenju in potni list. Lahko pa so cepljenja že v potnem listu.


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #13 : 24 Junij 2007, 17:52:02
Hvala petrca! V kateri državi si pa ti kupila kužka?


Ivana

  • *
    • Prispevkov: 560
    • Točke: 4
Odgovori #14 : 24 Junij 2007, 18:44:27
Nekatere države nimajo eksport rodovnikov, ampak imajo še dodatne list ek rodovniku, v katerih je napisan novi lastnik (npr. Avstrija).


Lp, Ivana


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #15 : 24 Junij 2007, 18:57:26
Hvala petrca! V kateri državi si pa ti kupila kužka?

Jaz sem jo pripeljala z Madžarske. Ko sem jo pri nas peljala k veterinarju, sem obe knjižici, ki sem ju gor dobila, zamenjala za naš potni list. Da imam vse na enem mestu  ;). Hkrati pa je veterinar preveril podatke na čipu.


katjaT

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 2
  • bobi je car
Odgovori #16 : 24 Junij 2007, 19:32:42
Takole določa Pravilnik o strokovnem delu KZS

NOSTRIFIKACIJA
42. clen
Rodovnike psov, ki so kupljeni v tujini, morajo lastniki nostrificirati na KZS najkasneje ob
prvem sodelovanju na kinoloških prireditvah.
Nostrifikacija je potrditev veljavnosti tujega dokumenta in se vpiše le na originalni rodovnik.
Nostrifikacija se izvede tako, da se v rodovnik poleg originalnega vpisa vtisne žig "Vpisan v
SLR" oziroma "SPR", doda pasemsko oznako in številko ter datum vpisa.
Vpis v rodovno knjigo KZS mora biti overjen s podpisom vodje rodovne knjige in žigom
KZS.
Ob nostrifikaciji se podatke iz originalnega rodovnika prepiše v kartoteko.

+1