Kam spada vaša hrana?

ninci · 91175

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
: 08 Oktober 2005, 09:58:18
Mogoče vas zanima kam spada hrana, z katero hranite svojega najboljšega prijatelja.

http://www.globalpaw.com/showthread.php?threadid=6858

Razdelitev je na koncu prvega posta, deli pa se na Good, Bad in Ugly.

Pa samo malo za okus, kaj se dobi pri nas:
Med tistimi, ki spadajo med Good, se pri nas dobi samo eno in sicer Canidae.

Med Bad (opomba, niso slabe, psi bodo še vedno z njimi preživeli brez problema, vendar imajo kakšno pomanjkljivost, da niso uvrščene med dobre!!):
Nutro
Arden Grange
ProPac
Techni-cal
Royal Canine size
Natures recipe

Med ugly pa jih najdemo kar nekaj, opomba je, da psa v nobenem primeru z njo ne hranite!!!
Purina Prescription diet
Eukanuba
Pro Plan
Iams
Happy dog
Pedigree
Science diet

Sigurno sem kakšnega pozabila, ampak mogoče boste na podlagi tega malo lažje ocenili z čim pravzaprav hranite vaše pse ;)

Lp nina



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #1 : 08 Oktober 2005, 10:04:41
ojej , Eukanuba  :o :o :o
zdaj gremo pa čisto resno na Arden Grange



Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #2 : 08 Oktober 2005, 10:16:06
... Techni-cal ... kar v redu ... :( :)



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #3 : 08 Oktober 2005, 10:20:32
huuuh ... mama ..  :o ok, nekak bom prepričala mamo da b omo šli na Arden Grange ..  :)



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #4 : 08 Oktober 2005, 10:21:26
Jaz sem jih že -.----
Ali pa gremo kar na Canidae  :o ???



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #5 : 08 Oktober 2005, 10:22:47
jah mi pa dobimo zdej vzorce domov tak da bomo vidli itak bomo pa šli v Tukano pa bomo vidli kaj prodajajo ..



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #6 : 08 Oktober 2005, 10:24:46
Kancha ... glede na to da je Canidae v najvišjem razredu... je cenovna razlika med AG in Canidae vsega kakšen jurček ... ga je pa težje za dobit...

LP, Črt



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #7 : 08 Oktober 2005, 10:26:50
Kancha ... glede na to da je Canidae v najvišjem razredu... je cenovna razlika med AG in Canidae vsega kakšen jurček ... ga je pa težje za dobit...

LP, Črt
Veš kaj ti jaz povem ....?
Za mojo Kano vse !
Mi nimamo nobenih problemov glede nakupa hrane , ki je kvalitetna tako za rona kot za kano .
Lp , kana



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #8 : 08 Oktober 2005, 11:17:18
Ja blagor nekaterim.

Ninci spustila si Chappya ;).Pa saj vem...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #9 : 08 Oktober 2005, 11:22:56
Si sploh ne bi mislila da je Eukanuba tako nizko ....
Moramo na boljše  >:(



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #10 : 08 Oktober 2005, 11:34:17
Kancha enako.Pa sem upala,da bom šla lahko po končani OŠ na Eukanubo...Kje pa je Hill's?

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #11 : 08 Oktober 2005, 11:46:44
V spisku direktno nikjer ne piše Hill's ampak predvidevava da se hill's skriva pod "Science plan" in "Natures Recipe" ...

Tako da prvi spada pod ugly.. drugi pa pod bad.

LP, Črt



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #12 : 08 Oktober 2005, 11:49:12
se pravi sem našo kužo do sedaj hranila z dobesedno d****m ? :'(



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #13 : 08 Oktober 2005, 11:53:36
se pravi sem našo kužo do sedaj hranila z dobesedno d****m ? :'(

Žal mi je ampak, Jap ::)

Lp nina



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #14 : 08 Oktober 2005, 11:54:40
ojej , Hill`s , Eukanuba ...
MI GREMO NA CANIDAE



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #15 : 08 Oktober 2005, 11:59:45
Kancha naj te potolažim, tudi če boš kupila katerokoli hrano, ki spada med Bad ne boš naredila nič slabega. Ponavadi je ta hrana uvrščena med Bad, ker je premalo podatkov o sestavi ali pa recimo mislim, da je glavni problem pri Arden Grange, da je med Bad, ker vsebuje koruzo recimo.

Lp nina



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #16 : 08 Oktober 2005, 12:01:55
aha , hvala za podatek



Lisa

  • Špela
  • *
    • Prispevkov: 683
    • Točke: 3
Odgovori #17 : 08 Oktober 2005, 13:53:42
Tehni-cal....Zaenkrat sem zadovoljna z njim in bom pri njem oslala..Če bo kaj narobe bom šla pa na Canidae.

papa


Lisa

  • Špela
  • *
    • Prispevkov: 683
    • Točke: 3
Odgovori #18 : 08 Oktober 2005, 13:54:44
popravek.Ne oslala ampak ostala!   ;D ;D ;D


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #19 : 08 Oktober 2005, 14:44:08
Mene pa nekaj zanima.Zakaj je potem hrana,ki je pod "Ugly" sploh v trgovinah?Ker zaradi tega smo potem na svetu bebci,ki to hrano kupujemo... :-[

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #20 : 08 Oktober 2005, 14:45:17
mi bomo šaltali ..  ;D :D



sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 08 Oktober 2005, 14:56:04
Mogoče vas zanima kam spada hrana, z katero hranite svojega najboljšega prijatelja.

http://www.globalpaw.com/showthread.php?threadid=6858

Razdelitev je na koncu prvega posta, deli pa se na Good, Bad in Ugly.

Pa samo malo za okus, kaj se dobi pri nas:
Med tistimi, ki spadajo med Good, se pri nas dobi samo eno in sicer Canidae.

Med Bad (opomba, niso slabe, psi bodo še vedno z njimi preživeli brez problema, vendar imajo kakšno pomanjkljivost, da niso uvrščene med dobre!!):
Nutro
Arden Grange
ProPac
Techni-cal
Royal Canine size
Natures recipe

Med ugly pa jih najdemo kar nekaj, opomba je, da psa v nobenem primeru z njo ne hranite!!!
Purina Prescription diet
Eukanuba
Pro Plan
Iams
Happy dog
Pedigree
Science diet

Sigurno sem kakšnega pozabila, ampak mogoče boste na podlagi tega malo lažje ocenili z čim pravzaprav hranite vaše pse ;)

Lp nina
Proplan da je tako slab kot Pedigree? Hmm, veliko ljudi mi je reklo da je ProPlan med najbolsimi na nasem trziscu..
Z njim hranimo Caka, in se veliko ljudi ima Proplan za svoje pse pa je ok. Hmm.. nevem no :)
Techni-cal mam pa  za Mishota pa je tudi ok (aja, gospod se ga je ze navelical!  >:( >:()..

mi bomo šaltali ..  ;D :D
A res..? Iz cesa na kaj?



sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 08 Oktober 2005, 14:57:58
Ooo, a prav vidim??!


 ;D ;D






rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #23 : 08 Oktober 2005, 15:00:47
Kje pa je Bosch? Jaz ga ne najdem... ???
Pa Dream dog tudi ne najdem. Ampak predvidevam da je pod Ugly, če ne zaradi česa drugega, pa zato ker ima pobarvane brikete. :-X No, pa saj je že konec žaklja. :)

lp, rina

Los je car!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #24 : 08 Oktober 2005, 17:41:02
Na listi, katere link sem dala ni Satisfactna, Bewi doga, Boscha, in še marsikatere hrane... pri nas se prodajajo med bolj kvalitetnimi, pa saj so če pogledamo kakšen Bento Kronen (ali o čem je že zadnjič govoril Marko) pa Mercator hrana, Spar hrana, Tuš hrana, razni Tački, "pakajjazvemkajševse" ... pač to je nekvalitetna hrana in pika. Lahko je še tako poceni, je pa v njej marsikaj kar ni primerno za naše pse.

Moon Pro plan ja spada med the ugly, zakaj? Ker za njim stoji multinacionalka tako kot za Eukanubo in vso po domače povedano sranje , ki jim ostane porabijo za brikete z katerimi ti potem hraniš svojega Chucka. Tudi o tem je odprta že ena tema Kaj v resnici jedo vaši psa?, preberi pa si boš ustvarila svoje mnenje, jaz svojega že imam ::)

Lp nina



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #25 : 08 Oktober 2005, 17:43:38
Jap , mi gremo sigurno na CANIDAE



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #26 : 09 Oktober 2005, 19:08:40
mim grede....res, da mi je canidae všeč in da ga bomo sigurno še jedli ...ampak ...od družinskih prijatlov pes je po canidae dobil drisko, dlaka je bila poraz, prhljaj....malo čudno ane...no mu pač ne odgovarja...po eukanubi je vse super! Pri nas in pri večini psov je ravno obratno! No samo toliko, da canidae vseeno ni takoooo full dobro in ni nujno, da bo vsem ustrezalo, eukanuba pa tudi ni tako slaba...samo, da odgovarja psu! To je bolj na splošno vse napisano! Tako, da če bi jaz futrala eukanubo in bi psu odgovarjala bi jo vrjetno še naprej ali pa katero koli hrano, ki je tam napisana pod ugly...s tem mislim hills, eukanubo in proplan!

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Petra

  • *
    • Prispevkov: 149
    • Točke: 1
Odgovori #27 : 09 Oktober 2005, 19:55:06
eh pa ne mi rečt da nasedate temu... ::)
ajde zdaj pa hitro menjat hrano ker ste na nekem linku vidli da vaša hrana spada med ugly....
kaj mislite da so v nekih poceni briketih ala chapy notri zmlete kosti, ostanki... v tadragih briketih pa lepi kosi mesa?v vseh je isti shit, pravzaprav zelo dvomim če je v kakšni vrsti briketov kaj zdravega...
pa vseeno, recimo da je v boljših briketih več "mesa" in nekaj manj svinjarije...
zame je ta hrana ki se prodaja tukaj-eukanuba, pro plan, hills itd. vse isto, odvisno je samo kaj kakšnemu psu paše.
če pa hočete svojega psa res kakovostno prehranjevat(kar mislite ko mu date tadobre brikete)pejte v trgovino in mu kupite eno dobro meso in mu sami skuhajte mineštro iz kakšnih makarončkov mesa in zelenjave, pa bo dobil vse potrebno kar mora.
če je vse kar se dobi pri nas ugly, ja kaj pa mu naj pol dajem od briketov??ah...na račun nas naivnežev pa eni res krasno služijo...



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #28 : 09 Oktober 2005, 20:43:27
Petra ;D ;D jaz sem rekla, da je to samo moje mnenje in ti misliš, da služijo na naši naivnosti?? No ja naj ti povem, da je recimo Canidae, ki je trenutno (spet po mojem mnenju) najbolj kvalitetna hrana v sloveniji, samo 2000sit dražja 15kg vreča, kot pa kakšen Hills, Eukanuba itd. in ja če tvojemu Eukanuba in hills ustrezata in če misliš, da je to kvalitetna hrana ga pač hrani z njo, jaz nimam nič proti. Sem vam pa navedla v tej in še v vsaj eni temi argumente za in proti. Prebrala sem kar nekaj člankov o naši naivnosti, ker ne znamo brati etiket na zadnji strani vreče in psom kupujemo izdelke, ki vsebujejo 80% žitaric in koruze, riža in soje, ja zaboga kje je pa meso? Saj so psi vsejedci, a ne? ::)

In zakaj bi psa hranila z "kvalitetno" hrano, ki jo priporočajo veterinarji ;D ::) če ga lahko z hrano za katero sem sama ugotovila, da je resnično dobra, glede na sestavo, ko pa smo jo še probali pa se je dejanska kvaliteta tudi pokazala??

Aja pa še to, če moram dati 2000sit več, da je notri samo en kos bolj kvaitetnega mesa, ali da so izločeni vsaj rakavi deli živali je meni to plus in mi tistih 2000sit ne pomeni popolnoma nič.

Citiraj
če pa hočete svojega psa res kakovostno prehranjevat(kar mislite ko mu date tadobre brikete)pejte v trgovino in mu kupite eno dobro meso in mu sami skuhajte mineštro iz kakšnih makarončkov mesa in zelenjave, pa bo dobil vse potrebno kar mora.

Delamo tudi na tem, ravno jutri bo za zajtrk nojevo meso :P, ampak vsega se pač ne moremo naučiti iz danes na jutri, bo treba prebrati še kakšno knjigo, članek, raziskavo, da bodo obroki tako uravnoteženi kot jih svojim psom želim.

Lp nina






Petra

  • *
    • Prispevkov: 149
    • Točke: 1
Odgovori #29 : 10 Oktober 2005, 15:23:06
Govorim o naivnosti na splošno, kar se je ravno kar zgodilo tule na forumu...10 postov ki pravijo da bodo zaradi tega članka menjali hrano in šli na tisto ki spada med "bad" ??? ??? to ni naivnost?mogoče je pol teh ljudi že sprobalo to hrano pa psom ni odgovarjala ampak zdaj grejo vseeno spet na tisto...samo zato ker nek članek pravi da spada med "bad"? ;D ;D ;D
ja, ti nisi naivna...jaz tudi ne...mogoče zato ker je vsaka od naju pač že nekaj prebrala...ampak pravim da obstajajo tudi taki ki jih prepričljivi prodajalci okoli prsta zavrtijo in jim prodajo tisto hrano od katere imajo oni največ zaslužka(samo primer)
ali pa veterinarji...pogodba s hillsom, in kaj ti bo priporočil veterinar??hills! in s tem si je hills naredil tako visok rang, in je kao oh in sploh najboljši....ja je za nekatere, tako kot eukanuba, pro plan, canidae....popolnoma isto sranje!!sori, pač je meni hills sranje ker sem ga prvo sprobala...in mi ne bo noben rekel da je najboljši, če je pes po njem dobil prhljaj in drisko, poleg tega pa še trajne posledice v prebavi ki smo jih komaj malo zrihtali....in lahko je zaradi mene na nekem linku v "the best" rangu....
ma dobro...zdej sem se razpisala...ampak res se mi zdi to rangiranje kakovostne hrane bedno....ja, sej jaz imam tudi to razvrščeno- kakovostni briketi-hills, eukanuba, pro plan, canidae, nutro, techical....slabi briketi-chappy, pedigree, friskies itd....
pa sem probala vse vrste kakovostnih briketov, in mi na žalost odgovarja samo pro plan, pa zaradi tega še ne bom rekla da je vse ostalo slabo!!

zanima me pa še ena stvar.kako za vraga lahko tukaj pri nas v trgovinah in po forumih in po vet. ambulantah govorijo da je ta hrana(kakovostna) zelo zelo dobra, in da je vredna svojega denarja in da je oh in sploh ena izmed najboljših....na tem linku pa piše nekaj popolnoma drugega.torej zakaj taka razlika?
zato ker se tukaj pri nas resnično dobre hrane ne dobi??pa to zame ni zadostno opravičlilo za tako razliko.če je stvar taka bi meni morali v štacuni rečt:ljubica, sori pri nas se dobi samo hrana iz "ugly" razreda in nekatere iz "bad" razreda....se pravi da se tukaj dobi samo shit hrana.zdaj pa sama se odloči ali ga boš futrala z samo slabo ali z zelo slabo hrano....drugega ti ne preostane!
zakaj mi potem pravijo, ja za hrano plačaj toliko in toliko in kupi tole tadobro ker pol bo tvoj pes živel 2 leti dlje....in ja, to je super krasna hrana, v najvišjem rangu...
eh...ne da se mi več :P ;D
papa
aja, btw,meni je pa proplan zakon :P :P to pa zato ker bo moj pes 2 leti dlje živel hehehe.... ;D ;D ;D ;D ;D pejte vsi hitr na proplan!!!! ;D ;D :P