Irski volčji hrt [Irish Wolfhound]

Majchy · 112345

Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #60 : 19 November 2007, 18:03:18
Zelo lepe fotke! :-*



connan

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #61 : 19 November 2007, 20:47:34
kdo pa je mama od Hulde  ???

a pol je silver njen stric al kako  :) ::)

Mama od Hulde je psička iz Finske psarne, Tinwhistle Nina Ricci. Da ti malo bolj pojasnim, Connan in Dotty sta starša mladičkov iz drugega legla psarne Cudama (Silver je iz prvega) iz katerega je tudi Cudama Faust. Faust je bil izvožen na Finsko, kjer je bil parjen z Nino in tako je poleg osmih mladičkov prišla na svet tudi naša Hulda. Tako je tvoj Silver stric Huldi.
Pa tudi Connan je v sorodu s Silverjem, sta namreč bratranca. Oče Silverja (Hemingway) je brat Connanove mame (Harra).
Na sliki sta Connan in Faust, oče in sin. Silverju pa bratranec in polbrat. (Faust levo, Connan desno)
Na naši spletni strani pa lahko vidiš še druge Silverjeve sorodnike, Floro, Islo, Brono, Alberta in druge.


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #62 : 19 November 2007, 21:14:51
no potem smo vsi v sorodu  :D.aja iz kje pa ste  ???.mi smo iz nm



connan

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #63 : 19 November 2007, 21:27:11
Smo si kar blizu; iz Višnje Gore.
Imate namen pokazati vašega lepotca kaj na razstavi? V januarju je poleg dveh razstav tudi klubska v Ljubljani. Bi se je mogoče udeležili?



SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #64 : 20 November 2007, 06:33:51
Connanovi dobrodošli!

Mi pa se poznamo, srečali smo se na razstavi v Vrtojbi, kjer smo bili praktično sosedi "ob ograji"!
Imeli smo tri oz. štiri Whipette!
Skratka, imate lepe pse; veselimo se slik teh simpatičnih orjakov!



connan

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #65 : 20 November 2007, 13:23:12
Zdravo SG,

a vi ste bili tisti prijazni sosedje! Naši "malčki" so vselej pogledovali k vam, vsekakor zaradi upanja na igro z Whipetti in pa tudi posoda s hrano jim ni dala miru.
Kot vidim ste že na dobri poti do slovenskega Jr Ch!

Vsekakor upam, da se zopet srečamo na razstavi ali pikniku! Imamo zelo radi pasjo družbo!


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #66 : 20 November 2007, 13:32:22
glede rastave še nevem ker nismo še tako izkušeni v razstavljanju psov ampak najbrž bomo pršli in če bo mel čas bo mogoče Davor ga rastavljal  ;)



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #67 : 20 November 2007, 13:48:42
ej sm pogledala vašo stran in me zanima če je kje v sloenskem jeziku napisano ker ne znam dobr angleško  :-[.aja pa še zanima me kdo je  hektor ki sem ga našla na vaši strani  ??? :P

                   pa lep pozdrav

                                                                     od silverja



connan

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #68 : 21 November 2007, 10:32:06
Žal je stran samo v angleškem jeziku, upam, da kmalu tudi v slovenskem. Če boš želela kaj več vedeti, kar vprašaj.

Hektor je bil moj prvi irec. Bil je res tipičen samec z izrednim karakterjem. Umirjen, dobrodušen in neverjetno neproblematičen. Saj ne, da sta Connan in Hulda kaj drugačna vendar je bil kar velik pes. Kot odrasel je imel 92 cm in 85 kil.
V priponki prilagam sliko Hektorja in njegovega prijatelja Rexa.


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #69 : 21 November 2007, 11:12:00
Hektor je bil res zelo lep



connan

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #70 : 21 November 2007, 11:17:49
Ker smo že prej odkrivali sorodstvene vezi jih bom pa še zdaj. Hektor je bil stric Silverju.  ;)


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #71 : 21 November 2007, 11:20:10
vidim da smo skor vsi irci v sorodu  ;D.pa je v sloveniji sploh kak irc ki ni v sorodu z silverjem  :) ::).
aja pa še kok ma connan plečne višine



connan

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #72 : 21 November 2007, 11:39:23
Večina smo res v sorodu, Slovenija je majhna pa malo vzrediteljev. Pa nič zato, slovenska vzreja sodi v sam evropski vrh!
Pri nas je ena psička, ki ni v bližnjem sorodu, Wichita della Bassa Pavese. Lahko jo vidiš tu: http://www.pierce-iw.com/wichita.html
Za druge se pa ne spomnim, lahko pa je kje še kdo za katerega ne vem.

Connan je imel pred časom 88 cm plečne višine in okoli 75 kg. Hulda pa ima pri sedmih mesecih 75 cm in 45 kg.
Kaj pa Silver? Aja, pa kako se kaj razume z vašim nemcem?
Misim, da je bil Silver pripeljan na klubski piknik konec septembra, mar ne?


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #73 : 21 November 2007, 11:53:51
Ga bom danes zmerla pa povem.z nemcem se pa super razume.

aja kakšen klubski piknik pa to misliš  ??? razen če misliš tisto ko smo ga peljali na vzrejni pregled



newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #74 : 21 November 2007, 11:59:11
Connan, dobrodošli na forumu!
Res imate prelepe pse. Če se ne motim, sem vas parkrat videla na razstavah, ampak nikoli mi ni uspelo, da bi pristopila.

Meni so irci izredni psi, sprva sem seveda padla na njihov enkraten izgled, pozneje pa še na značaj. Kolikor sem prebrala, so kar precej podobni novofundlandcem - umirjeni, dobrodušni, neproblematični, prijazni.

Ali boste na ljubljanskih CACIB-ih? Bi rada spoznala te velikane malo bolj od blizu.

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


connan

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #75 : 21 November 2007, 12:12:20
Silver, zadnjo soboto v septembru je bil piknik in coursing. Imam nekaj slikc, jih bom poiskala in se bo videlo ali je tudi SIlver tam, prav? Mislim pa, da sta Connan in Silver podobne veličine.

newfka, hvala za dobrodošlico,
res kar radi obiskujemo razstave, lahko smo se že videli, vsekakor bomo na ljubljanskih razstavah in pričakujem, da me pocukate za rokav, prav!?
Novofundlanci in irci so si res podobni po značaju, naši imajo verjetno malo več lovskega nagona in pa - manj dela z vzdrževanjem dlake.


SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #76 : 21 November 2007, 12:28:01
Connan,

Kaj načrtujete za LJ; soboto, specialko, nedeljo...?
Gneča bo itak kar huda...



newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #77 : 21 November 2007, 13:37:35
Connan, velja! Sicer jaz nisem razstavljalka, jaz samo občudujem pesjane in malo klepetam.

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


connan

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #78 : 21 November 2007, 16:59:24
Za Ljubljano obvezno specialko pa mogoče en CACIB - sicer pa se bom odločila zadnji dan prijave. Vsekakor pa sem oba dni tam da v miru malo pogledam naokoli in se s kom kaj zmenim. Saj veste, ko razstavljaš si malo bolj napet in venomer čakaš ob ringu in ni nikoli časa za vse kar bi rad storil.
Upam da nam bodo organizatorji namenili malo več prostora, saj taka gneča kot je bila lani ni za nikamor. Mi še s psom ne moremo do ringa, razen če bivakiramo tik ob njem.
Kakšne plane pa imate vi, SG?
Newfka, zmerom dobrodošla, če ne razstavljate bo tako več časa za naše malčke počohat. To pač obožujejo!

Na sliki spodaj je pa klasičen pogled na naše pse na razstavi. Slika je iz Vrtojbe.


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #79 : 21 November 2007, 17:03:44
daj zdaj objavi slikce iz tistega piknika da vidim če je gor silver



connan

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #80 : 21 November 2007, 17:08:25
Mi je prav žal vendar nimam nobene boljše fotografije. Vseeno jo objavljam.
Torej...??


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #81 : 21 November 2007, 17:14:16
mislim da je  :).pa ga je tam pripeljav en fant z črnimi lasmi ker takrat ga je on na vzrejni pregled peljal in možno da je bil tu



connan

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #82 : 21 November 2007, 17:25:02
Ja, pripeljal ga je gospod na sliki. Silver je zelo lepo tekel na coursingu, za umetnim zajcem. Naša klapa se je pa raje zabavala malo stran - v vodi.


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #83 : 21 November 2007, 17:29:52
a na coursing ga je peljal  :).pa se je Silver kej igral z vašimi irci  :) in če ste se med seboj kaj pogovorili.
Aja silverja sm pa prepoznala po belem koncu repčka  ;D.



CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #84 : 21 November 2007, 17:36:21
Ooo, pozdravljena Petra,
me veseli, da si se oglasila na tem forumu. Sem že jaz hotela prilepit kako sliko tvojih lepotcev, pa sem raje počakala, da se sama oglasiš. Žal mi je za Quista. Upam, da ga ti Conan in Huldica nadomeščata vsaj malo. Se moramo še kdaj dobiti skupaj, ker naša Cuba zadnjič ni bila ravno v svoji formi. Zgleda je bila res tako utrujena, ali pa ni vedela kaj početi s tvojimi velikani. Mislim, da so ji še vedno uganka. Kako so pa kaj irci nori na sneg? Mi ga že komaj čakamo.

LP Katarina


connan

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #85 : 21 November 2007, 17:47:52
Ja, smo se z gospodom malo pogovorili, smo ga takoj "napadli" da smo ugotovili od kje je novinec.
Žal se niso nič igrali. Silver je bil zelo miren, čisto pasiven. Ga je Connan "zamenjal" za psico pa Silver ni nič reagiral. Mogoče ker je bil tam z drugo osebo.

Hej Katarina,
ja, nas Huldina kar zamoti s svojimi vragolijami. Sneg pa obožujejo, smo zadnjič uživali, saj smo ga imeli cela dva dni. Še dobro da imamo Zalo, da se malo preganjata, mislim, da bi bilo fajn poizkusiti s Cubo. Mislim da jo je Hulda že prerasla pa bi si sedaj več upala. Če se noče nihče igrati z njo se pa kar sama vrti na mestu v krogu. No, vsaj zadnjič se je, ko je bil sneg in je totalno uživala. Daj kaj se oglasite pa gremo na sprehod.


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #86 : 21 November 2007, 17:52:22
nevem ponavadi se Silver igra z vskim psom ki ga vidi,pa tudi z mačkami bi se ampak se ga vse ustrašiijo  :).

sam sem zdaj v dvomih če je bil to silver  ;)

pa ste tistega ki je pripeljal Silverja kaj vprašali kako mu je ime in kaj delajo tukaj  ???



connan

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #87 : 21 November 2007, 17:59:13
Ja, sigurno je bil Silver, smo povrašali. Pa mislim, da je Silver edini irec v NM. Da te bolj sigurno prepričam, je bil malo bolj striman oz. ostrižen po telesu, mar ne?
Veš, tam je bilo veliko psov pa čakali smo na coursing pa se psi glih niso mogli preveč igrati. Mogoče drugič, ko boš ti zraven?


Sanja

  • *
    • Prispevkov: 423
    • Točke: 2
  • Irish rocks!
Odgovori #88 : 21 November 2007, 18:28:41
Silver, iz kje točno pa ste?

Bi rada spoznala tega vašega velikana v živo ... Ljubitelji irskih pasem mormo skup držat  :D


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #89 : 21 November 2007, 18:54:56
smo iz nm.podrobneje iz Ždinje vasi