ANKETA!

ninci · 21627

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
: 19 Junij 2007, 11:13:42
Vsi, ki imate trenutek časa lahko rešite anketo na naslovu http://anketa.9ka.net/ in tako pomagate pri raziskavi o osebnosti lastnikov psov in nekaterih značilnostih vaših psov.

----------------

Pozdravljeni,

sem študentka 2. letnika izrednega študija psihologije na Filozofski fakulteti in v okviru predmeta Psihologija osebnosti, pod mentorstvom dr. Andreje Avsec, izvajam raziskavo, o osebnostnih lastnostih lastnikov psov in nekaterih značilnostih njihovih psov. Če želim, da bi raziskava uspela, pa potrebujem tudi vašo pomoč. Ker potrebujem večje število udeležencev, se na vas obračam s prošnjo za objavo teme na vašem forumu, v kateri bi obiskovalce obvestili o poteku raziskave. Udeleženci morajo izpolniti dva vprašalnika, ki se nahajta na spletni strani http://anketa.9ka.net/ .Vprašalnika sta anonimna, ob zaključku raziskave pa bodo na spletni strani objavljeni tudi rezultati in zaključki.

Za odgovor in sodelovanje se vam najlepše zahvaljujem,

Lep pozdrav,

Nuša Klinar
---------------------------



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1 : 19 Junij 2007, 11:53:00
Sicer je malo hecna, zlasti tisti del, ki se nanaša na psa, ampak OK, naj bo.


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #2 : 19 Junij 2007, 12:06:55
Anketa je rešena.  ;)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #3 : 19 Junij 2007, 12:41:53
Zanimivo! :) Opozorila bi edino na 8. vprašanje ("je lahko nekoliko nepreviden"), ki se nanaša na lastnosti psa, in sicer manjka možnost "večinoma se ne strinjam".

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Nuša Klinar

  • *
    • Prispevkov: 55
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 19 Junij 2007, 13:07:08
Sammy hvala za odkrito napako  :-[ , bo takoj popravljena.
Kar se tiče hecnih postavk (tudi meni se nekatere zdijo), vendar le te izhajajo iz vprašalnika BFI, ki je namenjen ocenjevanju ljudi. So le rahlo prirejene. Le na ta način pa lahko primerjamo lastnosti lastnikov in psov.
Hvala vsem za sodelovanje, seveda pa upam tudi na kakršnakoli vprašanja, kritike... kajti le tako bo lahko naslednjič boljše

Lp, Nuša


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #5 : 19 Junij 2007, 13:19:14
Rešeno :) Se strinjam, da so vprašanja o psu hecna, malo preveč počlovečena se mi zdi in taka, da je nanje težko odgovoriti.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #6 : 19 Junij 2007, 13:24:14
Rešeno tudi z moje strani.

Lp nina



katjaT

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 2
  • bobi je car
Odgovori #7 : 19 Junij 2007, 13:30:25
tud jst poslala  ;D



Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #8 : 19 Junij 2007, 13:48:20
Jaz tudi poslal! Sem se kr namučil ( samo ne za Gano ampak zase ). Haha!!  :P :P


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #9 : 19 Junij 2007, 13:55:17
Tudi jaz poslala, težave sem imela predvsem z vprašanjem, kje je pes podnevi. Tam bi bilo lepo dat možnost več odgovorov, moj je namreč večinoma, kjer mu paše - notri v hiši, na vrtu, na terasi... Edino ponoči ga striktno zapakiram  >:D.



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #10 : 19 Junij 2007, 14:00:01
evo poslano  ;) 

Bambi se podpišem!!  :D


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #11 : 19 Junij 2007, 14:11:10
poslano...je pa nekaj vprašanj res takih, da neveš ali misli resno ali so malo za šalo :)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #12 : 19 Junij 2007, 14:19:30
Rešeno :) Se strinjam, da so vprašanja o psu hecna, malo preveč počlovečena se mi zdi in taka, da je nanje težko odgovoriti.


Meni je bilo na pasja čist lahko odgovoriti.Edino me moti in sem tudi sporočila,da lastniki več psov opišemo samo enega,ni pa nobene usmeritve katerega.
Bilo bi namreš zanimivo videti primerjavo med nič psov: en pes: več psov lastniki.
 osebnostni profili lastnikov in psov , kje je večja razlika med 0 : 1 ali 1: mnogo? pa kje je več šolanih psov in več/manj problemov. Pri enem ali več psih ? ipd.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #13 : 19 Junij 2007, 14:39:20
Jaz sem si rekla, starejši imajo prednost - je pa res škoda, da se opiše samo enega psa - če so psi različni, potem je malo težje oceniti rezultate, bi pa bili bolj realni. Na pasja vprašanja ni čisto nič težko odgovoriti, samo malo hecno so nekatera postavljena. Ja kako za vraga naj pa vem ali pes podoživlja pretekle dogodke - razen v sanjah seveda.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #14 : 19 Junij 2007, 14:54:57
Jaz sem si rekla, starejši imajo prednost - ........................... Ja kako za vraga naj pa vem ali pes podoživlja pretekle dogodke - razen v sanjah seveda.

Kot vedno imava istologiko- tudi jaz sem izbrala najstarejšo po logiki ,ker je najdalj z mano,pa naj bi bila najboljša primerjava  :P
Ma jasno da podoživljajo- kar poglej kako lajajo in tekajo in cmokajo ob dremanju ali spanju  ;D In nič ni bilo rečeno,da v spanju ne velja   ;)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #15 : 19 Junij 2007, 16:00:33
Kako se pa kaže pri psu, da ima rad nered? :D In da je hladen in vzvišen? :D Pa kako naj vem, da izpelje do konca tisto kar si zamisli? Malo preveč počlovečene lastnosti se mi zdi. ;D Sem mogla kar zlato sredino udart, ker nimam pojma kako odgovorit na takšne stvari.

Lp


malena3

  • Gost
Odgovori #16 : 19 Junij 2007, 16:04:38
Jaz tudi poslal! Sem se kr namučil ( samo ne za Gano ampak zase ). Haha!!  :P :P


Haha, enako. ::)



Nuša Klinar

  • *
    • Prispevkov: 55
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 19 Junij 2007, 16:11:59
Najprej hvala vsem za sodelovanje, verjamem, da ste se kar malo namučili in sem vam zato še toliko bolj hvaležna.
Bambi, s tvojo pripombo se popolnoma strinjam, pri sestavljanju teh vprašanj, smo imeli pač v misli le kje je večinoma časa, vendar tudi sama bolj kot razmišljam, verjamem, da bi bilo bolje dati več možnih odgovorov.
Deteljica tudi s tvojim predlogom se popolnoma strinjam in je super. Najprej bi rada vsem povedala (verjamem, da bo zelo težko, saj imam tudi sama 2 psa), naj se odločijo za enega psa, npr. tistega, ki ga imajo dalj časa, ali pa npr. tistega, za katerega menijo, da mu je karakterno »bolj podoben«. Mogoče bi drugega psa lahko ocenjeval nekdo drug, ki prav tako psa dobro pozna ali veliko časa preživi z njim. Vse naštete možnosti raziskave, ki jih je podala Deteljica se mi seveda zdijo zelo dobre in upam, da bomo v prihodnosti preverjali tudi to, vendar pa smo morali nekje začeti. Problem vprašalnika za pse je namreč, da ga je oblikoval angleški raziskovalec preko številnih raziskav, vendar pa ga še  nihče ni uporabil (vsaj bo zbranih podatkih ne) tako, da bomo šele videli ali je vprašalnik sploh zanesljiv, uporaben,… Na tem področju se v tujini uporabljajo raznorazni vprašalniki (gre za majhna odstopanja) in še vedno ne obstaja enotnega vprašalnika.
Drugače pa so mi taki predlogi in pripombe (glede postavk, načina vprašanj) zelo všeč in upam, da jih bo še več, kajti le tako bo lahko razvoj na tem področju tudi pri nas šel naprej.

Lep pozdrav, Nuša   

Lp, Nuša


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #18 : 19 Junij 2007, 17:01:46
Tako. Tudi jaz sem rešila anketo, čeprav so trditve za pse včasih popolnoma neustrezne. Ne vem ali je bila anketa mišljena za ljudi in nato prirejena za pse. Primeri:
Je nagnjen k neredu  Ja, če mu dovoljiš. In ne, če mu ne dovoljiš.
Ima prefinjen okus  Za kaj? cigarete, parfum, ovratnice, povodce? Briga psa za stvari.
Je svojeglav, težko mu je ugoditi  Lepo vas prosim, a sem jaz zato na svetu, da bom ugodila psu?!



Kristinca & Florinca


klara

  • *
    • Prispevkov: 260
    • Točke: 6
  • …соuѕє ωє аяє Ғєєιіиg ιоυє ټ
Odgovori #19 : 19 Junij 2007, 17:30:16
Jaz tudi rešila anketo.

lp,klara

papa***


taycha

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 1
Odgovori #20 : 19 Junij 2007, 18:02:27
Jaz tudi rešila anketo.

lp,klara

Enako ;D
Lp Tina&Taja



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #21 : 19 Junij 2007, 18:57:52
Rešeno in poslano ;).


Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Nuša Klinar

  • *
    • Prispevkov: 55
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 19 Junij 2007, 19:00:49
Florinca, Klara in Taycha tudi vam hvala. 
Drugače pa Florinca, vprašalnik za pse je le priredba vprašalnika za ljudi. Nekatere postavke so res malo "čudne"  ???, vendar pa moramo izhajati iz postavk, katere so namenjene ljudem, ker gre za primerjavo lastnik- pes.

Hvala Rinchy tudi tebi.

Lp

Lp, Nuša


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #23 : 19 Junij 2007, 19:04:07
Tudi z moje strani rešeno in poslano  ;)


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #24 : 19 Junij 2007, 19:10:51
Rešeno. Me pa zanima če se bo dalo izvedeti rezultate. Me firbec matra ;D
lp
T.

8)


Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #25 : 19 Junij 2007, 19:15:24
Rešeno. Me pa zanima če se bo dalo izvedeti rezultate. Me firbec matra ;D
lp

Radovednost pa taka.  ;D ;D ;D


Nuša Klinar

  • *
    • Prispevkov: 55
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 19 Junij 2007, 19:17:11
Tecka hvala. Ja seveda se jih bo dalo vidt ;D objavla jih bom na spletni strani, bom vas pa seveda obvestila, ko bodo končani in objavljeni,

Lp

Lp, Nuša


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #27 : 19 Junij 2007, 19:30:00
Radovednost pa taka.  ;D ;D ;D
Profesionalna deformacija :P
lp
T.

8)


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #28 : 19 Junij 2007, 21:14:44
Aho!
Tudi iz moje strani poslano in rešeno

Lp
Ana


lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #29 : 19 Junij 2007, 21:58:32
Rešeno in poslano!
Prefinjen okus?  :D Mogoče res prefinjeno je.  :D