Mučenje

TYASHY · 4648

TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
: 23 Julij 2007, 17:27:40
Oj!
Pri nas sta 2 punčari ali bolje rečeno pamža, otroka ju nikakor ni vredno imenovati, ki morske prašičke mečeta v zrak (dobesedno!), ko hrček pobegne iz košare(pač želi raziskovati) ga primeta v roko stisneta(po moji oceni močno) in se dereta na njega da se sliši 100 metrov daleč.  :'( (ne, nažalost se ne hecam) Potem je pa mami šla tja in rekla, da lahko umrejo od šoka, pa sta rekli ja saj veva... Čez pet minut isto. Pa je mami še enkrat šla tja in rekla isto ter pocrkljala hrčke, itak so že čisto prestrašeni  :'( in je eden začel jokati tako kot je Aki, ko je padla pa je rekla, da je nekaj narobe. Oni dve pa nazaj z debilskim izrazom na obrazu-tako on izraža zadovoljstvo. Kaj za boga??? >:(  Kako takim pamžom dopovedati, da se tega ne dela?
Lp,Tjaša razočarana nad (nekatero) mladino  >:(
Pa se opravičujem za vse slovnične napake, ampak sem razburjena



ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #1 : 26 Avgust 2007, 18:21:28
koliko sta pa stara pamža?


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #2 : 26 Avgust 2007, 18:22:49
Otroci so ogledalo svojih staršev  8)
http://www.youtube.com/watch?v=6JfHB2cruJU

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #3 : 26 Avgust 2007, 18:35:43
kaskae tukaj ti dam čisto prav  ;) ker bi starši morali vzeti uboge živalce ali vsaj zaščitit (dobra primerjava na youtube) pa otrokom dopovedati kako delat znjimi


l.p. :)


Babi

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 3
  • sožitje
Odgovori #4 : 27 Avgust 2007, 15:22:49
Mučenje živali je kaznivo, predlagam prijavo. Mogoče bodo pa starši le začeli krotiti svoje male psihopate, če že ne zaradi živali pa zaradi luknje v denarnici.

Bolj ko sem spoznaval ljudi, rajši sem imel svojega psa (L. Byron)


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #5 : 02 September 2007, 14:03:09
Oj!
Hodita v 3 ali 4 razred...
Lp,Tjaša



Halil

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
  • by nusa osredkar- www.nusaosredkar.net
Odgovori #6 : 02 September 2007, 21:27:34
Ja take se res lahko imenuje pamž.Nekateri pač to delajo,ker mislijo da živalim to ugaja.Tudi sam sem videl nekatere,ki so pse metali v sneg,pa so bili že čisto prezebli,pa so kar metali boge živali...So pač mislili,da to psom ugaja.

Arabian horse


tamy

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 02 September 2007, 23:13:47
oi!
tudi mi imamo sosede ki imajo eno 5 letno deklico in enega 3 letnega razbojnika....imajo pa tudi bernardinko in labradorca....tale 3 letni fant pa kr naprej z palico tepe bernardinko......tudi njuna mama in oče se spravljata na ta uboga psa....sem jih že prijavila kaj počnejo z tema ljubkima psoma....še hrane jima nedajo...tepena pa sta vsak dan(psa)....kr tako za brezveze....pa da nebo pomote...čeprav je star komaj 3 leta sma že z mamo vse polne modric...ima ZELO močen udarec....deklica ki je bila preden je fant shodil pravi angelček....pa ga posnema....živali so si res boge...pa tudi kadar se "igrata" hodita mucam po repu,glavi....naše mladičke muc sta pobila ker sta jih dobesedno pohodila..... :'(, pa tudi ko je naša psička kotila sta si vsak svojega dnesla ter hodila po njih...češ"kako lepo mehki so"....komaj smo ju rešili(psička ne otroka)


se strinjam..da otroci psnemajo svoje starše.......!!
je pa tudi malo odvisno od vzgoje otrok!

lp



aussie

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Sunshine Coast, Australia
Odgovori #8 : 02 September 2007, 23:20:45
Pa, ljudje božji, zakaj tega ne prijavljate???? Prijave so ANONIMNE! Pokličite na najbližje Društvo za zaščito živali in podajte prijavo! Tu gre za kaznivo dejanje oz. kršenje Zakona o zaščiti živali.



tamy

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 02 September 2007, 23:25:39
jaz sosedov enostavno nisem mogla več prenašat...sicer pa nisem oddala prijave dzzz ampak sem pisala na  veterinarsko upravo(v mojem prmeru maribor)  z direktorjem pa sva se dogovorila da pridejo pse pogledat....upam samo da nebodo rekli da gre psom boljše kot našima psičkama.... :-\



aussie

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Sunshine Coast, Australia
Odgovori #10 : 02 September 2007, 23:32:07
Tudi VURS je v redu. Prijavo lahko podaš tudi po mailu, še bolje je, če imaš kaj slikovnega materiala (za dokaz, kako ravnajo z živalmi!).



tamy

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 03 September 2007, 12:46:50
jaz osebno slikovnega materjala nisem imela....verjetno so se zato tudi odločili za obisk... :-[
rada bi ju čimprej spravila v dobre roke kjer nebo hipeaktivnih 3 letnih dečkov/deklic ki bi ju brcali,tepli ter kjer nebi dobivala 3 dni stare pite ter ostankov hrane ki jima bi škodili :-\
se trudim na vse moči za ta dva"cukerčka"



lp



tajchy

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
  • Boni I miss you
Odgovori #12 : 03 September 2007, 13:55:55
Zaradi takšnih postanejo uboge živali agresivne in začnejo napadati, ter nič krive končajo na inekciji...žalostno, da v takih primerih vsi krivijo žival, ki je bila do takrat dobesedno mučena.

Se strinjam, da starši premalo poučijo otroke glede hišnih ljubljenčkov, saj se otroci do njih obnašajo huje kot do svojih plišastih igrač. >:(

Vsekakor je treba takšne stvari čimprej prijaviti.

Tudi jaz imam sedaj doma mladička, pa me je strah otrok v sosedstvu.

Lep dan vam želim


lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #13 : 03 September 2007, 15:59:48
Tyashy, naj se tvoji starši pogovorijo s starši otrok, ki se izživljajo nad živalim.


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #14 : 03 September 2007, 16:14:14
Tole spravljanje nad živalmi, ne le da žival v tistem trenutku zelo trpi, tudi kasneje ima hude posledice (če ima žival srečo, samo psihične)..   

Tako bom za vedno ostala v strahu da bo moj kuža naredil kaj kakemu tujcu..  Ker ko je bil majhen so vaški otroci (pes je bil spuščen na naši višji terasi, takrat je bilo še brez ograje ampak pes ni upal skočit dol) metali kamenje mojemu psu, ko pa sem enkrat samo za hip odšla na wc pa so ga začeli vlečt za dlako pa nevem kaj vse še  :'(  seveda so vsi zginli ko šus takoj ko sem priletela nazaj, ampak od takrat naprej Tery (sedaj star 3,5 leta) čuti strah pred tujci (kaže agresijo iz strahu) in imam vedno oči na pecljih da ja ne bi kdo mojega psa skušal pobožat  :(    še kar hudo je, pes je bolj ali manj zapečaten.   Se pa trudim na vse kriplje spravit psa v normalno stanje (srečevanje s tujci, tu pa tam ga kdo ki ga je pes že nekajkrat videl že lahko poboža, tudi dovolim - pod mojim nadzorom seveda - da mu da kdo kak priboljšek..   upam da bo na ta način Tery razumel, da niso vsi tujci slabi..   s tem se trudim že od takrat se pravi sedaj bo že skoraj 3 leta - ampak sem vesela vsakega napredka - pa čeprav se je prvi milimeter napredka pokazal šele po dobrem letu)


lp, Jana

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


tamy

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 03 September 2007, 16:44:29
otroci otroci.....včasih se mi zdi malo čudno kako starši vzgajajo svoje otroke......večina primerov vzgoje pa se konča tako da se ko otrok odraste  sprašujejo zakaj muči živali in tudi včasih ljudi.... :-\

živali pa bi res potrebovale nujno pomoč....ker je preveč najstnikov ter otrok ki se spravljajo nadnje češ "mi smo močnjejši" . oponašajo bettmene ter spidermane in tepejo živali ki se jim nemorej ubraniti, to pa so pogosto mladiči ali pa hudo bolne živali....pa da nebodo otrci izjema...tudi odrasli in že "penzjonisti" se spravljajo nad živali

lp



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 23 Oktober 2007, 10:08:57
Se strinjam, da je vse odvisno od vzgoje. Mi imamo vedno psa, pa tamale niso nikoli grdo ravnale z njim. Zdaj so stare 9 in 14 let, vendar smo imeli psa tudi ko so bile majhne. Ob Snoopy-u je tamala tamala celo shodila :) Je bilo full lepo za vidit, ko se je postavljala na noge in je on kar stal tam, da se ga je prijela in potem hodil zraven, ona pa se je držala, da nebi padla. Pa tudi do drugih in tujih živali se obnašajo full lepo. Velikokrat so že prinesle domov kakšnega izgubljenega in od vseh pozabljenega mačjega otročička, ki smo ga potem seveda nahranili, mu naredili posteljico...in konec koncev tudi obdržali :)

...sledi svojim sanjam


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #17 : 23 Oktober 2007, 12:17:37
Moja otroka sta imela že od čisto malih nog čist normalen in lep pristop do živali- pazljiv in nikoli proti očem, za rep  ali grobo. Nismo nič posebaj na tem delali. Po moje je to delno prirojeno , grobo ravnanje do živih in splošna destruktivnost bitij pa izkazuje tudi otrokovo notranjo stisko - pomanjkanje samozavesti, pritiski v družini , okolju itd- pač motnje v razvoju zaradi neprimerneg aokolja n asplošno, Ne nujno v povezavi z vzgojo napram živalim.
Posebna vzgoja je bil potrebna zaradi njune varnosti v smislu ,da se ne rine z glavo v žival,  da se najaviš preden jo primeš, da rečeš pusti preden kaj vzameš itd. Da povodec raje spustita kot se pustita potegnit (nikoli držat za zanko, če pelje psa otrk in vedno rahlo), da je treba pokrčit kolena,če se psi igrajo okoli niju  ipd.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #18 : 23 Oktober 2007, 12:23:46
Deteljica, v tvojem primeru si bila ti vzgled in kakšno posebno učenje ni bilo potrebno.  ;)

Otroci omenjeni iz zgorrnjih postov pa najbrž takih vzgledov nimajo.

Kristinca & Florinca


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #19 : 23 Oktober 2007, 12:33:29
Vseeno vztrajam na mnenju, da ni vse v neposrednih zgledih . Najbrz starši ne mečejo prašičkov naokoli  ;).
Se pravi ,tu gre res za vzgojo in zglede, ampak bolj v splošnem, širšem  pomenu.
V okolju v katerem rasteta otroka očitno na splošno primanjkuje empatije,fizičnih kontaktov (objemanja, crkljanja) in prijetnega vzdušja  :-\ .
Večina profilov psihopatov kaže na zlorabe (fizične ali psihične, napram otrokom ali ljubljenim osebam)  različnih razsežnosti v ožjem okolju odraščanja. Nekaterim udari sindrom na odnos do ljudi , drugim na živali.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #20 : 23 Oktober 2007, 12:40:41
Pri nas sta 2 punčari ali bolje rečeno pamža, otroka ju nikakor ni vredno imenovati, ki morske prašičke mečeta v zrak (dobesedno!), ko hrček pobegne iz košare(pač želi raziskovati) ga primeta v roko stisneta(po moji oceni močno) in se dereta na njega da se sliši 100 metrov daleč. 

poglej tale opis kaže, ne toliko,da starši za zgled mučijo živali, pač pa da sami doživljata vzgojo v tem smislu.
Otroci z igro kažejo oz sproščajo posledice dogodkov, ki so jih doživeli. Če doživljata,da so starši ali vzgojitelji tisti, ki se derejo in so grobi , to projecirata na objete igre.Enako bosta  z veliko verjetnostjo ta nepravilni vzorec prenašali  na svoje otroke.
 Zagotovo kažeta enak vzorec igre pri igri s punčami ali plišastimi živalmi. Tudi maja hči pokaže vse vzgojne nepravilnosti in pravilnosti v vrtcu preko igre s igračkami. To je nujno in normalno.
Napaka poleg napačne vzgoje je torej predvsem to,da se otrokom sploh da žive stvari za igro. Otroci se morajo igrati z igračami. Živali pa so za odrasle osebe in otroci se lahko z njimi poigrajo pod nadzorom. Male in nenevarne živali ne bi smele biti izjema.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


esta

  • *
    • Prispevkov: 475
    • Točke: 10
Odgovori #21 : 28 Oktober 2007, 18:49:40
Sama sem otrok pa ne razumem tistih, ki tako ravnajo z živalmi >:(,
sem pa že vidla tud odrasle ko sem šla na sprehod, ko so svojega psa kar tako udarili(malo za šalo),
češ da se mora ta pes enkrat že naučiti lepega vedebja.
Pa sem vidla na morju ene, ki so svojga psa kokr učili plavat amapak so ga iz pomola vrgli pol so mu pa žogce na glavo metali!
Pa okoli naše šole se sprehaja en tibetski terier pa so učenci kar prevzeli vzgojo in so ga udarili po gobcu ker jim je dal lupčka! Češ da jim slina škodi.
Tko da se meni res smilijo te ubogi psički. Najbrž ja vmes prišla kaka slovnična napaka, pa se že v naprej opravičujem

Lp, Ester

''In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.''


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #22 : 14 November 2008, 23:16:04

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #23 : 14 November 2008, 23:18:28
Za 20 eurov nad psa :(
A ne bi isto ali celo ceneje prišlo, če bi dla psa uspavat ali bi ga oddal?  >:(
Lp, Tjaša



kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #24 : 15 November 2008, 18:06:12
A ne bi isto ali celo ceneje prišlo, če bi dla psa uspavat ali bi ga oddal?  >:(
Lp, Tjaša
zdrave pse ne smejo uspavat  ;)

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #25 : 15 November 2008, 19:03:14
Oddal bi ga pa vseeno lahko ;) :'(

Sem pa tudi jaz ena tistih ki ne razmenjo takih otrok :'( :'( :'( močno dvomim da se kakšen otrok že rodi in je nežen::) ampak jaz sem ljubezen dokazovala s tem da je bila moja druga beseda ''pela'' to je pomenilo Špela (to je botrova psička) sedaj je stara 14 let :D  in seveda sem bila nekoliko okorna! ampak jaz sem se ulegla k njej na tla in jo objela  :D :D sigurno nisem bila najnežnejša ampak psička me ima vseeno zeloo rada :D važno je s kakšno energijo se ukvarjaš z živalco :) ker majhni otroci pač nimajo občutka za to kaj boli :) na starših je da otroku dajejo zgled ::) in jaz sem 1000000000000% da je ta grobost v veliki meri v družini ::) jaz nisem bila NIKOLI tepena in nisem še nikoli udarila ;D (dobro v igri z bratom ;D) je pa res da se veliko staršev sploh ne ukvarja z otroci :( :(  imam sošolca ki mamo vidi zelooo redko  :-\  dela cel teden tudi med vikendi :-\ :-\ moja mami mora tudi kakšno soboto v službo ampak to ni običaj! pa tudi kakšno službeno pot  (to me niti ne moti ker prinese toooook lepa darila ;D )ampak je vseeno veliko z mano največkrat greva v kino al pa bowling včasih pa po trgovinah al pa na vročo čokolado :-|~ vedno se kaj najde zato res ne razumem takšnih staršev :( :-\

I´m the sweetest trouble maker ;) :D