srednje šole

Gost · 266736

trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #180 : 07 Januar 2006, 21:25:02
Khm Khm.... zasebna sporočila zaenkrat tukaj še delujejo ;)

Lp, Črt



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #181 : 07 Januar 2006, 21:29:08
hehehehehe . tko jz Zalo jezim, v ponedeljek bom pa tepena  ;D :D



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #182 : 07 Januar 2006, 22:27:17
hehehehehe . tko jz Zalo jezim, v ponedeljek bom pa tepena  ;D :D

Kaj pa če bi jo jezila na privat, ker nas tile vajine ljubezni res ne zanimajo.
Lp nina



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #183 : 08 Januar 2006, 08:33:17
no mogoč bi blo pa res bolj primerno  :-[ ;)



Z4l4+Z0j4

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #184 : 15 Januar 2006, 11:49:34
   Nastja nehej me prikazovat kot brutalno osebo !!!!  >:(
Kakorkoli že čist smo opustili to temo, jaz mam pa še tolko za povedat ! Nekej sm si prišla gor: Na vseh gimnazijah je sistem iste, vendar nekje učitelji več zahtevajo, in verjeto težje pridobiš lepo oceno. Torej, jaz sm se včerej z nekom pogovarjala in sem omenla da bi rada šla na bežigrad, pa je reku da je njemu bolj smiselno it na manj zahtevno gim., ker lažje pridobiš točke za vpis na fakulteto. Kaj mislite, podpirate teorijo ?

                                                                                           Z+Z



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #185 : 15 Januar 2006, 12:42:23
Ne pozabi, da je matura za vse ista ;) tako da ce imas zahtevne ucitelje, imas boljso osnovo.

Drugace pa... kdor se je malo potrudil, je se vsak in naredil maturo in prisel na zeleno fakulteto... ce ne takoj pa naslednje leto 8) Ne racunat na lazje/tezje srednje sole...

battito animale


Z4l4+Z0j4

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #186 : 15 Januar 2006, 14:34:58
   Ja matura je res povsod enaka, ampak ti pa uspeh prinese kar nekej točk, če prov vem . . . ::) :-\



Z4l4+Z0j4

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #187 : 15 Januar 2006, 14:37:18
    Torej imaš boljše možnosti za dober uspeh na gim. kje profesorji ne zahtevajo toliko. A NE ?



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #188 : 15 Januar 2006, 14:41:54
Ja... kot hoces ::) jaz ti samo svetujem, da ne izbiraj sole tako, koncna odlocitev je pa se vedno tvoja :P ce se ti zdi, da bos tako lazje prisla skozi...

battito animale


Chantall

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 3
Odgovori #189 : 22 Januar 2006, 19:34:07
   
Torej, jaz sm se včerej z nekom pogovarjala in sem omenla da bi rada šla na bežigrad, pa je reku da je njemu bolj smiselno it na manj zahtevno gim., ker lažje pridobiš točke za vpis na fakulteto. Kaj mislite, podpirate teorijo ?

                                                                                           Z+Z

Nope, ta teorija nima smisla... Sorry, poglej:
jz sm na Bežigradu in ti lahko zagotovim da ni težka gimnazija. Zakaj?
Torej vse imaš napovedano (testi+spraševanja), kar pomeni da šola dobesedno podpira kampanjsko učenje-to boš težko našla na drugih šolah.
Pouk pri nekaterih predmetih (matematika) poteka na višji ravni kot na drugih gimnazijah, kar ti na maturi omogoči, da zbereš več točk kot dijaki ostalih gimnazij.
Profesorji so zelo človeški (no velika večina-kako pa bi zgledala šola brez profesorskih pošasti  :P) in če vložiš vsaj malo truda, nimaš šans da si manj kot pdb.

Moje mnenje: očitno je ta, s komer sta imela to debato eden tistih, ki ni hodil na Bežigrad oz. ne pozna nikogar, ki je gor.
 Profesorji pa na vseh gimnazijah zahtevajo enako, le da boš nekje deležna boljše razalge snovi, torej ti bodo dali boljšo podlago za učenje.  :)

Če te pa še kaj zanima. pa kar vprašaj  ;D



Zala

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 2
  • moj moj:)
Odgovori #190 : 22 Januar 2006, 20:17:58
am ja Petra teb je lahko k si v oš mela same 5ke in ni šans da ne bi bla sprejeta... sam jst pa khm... bom rajši tih glede letošnjega leta pa ocen :-\
am pa nej si še tok želim pridt gor, loh u tem samo sanjam... sicer pa sva mi2 to že obdelale, sam mal si preveč optimistična glede mene :(

Zala & Ares


Chantall

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 3
Odgovori #191 : 23 Januar 2006, 17:37:18
am ja Petra teb je lahko k si v oš mela same 5ke in ni šans da ne bi bla sprejeta... sam jst pa khm... bom rajši tih glede letošnjega leta pa ocen :-\
am pa nej si še tok želim pridt gor, loh u tem samo sanjam... sicer pa sva mi2 to že obdelale, sam mal si preveč optimistična glede mene :(

LOL, vse se da, če se hoče  ;D

LP



Zala

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 2
  • moj moj:)
Odgovori #192 : 23 Januar 2006, 18:05:26
khm...pr men ne :D ma ne sje briga me pač bom šla na šubo, gimnazija kot gimnazija pač  :D

Zala & Ares


Z4l4+Z0j4

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #193 : 25 Januar 2006, 17:55:06
   Chantall, hvala za podatke ! :)
No, zdaj pa nama z Zalo, torej dvama Zalama  :o povej, kako dejansko gor prideš. Glede na to, da ima gim. Bežigrad najvišje povprečje zahtevanih točk, rabiš za sprejem mal več kot sam odličen uspeh.  :-\ Jaz sm se pogovarjala z neko žensko, sicer zdravnico, katere hči je na Bežigrajki, in sm jo to prašala, je pa rekla, da je njena hči rekla: "Vse točke bom mela, pol mi pa nihče nič ne more !" Ja in res ji je zmanjkalo samo par točk od vseh možnih, tak rezultat je pa pr men malo verjetn, ampak bo očitno tak moral bit če hočm prit gor. :'(


                                                                                                   Lp, Z+Z



Zala

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 2
  • moj moj:)
Odgovori #194 : 25 Januar 2006, 19:49:43
Zala2 oz. Zala1, no sej what ever... :D a boš mela use točke? ker jaz ne računam na 100% uspeh ampak tko ene 2 štirici bosta zihr not ;D a si ti že šist do konca prepričana, da se boš vpisala gor? ker men je psihologinja rekla, da se nej vpišm na gimnazijo, kjer bom za zihr sprejeta, če dobim pa do aprila k se lahko prenese prijavo kašn priznanje pa naj jo prenesem na Bežigrad... tako da... nimam pojma kaj nej :D :D ;D ;D ::) ::)

Zala & Ares


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #195 : 26 Januar 2006, 00:29:00
Gimnazija Bežigrad velja kao za težko šolo in ne vem zakaj pol vsi rinite tja ?... glede ocen pa mislim da pretiravate,ker spet ni taka omejitev in niti ljudje ne rinejo tok tja... bolje da si pogledate še kake šole, ki je lahko prav tako dobra, prehitro se odločate za gimnazije kot so BEŽIGRAD na podlagi imidža ne pa da vam ustreza npr. oddaljenost od kraja itd... konc koncev če končate gimnazijo bežigrad ali pa gimnazijo Spodnja vas , je čisto vseno saj imate potem še vedno enako izobrazbo le na malo težji način je boste pridobili...


lp

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


Zala

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 2
  • moj moj:)
Odgovori #196 : 26 Januar 2006, 15:26:08
ne ne morem se strinjat s tabo Sib! fora Bežigrada je, da je težko gor pridt, ko pa si enkrat gor je lahka, učitelji te spoštujejo tud za naprej imaš odprtih veliko poti... in ni čist usen kam greš sam men je itak usen ratal :D

Zala & Ares


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #197 : 26 Januar 2006, 15:51:42
nobena Gimnazija ni lahka!!!

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #198 : 26 Januar 2006, 15:59:51
Sib ima po svoje prav.... Govori točno o tem, kar sem sama že kar nekajkrat povedala v tej temi.

Za srednjo šolo bi se morali odločati racionalno. Torej: katera šola nudi stvari, ki vas zanimajo, katera šola vam je všeč (ko greste na informativni dan lahko dobite neko predstavo kakšni so učitelji, odnos...), konec koncev tudi katera šola vam je bližje (po geografski razdalji in osebni)...
Veliko je faktorjev, ki jih je potrebno upoštevati. In ne se odločati na podlagi govoric, ki krožijo o neki šoli. Prav tako pa je pomembno, da upoštevate svoj uspeh in pričakovane točke. Če ste po uspehu dobri, potem vam najbrž s točkam ne bo zneslo priti na kakšno gimnazijo, ki zahteva največje število točk. Kajti konec koncev se gimnazije po učnem programu ne razlikujejo! Vse imajo namreč enakega - in tudi matura je za vse enaka.  ;)

Če komu pomaga: jaz sem se za svojo bivšo srednjo šolo odločila zato, ker so nas na informativnem dnevu zelo lepo sprejeli - na vhodu so nam ponudili suho sadje in oreške, nato si si izbral nekaj predmetov in šel v posamezne razrede na predstavitve teh predmetov. Meni osebno pa je bil najpomembnejši faktor to, da je moja nekdanja SŠ ponujala ekskurzije po celem svetu - in mene potovanja zelo privlačijo. In pri izbiranju šole sem upoštevala samo moje osebne vtise in izkušnje. Ker smo vsi posamezniki drugačni in nihče se ne bo na neki šoli počutil popolnoma enako kot vi.


Zala

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 2
  • moj moj:)
Odgovori #199 : 26 Januar 2006, 16:17:33
ja vem, ni nubena gmnazija lahka, sam men ni usen a se vpišm na kr eno levo gim. al na dobro!
ja sej to nm guvurijo, da nej na informativcih pozanimamo vse kar nas zanima pa da nej pogledamo, kakšen je folk, učitelji, in nasploh vzdušje na šoli...

Zala & Ares


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #200 : 26 Januar 2006, 16:19:40
zala mislim, da nina ni pravil pisala za brez veze. drugače pa ja ljudje, ki pridejo na bežigrad že imajo delovne navade itd. in jim res ni težko narediti šole.

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


~Lunca~

  • Gost
Odgovori #201 : 26 Januar 2006, 17:08:54
Ja to je res glede bežigrada.Recimo pr ns na Šentvidu(gimnazija) gor hodjo usi--->zto k nima ta šola omejitev.In lahko se samo vprašate kako nekateri delajo razrede.Ta generacija v kateri sm jaz je res porazna.v našem razredu bi jih v prvem tromesečju naredil samo 9 od 29 (nekateri imajo po 7-8 nms-nova lastost gimnazij >:()
Tako da tisti ki mislite it na gimnazije, raje dobr premislte(pa to ne tisti,ki ste odlični in pravdobri)
LP,Nika



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #202 : 26 Januar 2006, 17:45:34
lunca ti si na šentvidu?

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #203 : 26 Januar 2006, 17:51:38
irenchy bi rekla da je na "najinem" Šentvidu, ker dvomim, da imajo na škofijski take probleme. ;)

Tako da lunca hitro na dan z besedo v katerem razredu si :) Ker naš razred (2c) je bil samo 31% in smo bili najslabši od 2 letnikov :'(


Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


Chantall

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 3
Odgovori #204 : 26 Januar 2006, 19:59:27
Citiraj
No, zdaj pa nama z Zalo, torej dvama Zalama   povej, kako dejansko gor prideš. Glede na to, da ima gim. Bežigrad najvišje povprečje zahtevanih točk, rabiš za sprejem mal več kot sam odličen uspeh. 

Zakaj pa kaj več kot odličen uspeh? Imam sošolca, ki je imel 110 točk. Koliko je bila pa lani omejitev, pa verjetno vi2 bolje vesta od mene  ;)

Rada bi samo povedala, da Bežigrad ni težka šola, težko pa je pridt gor... če koga zanima zakaj je tako, naj si prebere moj prejšnji post.  :D
Pomojem bodo ljudje vedno imeli predsodek pred Bežigradom kao težka šola, geeki itd.
Moj point je v tem, da nekje 20% folka je na Bežigradu zaradi imidža, ostalih 80% pa zato, ker jih je gimnazija kot sama pritegnila in ker se zavedajo, da lažje gimnazije verjetno ni. In jaz sem med temi.

LP

btw.: Dejte mi na ZS povedat, če bo pršu kdo na Bežigrad na informativca, da me pridete kj pugledat ;D



~Lunca~

  • Gost
Odgovori #205 : 26 Januar 2006, 20:18:45
O lepo da vidim še dve šentvičanki.Ja sm razred 1.f :-[ ,mi smo bli pa najslabši med prvimi letniki,tako da se s tem ponašamo :P ::)
No men se šentvid ne zdi ravn zahtevn,pač treba je se je "SPROT učit",kar se pr men ne obnese.Je pa res da je že 6 profesorjev reklo da smo obupni se prav da je njihova avtoriteta pošla ;D...kako pa je vama kaj tuki gor??



meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #206 : 27 Januar 2006, 17:40:07
Ja men je super. Kot razred smo tudi mi obupni. Večina folka zaliva teste (ane irenchy, kaj te dans ni blo k je bla zgodla :P), obnašanje polom.Drgač prfoksi so mi ql, vsaj večina....Smo pa itak drug turnus tko da ne poznam tvojih prfoksov...K z našimi se da večino stvari zment, pa skor povsod mamo napovedano spraševanje, testi tut niso kaj preveč težki.

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


~Lunca~

  • Gost
Odgovori #207 : 27 Januar 2006, 18:08:00
No pol vidim da mate čisto drugače.Pri nas so testi obupno težki--->vsakič naredimo tretino al pa polovico.Prfoksi pa tako tako.Eni so kr uredu,z ostalimi je pa kriza.
Večina folka ko pride na šentvid se ustraš FIZKE >:( in pa ANGLEŠČINE...no ne vem kaok je pri vama,samo pri nas sta tedva predmeta še kar uredu za fizo mamo profesorja G.M(k je proti unim dvema fizkarjema prava milina ;D) za angleščino pa V.P ,ki pa ni ravno prijazen ???
Nam v razredu delajo težave drugi predmeti...sicr pa se mormo že zdei prpravlat na teste(skupne usem letnikom) prpravt--->nm je razredničarka že zabičala da ne smemo bit najslabši,da ji ne bomo sramoto delal :o



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #208 : 27 Januar 2006, 18:31:10
A da še enkrat pišete mora bit polovica ali tretina? Nam je zadnjič razredničarka nekaj razlagala da je na nekaterih šolah polovica,drugje pa tretina. Pri nas je trerina. Danes smo dobili fiziko nazaj, 1 šut je manjkal do tretine, jaz sem pa 2. :P


lp

Los je car!


~Lunca~

  • Gost
Odgovori #209 : 27 Januar 2006, 19:03:29
Pri nas mora bit tretina, če pa prfoks misle, da je test lahek--->razširi na polovico >:(