srednje šole

Gost · 264064

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #30 : 14 Oktober 2005, 21:12:44
ninci, jap koritnik me je slovenščino učil ;D
sori če bom preveč offtopic, ampak me ful zanima če te je urbanija učil kak predmet?pa koga si imela za fiziko in kemijo ;D (moje šibke točke ;D )

Urbanija me je imel samo enkrat suplenco, in je zguba časa :P Matematko me je drugače imela Novoselec. Fiziko Lipoglavšek, kemijo pa... me je imel en, ki ga ni več Tomaž Lapajne zdaj deluje v društvu rdeči noski, ga lahko dostikrat vidiš po Tv-ju, ko hodi po bolnišnicah in razveseljuje otroke (ta vloga mu mimogrede tudi veliko bolj paše ::) ) ;) Farm. kemijo pa Vrhovnik, ne vem če uči tudi normalno ???



Če bi še enkrat izbirala bi sigurno izbrala poklicno šolo, imaš pač back up :P ;)

Lp nina



cartika

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
  • Na šestih tačkah je vse lažje...
Odgovori #31 : 15 Oktober 2005, 10:02:51

Citiraj
kolikor je meni znano je pri strokovnih šolah tako da nimaš na koncu več izbire kaj bi rad opravljal ... opraviš poklicno maturo nato pa se lahko vpišeš na maturitetni tečaj in opraviš še klasično maturo s čimer se ti odprejo vrata na univerzitetne programe.

LP, Črt
Citiraj

OK, upam, da sem prav citirala (me še malo mučijo razne funkcije na forumu  ;D).

Zdi se mi, da sem nekje zasledila, da lahko v istem letu opravljaš poklicno maturo in si zraven izbereš samo še en dodaten predmet iz splošne mature in imaš priznano splošno maturo. Te informacije ne držijo? Je za splošno maturo res nujno potreben maturitetni tečaj?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #32 : 15 Oktober 2005, 10:22:38
cartika preberi moj odgovor eno stran nazaj, za Črtovim pisanjem.

Lahko opravljaš še en maturitetni predmet, ki ga predpiše fakulteta na katero bi se rad vpisal. Vsak faks ima predpisan drug predmet.

Študij Matematike, ekonomije: matematiko
Fizike, farmacije: fiziko

....

Lp nina



Petra

  • *
    • Prispevkov: 149
    • Točke: 1
Odgovori #33 : 15 Oktober 2005, 10:50:37
uh...urbanija je bil moj razrednik :-[ >:( ni ga bolj zaj.... na tej šoli :-X
lipoglavšek me je tudi imela fiziko-še ena ki je ne maram ;D , kemijo pa pikula.novoselec na videz poznam ja, katera je...
a ti si potem bila 4. letnik 2002/2003? ker jaz sem bila takrat fazanka ;)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #34 : 15 Oktober 2005, 10:55:34
uh...urbanija je bil moj razrednik :-[ >:( ni ga bolj zaj.... na tej šoli :-X
lipoglavšek me je tudi imela fiziko-še ena ki je ne maram ;D , kemijo pa pikula.novoselec na videz poznam ja, katera je...
a ti si potem bila 4. letnik 2002/2003? ker jaz sem bila takrat fazanka ;)

Bolj zaj#! je Štraleger, ki ima samo farmacevte in sicer kontrolne in analizne metode v farmaciji, verjemi, da ga ni bolj zaj#!ega, so se tudi tisti, ki so imeli Urbanijo bolj čez njega pritoževali ;) Lipa: mah ona je ena taka smešna ženska, jo morš mal z rezervo vzet ;D Ja ja, ko si prišla sem bila jaz 4 letnik, ja.

Lp nina



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #35 : 15 Oktober 2005, 15:18:31
A je ta Koritnik še vedno na šoli?Ker mi imamo enga Koritnika,pa tut slovenščino uči :P ;)

Lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #36 : 15 Oktober 2005, 16:55:27
A je ta Koritnik še vedno na šoli?Ker mi imamo enga Koritnika,pa tut slovenščino uči :P ;)

Lp,
Nina

Ja še vedno, našemu je ime Jure.

Lp nina



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #37 : 15 Oktober 2005, 18:50:53
Aha,potem ni isti...zgleda je le naključje.Ta je Jože ;)

LP,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #38 : 15 Oktober 2005, 20:33:30
Mi imamo tudi koritnika za slovenščino ;D. Je pa Andrej. Zgleda je to kar ena familija, samih slavistov ;D ;D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #39 : 15 Oktober 2005, 20:37:24
mislim ej ... mi mamo pa Prgiča!!!



Lola

  • Gost
Odgovori #40 : 03 November 2005, 20:59:19

evo sej ti lahko dam primer.če bi bila jaz strašno pridna za učit, bi tole šolo naredila z odličnim ali prav dobrim uspehom, imela bi poklic zobotehnika, ki je recimo da kar cenjen-zaenkrat še.potem bi imela 2 možnosti; naprej na faks, in bi šla na stomatološko, po 5 ali 6(nisem ziher)letih bi bila zobozdravnik.kakšne plače imajo zobozdravniki pa vsi vemo ;)
ali druga možnost, šla bi v tujino naredit še kakšno nadgradnjo mojega poklica in takoj bi bila eno stopnjo višje.
to potem ni ambiciozen poklic?

Ne itaq da gimnazija ni vse, ampak recimo greš na srednjo farmacevtsko in potem pač moraš v tej smeri delat naprej, ne moreš se po 4 letni šoli odločit, op zdaj bom pa šel na strojni fax. Če si pa na gimnaziji pa pač greš lahko kamorkoli, ker nimaš specializirano ampak vse splošno.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #41 : 03 November 2005, 21:05:55
Ne itaq da gimnazija ni vse, ampak recimo greš na srednjo farmacevtsko in potem pač moraš v tej smeri delat naprej, ne moreš se po 4 letni šoli odločit, op zdaj bom pa šel na strojni fax. Če si pa na gimnaziji pa pač greš lahko kamorkoli, ker nimaš specializirano ampak vse splošno.

Lola, jaz z srednjo šolo za farmacijo, se danes lahko vpišem na bilo kateri fax hočem, pod enakimi pogoji kot ti. Ni nobene razlike.

Lp nina



Lola

  • Gost
Odgovori #42 : 03 November 2005, 21:09:28
Kako? Saj mogoče imaš prav. Vem pa da nekatere šoile določenih predmetov nimajo potem si razlagam to lahko samo tako da delajo kakšne izpite ki so potrebni za fax, oz. maturo iz tistega ipredmeta.
Potem tudi če greš na srednjo trgovsko, greš lahko na medicinski fax? Sori mal mi tole ni jasno, mogoče mi lahko bolje razložiš?

Tnx, Anč



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #43 : 03 November 2005, 21:12:40
Kako? Saj mogoče imaš prav. Vem pa da nekatere šoile določenih predmetov nimajo potem si razlagam to lahko samo tako da delajo kakšne izpite ki so potrebni za fax, oz. maturo iz tistega ipredmeta.
Potem tudi če greš na srednjo trgovsko, greš lahko na medicinski fax? Sori mal mi tole ni jasno, mogoče mi lahko bolje razložiš?

Tnx, Anč

Ja z srednjo trgovsko pač delaš štiri predmete iz poklicne mature, peti predmet pa vzameš recimo biologijo in jo hodiš poslušat na eno gimanzijo, lahko pa jo organizirajo celo srednje šole odvisno kakšno je zanimanje in pač narediš in se lepo vpišeš na medicino. Lahko pa narediš lepo 4 predmete poklicne se vpišeš za eno leto v maturitetni tečaj, poslušaš 5 maturitetnih predmetov, slo., mat., ang. in dva po izbiri in pač opravljaš maturo takrat kot vsi ostali gimnazijci. Simple as that ;)

Lp nina



Lola

  • Gost
Odgovori #44 : 03 November 2005, 21:15:01
Ampak tole se meni sliši samo kot dodatno delo, ker moraš v nevem kok kratkem času, narediti toliko kot so sproti gimnazijci delali, in v bistvu delaš vse po gimnazijskih programih...



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #45 : 03 November 2005, 21:21:45
Sama sem opravljala maturitetni tečaj in ti lahko povem, da imaš v enem letu več kot dovolj časa, da se naučiš samo tistih 5ih predmetov, ker se programi srednjih šol in gimnazije ne razlikujejo toliko, da ne bi mogel nadomestiti v enem letu ;).

Lp nina



Lola

  • Gost
Odgovori #46 : 03 November 2005, 21:26:42
Ej samo pol pa men res ni jasno zakaj sm se na gimnazijo upisala  ??? ??? ??? >:( :( :( :( Kaj pa misliš o težavnosti srednjih šol? Ali se razlikujejo?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #47 : 03 November 2005, 21:34:43
Ej samo pol pa men res ni jasno zakaj sm se na gimnazijo upisala  ??? ??? ??? >:( :( :( :( Kaj pa misliš o težavnosti srednjih šol? Ali se razlikujejo?

Jah odvisno pač, v srednjih šolah se res na nekaj usmeriš in če ti tisto odgovarja potem ne bi smel biti problem. Jaz sem z minimalno učenja naredila brez problema ;) Pa mi ni žal ne za to srednjo šolo, čeprav nisem imela pojma kam bi šla, pa enake možnosti  imam zdaj, za naprej kot vsi ostali, tako da...

Poleg vsega zdaj delam, ker še ne vem točno kateri fax bi mi najbolj dišal. Sem pa recimo srečala sošolca iz Oš, je bil vseh 8 let odličnjak, bil na gimnaziji, se je vpisal potem na strojni fax ugotovil, da je totalna beda in zdaj prodaja dolgčas in ne ve kaj bi sam s sabo. Če nisi 100% odločen da boš na nek fax prišel in da ti bo ta fax tudi ustrezal, potem je sigurno bolje srednja šola, vsaj veš kaj boš počel tistih par let vmes;) plača je, delavna doba ti teče, ... ni boljšega ;)

Lp nina



Lola

  • Gost
Odgovori #48 : 03 November 2005, 21:42:56
Ja sej so različni, so tudi taki ki prodajajo dolgčas ker jim je v srednji šoli  zagustilo, ali pa vsi poznamo večne študnete ki še pri 30 nevejo kaj bi... ti si pač pridna, pohvalno, čim več takih a ne :)



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #49 : 25 November 2005, 17:01:05
jaz sem s epa odločila,da ne grem na ŠCRM (neyka te bom ful pogrešala :'() ampak na Agro-živilsko smer tehniška gimnazije.A kdo hod tja?Baje je fuuul velik poudarek na biologiji,pa zelo veliko živali imajo in res krasna šola :P.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #50 : 25 November 2005, 17:05:09
T.M.T moja bivša sošolka, ki je zdaj z mano na sociologiji hodi na Agro živilsko smer tehnična gimnazija. Zdaj se imenujejo nekoliko drugače. Imajo več predmetov povezanih z biologijo, se mi zdi da imajo mikrobiologijo in ene podobne. Če te bolj zanima jo lahko prosim, da mi kaj več pove.
Je pa gimnazija se mi zdi brez omejitve.

Slaba stran tega je, da imajo ostale nenaravoslovne predmete bolj "slabe". To mojo sošolko pa ravno družboslovje zanima, zato hodi na našo šolo na priprave za maturo. Ni pa to nič slabega, če si prepričana, da te družboslovje ne zanima ;)

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Lanyca

  • Gost
Odgovori #51 : 25 November 2005, 17:09:26
Mi se pa moramo zdaj že počasi odločit za naprej. Zdaj mamo te poklicna svetovanja in lahko si ogledamo en poklic. Jaz grem v ponedeljek gledat zdravstvenega tehnika. Lani mi je blo vse vroče, ko smo govoril o poklicih saj nisem mela pojma kam grem naprej. No pa sem se pravilno odločla saj me ta poklic najbolj interesira. Zelo mam rada delo z ljudmi, b.v. bi mi pa bilo v neki brezvezni pisarni.

lp
Lanyca ;)



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #52 : 25 November 2005, 17:21:42
Družboslovna so jeziki ne?Ne hvala jih ukinem hihi.

Drugač sme se pa 2 dni nazaj tok jezila sama nase.Prvič v življenju se mi je kri gnusila >:(.Prov jezna sme bla sama nase...pa ker se mi ni nikol prej,kadar je blo klanje mi ni blo nč težkega delat pa to...vs eoperacije k si bile predvajane po TV sem z veseljem gledala,ne v sredu pa konc.Sm misla,da bom šla bruhat >:(.A kdo ve zakaj to?

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Lanyca

  • Gost
Odgovori #53 : 25 November 2005, 17:53:56
mogoče ti je oslabel imunski sistem pas si se kaj slabo počutila in ko si to videla ti je postalo slabo. Ne vem no al pa slab dan. ;D



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #54 : 25 November 2005, 19:28:33
Družboslovna so jeziki ne?Ne hvala jih ukinem hihi.

Drugač sme se pa 2 dni nazaj tok jezila sama nase.Prvič v življenju se mi je kri gnusila >:(.Prov jezna sme bla sama nase...pa ker se mi ni nikol prej,kadar je blo klanje mi ni blo nč težkega delat pa to...vs eoperacije k si bile predvajane po TV sem z veseljem gledala,ne v sredu pa konc.Sm misla,da bom šla bruhat >:(.A kdo ve zakaj to?

Tjašaaaaa jeziki so jeziki

Družboslovje je Zgodovina, Geografija, Psihologija, Sociologija pa še ena se mi zdi. Tjaša sam pazi zarad prfoksov, ker na nekaterih gimnazijah majo norišnco. Npr. ponekod se odločjo da bodo učencu dali NMS, mu ne dovolijo pist ne se javit...

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #55 : 25 November 2005, 19:49:11
A mi lahko kdo razloži kaj je NMS.Ker mi ej danes bratrance moril s tem pa ni povedal...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #56 : 25 November 2005, 19:58:45
kere gimnazije so najboljš? moja sestra je bla na Viču pa so jo tok zafrkavale učitlce pa jo gulfale...ne priporočam vam da greste na Vič

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #57 : 25 November 2005, 20:08:16
hehe,se mi zdi,da je tam Rina,Zoe,pa Liza...samo zdi se mi.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #58 : 25 November 2005, 20:22:36
A mi lahko kdo razloži kaj je NMS.Ker mi ej danes bratrance moril s tem pa ni povedal...

Ne izpolnjuje zahtev ali ne dosega standarda al neki v tem smislu. Uglavnem na konc leta morš narest en izpit da loh greš pol na popravca se mi zdi. Al morš met dva nms da morš še izpit delat. Neki s tem. zaj#!o uglavnem če ga dobiš  :P

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #59 : 25 November 2005, 20:46:03
Moja sestra pravi, da je NMS  najboljša med sošolci ;D ;D

Lp nina