srednje šole

Gost · 267629

Person

  • *
    • Prispevkov: 556
    • Točke: 2
Odgovori #360 : 08 April 2006, 21:28:09
Hehe, težko ti lahko kdo opiše, ker bolj čudno stojijo, niso lih v pravilnih vrstah.

Bolj zadaj, pa desno, ... desno od fanta z rdečo majico (pa pred njim)

Complicated 8)

... Pluto, the golden retriever, itak ... :)


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #361 : 08 April 2006, 21:29:03
Ja, jaz sem tam v zeleni majci  ;) pa zdaj mam daljše lase.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #362 : 09 April 2006, 14:17:02
Ja Zala, jaz sem una blond tamala. ;D

lp

Los je car!


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #363 : 09 April 2006, 15:28:21
Jaz mam pa do odločitve o sredni šoli še skori en let :) Zei sm 8./9. :) Mislm pa, da bom šla u Radolco na EGSŠ če bom sprejeta na gimnazijo...

Lp,

Suns.


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #364 : 12 April 2006, 18:33:55
Emm mam eno vprašanje... A imaš na ekonomski gimnaziji angleščino pa nemščino ali angleščino a francoščino (če kdo kaj ve) ???

Lp,

Suns.


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #365 : 12 April 2006, 19:47:55
Mene pa zanima glede onih testov .. pač za zoisovo.
Recimo sem zvedela da je pač nekaj področij .. računanje, jeziki, umetnost .. itd.
In potem ti pokaže na katerih področjih si dober, če imaš več kot 65% ali 65% pišeš še ene teste, seveda če imaš 1 zlatega ali 2 srebrna in potem se odloči glede štipendije. Vsaj tako so povedali na zavodu.

Recimo so šli za mojo sestro pogledat, ker je sedaj 3. letnik umetniške gimnazije, in kaj so izvedeli, da je na temu testu glih na področju umetnost najslabše pisala. Ni za verjet ..  :D

Tjaša a vi ste že pisali te teste? A lahko malo poveš kaj je notr ...  :P



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #366 : 13 April 2006, 18:57:03
Jst sem zdaj prenesla prijavo na Ljubljano  ;D Sunshine kolikor je mani znano je ponavadi tako da izbiraš kateri jezik boš imel poleg angleščine (ali bo to nemščina ali pa francoščina) nisem pa sigurna



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #367 : 13 April 2006, 21:54:27
Jst sem zdaj prenesla prijavo na Ljubljano  ;D Sunshine kolikor je mani znano je ponavadi tako da izbiraš kateri jezik boš imel poleg angleščine (ali bo to nemščina ali pa francoščina) nisem pa sigurna
kakšna pa si po uspehu? Jst bom pravdobra,če ne bom sprejeta se bom žal prepisala na domžale :-\

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #368 : 14 April 2006, 17:21:09
Če bodo učitli prjazni pa bodo šenkali bom odlična, samo nekako bolj kaže na pravdobro  ;D A s pravdobrim se pride gor?



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #369 : 14 April 2006, 22:42:58
Povprečje gor so pravdobri ja.Tisti ki so odlični se ponavadi odločijo za kakšno drugo (bolj znano) gimnazijo-ni pa nujno.
Vsako leto se vpiše tudi polno učencev z dobrim uspehom.Sicer nočem bit nesramna,sam upam,da jih bo letos veliko,da pridem gor  ;D :P

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #370 : 16 Junij 2006, 10:05:19
Imam eno vprašanje:

Včeraj smo dobili spričevala in pod športno vzgojo je pri meni pisalo "opravičeno", ker zadnjo konferenco nisem telovadila :-\. Kako se pol to štejejo točke? Drugače sem imela v 1. in 2. konferenci športno 5, a se pol štejeta prvi dve konferenci ????

Hvala za odgovore, Ana



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #371 : 16 Junij 2006, 17:51:15
ana: od kdaj pa se telovadba šteje za točke? A to je spet kak nov sistem?
Kaj pa tisti ki so zdravniško opravičeni telovadbe do konca življenja?  ???

Lp, Črt



Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #372 : 16 Junij 2006, 19:32:53
Trigi,
zdaj ko je devetletka se vsi predmeti štejejo.....eksterci oz. npz-ji...se pa nič ne štejejo...



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #373 : 17 Junij 2006, 09:32:17
Lenny: oprosti ker se bom tako izrazil, ampak to je neumnost.. že na meji idiotizma ... torej se ti lahko zgodi da zato ker nisi atletski tip, ne prideš na želeno šolo (ker ti pač zmanka tista pika ali dve)  ??? >:(

Še vedno mi ni jasno kako ocenijo tiste ki so doživljensko oproščeni telovadbe ?

Lp, Črt



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #374 : 17 Junij 2006, 10:07:30
.eksterci oz. npz-ji...se pa nič ne štejejo...
kaj pa je potem sploh fora ekstercev ??? cemu sploh sluzijo?

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #375 : 17 Junij 2006, 13:34:53
Lenny: oprosti ker se bom tako izrazil, ampak to je neumnost.. že na meji idiotizma ... torej se ti lahko zgodi da zato ker nisi atletski tip, ne prideš na želeno šolo (ker ti pač zmanka tista pika ali dve)  ??? >:(

Še vedno mi ni jasno kako ocenijo tiste ki so doživljensko oproščeni telovadbe ?

Lp, Črt

Fajn Črt da se strinjaš z nami  :) Moj sošolec je izgubil točko zato ker je imel LIKOVNO 4  :o >:( ??? In zdaj ne ve če mu bo uspelo priti na željeno gimnazijo. Ja halo no  :-X Drugače sem pa jaz seštela in imam 65 točk  :-\ Upam da pridem gor.

Maja01 ni fore. Pač smo jih pisali ker se njim zdi fajn  ??? Zato se tudi ni nihče učil za tele NPZ-je ozr. s(m)o se učili minimalno (tudi jaz sem se kar mi je šica rekla da mi bo upoštevala pri končni oceni).



Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #376 : 17 Junij 2006, 14:38:28
Lenny: oprosti ker se bom tako izrazil, ampak to je neumnost.. že na meji idiotizma ... torej se ti lahko zgodi da zato ker nisi atletski tip, ne prideš na želeno šolo (ker ti pač zmanka tista pika ali dve)  ??? >:(

Še vedno mi ni jasno kako ocenijo tiste ki so doživljensko oproščeni telovadbe ?

Lp, Črt

Brezveze se opravičevat....tudi meni se zdi neumnost.  ::) sem sam odogovorila na tvoje vprašanje  ;) Upam, da se meni drugo leto ne zgodi kaj podobnega, da potem ne bi mogla priti na željeno šolo.
Lp



anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #377 : 17 Junij 2006, 20:18:51
No, mami je klicarila po šoli in ministrstvu ter uspela dobiti podatek, da se iz predmeta, ki je opravičen dobo oceno tako, da se vse ocene sešteje in deli s številom teh predmetov vključno s športno. Ker sem imela 3 predmete zaključeno 4, mi je prišel rezultat 4,77. Spet se je klicalo na ministrstvo, kjer niso imeli pojma (tisti ki se s tem ukvarjajo), če se to lahko zaokroži na 5.
Pri tem bi bil problem, če bi naredili črto pri 70 točkah, jest bi jih pa mela 69,77 :-\.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #378 : 19 Junij 2006, 16:20:50
 :o :o teli naši bumbarji so pa res ene brihte :-X A ni tako, da se NPZ-ji samo letos ne upoštevajo, ker je prvo leto ko je uveden en izbirni predmet (letos je bila če se ne motim bio.) v naslednjih letih se bo pa tudi to upoštevalo??

Lp nina




anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #379 : 19 Junij 2006, 19:52:42
Zdaj pa čakamo samo še na sredo, ko bojo rezultati vpisa :-\ :-[.

A ni tako, da se NPZ-ji samo letos ne upoštevajo, ker je prvo leto ko je uveden en izbirni predmet (letos je bila če se ne motim bio.) v naslednjih letih se bo pa tudi to upoštevalo??

Nevem, samo mislim da sem enkrat slišala nekaj o tem ::). Zakaj je pa dobro da eno leto ne upoštevajo, druga leta pa ???? Da vidijo, če se obnese ali da mi vidimo kako je ::)?

Sem pa danes od sošolke zvedla, da se jih je na Poljane iz naše šole letos vpisalo kar 22 od 67 učencev iz a, b in c razreda :o.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #380 : 19 Junij 2006, 22:37:48
Zdaj pa čakamo samo še na sredo, ko bojo rezultati vpisa :-\ :-[.

Nevem, samo mislim da sem enkrat slišala nekaj o tem ::). Zakaj je pa dobro da eno leto ne upoštevajo, druga leta pa ???? Da vidijo, če se obnese ali da mi vidimo kako je ::)?

Sem pa danes od sošolke zvedla, da se jih je na Poljane iz naše šole letos vpisalo kar 22 od 67 učencev iz a, b in c razreda :o.

to je pač preizkus, vi ste bili poskusni zajčki, da so videli ako se obnesejo testi, kako se obnese nov sistem, kako bodo zdaj točkovali, kako je z tem izbirnim predmetom, itd.

Da vi vidite kako je, je brez veze, ker naslednje leto itak ne boste več pisali tega ;D

Lp nina



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #381 : 20 Junij 2006, 12:01:58
A mogoče kdo ve, če je še tista spletna stran, kjer so bili napisani sošolci iz gimnazije (si jih lahko sam dodal) in to?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #382 : 20 Junij 2006, 21:24:20
Ok, sem že našla  :) pa stran ne dela več  :-\

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #383 : 20 Junij 2006, 22:11:54
A je kakšna spletna stran, kjer bojo objavljene omejitve? Mogoče na strani ministrstva ????



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #384 : 20 Junij 2006, 22:15:23
Ja,ob pol 9 bodo na www.mss.gov.si objavili omejitve za vse šole. Jst sm že čist živčna.Upam,da bom sprejeta :)

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #385 : 20 Junij 2006, 23:20:39
Ob takih peripetijah se človek vpraša če bi sploh imel otroke... saj nikomur ne privoščim da se delajo norca iz njega.

Meni je bil sistem po katerem so nas ocenjevali še najbolj všeč:
Mislim da so se za točke šteli 3je predmeti (slo, mat, eng) in skupni uspeh zadnjih treh let OŠ.. na koncu pa so bili še eksterci ki so prinesli mislim da polovico vseh točk, dodatno pa si dobil točke še za odličja na tekmovanjih v matematiki, slovenščini ...

Tole kar je zdaj pa se mi zdi neumnost... še malo pa bomo imeli tak sistem kot američani...  >:(
Potem pa bo tudi razgledanost na taki ravni kot pri njih  :-\

Kar malo depresiven, Črt



anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #386 : 21 Junij 2006, 08:15:21
Joj, jaz sem tudi tako živčna :-\ :-[.

trigi, mogoče bi bil ta sistem še nekako sprejemljiv, če ga nebi uvedli šele letos, ko smo imeli s trudom nabrane točke iz uspeha od lani in predlani >:(.

Lp



anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #387 : 21 Junij 2006, 09:26:50



Chantall

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 3
Odgovori #388 : 21 Junij 2006, 09:58:33
lol... gledam tile rezultate, a se vi zavedate, da ima škofijska najvišjo omejitev?   :P :P   :D



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #389 : 21 Junij 2006, 10:04:47
Mene je bolj šokiralo to, da ima Bežigrad manj točk kot Poljane :o Ne vem, če se je kdaj to že zgodilo. Vsaj ko smo se mi vpisovali, je bil Bežigrad tam nekje nedosegljiv ;)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com