srednje šole

Gost · 264050

zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #60 : 25 November 2005, 21:12:55
Ursa, jaz, rina in Lana smo na viču in vsaj zase lahko trdim, da mi ja zakon! Če pogledamo povprečje na maturi smo med najboljšimi, boljši je se mi zdi bežigrad. Na šoli je sproščeno vzdušje, ni tistega, da bi bili nekateri dijaki več in bi zafrkavali ostale - se najdejo taki, vendar jih je malo. Profesorji so povečini vredu, itak se vedno najde kdo, ki ti ni všeč. Veliko je smeha (odvisno od razreda), valda je težko ko pridejo kontrolke in se je treba veliko učiti, ampak gre. Kaj še... Aja, meni se zdi ful fino to, da imamo na izbiro veliko ekskurzij -niso obvezne. Tako smo bili na Švedskem, šli so na Tajsko, ZDA, Sicilijo, Tunizijo, Španijo, Veliko Britanijo, Egipt...

NMS pa dobiš, če imaš nezadostne ocene ali pa nimaš dovolj ocen. Recimo, da bi moral pisati dve kontrolki in pišeš samo eno, pa čeprav 5, lahko dobiš NMS. Mi se hecamo pa rečemo PMS ;D

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #61 : 25 November 2005, 21:49:36
Hehe, naša dojčarca pa pravi kar SMS. ::) "Ja nauč se, drgač boš dubu SMS!" ;D

Da še jaz povem nekaj o Viču:
Res je ful sproščeno vzdušje na šoli, nobenih kakšnih res groznih dijakov ni, vsi so tako v mejah normale. Pa meni je ful všeč ker imamo še kar velike hodnike (ok, no, vem da se zaradi tega nihče ne bo odločal, ampak vseeno). Ko se pogovarjam z kakšnimi bivšimi sošolkami jambrajo kakšna gužva je pa da porabijo res CEL odmor da pridejo do učilnice... Pa ko sem bila na informativnih na Ledini in Poljajnah sem rekla da tja pa že ne grem, ker se mi je zdela šola ful grda.

Na naši šoli so ekskurzije ZAKON! :D No, sicer res da še na nobeno nisem šla, ker je vedno kaj bilo. :( Nameravam it pa na Nordkap zadnji teden pouka. Ja, tudi med poukom so ekskurzije. ;) Pa organizira jih ena ful dobra profesorica. Zadnjič smo se celo uro pogovarjali o tem kam bomo šli naslednje leto. Sami smo dajali predloge in profesorca jih je resno vzemala. Mogoče bo drugo leto ekskurzija na Novo Zelandijo ali Avstralijo! :o :D No, to so take daljše ekskurzije, imamo pa tudi krajše, za čez vikend. Dunaj, Pariz, Munchen, London...

Pa ful mamo dober krožek; Grinvič. No, vsaj meni je ful ušeč. Skrbimo za živali, imamo fine sestanke itd...

Pa urniki so uredu. Imamo vedno dopoldne in največ ur je 8. Mi imamo recimo tako... v pon 7, tor 6, sre 8, čet 6 in pet 7. S tem da v pon začnemo z drugo uro.

No to so bile dobre strani. ;D Zdaj pa še slabe:

Profesorji... :-X No ja. Jaz itak nobenega ne maram. ;D No, ubistvu ne. Ene par jih je prav zakon. Za umetnost, sociologijo, profesor za šprtno... Ene so pa grozne. :-X No, ampak mislim da je tako na vseh šolah? ???

Pouk... Jah, ne maram pouka, pa ga vseeno imamo. :'( Pa eni profesorji sprašujejo nenapovedano. Čeprav je sedaj ravnateljica nekaj rekla da se to ne sme in da bo uvedla da bodo vsi profesorji spet napovedano spraševali (menda so v ne vem kerih časih že). Pa imamo samo en daljši odmor. No, to je ubistvu dobro, ker si prej frej šole. :P

Pa pri nemščini in angleščini ne gre brez domačih nalog. Če jih prevečkrat nimaš sledi kakšna lepa ocenca...

Ja, pa premejhni skreti so. No, vsaj ženski. Oz gužva je vedno.

Pa avtomati za kafetke in čokoladke se kar naprej kvarijo. :(

lol, kok sem napisala. ::)
lp, rina

Los je car!


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #62 : 25 November 2005, 22:00:09
Mi imamo samo pri dveh oz. treh predmetih nenapovedano spraševanje, tako da res ne trepetaš za vsako uro.
Pa fino je to ja, da je vedno zjutraj, imaš samo en urnik.

Aja pa računalnike imamo ;D pa skoraj v vsaki učilnici tiste projektorje računalniške... čeprav ne uporabljamo tega :P.

Pa malica je meni kar všeč. Imaš na izbiro tri, navadno, veliko in bio malico. Velika je pač v večja navadna, kjer imaš eno štručko/žemljo s kakšno salamo, šunko, sirom, kakšnim namazom. Bio je pa ponavadi kakšna polnozrnata štručka in nikoli ni mesa. Pa potem imaš zraven sok, pa kakšno čokoladko :)

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #63 : 26 November 2005, 01:08:55
NMS je strokovni izraz za prfokse kar pomeni NI DOSEGEL MINIMALNEGA STANDARDA kar pomeni enako kot graja...
Nms dobiš, če ne poslušaš profesorja nimaš zvezkov ali imaš slabe ocene. Sam imam dva Nms-ja pri isti prfoksi ampak pri dveh različnih predmetih Ek. zgodovina in zgodovina... Nms sem dobil "kao" zaradi neresnosti pri pouku in zato ker nimam zvezka čeprav imam ocene 4,2 pri zgodli in 1,3 pri ek. zgodli... Nmsja si nisem prislužu pravično ampak pustmo to... v glavnem če se ma kdo namen vpisat na gimnazijo SŠJ ivančna gorica naj se ne vpiše ker so glupi in nefer profesorji ...


lp, ps: prfoksa za zgodla oz za ek. zgodla je moja razredničarka in me je pri razredni uri uprašala, če se sploh zavedam kaj pomeni NMS... pa sem reku iz šale da pomena Nema mujo sreče... pa me je takoj zapisala v dnevnik in rekla da mi bo napisala opomin zaradi tega in da se morem z mami zglasit na sestanek v šolo...lol.. pa rečte da moja šola ni bedna oziroma ta prfoksa...

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #64 : 26 November 2005, 09:40:04
hahaha  ;D ;D ;D ;D :D Nema Mujo Sreče ... hahah ;D :D :D :D

jz bi šla pa na Vič?? kolk je pa bla omejitev?? :D :D



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #65 : 26 November 2005, 12:26:28
Nastja, ko sem šla jaz gor ni bilo omejitve ;D, ker so odprli še en oddelek in so nas vse sprejeli.

S1b, žal mi je da imaš take profesorje :(, to kar delajo res ni prav. Pri moji sestrični imajo eno tako grozno profesorico, da si ji niso upali reči za ponavljanje testa, do katerega so upravičeni, ko je prepozno vrnila teste. Časa za popravljanje testa imajo 5 šolskih dni ;) Če v tem času ne popravijo lahko test razveljavite in pišete še enkrat, vpiše pa se boljša ocena :D

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #66 : 26 November 2005, 13:49:25
Nastja, ko sem šla jaz gor je bila v prvem krogu omejite 111 ali pa 110 (ne vem ziher), v drugem pa 106,5.
Kakšna je bila omejitev letos ne vem, samo mislim da je bila manjša kot lani.

lp, rina.


Los je car!


Equus

  • čonča
  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 7
  • one animal to rule them all!
Odgovori #67 : 26 November 2005, 15:00:30
1. vrtec na Strossmayerjevi
2. sem zamenjala po enem letu, vrtec na Zmeljemerski :'(
3. 1 - 8/9 OŠ Poljane (do 9-ega)
4. vejretno gim. Poljane če bo dost točk ::)
5. veterinarska fakulteta :)


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #68 : 26 November 2005, 16:39:13


Profesorji... :-X No ja. Jaz itak nobenega ne maram. ;D No, ubistvu ne. Ene par jih je prav zakon. Za umetnost, sociologijo, profesor za šprtno... Ene so pa grozne. :-X No, ampak mislim da je tako na vseh šolah? ???










ja Mojo sestro so tut Profesorji pa Profesorke zafrkavale...drugač ji je bla pa sama šola všeč ;)


aja pa še neki.....na šolo so dubl enga fajn učitla pa je bil moji sestri ful zakon pol je pa šez 1 tedn umru.... :'( :'(

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #69 : 26 November 2005, 17:41:57
Urša, kaj je bila tvoja sestra na Viču?

Mogoče misliš profesorja za biologijo?

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #70 : 26 November 2005, 17:43:10
nevem točno najbol jo je zafrkavala profesorca za anglo pa mislm da za biologijo tut ja....zdej je že na faksu (upravna)

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #71 : 26 November 2005, 18:09:12
kjz bom šla pa na Viiiiič .. sam upm da bom mela dost točk ...  ;D :D



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #72 : 26 November 2005, 18:10:20
ne it na vič k so profesorji tok glupi...no odločitev je tvoja sam jst ti ne priporočam

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #73 : 26 November 2005, 18:16:18
profesorji so posot glupi ... no u bistvu niso ...  ;D :D sam a veš če ti dosegaš pač take cilje itk da niso glupi ... am isleš da ti profesor teži če maš 5ke pa ne delaš lumparij??? ;D :D :D hahahaha, kaj sm rekla ... zto pa men skoz težijo ...  ;D



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #74 : 26 November 2005, 18:28:58
ne it na vič k so profesorji tok glupi...no odločitev je tvoja sam jst ti ne priporočam

Hm, to je čist res da so eni profesorji res zateženi. Ampak a misliš pa da na drugih šolah niso? :o Ko se kdaj pogovarjam z bivšimi sošolkami na drugih šolah, še posebno s tistimi na Šubi, in govorijo kakšni so njihovi profesorji se samo čudim. Menda imajo enega profesorja, ki samo razlaga, vprašat pa ne smeš nič. Pa nenapovedano sprašuje in včasih tudi tako snov, ko jo sploh niso obdelali... :o Pa pri matematiki imajo domače branje. :o Pa eden je tak, da če dobiš en šut, da te ima potem vedno na piki in te kar naprej sprašuje najtežje stvari, da dobiš še več šutov in na koncu popravca. ::) Pa da zajebavajo do amena... Včasih si mislim da imamo na naši šoli prav dobre profesorje... Čeprav mislim da je na vseh šolah isto.

Katere profesorje točno pa je imela tvoja sestra?

lp, rina

Los je car!


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #75 : 26 November 2005, 18:30:02
Urša tvoja sestra ima slabe izkušnja, jaz imam dobre, rina ima kolikor toliko dobre... sigurno niso vsi najboljši je pa odvisno tudi od posameznega dijaka.
Nastja, ti se kar potrudi in pridi na Vič :). Če pri urah poslušaš, ali se vsaj delaš da poslušaš nimaš problemov ;)

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #76 : 26 November 2005, 18:31:42
nebi vedla :-X

poznam pa eno k so jo profesorji pa profesorke žalile :o d ni pr pameti pa da je zabita v glavo pa take.... (ubistvu same bolne) :o :o :o :o :o :o :o :o

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #77 : 26 November 2005, 18:40:43
ursa, sej so na vseh šolah taki (skoraj vseh ::)). Tudi na naši je ena za likovni, ki kar žali otroke iz ljubega mira - reče jim: prasica, prasec, včeraj je moji sošolki rekla, da se bo poročila z mesarjem, ker je neumna; ko je letos prvič videla mojo sošolko, jo je nesramno vprašala "A te niso vrgli iz šole?"... Pa tudi zelo krivično ocenjuje :-X.

A kdo od tle hodi na gimnazijo Poljane? Jaz načrtujem it tja ;D; tja hodi tudi moja sestra - lani ji je dala učiteljica za LUM cvek, ker se ni podpisala na svoj izdelek (drugače bi dobila 5) >:(, povrh vsega pa je to mama od moje sošolke :o.

Lp, Ana



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #78 : 26 November 2005, 18:46:13
joj to žaljenje sovražm....sej učitli sploh nimajo pravice d ns žaljo >:(

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #79 : 26 November 2005, 18:47:55
poznam pa eno k so jo profesorji pa profesorke žalile :o d ni pr pameti pa da je zabita v glavo pa take.... (ubistvu same bolne) :o :o :o :o :o :o :o :o

Hahaha... ;D ;D Jaz sem tega že navajena. ;D No, v malo milejši obliki, pa samo od ene profesorce: "Če bi kdaj pamet v šolo prnesl bi blo dobr" "Kva sploh delate u šoli? Bejže raj domov! Itak sam čakate da bo zvonil" "(septembra)Ti se pa kr začni za popravce učit, da ih boš naredu"
Pa misliš da je to samo na Viču? ;D ;D To je povsod. No, povej mi za eno šolo, kjer imajo same dobre prfokse.

Jaz resno vsem svetujem da ne greste na nobeno šolo, ker je na vsaki kakšen beden prfoks, ki samo jebe v glavo in žali!

lp, rina

Los je car!


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #80 : 26 November 2005, 18:52:48
rina kletvic se ne piše......

u take šole pa ne poznam ;D

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #81 : 26 November 2005, 18:53:36
Na Poljane jaz grem in ne bo ovira una neumna učiteljica. Itak grem na EU oddelek in če si tam, imaš LUM samo v 1. letniku ;D.

Lp, Ana



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #82 : 26 November 2005, 18:55:43
Hehe naš bajlar je reku,da nau 9.b.Nkei jih bo v 8.b ostal kar jih ostane grejo pa v 9.a :).

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #83 : 26 November 2005, 18:55:58
Ja no, ursa, potem pa ne piši da na Vič ni dobro it zaradi prfoksov. ::) Kaj pa veš, mogoče je drugje še veliko huje!

Anana, kakšen točno pa je EU oddelek? A to je tisto ko delaš mednarodno maturo? A nimajo to samo na Bežigradu? ???

lp, rina

Los je car!


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #84 : 26 November 2005, 18:57:50
rina zdej si me spomnla jst bom šla mgoče na Bežigrad ker sta tm bla že moj brt pa bratranc...in sta mla ful dobre izkušne

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #85 : 26 November 2005, 19:04:41
Tvoja izbira in odločitev. ;) Jaz poznam eno, ki je na Bežigradu in tudi pravi da je vredu. Ampak več podrobnosti pa ne vem. ;D
Pa na Poljanah jih tudi nekaj poznam pa so tudi zadovoljni. Mene pa samo moti ker imajo dva glavna odmora in se pouk potem ful zavleče. No, enim je pa ravno to všeč.

Jaz do zadnjega trenutka nisem vedela kam naj grem. Vedela sem samo da grem na gimnazijo. Ko smo pisali prijave pa sem potem kar od sošolke prepisala šolo. ;D

lp, rina

Los je car!


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #86 : 26 November 2005, 19:20:14
Na Bežigradu je bajo ful tekmovalnosti. Take fore, da ti nihče noče posoditi zapiskov, če manjkaš, da te sošolci zatožijo če prepisuješ in podobne  :o

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ella

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 5
  • Lota
Odgovori #87 : 26 November 2005, 19:50:22
Jaz se tudi želim it na Vič....upam samo, da bom imela dovolj točk.  ::) :P

Od najstarejših dni človekove civilizacije in kulture je pes njegov prijatelj in sopotnik.


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #88 : 26 November 2005, 19:53:46
jeeej, pol bova pa sošolki ... rina ti boš pa v 3 letniku ko bom jz v 1 pršla ..  ;D ;D ;D ;D



ella

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 5
  • Lota
Odgovori #89 : 26 November 2005, 19:55:34
Nastja, a ti si 9/9 ali 8/9?  ???

Od najstarejših dni človekove civilizacije in kulture je pes njegov prijatelj in sopotnik.