srednje šole

Gost · 264019

T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #690 : 05 September 2009, 22:35:26
Tjaša, dobro, da jaz nisem letos med fazani a  ;D ;D

Haha lucky you

Smo si pa mi letos uradno znebili naziva "razred",po tanovem smo "iiii kakšna luštkana skupinca ste" :'(

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


najchy

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 2
Odgovori #691 : 12 November 2009, 17:32:58
Je kdo iz tega foruma na SŠOF?

LP Anja
Naj album


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #692 : 12 November 2009, 19:01:21
najchy - jaz sem mislila it, samo sem se potem premislila pa šla raje na obično gimnazijo :) ampak me prav zanima kako bi blo... ker program pa si ti? gimnazija a tehnik?


iza123

  • *
    • Prispevkov: 121
    • Točke: 0
Odgovori #693 : 12 November 2009, 19:22:47
Hoj,

ker se letos odločam za srednjo šola, imam nekaj vprašanj.
Kakšna je razlika med tehnično gimnazijo in šolo za vet tehnika? A ma tehnična gimnazija sploh kej veze z veterino?

Se opravičujem če je blo to že napisan, sam se mi res ne da brat vseh strani.



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #694 : 12 November 2009, 21:10:27
Jaz imam pa eno vprašanje ali gre kdo na biotehniško gimnazijo? :)  :-[
Jaz  ;D ;D  ;)

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #695 : 16 November 2009, 19:43:39
Hoj,

ker se letos odločam za srednjo šola, imam nekaj vprašanj.
Kakšna je razlika med tehnično gimnazijo in šolo za vet tehnika? A ma tehnična gimnazija sploh kej veze z veterino?

Se opravičujem če je blo to že napisan, sam se mi res ne da brat vseh strani.

Ja je

Po tehnični gimnaziji si zgolj in izključno samo gimnazijski maturant po veterini pa imaš opravljeno poklicno šolo (sma ne vem katere stopnje). Na veterini narediš poklicno maturo na gimnaziji pa klasično...

Ne,gimnazija nima NIČ veze z veterino,gimnazija kot gimnazija,razn to da imamo 3 spešl predmete (bitoehnologijo,mikrobiologijo in laboratorijske vaje 2-4h tedensko) in če greš po gimnaziji na kako fajn fakulteto (lab. bimoedicina, lab. biokemija) je čist fletno ker ne padeš prvič v laboratoriju.

Jaz sem dolgo časa mislila it na veterino pa sem zdaj prav srečna da sem na gimnaziji. Se je pa treba učit...naših je lani padlo 10 tisti ki smo pa ostali se pa res drmamo za knjigam, sploh če hočeš imet dovolj točk za na faks...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


iza123

  • *
    • Prispevkov: 121
    • Točke: 0
Odgovori #696 : 17 November 2009, 19:27:37
Sej sploh še ne vem kam bom šla na faks, sam definitivno nekaj v smer biologija, kemija, tko da je najbrž res bolš da grem na gimnazijo.



rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #697 : 16 Februar 2013, 21:02:13
Nevem kako naj se odločim za srednjo šolo.  :-[

Razmišljam med gimnazijo Poljane(klasična gimnazija), gimnazijo Vič(splošna) in med Klasično Škofijsko gimnazijo. Imel bom med 165 in 168 točk. Najvrjetneje pa 167.

Predvsem me za Poljane in za Škofijsko skrbi, ker je program klasičen in se izvaja manj naravoslovja. Zanima me za tiste, ki ste se odločili naprej za Veterinarsko fakulteto in prihajate iz teh dveh gimnazij, imate težave zaradi skrčenega naravoslovja?

Rad bi študiral medicino ali pa veterino. Prihaja kdo, ki je na takem študiju iz teh treh gimnazij? Lahko pove, kakšna se mu zdi podlaga iz klasične gimnazije za "naravosloven" študij?

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


Aleksio

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #698 : 17 Februar 2013, 20:27:02
Ja rooxye zakaj ne greš pol na srednjo veterinarsko pa si pri maturi vzameš peti predmet kemijo in se po šolanju vpišeš na študij veterine.

Talk to the animals. If you do, they will talk back to you. But if you don't talk to them, they won't talk back to you, then you won't understand, and when you don't understand you will fear, and when you fear you will destroy the animals, and if you destroy the animals, you will destroy yoursel


Aleksio

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #699 : 17 Februar 2013, 20:34:12
Rad bi študiral medicino ali pa veterino. Prihaja kdo, ki je na takem študiju iz teh treh gimnazij? Lahko pove, kakšna se mu zdi podlaga iz klasične gimnazije za "naravosloven" študij?

Za Poljane in Škofijsko si si že sam odgovoril na svoje vprašanje kar se pa tiče gimnazije Vič pa ima biologijo v 1,2 in 3 letniku in to samo 2 uri na teden vendar pa imate kemijo vsa 4 leta. Drugače pa vse najdeš na njihovih spletnih straneh in samo pogledaš predmetnike.

Talk to the animals. If you do, they will talk back to you. But if you don't talk to them, they won't talk back to you, then you won't understand, and when you don't understand you will fear, and when you fear you will destroy the animals, and if you destroy the animals, you will destroy yoursel


rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #700 : 17 Februar 2013, 20:38:44
Ja rooxye zakaj ne greš pol na srednjo veterinarsko pa si pri maturi vzameš peti predmet kemijo in se po šolanju vpišeš na študij veterine.

Zato ker je n-krat lažje narediti veterinarsko fakulteto če prideš iz gimnazije kot pa iz srednje veterinarske, imaš boljše osnove itd...

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


Aleksio

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #701 : 17 Februar 2013, 20:51:09
Ja potem pa pojdi na "naravoslovno" gimnazijo. Če pa izbiraš med 3 tisti si izberi gimnazijo Vič ;-). Drugače pa imam nekaj prijatelj, ki so šli srednjo veterinarsko in so potem uspešno zaključili tudi faks. Če je res kaj lažjega v srednji so to predvsem slo, mat in ang. Imaš pa že v 1.letniku srednje vet. anatomijo ki se ti potem vleče do 4 letnika in je zelo težka.

Talk to the animals. If you do, they will talk back to you. But if you don't talk to them, they won't talk back to you, then you won't understand, and when you don't understand you will fear, and when you fear you will destroy the animals, and if you destroy the animals, you will destroy yoursel


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #702 : 18 Februar 2013, 19:33:34
Rooxye to kar si rekla za srednjo veterino drži, sem hodila 4 leta tja na gimnazijo, pa poznam cele tri veterinarje, ki sedaj še naprej študirajo veterino. Veliko jih mine, ampak večina jih ne pride gor zaradi točk.

Kar se biotehniške gimazije tiče, je močna v biologiji, ampak šrkipa potem fizika in kemija...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Mica

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #703 : 18 Februar 2013, 20:06:58
Hey, da ti odgovorim tole glede klasične gimnazije.. Sem hodila na Poljansko gimnazijo. Prvo, kar se moraš zavedati, da je vseeno bolj družboslovno usmerjena, kar pomei, da ima več zgodovinein geografije. In poleg anglščine in latinščine, si moraš izbrati še tretji jezik. Glede fizike, biologije in kemije je pa tako, da so v prvih dveh letnikih obvezne. V tretjem in čtrtem si pa moraš ibrati dva izbirn predmeta, kar pomei, da si vseeno lahko izbereš še nadaljni dve leti naravoslovnih predmetov. Kolikor jih jaz poznam, so vsi maturo naredili z zelo dobrimi rezultati na naravoslovnih smereh, tako da jih očitno naučijo.. Čeprav je nekaj učiteljev pravih cvetk... :)



moncy13

  • *
    • Prispevkov: 78
    • Točke: 0
  • Sky <3<3
Odgovori #704 : 20 Februar 2013, 00:10:28
Večini se na srednji veterini ne da potruditi za boljše ocene, tam pa grejo papa točke ;)  Sem pa trenutno 3. letnik srednje vet. in nameravam iti naprej na vet. fax. Mi pa ni žal pri izbiri šole, tudi če se bo morala osnovne predmete na faxu bolj  učit, imela bom pa kar nekaj podlage pri strokovnih predmetih in prakse ;D

Moncy in Sky


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #705 : 20 Februar 2013, 17:28:12
Moncy13, če imaš že sedaj tako začrtane cilje, je to en velik plus, itak.
Je pa BIC fajn, jaz imam same lepe spomine na tiste čase, pa še zdaj se rada kdaj ustavim tam. Ravno zadnjič sva imela s sošolcem predstavitev najinega študija 4.letnikom :)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


_ZOYA_

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • ♥Maltese Maly♥Schapendoes Gavin♥Mix Ajda♥
Odgovori #706 : 24 Marec 2013, 14:13:50
Na katero šolo ste se vpisali?

Shiny Angels Blue Star-Maly
Gavin Fibby Jingle Slomar Tuft-Gavin
Ajda-Ajda


Banjusie

  • *
    • Prispevkov: 75
    • Točke: 0
Odgovori #707 : 24 Marec 2013, 16:01:41
Na katero šolo ste se vpisali?
Gimnazija Ledina.



Westy_ka

  • *
    • Prispevkov: 805
    • Točke: 1
Odgovori #708 : 30 Marec 2013, 17:42:58
Večini se na srednji veterini ne da potruditi za boljše ocene, tam pa grejo papa točke ;)  Sem pa trenutno 3. letnik srednje vet. in nameravam iti naprej na vet. fax. Mi pa ni žal pri izbiri šole, tudi če se bo morala osnovne predmete na faxu bolj  učit, imela bom pa kar nekaj podlage pri strokovnih predmetih in prakse ;D

Če se potrudiš, se da lepo priti na faks, imam kar nekaj sošolcev iz srednje veterinarske. Tisti, ki jim je uspelo opraviti kemijo v prvem roku so večinoma prišli gor. Tudi zelo uspešno ga lahko opraviš, če si pripravljena res veliko delat, tu ni vprašanje, a si opravila srednjo šolo ali gimnazijo. Podlage pri strokovnih predmetih pa žal ne boš imela in pri praksi tudi ne največ (če si ne zrihtaš sama kje v domačem kraju v kakšni kliniki, da pač prostovoljno pomagaš), ker je srednja veterinarska nekaj čisto drugega kot veterinarska fakulteta. Je pa drugače zelo prijeten faks, tako domače vzdušje :)



moncy13

  • *
    • Prispevkov: 78
    • Točke: 0
  • Sky <3<3
Odgovori #709 : 30 Marec 2013, 20:25:01
ja, verjetno imaš prav, glede na to, da se na srednji učiš za tehnika  ;), prakso po klinikah imamo pa itak na koncu tretjega in v četrtem enkrat na teden obvezno. Jaz bom pa verjetno tudi šla letos za 14 dni na Irsko prakso tudi delat preko enega programa, ki šest najboljših dijakov tretjih letnikov pošljejo v tujino na prakso, upam da bo šlo skozi :)

Moncy in Sky


_ZOYA_

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • ♥Maltese Maly♥Schapendoes Gavin♥Mix Ajda♥
Odgovori #710 : 07 September 2013, 23:00:49
Am kaj lahko imaš namesto angleščine nemščino na maturi?

Shiny Angels Blue Star-Maly
Gavin Fibby Jingle Slomar Tuft-Gavin
Ajda-Ajda


lara

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #711 : 08 September 2013, 10:28:26
Ja, pri splošni maturi komot, sam moraš obiskovati enako število ur angleščine kot tisti, ki jo imajo na maturi plus še dodatne ure nemščine.

"Naj drugi mislijo, da ste nepomembni - za vašega psa ste središče vesolja." - Pam Brown