Zlate ribice? Ne, hvala!

enaNika · 7010

enaNika

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
: 22 Junij 2007, 13:25:50
Zlata ribica za spričevalo? Res je, dobiš jo zastonj. Žal pa z "darilnimi" ribicami v trgovini nepravilno ravnajo; zato je ribica morda že bolna in bo kmalu poginila. Ti si pa poleg "zastonjske" ribice moral kupiti (in plačati!) akvarij in hrano. Verjetno tudi kaka zdravila. Vse to ti je zdaj ostalo. Torej greš po novo ribico. Itd.

In tako trgovci v imenu radodarnosti obračajo lepe denarce.

Kaj pa imaš ti od tega? Skrb ob bolni in žalost ob poginuli ribici. Si si to zaslužil s celoletnim trudom?!? Če si v resnici želiš akvarij z ribicami (nikakor ne bučko!), obstaja veliko različnih nezahtevnih ribic, ki ti bodo res v veselje. In to ne samo teden ali dva!



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #1 : 22 Junij 2007, 13:39:56
Samo nekaj, jaz sem 2 leti šla iskat zlati ribici, obe sta bili zdravi. Ena živi še zdaj, ena pa je poginila, ker je v naši odsotnosti popustil akvarij in je odtekla voda.
Jaz osebno slabih izkušenj nimam.



doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 22 Junij 2007, 14:08:03
Mi imamo različne izkušnje: eno,ki jo je sestra dobila 4 leta nazaj (jaz žal nisem bila nikoli odlična  :P) je živela do pred nekaj dni...Ostale pa po kakšno leto.
Eno leto so nam dali takšno,ki ji je učka ven štrlela...Ne znam opisat,ampak imela je učko na "vrcici". Grozno,res.
Sicer pa tam v tistih akvarijih vidiš mrtve ribe,bolane itd.
Jaz imam trenutno prazen akvarij in letos ne bomo šli po ribico (čeprav je sestra bila odlična), ker so res v groznem stanju.



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #3 : 22 Junij 2007, 14:13:38
Kje pa podarjajo te uboge ribice?



enaNika

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 22 Junij 2007, 14:25:30
Kje pa podarjajo te uboge ribice?
Oprosti, ampak to bi bila reklama za nekaj, kar smatram za grdo, nepravilno, in menda niti po zakonu ni dovoljeno. Tako da o imenih trgovin ne bi...



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #5 : 22 Junij 2007, 14:27:42
Pa kakšna reklama ?? Jaz sem sama zbrala ribice, ki so se mi zdele zdrave in ikoli nisem pustila, da nam podturijo kakšno bolno.
Je pa res da je prec bogih, bolnih živali v Tukanu.



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #6 : 22 Junij 2007, 14:28:52
Ok samo zanimalo me je, mislim pa, da to ne bi bila ne vem kakšna reklama. Saj tukaj govorimo tudi o trgovinah, kjer kaj kupujem, o dobrih in slabih izkušnjah itd. Se mi zdi da bi bilo ime čisto sprejemljivo. Ali se motim?



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #7 : 22 Junij 2007, 14:29:21
Samo informativno- tega nikakor ne zagovarjam. enaNika, kaj pa ni po zakonu?



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #8 : 22 Junij 2007, 14:29:47
Ok samo zanimalo me je, mislim pa, da to ne bi bila ne vem kakšna reklama. Saj tukaj govorimo tudi o trgovinah, kjer kaj kupujem, o dobrih in slabih izkušnjah itd. Se mi zdi da bi bilo ime čisto sprejemljivo. Ali se motim?
Mislim, da je to Tukano.
Saj jaz sem tam dobila.



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #9 : 22 Junij 2007, 14:43:11
Oj!
Se mi zdi, da je Tukano ali pa Mr.Pet(ampak za tega nisem tako sigurna) . Nevem zakaj nebi
tam vzela zlate ribice???? SI jo je od mamice sodelavke hčerka tam (lani) vzela pa je še vedno živa (vsaj pred enim tednom je bila) ;) ;) ;)

LP,Tjaša



enaNika

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 22 Junij 2007, 14:43:46
Samo informativno- tega nikakor ne zagovarjam. enaNika, kaj pa ni po zakonu?
Podarjanje živali v namene loterije ali nagrad. Kje točno in kako točno piše, bi pa morala poiskati.

Pa marsikdo ima svojo "darilno" ribico kar v okrogli bučki, ki je popolnoma neprimerna (nekako tako, kot če bi človek preživel nekaj let zaprt v WC ju). Tako da tu bi pa že lahko govorili celo o mučenju živali, ki pa tudi ni po zakonu.



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #11 : 22 Junij 2007, 14:55:39
Podarjanje živali v namene loterije ali nagrad. Kje točno in kako točno piše, bi pa morala poiskati.

Pa marsikdo ima svojo "darilno" ribico kar v okrogli bučki, ki je popolnoma neprimerna (nekako tako, kot če bi človek preživel nekaj let zaprt v WC ju). Tako da tu bi pa že lahko govorili celo o mučenju živali, ki pa tudi ni po zakonu.
S tem se pa strinjam- hvala za odgovor, sem vesela, da znaš zagovarjati stališče... Moje ribe so vse v 100l akvariju, grejo pa čez 1 leto v ribnik ;)



doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 22 Junij 2007, 15:06:04
Problem je tudi,ker prodajalci tistim,ki kupijo ribico (v tem primeru dobijo) ne svetujejo, da naj kupijo primeren življenski prostor, ampak meni osebno je ženska rekla (ko sem kupla samo 1), da najcenejše se bučke in da te ljudje največ kupujejo.
Po moje bi jih mogli ukunit iz prodaje,ker to je res kot,da bi živel v WCju...oz. še huje.




TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #13 : 22 Junij 2007, 15:24:06
oJ!
Ja, bučke res niso (niti za eno ribo) primerne...  V Mr.Petu(ja spet ga omenjam  :-[ ) imajo pa opozorila bučke niso primerne za ribe! Se pa podpišem pod **Jackiin** zadnji post, lepo da zagovarjaš svoje mnenje  :) .

Lp,Tjaša



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #14 : 22 Junij 2007, 16:44:55
Svetujejo, da kupiš bučko za zlato ribico??  :-\ Res žalostno. Kolikor jaz vem ena zlata ribica potrebuje 10-12l vode. V bučko jih gre pa pomojem kakih 5, kar je čist premalo. In potem se ljudje sprašujejo, zakaj jim skačejo ribice ven.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #15 : 23 Junij 2007, 00:55:10
Ena zlata ribica potrebuje ribnik, kjer jih je seveda lahko več. 10-12 litrov vode ni dovolj za nobeno ribo.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #16 : 23 Junij 2007, 14:10:46
Jah tko je rekla ena gospa v trgovini, da vsaj tok rabi, manj je res premalo. Se res ne spoznam na ribe, zato ne bom trdila česarkoli. So pa jasno tudi one živali in si zaslužijo najboljše.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #17 : 23 Junij 2007, 15:44:24
Ja, v trgovini marsikaj rečejo... tako da vsaj glede rib jim, v večini trgovin, ne gre verjeti.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #18 : 12 Julij 2007, 18:48:26
Hay,
no jaz nikoli nisem bila odlična in četudi bi bila zlate ribice ne bi šla iskati. Saj niso drage. Vsaj meni se ne zdi. Ponavadi pa je na 1 ribico potrebnih kar krepko čez 10 litrov vode. Pri tropskih je ponavadi na parček 60-čez 1000 litrov. To vem ker smo 1x že razmišljali o nakupu akvarija s tropskimi ribicami.
No nekaj o zlatih ribicah. O njihovih potrebah po vodi pa piše v podtemi AKVARIJ/ RIBNIK. http://www.akvazin.com/default.cfm?kat=030104&ID=272
lp,
Anja


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #19 : 13 Julij 2007, 10:45:54
Mene pa zanima, če kdo ve kakšna mora biti globina ribnika, da so lahko ribe v njem tudi pozimi (čeprav dvomim, da bo še kaj hudih zim)?

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #20 : 13 Julij 2007, 10:55:58
1,2 m. Mogoče malo globlji, da se ribe ne gužvajo čisto pri tleh. Mi imamo 135 cm pa so še vse zime preživele.

Los je car!