Tudi na Bolhi so takšni - ODSVETUJEMO NAKUP!

alora · 516500

Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #390 : 22 April 2008, 16:21:49
Kadar ni fiksne cene je ponavadi napisano 1€ ali 0,01€. Zlati doberman bi lahko bil rjavi doberman ali (malo verjetno) kakšna od nepriznanih razredčenih variant.
Škoti po 200€ se pa bojim da so od enega wannabe pasjega farmarja - očitno se bodo ti počasi zaredili tudi pri nas-, ki istočasno s škoti prodaja tudi samojede in nemške ovčarje, vse ene take drobižke v lesenih boksih na slami.


janka

  • *
    • Prispevkov: 89
    • Točke: 0
  • Moja srčica Katarina
Odgovori #391 : 26 April 2008, 08:53:24
evo še ena cvetka v tem biznisu http://www.bolha.com/***


Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #392 : 26 April 2008, 11:53:08
kak se mu da tote oglase gor popat...


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #393 : 26 April 2008, 13:09:01
Jaz sem pa zasledila tale oglas :

Kopiram:
bernski planšarski pes, mladiči, cepljeni in razglisteni, stari 1-10 mesecev. Cena: 600 EUR (143.784 SIT)


Groza...  :-\



janka

  • *
    • Prispevkov: 89
    • Točke: 0
  • Moja srčica Katarina
Odgovori #394 : 26 April 2008, 18:13:23
evo še ena cvetka v tem biznisu http://www.bolha.com***



za vse pasme ima isto napisano,jaz sem gledala za AM-ja,potem sem pa kliknila na vse oglase tega prodajalca pa sem našla da ima celo farmo,
saj vemo kako je kjer je povpraševanje je tudi ponudba če nebi ljudje pri takih kupovali pse mačke in vse ostale živali taki ljudje nebi podajali.tko pač je,mene samo zanima od kje dobijo vse te mladiče.


COSTA

  • *
    • Prispevkov: 309
    • Točke: 0
Odgovori #395 : 08 Julij 2008, 21:17:03
Čaw,

naše " oglaševanje " na bolhi glede nakupa oz. nenakupa psa pri preprodajalcih je obrodilo sadove. Kontaktiral me je gospod, ki si želi imeti angleškega bull terierja in me vprašal, kje lahko kupi to pasmo. Dala sem mu link psarne pri nas, ki sem jo našla na netu pa če se ne motim sodeluje tudi na tem forumu (FOCOSO). Sicer jih ne poznam ampak začetek pa je. Danes sem ga kontaktirala, kako napreduje in mi je odgovoril, da se z neko gospo dogovarjajo. Predvidevam, da je to gospa iz te psarne.  Full sem vesela, da je nekdo le prebral oglas in me kontaktiral in so preprodajalci v minusu za eno stranko - kamen na kamen palača .... al kako že gre  ;D ,

L.P.P. Špela



andrejaa

  • Gost
Odgovori #396 : 10 Julij 2008, 21:28:52
Na žalost je tudi naša družina kupila psičko pri tem preprodajalcu. Ravno te dni se borimo za njeno življenje. Vsak dan jo dvakrat peljemo k veterinarju, včeraj smo jo peljali sredi noči. Seveda si prej tudi v sanjah-''beri nočnih morah'', ne bi mislila, da se kaj takega dogaja. Ja, tako je, če je človek neveden in naiven. Šele sedaj sem postala pozorna na forume in seveda prepozno zasledila o tem Juriju, prerpodajalcu živali. Res človek brez srca in vsakršnega občutka do živali. O teh stavreh se popolnoma premalo govori v javnosti, kolikor pa se, pa tudi nima velikega učinka. Zakoni v tej naši ljubi deželici so pač taki, da so na strani kriminalcev in barabinov. Morda bi bilo res potrebno vzeti kdaj pa kdaj zakone v svoje roke, sploh, kadar se govori o takih brezsrčnežih, ki mučijo živali, lažejo in prevarajo ljudi in na koncu še služijo lepe denarce na ta račun in to čisto na črno. Mi se bomo borili za življenje naše male kužke, ker jo imamo zelo radi, še posebej hčera, pa čeprav je verjetno za marsikoga le navaden bolan, uvožen cucek, ki ni vreden nič. Nam to sedaj ni pomembni, saj ne NAŠA. Upam pa, in želim, da bi Jurija in njemu podobne doletela poštena kazen, takšna, kot si jo zaslužijo! Vsem, ki pa načrtujete nakup psička, bodite pozorni in previdni. Narobe odločitev vam bo prinesla veliko žalosti in tudi jeze, pokvarjenim preprodajalcem pa cekine v žep in še več trpečih živali.


to sem napisala na več forumov.....upam, da bo prebralo čim več ljudi in bo komu v poduk. jaz sem prepozno začela brati forume in sedaj nosimo posledice temu primerne!



Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #397 : 11 Julij 2008, 03:53:02
andrejaa.. ja naivnost dela svoje. Ne leti nate osebno, samo je zanimivo, da ljudje vedno najdejo forum, ko pride do težav, ko je pa potrebno psa kupiti se pa nikomur ne zdi vredno malo ozreti okrog. Tako je vedno bilo, zato je utopično misliti, da se bo kaj spremenilo.. lahko se ponavljaš kot jara kača, ampak ljudje ostajajo idijoti in se ponavadi še postavljajo pred tabo, ker si največji bedak, ker si za psa dal malo več oni so ga dobili pa pol ceneje ::) Pa ponavadi še pribijejo, da je lepši kot on sosedov, rodovnišk  ;D ponavadi je tako, da vsak najprej kupi, ker je par centov ceneje, potem pa joka nad lastnim ideotizmom..ali še hujše, trmari do konca, razloge išče na vseh možnih koncih, samo preprodajalec je svetnik in v najslabšem primeru (ob smrti) zaradi silne žalosti leti nazaj k njemu ::) Takim bi privoščila, da najprej pustijo goro denarja pri vetu nakoncu pa ostanejo še brez psa, pa ne morem, ker so v igri še vseeno psi, ki so živa bitja in niso krivi za neumnost človeške rase.

Upam, da bo z psicko vse ok in se bo čim prej pozdravila ter bo vaših nočnih mor konec.  :-* :-* :-* Lahko vprašam kakšne pasme je? Res bomo držali pesti in tačke da se psička čim prej pozdravi... ter nam z takšnimi pisanji uspe zatreti preprodajalce, čeprav mam na sumu, da imam več možnosti če čakam na sedmico (3x zaporedno)  ::)

Jurij? A to je tisti "gospod" iz okolice Krškega, Sevnice..tam nekje, no. Ki med drugim preprodaja tudi njufke, bernardince in bernce? Če je to ta, iskreno upam, da se ne srečava iz oči v oči..no verjetno si niti ne želi po najinem lepem pogovoru po telefonu >:D Je prav zanimivo, kličeš zaradi oglasa (nisem nameravala kupiti, brez skrbi) se javi ena ženska..vprašaš če imajo res leglo in koliko mladičev je na razpolago... začne jecljati..in se dere eeeeeeej a mi še imamo kaj njufkov? - ja gospa, imamo še 4. Koliko so stari? am.. čakajte.. tam okol 5 tednov. Aha, a bi lahko kar ponj prišla?- ja ni problema, veste zdaj so ravno najbolj luštni :-\ A je možno videt oba starša? - mamo ja.. očeta pa ne vem. Aha in kje ga lahko vidim, brez skrbi, sm se pripravljena zapeljati tudi na drug konec slo.. se spet zacne dret..ejjjjj a sosed se ma onega črnuha ali ga je že dal stran.  ??? ??? Kako prosim? Ok, vdihnem in zaenkrat še ohranim mirno kri.. in sprašujem dalje. Izvidi kolkov? .. gospa, kakšnih kolkov lepo vas prosim, mi smo iz (meni se zdi da je bilo Krško), mi ne slikamo, to počnejo samo oni fini ljudje v ljubljani :'( Veste vam bom raje dala sina on bolje ve... no, pogovor z to vsevedno osebo pa ni za v javnost >:D


andrejaa

  • Gost
Odgovori #398 : 11 Julij 2008, 21:05:56
To je Jurij Koprivnikar iz Mislinje. Kužka je mops. Kupli smo jo za hčero...itak, da je bilo vse zrežirano...najprej reče možakar, da je na dopustu in da naj pokličem čez pol ure in bo poklical sina, da se bodo kužki lahko videli. Videla sm samičko in samčka, mame pa ''ni bilo doma''.  Ko sem vprašala tega ''sina, če še pijejo pri mamici, je rekel, da ne, ker so jo pogrizli. Kaj naj rečem.....tipična naivnost, je pa psička bila tko luštna in vesela...takoj je začela plezati po meni in celo pot je bila strašno vesela. Da ne rečem, kako je bilo doma- kužka in hčera= ljubezen na prvi pogled. Kaj takega sem do sedaj videla samo v filmih. Moraš jo imeti rad. Potem pa isto kot na tem posnetku...bruhanje in sto in en problem. Še zmeraj ne je sama...hranimo jo po inekciji, vse tekoče, ker drugače zavrača hrano in jo izpljuva. In seveda infuzija pri veterinarju. Včasih, ko jo gledam, kako težko diha.....sprašujem se ali je vredno, ampak, dokler veterinar ne bo rekel, da se ji ne da več pomagat...upam, da ji bodo antibiotiki, vsa druga zdravila in naša ljubezen pomagala. Je pa res, da so ji naredili v njenem najbolj občutljivem obdobju verjetno nepopravljivo škodo. To, da so mi rekli, da je čipirana in razglistena-brezveze! No, čipirana je res, pa kaj!! To ne pomeni nič! Razglistena pa ni bila in bila je polna parazitov. Za kugo smo jo cepili mi preden so se pojavile težave.
Bi pa rada povedala še to, zakaj sem se odločila kupiti kužka brez rodovnika. Mi smo imeli airedale terierja z rodovnikom. To  je bil družinski pes, ki ga nismo vodili na razstave in tekmovanja, čeprav je bila zelo lepa po besedah poznavalcev. In v bistvu mi ni pomenil rodovnik nič. Kupili smo jo od družine, ki je resnično imela doma mamico, saj smo jo videli, ravno tako ostale kužke. Nekajkrat smo šli k njim na obisk, da so videli , kako naša kužka napreduje in da sta se kužki skupaj igrali. Nikoli nisem imela drugačnih izkušenj, zato sem pač mislila, da imajo tle kužko, ki verjetno nima rodovnika in so mladički zato malo ceneje in verjetno ne tako lepi za poznavalce pasme, za nas, bi bil pa še zmeraj čudovit.

Tale ženska govori prav o tem Juriju....ko sem poslušala njo, sem spoznala, da so imeli pri obeh iste fore. Samo mi po 4ih dneh zdravljenja, ko je bila naša Jada- tako ji je ime, najbolj boga, nismo obupali, še vedno pa ne vem, če delam prav. Upam, da!!

http://www.dnevnik.si/video/1725

Hvala za vspodbudo:)



andrejaa

  • Gost
Odgovori #399 : 16 Julij 2008, 16:42:08
Še en članek, ki bo upam, komu odprl oči. Naša jada je umrla.

http://213.250.55.115/Ris2007/default.asp?kaj=3&id=2006120705142520



Terrierka

  • *
    • Prispevkov: 1.555
    • Točke: 4
  • to the ∞ & beyond
Odgovori #400 : 16 Julij 2008, 17:03:53
Moje sožalje! :'(


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #401 : 16 Julij 2008, 20:53:31
Andreja iskreno sožalje. Žal je vsaka lekcija v življenju za nekaj, pa če je še tako kruta.Pa brez zamere, sem mnenja, da je del krivde tudi na kupcu.

Glavo pokonci, mirno si preberi teme, ki pišejo o rodovniku in morda čez nekaj časa kupite novega mopska, rodovniškega.

Koliko je bila pa stara?

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #402 : 16 Julij 2008, 20:56:18
Sožalje :'(


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #403 : 16 Julij 2008, 20:57:10
Ja na žalost VURS in vsi pristojni ne naredijo nič na tem. Groza.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #404 : 16 Julij 2008, 22:25:58
Ojej  :'( :'( :'( Sožalje. A ste vi mogoče iz Zasavja???

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


andrejaa

  • Gost
Odgovori #405 : 17 Julij 2008, 07:16:42
Ja, iz Zasavja. Mi smo  jo imeli 14 dni, od tega je bila ''zdrava'' samo 3 dni, vse ostale dni smo jo vsakodnevno vozili k veterinarju, nekajkrat tudi dvakrat na dan.

Ker je menda dovolj, da ima preprodajalec dovoljenje za prodajo psov, mu nihče ne more nič. Tako ima Jurij to dovoljenje in ker ni meje s sosednjimi državami, veselo vozi bolane kužke k nam in jih prodaja. Ne razumem pa, zakaj mu na podlagi vseh  prodanih kužkov, ki so tako ali drugače bolani,  veterinarska inšpekcija ali kdo je pač pristojen za to, ne odvzamejo dovoljenja. Mislim, da je več kot dovolj dokazov za to.



INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #406 : 17 Julij 2008, 08:24:38
Zdaj pa jaz nekaj ne razumem. Kakšno dovoljenje za prodajo psov?

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


BRUNO

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 2
  • Naš medvedek
Odgovori #407 : 17 Julij 2008, 10:07:00
Ines, tudi meni ni jasno, ampak v članku, na katerega je dala link andrejaa, je napisano, da imajo neko dovoljenje od VURS-a.
Ne vem kaj bi bilo treba narest, da se to bando ustavi. Na to, da so kupci seznanjeni in se tem preprodajalcem ognejo, žal ni za računat, očitno vsi berejo forume šele takrat, ko je kaj narobe,prej pa ne. Torej bi bilo treba nekako onemogočit te preprodajalce. Ne morem verjet, da jim nobeden ne bi nič mogel.
Andrejaa, zelo mi je žal, da je bilo z vašo kužiko takole, nevednost gor ali dol; ampak, kaj kazensko se jih pa ne da ovadit ali kaj podobnega? In ali si dobila ob nakupu račun? Če ne, mogoče bi jim pa davčna lahko kaj naredila?! Na tvojem mestu ne bi odnehala, verjetno ste dali kar dosti denarja za psičko, probaj poiskati še druge žrtve in naredite kaj skupaj.


_____________________________
http://grandmaster.moj-album.com


INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #408 : 17 Julij 2008, 11:44:42
No zdaj sem imela malo več časa in sem prebrala večino postov.

Želela bi samo povdariti, da rodovnik ni namenjen razstavam !!! Z načrtno (rodovniško) vzrejo se izključuje določene pamanjkljivosti pasme.

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #409 : 17 Julij 2008, 12:01:39
Tržna inšpekcija?  :-\

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


andrejaa

  • Gost
Odgovori #410 : 17 Julij 2008, 17:00:48
Klicala sem tržno in veterinarskoinšpekcijo v Celje in so rekli, da primer Jurija zelo dobro poznajo, vendar niso pristojni, naj pokličem v Dravograd. V Celju mi je rekla, da ljudje masovno kličejo zaradi njega. V Dravogradu mi je tržni inšektor rekel, da to ni primer za njih, ker ima dovoljenje za prodajo, naj se obrnem na veterinarsko . In sem se. Bil je zelo prijazen, celo do te mere, da sem posumila, da je vse skupaj ena zvijača- v tem smislu, da so tudi inšpekrotji povezani z Jurijem. Kar po vsem , kar se dogaja, sploh ne bi bilo čudno. Rekel je, da so ga ravno ta dan obiskali skupaj s tržno inšpekcijo, ker je bilo veliko prijav  in da se jim vedno izmakne. Menda ima firmo tudi v Ljubljani in tako je vedno, ko ga iščejo, odsoten ( v obeh mestih). Poslali so mu že veliko položnic zaradi različnih kaznivih dejanj in jih redno plačuje. Sam inšpektor mi je rekel, da ne bom nič dosegla, ker ni kupoprodajne pogodbe. Sem  pa malo v dvomih, ker čipirana je pa le bila in če jo je čipiral on, je dokaz, da sem jo kupila od njega. Mi smo jo peljali cepiti za pasjo kugo, ko je bila pri nas 3 dni in veterinar je pogledal ali ima res čip in številko smo vpisali v potni list.
 Na trenutke sem tako jezna, da ne vem, kaj bi naredila, da bi plačal za svojo zlobo do ljudi in do malih bitij, ki trpijo zaradi njega, drugič spet sem pa čisto brez moči. Že tri dni skupaj me zaradi tega boli glava. Jaz mislim, da smo jaz in moja družina  presneto plačali svojo naivost, verjetno več, kot smo si zaslužili. Najbolj ironično pa je, da smo kljub vsemu naredili za našo kužko vse najboljše kar se je dalo in smo ostali brez vsega, človek, ki  pa namerno prodaja bolane pse, se igra s čustvi ljudi,....bo pa ostal brez vsake kazni in to počel naprej!




ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #411 : 17 Julij 2008, 17:38:37
Da se še jaz malo pridružim,

najprej andrejaa iskreno sožalje, verjamem, da vam je zelo hudo.

No sam sem, na srečo, ubral malo drugačno pot in sem se priključil na forum, takoj, ko sem se približno odločil za pasmo. Tako, upam, mi bo v prihodnosti prihranjena kakšna takšna situacija. Mi je forum razkril razne prednosti pa tudi slabosti nakupa pri raznih vzrediteljih, vsekakor pa se bom sam odločil za tistega, s katerim bo med nama prišlo do "kemije", po tem ko se bom odločil za psa. Vsekakor mislim z vzrediteljem tudi v prihodnosti obdržat stike, čeprav tudi tu ni nobene garancije, da bo s psičkom vse OK, bo pa kasneje lažje poiskati kakršnokoli rešitev.


Lp
Božo
Vem, da vam to moje razmišljanje sedaj nič ne pomaga, toda nekateri smo se iz tega tudi nekaj naučili - upam pozitivnega

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #412 : 17 Julij 2008, 18:20:58
Torej je rešitev v tem, da ljudje preden psička kupijo, pogledajo potni list IN da pride zraven dober veteribar (pod pretvezo, da je kolega od bodočega kupca) in da kupec zahteva kupoprodajno pogodbo. Potem pa najem dobrega odvetnika in preprodajalcu je*at mater!  >:( 



andrejaa

  • Gost
Odgovori #413 : 17 Julij 2008, 18:46:37
Ja, treba je res paziti. Ravno danes sem zasledila oglase Toneta Hočevarja iz Ljublajne. Prodaja več pasemskih maldičkov, vsi starši so vrhunski, z ne vem kakšnimi uspehi, vsemi papirji,....na forumu pa zgodbo nelly, kako so pri njem kupili psa, ki je umrl, ker je imel pasjo kugo. In kakšno ceno ima...780eurov, kar je veliko več od drugih preprodajalcev.Takim pravijo nekateri šteparji in mislim, da je to res pravi izraz , saj se jim v glavi vrtijo samo številke in silijo psičke da imajo leglo eno za drugim. Četudi imajo leglo doma, ni sigurno, da so pošteni.  Po vsem tem, kar sem prebrala zadnje dni, se začela dvomiti, da bomo sploh našli mopsa, ki bo iz zdravega in njegovim staršem prijaznega legla. ???



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #414 : 17 Julij 2008, 18:54:23
andrejaa seveda ga boš našla. Najbolje je da se obrneš na ljudi, ki pišejo v temi o mopsih. Ljudje z izkušnjami bodo znali več pomagati.

Jaz razumem, da vsake toliko pogine tudi kak mladiček iz zelo dobrih legl, vendar ti poginejo zaradi hudih bolezni, ki niso dedne in v večini sploh niso krivda vzreditelja.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


BRUNO

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 2
  • Naš medvedek
Odgovori #415 : 18 Julij 2008, 09:59:32
No, mislim, da če pogine mladiček iz zelo dobrega legla, da so tudi vzreditelji taki, da ti potem priskrbijo novega mladička. Vem za en tak primer že pred leti, pa vem tudi to, da niso imeli nikakršnih pogodb, samo vzreditelj je bil res pravi vzreditelj in ni gledal na vse samo skozi denarnico.

Tole s temi inšpekcijami je pa res čudno. Morda so res povezani s tem preprodajalcem in bi bilo treba težit še v Ljubljano na kakšno "centralo". Neverjetno je, da bi se en lahko tako izmikal vsemu. Pa če je toliko pritožb, pa saj to je potem primer za policijo!!!

Glede na cene o katerih pišete, tile preprodajalci preklemano dobro služijo in niti niso toliko cenejši kot rodovniški mladiči. Se splača potem za 200 ali 300 eur imeti takole s....??? Še vedno mislim, da se večina kupcev, ki se takole nasankajo, v nakup spustijo prehitro in nimajo dovolj informacij, zato se je nekako treba spravit na te preprodajalce in jih onemogočit. Ima kdo kakšno pametno idejo? Kakšnega žlahtnika inšpektorja ali policaja....da dobimo kakšen info, kako učinkovito ukrepat. V primeru Andreje imamo tako ime, priimek, verjetno tud še kakšen info, da se to barabo najde. Plačilni nalogi jim očitno ne pridejo do živega, saj s temi preprodajami zaslužijo toliko, da jim to ni problem plačat.

_____________________________
http://grandmaster.moj-album.com


katka

  • Gost
Odgovori #416 : 23 Julij 2008, 10:43:32
...končen sklep? Slovenski zakoni okrog preprodajalcev so na podnu.

...Morda pa bi bilo potrebno ob naslednjem takem primeru oblasti opozorit s protestom ??? ...Predvidevam, da udeležencev ne bi bilo malo.



Jinx

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
  • Erendira Chihuahuas
Odgovori #417 : 24 Julij 2008, 10:33:57
Zdaj pa jaz nekaj ne razumem. Kakšno dovoljenje za prodajo psov?

Nekaj podobnega sem pa jaz tudi že zasledila in izgleda takole (vsi osebni podatki so seveda izbrisani):



You can't manufacture a miracle


katka

  • Gost
Odgovori #418 : 24 Julij 2008, 10:59:01
In kaj to pomeni?



andrejaa

  • Gost
Odgovori #419 : 24 Julij 2008, 12:30:06
Glede na to, lahko vsak, ki ima 5 minut časa prodaja pse, ne glede na njihovo poreklo in zdravstveno stanje.  :(