Tudi na Bolhi so takšni - ODSVETUJEMO NAKUP!

alora · 511705

malena3

  • Gost
Odgovori #90 : 22 Oktober 2007, 16:45:25
You name it, they got it... 
Katerakoli pasma...seveda čistokrvni in brez papirjev...ful dobr...A je folk dejansko tok neumen, da kupuje pri takih? Očitno ja... :-\



Včasih sem kar presenečena do kam sega človeška pamet. ::)



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #91 : 22 Oktober 2007, 17:36:24
.A je folk dejansko tok neumen, da kupuje pri takih? Očitno ja... :-\

Seveda kupujejo, saj se tudi na forumih velikokrat pojavijo taksni, ki sprasujejo kje bi dobili psa brez papirjev..



Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Odgovori #92 : 22 Oktober 2007, 18:23:48

Včasih sem kar presenečena do kam sega človeška pamet. ::)

Seveda kupujejo, saj se tudi na forumih velikokrat pojavijo taksni, ki sprasujejo kje bi dobili psa brez papirjev..

Sej, ko je pa rodovnik itak kr neki, čist brez veze, ko se pa itak da dobiti lepega čistokrvnega psa brez rodovnika pol ceneje...in to seveda ni mešanec, bog ne daj... Ja, res...človeška neumnost in ignoranca nimata meja... Sicer pa...saj pravijo: Ignorance is a bliss...

Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #93 : 22 Oktober 2007, 18:43:14
Se sploh ni za čudit. Za zjokat se je, prav zares. Ali pa za nekoga poslat nekam. To sem naredila jaz ravno te dni. Ker mi je počil film, kako je lahko kdo tako zelo blesav in neumen  >:(
Imam sodelavko, prijateljico, poročno pričo, vse v enem. Nikoli niso imeli doma živali, vse, kar je vedela o njih, se je "naučila" pri meni oz. ko je občudovala moje. Ko se je odselila od doma, je posvojila psa iz azila. Se včlanila na forume, debatirala med odmori z mano o preprodajalcih itd. Se zanimala za posvojitev še ene psice iz azila. Si premislila. OK, do tu vse OK. In s kakšno novico mi pride zdaj? Da ima njena mama psa. OK, kakšnega, me je zanimalo. Yorkširca. Hm, ti pa niso ravno pogosti, zato me je zanimalo, od kje ga je mama dobila.
Šok!  >:(
Od prvega šteparja na bolhi  >:( Ker itak je luštkan, pa takoj ga je dobila, pa itak je srčkan. Kaj pa problem preprodaje itd., me je zanimalo. Ah, saj moja azilantka tudi nima rodovnika, pa je v redu.
Meni se je naredil cmok v grlu in malo je manjkalo, da je nisem okoli ušes. Dobesedno.
Res, eni so resnično omejeni.
Eni pa služijo. Itak.


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #94 : 23 Oktober 2007, 15:00:47
Glede na to,da se vsakodnevno vozim mimo zloglasnega "gospoda" M,sem opazil novo pridobitev.Čredo shetlanskih ponijev.    ::)   :-\


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #95 : 23 Oktober 2007, 15:03:22
Ojej!  :-\  >:(



Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Odgovori #96 : 23 Oktober 2007, 15:40:13
Lih mal gledam bolho... Kok "čistokrvnih" psov brez rodovnika se tam prodaja (in to ful drago)... Svašta res...

Tale oglas mi je sploh všeč:
http://www.bolha.com/**
Starši imajo rodovnike, mladičem jih pa niso naredili...hm, zakaj že ne?

Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)


esta

  • *
    • Prispevkov: 475
    • Točke: 10
Odgovori #97 : 23 Oktober 2007, 19:08:55
Lih mal gledam bolho... Kok "čistokrvnih" psov brez rodovnika se tam prodaja (in to ful drago)... Svašta res...

Tale oglas mi je sploh všeč:
http://www.bolha.com/**
Starši imajo rodovnike, mladičem jih pa niso naredili...hm, zakaj že ne?

Saj ga tudi starša nimata,cene so pa res agronomske  ::),za angleškega buldoga daš 500 evrov potem ga pa še dvakrat preplačaš z zdravljenji >:(

Lp, Ester

''In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.''


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #98 : 23 Oktober 2007, 19:24:30
no kot sm danes gledala so  pri nekaterih oglasih  že tako korektni da napišejo uvoz iz Hrvaške. Če potem ljudje še kar kupujejo... ::)  ::)  :-\

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #99 : 24 Oktober 2007, 15:46:38
Enkrat sem na bolhi zasledila oglas,ki se je glasil približno takole:
"Poleti 2007 načrtujemo leglo mešančkov med labradorcem in zlatim prinašalcem.Starša sta rodovniška.
Za informacije pokličite na *********.
Cena:okoli 300 €"
 >:(  :-X >:(  :-X >:( :-X

Lp,Alja



esta

  • *
    • Prispevkov: 475
    • Točke: 10
Odgovori #100 : 24 Oktober 2007, 20:26:22
Zakaj pa potem niso "ustvarili" rodovniških mladičev!? ???
Sicer bi pa čist komot poiskal drugega rodovniškega samca/samico!? >:(

GROZA!!!!!!!!!!!  >:( >:( >:( :-X >:( >:( :-X

''In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.''


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #101 : 24 Oktober 2007, 20:34:05
Pa ce majo glih ta dva doma no..vi pa res ne razumete ::) ;)



polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #102 : 24 Oktober 2007, 21:31:30
Pa ce majo glih ta dva doma no..vi pa res ne razumete ::) ;)

ja res pa še z rodovnikom sta!! ::) To je res za izkoristit. Mogoče pa bodo prišli podobni samo enemu od staršev in bodo potem čistokrvni brez papirjev Vi res ne razumete ::) :-\

Jooj pa to ni res. >:( Jaz mam samo eno vprašanje: ZAKAJ???
Vprašanje:zakaj morajo kužki/ živali trpet? kaj so vam hudega naredili?

Odgovor: joooj špela kaj res ne razumeš ??? denarček to je tisto, ki je več vredno od živali :-X :-X

jst bi takim gobec rasula...dobesedno!! :-X

Nevem al sm jaz tolk mutasta ampak jaz tega nikoli ne bom razumela!!

Ne morem verjet :-X >:( >:(

:)


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #103 : 24 Oktober 2007, 21:59:01
Ej jst tud ne razumem tega..

Se bolj pa ne razumem ljudi, ki te prepricujejo da so cistokrvni psi brez rodovnika isti kot uni z rodovnikom, sam da so ful cenejsi. Pa dej no..a si res tolk butast al si sam tolk skrt? Ce si tega ne mors privoscit, kako si bos pa vse stroske, ki lahko nastanejo s psom??

Katastrofa  ::) ::) >:(



Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Odgovori #104 : 25 Oktober 2007, 08:46:43
ja res pa še z rodovnikom sta!! ::) To je res za izkoristit. Mogoče pa bodo prišli podobni samo enemu od staršev in bodo potem čistokrvni brez papirjev Vi res ne razumete ::) :-\
Hehe...

Se bolj pa ne razumem ljudi, ki te prepricujejo da so cistokrvni psi brez rodovnika isti kot uni z rodovnikom, sam da so ful cenejsi. Pa dej no..a si res tolk butast al si sam tolk skrt? Ce si tega ne mors privoscit, kako si bos pa vse stroske, ki lahko nastanejo s psom??
Po moje so samo tok butasti, ignorantski in naivni- da se nič ne pozanimajo pred nakupom psa, da pol verjamejo vsakemu šteparju, da je rodovnik itak samo list papirja in predvsem to, da grejo kupovati psa prek bolhe...mislim ej...

Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #105 : 25 Oktober 2007, 09:59:39
Po moje je pa tako, da si ljudje omislijo psa, nekaj denarja jim je pa težko reskirat za rodovniškega mladiča. Še najraje bi imeli, da jim kdo podari čistokrvnega mladiča brez rodovnika. Ko sem jaz kupila Dino, sem tudi dala še svoj zadnji evro iz denarnice, pa če prav sem bila potem 14 dni brez vsega, samo, da imam zdaj njo :) Pa tudi če bo vse kot je treba bi rada imela enkrat mladičke, vendar me že zdaj skrbi, kdo jih bo kupil, če se da dobiti toliko cenejših kužkov????

...sledi svojim sanjam


Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Odgovori #106 : 25 Oktober 2007, 11:04:48
Po moje je pa tako, da si ljudje omislijo psa, nekaj denarja jim je pa težko reskirat za rodovniškega mladiča.
Hm...še zmeraj pa lahko reskirajo denar za "čistokrvnega" psa brez rodovnika, z nepreverjenimi predniki, ki ima bog ve kake staše (morebiti še v sorodu), bog ve katero dedno bolezen, bog ve katera pasma se je kdaj v preteklosti zmešala zraven, ipd. To pa ni problem...glavno, da so malo cenejši, kot psi z rodovnikom...  ::)


Še najraje bi imeli, da jim kdo podari čistokrvnega mladiča brez rodovnika.
Podari...točno tako...ali pa proda za kako simbolično ceno...ne pa da je cela bolha polna oglasov, ko prodajajo "čistokrvne" nerodovniške pse po 300, 500 ali 1000 €... ::)


Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #107 : 25 Oktober 2007, 11:11:51
ja ne dolgo nazaj je bilo tako, ko mi je nekdo hotel prodati mladiča NO. Oče čistokrvni no z rodovnikom mama brez. cena mladiča 150 eur, mladiči so bili oddani pri !!!5-ih!!! tednih, nerazgliščeni, necepljeni, brez potnih listov in seveda brez rodovnika. Na srečo sem naletela na prijaznega gospoda, ki je razumel mojo željo po rodovniški NO in glede na finančno stanje študentov postavil meni dosegljivo ceno, za katero sem dobila rodovniško psičko, cepljeno, s potnim listom, 2x razgliščeno in tetovirano. vse kot je treba. ja, na srečo so še takšni ljudje, ampak redki.

...sledi svojim sanjam


5402

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #108 : 25 Oktober 2007, 22:07:08
ja poznam primere z NO.Moj sosed ima psico NO in ima vsako leto leglo. Prvo leglo je imel prijavljeno mladiči z rodovnikom .Nikakor jih ni mogel prodati po neki realni ceni za rodovniške pse.Reklame ni imel zgodovine tudi ne .Tako da je prosil prijatelje in znance da mu pomagajo pri oddaji mladičev,posebno psic se nikakor ni mogel losati.Psi so še nekako šli k novim lastnikom psic pa rodovniških nihče ne mara.Tako da čisto zastopim tistega dobrega vzreditelja ki ti je dal ceneje psico ki je bila že stara 3 ali več mesecev kajti delala mu je samo še stroške.No zdaj pa štepa nerodovniške mladiče in jih proda za med ,ker psico ima lepo in pari z relativno lepim psom rodovniškim in to je to.Zdaj pa kdo kupuje te pse ? Večina kupcev je takih ,ki so že imeli NO in pa takih ki imajo pse za na kmetije  in razne čuvaje.Največja žalost pa je ko pridejo kupit
psa vreditelji psaren,ki imajo premalo mladičev in jih podtikajo ljudem pod predtvezo da so njihovih psic.Pokazal mi je človeka na razstavi ko je zazstavjal ...........ovčarja
in je od njega kupil dva samca.Najprej je skritiziral psico ,da je zbil ceno nato pa kupil dva......halo.....pa taki vzreditelji .....ne verjamem ....nikomur  več....vsi delajo za denar...in nihče me ne bo prepričal drugače....



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #109 : 26 Oktober 2007, 06:49:36
Ja in zakaj je tzreba vzrejat v tem primeru? A zdaj ta znanec vzreja iz ljubezni? Ko prodaja pse za na ketno?


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #110 : 26 Oktober 2007, 07:18:43
Tako da čisto zastopim tistega dobrega vzreditelja ki ti je dal ceneje psico ki je bila že stara 3 ali več mesecev kajti delala mu je samo še stroške.

Ni mi dal psico staro tri mesece ali več :) ko sem jo šla iskat ji je celo še kak dan manjkal do starosti 2h mesecev :) takrat je oddal samo enega psa, potem sem jaz prišla po mojo lubico, ker je rekel naj pridem čimprej, da bom imela izbiro med vsemi 3 psičkami. Dve je potem prodal v Avstrijo, ostala dva psa sta pa tudi bila prodana že ko sem prišla. Tako da predvidevam, da je za drugi dve psički dobil več kot za mojo :P

...sledi svojim sanjam


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #111 : 26 Oktober 2007, 07:21:32
yo, verjetno vzreja kar malo tako na približno, da mu ostane več denarja :) kakšna pa je sploh realna vrednost rodovniškega NO?

...sledi svojim sanjam


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #112 : 26 Oktober 2007, 07:38:19
yo, verjetno vzreja kar malo tako na približno, da mu ostane več denarja :) kakšna pa je sploh realna vrednost rodovniškega NO?

Ja, za denar. V ceni mladiča naj bi bil itak strošek same oskrbe mame, mladičev itd. OK, seveda se pri mladičih "doda vrednost" glede na to, če so perspektivni za vzrejo, razstave ipd. Samo definitivno tega ob pravilni oskrbi ni toliko, da bi kdo "zaslužil" na nerodovniških mladičih. Razen seveda, če predpostavimo, da zanje ni enako poskrbljeno kot za rodovniške mladiče.
Pa smo tam...


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #113 : 26 Oktober 2007, 07:52:09
A se ti zdi, da je enako poskrbljeno za rodovniške in nerodovniške mladiče? Jaz sem doživela čisto jasen primer;
nerodovniški: nerazgliščen, necepljen, brez potnega lista, oddan pri slabih 5ih tednih, 150€
rodovniški: 2x razgliščen, cepljen, s potnim listom, oddan vsaj pri starosti 8 tednov

...sledi svojim sanjam


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #114 : 26 Oktober 2007, 07:57:55
A se ti zdi, da je enako poskrbljeno za rodovniške in nerodovniške mladiče? Jaz sem doživela čisto jasen primer;
nerodovniški: nerazgliščen, necepljen, brez potnega lista, oddan pri slabih 5ih tednih, 150€
rodovniški: 2x razgliščen, cepljen, s potnim listom, oddan vsaj pri starosti 8 tednov

Jaz vem, da v večini primerov ni, samo kupci se tega ne zavedajo.
Ker če bi bilo, potem bi, če si želimo povrniti stroške, nerodovniški stali enako kot rodovniški. No, ker pa stroškov v večini primerov ni (nepravilna oskrba mame in mladičev, nepravilna prehrana mame, mladiči vlečejo mleko, dokler ga psica ima, potem pa takoj v nov dom ipd.), so cene nižje. Psi pa zafurani za celo življenje. Sem skrbela za leglo in vem, kakšen je bil strošek.


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #115 : 26 Oktober 2007, 08:08:23
ja saj pravim, ta ki je imel nerodovniške mladiče jih je oddajal tako kmalu, ker se mu je zdelo škoda denarja, da bi kupoval hrano in mladiče dohranjeval. poznam eno, ki je vzela psa pri njemu in ga je prosila, naj ga še pusti pri mami in sama nosila hrano za njega, prišla vsak dan k njemu in se igrala z njim, ga peljala ven, vendar to ni trajalo dolgo, ker je njemu dopi***lo in ji je rekel da če misli naj ga takoj odpelje ali pa nič. in mi je povedala, da ko ga je prinesla domov je kužek komaj stal, tako majhen je bil...mislim, adijo pamet, pa ta še vedno dela tako, ker je tudi en drug ga vzel pri njemu in ga je dobil, ko je bil star en mesec. ima pa še eno psičko-sem zadnič videla je imel obe zunaj, pa tamala ni hotla it noter in jo je kar prijel in vlekel, psička se je pa z vsemi štirimi branila  >:(

...sledi svojim sanjam


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #116 : 26 Oktober 2007, 08:18:38
Dina,kje si ti kupila svojo psičko?


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #117 : 26 Oktober 2007, 08:26:38
V Velenju

...sledi svojim sanjam


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #118 : 26 Oktober 2007, 08:31:23
Se mi je zdelo. Poznam vzreditelja,zato lahko z gotovostjo trdim, da tvoji hvalospevi niso na mestu.
Tvoj vzreditelj je namreč eden tistih, ki štepa tudi nerodovniške mladiče in temu sledi,da so vpletene še kakšne druge spletke.

To je človek,ki se je nenajavljeno pojavil na mojih vratih z gonečo psico in želel parit z mojim psom,kljub temu,da psica ni imela vzrejnega dovoljenja,verjetno pa niti rodovnika ne.Torej bi bili tudi mladiči nerodovniški.

Lepo,da je šel tebi tako na roko,čeprav se vprašam,........

Vem,da vseh teh stvari nisi vedela,ampak za v prihodnje-hvala takega človeka mu dela samo reklamo in posel potem cveti.  :(


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #119 : 26 Oktober 2007, 08:40:47
Sky, sem ti poslala na zs

...sledi svojim sanjam