Tudi na Bolhi so takšni - ODSVETUJEMO NAKUP!

alora · 514816

kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #240 : 16 Februar 2008, 20:49:07
Oprosti, ampak v kinoloških društvih se ne sme pisati pasem na diplome nerodovniških psov. Če to kje počnejo, kršijo pravila KZS. V program KINOS za pripravo izpitov se ne sme vpisovati pasem nerodovniških psov, kar je tudi nemogoče, saj je treba pri rodovniških vpisati tudi številko vpisa v Slovensko rodovno knjigo. Pravila so celo tako stroga, da se mora tudi pes, ki ima tuj rodovnik tretirati kot mešanec, če ni vpisan v Slovensko rodovno knjigo.

Če se to počne v kakšnem kinološkem klubu, ki ga ti poznaš, jih opozori, da kršijo pravilnik.

lp



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #241 : 23 Februar 2008, 21:48:50
Joj jst sem pa na Bolhi zasledila oglas kjer prodajajo labradorce. Ampak problem je v tem, da psički niso labradorci ampak mešančki, ker so tudi rjavo-črne barve. Ampak oni so napisali prodajamo labradorce >:( >:(.



*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #242 : 23 Februar 2008, 22:07:58
Joj jst sem pa na Bolhi zasledila oglas kjer prodajajo labradorce. Ampak problem je v tem, da psički niso labradorci ampak mešančki, ker so tudi rjavo-črne barve. Ampak oni so napisali prodajamo labradorce >:( >:(.
Kaj vse so že ljudje kupili kot labradorca .... naivnost pač ne pozna meja.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


Tixy

  • *
    • Prispevkov: 65
    • Točke: 0
Odgovori #243 : 25 Februar 2008, 14:27:04
Jaoo.ludje ne bi smel bit tao naivni.. sej se vid..kaj pa pol nastane?! sranje.



Fly`s line

  • *
    • Prispevkov: 358
    • Točke: 1
  • Fly's line-Border Collie kennel
Odgovori #244 : 28 Februar 2008, 14:06:42
Evo še ena "Tjaša" iz Lendave na Bolhi:

Bi radi imeli psa pa so previsoke cene pri nas, potem vam rade volje pomagam pri nakupu psa iz Madžarske,kjer znajo biti psi tudi do pol cenejši.

+

Naprodaj črni samček z rodovnikom 500 eur
in harlekin(merle)samček brez rodovnika 380 eur
oba sta 4 mesece stara.



 >:( >:( >:( >:(



Fly's line border collies: www.armic.si/flys_line


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #245 : 28 Februar 2008, 14:12:10
Pa nehajte dajat te povezave, no  >:(


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #246 : 04 Marec 2008, 07:07:44
Evo še ena "Tjaša" iz Lendave na Bolhi:

Bi radi imeli psa pa so previsoke cene pri nas, potem vam rade volje pomagam pri nakupu psa iz Madžarske,kjer znajo biti psi tudi do pol cenejši.

+

Naprodaj črni samček z rodovnikom 500 eur
in harlekin(merle)samček brez rodovnika 380 eur
oba sta 4 mesece stara.



 >:( >:( >:( >:(




Ja itak, da so na madžarskem cenejši. Sej jih bodo itak prepeljali v SLO. Sej to pa jih je večina na bolhi, ki to dela. >:(



Tixy

  • *
    • Prispevkov: 65
    • Točke: 0
Odgovori #247 : 05 Marec 2008, 14:07:43
Jao...a se da zbirat glasove za kakšn nov zakon?



peapea

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 2
  • Didldadldudl Oskar je pa štrudl!
Odgovori #248 : 05 Marec 2008, 14:37:23
Zakon o Bolhi? Verjetno ne...

Ampak zdajle razmišljam. Kaj pa če bi naredili eno akcijo? Da bi na primer v nedeljo 9.3. okoli, kaj pa vem 21.00 zvečer (recimo, da nas je v nedeljo ob taki uri večina doma) - vsi zasuli bolho z antipreprodajalskimi oglasi? Pa razširimo idejo še po drugih forumih. Ni hudič, da jo ne bi zabasali s par tisoč oglasi.

Saj vem, da na Bolhi verjetno ne morejo preverjat vsakega oglasa in da so za vse to trpljenje krivi preprodajalci (pa naivneži, ki jim nasedajo) in ne Bolha, ampak vseeno gre tu za bitja, ne pa za rabljen štedilnik.

Kaj pravite?

In dogs we trust!


Nalch

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Lucy...
Odgovori #249 : 05 Marec 2008, 15:01:04
nekaj opozorilnih oglasov na bolhi obstaja... ampak mislim, da jih folk kljub temu ignorera, saj bi radi imeli psa in to čim ceneje... pač imajo neko svoje razmišljanje in mislim, da še nekaj več oglasov ne bo odvrnilo VSEH ki si pač želijo psa [morda bo pomagalo, vendar ne pri vseh] ;)

smisel življenja je ležanje na plaži, z možgani na off in Lucy na straži! ;) <3


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #250 : 05 Marec 2008, 15:03:31
Jaz sem za peapea. ;)



peapea

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 2
  • Didldadldudl Oskar je pa štrudl!
Odgovori #251 : 05 Marec 2008, 15:11:14
Saj vem, Nalch. Vseh ne bomo nikoli odvrnili. Bo pa težje ignorirat 1000 takšnih oglasov kot 3. Z majnimi koraki se daleč pride. Vsaka revolucija se začne z idejo in parimi zanesenjaki.

Evo Alya, po parih minutah sva že dve.

In dogs we trust!


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #252 : 05 Marec 2008, 15:31:21
js tut!!! Lohk bi napisal imam  izkušnje s takimi.



Terrierka

  • *
    • Prispevkov: 1.555
    • Točke: 4
  • to the ∞ & beyond
Odgovori #253 : 05 Marec 2008, 15:35:11
Js sm tut takoj!!! :o
Lp


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #254 : 05 Marec 2008, 15:38:28
Sem dle spet zasledila en porazen oglas kjer psa prodajo zaradi prevelikega števila psov >:(.
Pa še pa še.
Jo to bi mogl te preprodajalce nekak zrint.



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #255 : 05 Marec 2008, 16:11:03
Dajte no..bolha je pa res zakon...na njej lahko kupiš tudi take pasme ki jih ne dobiš nikjer drugod!  :o
mladič je ravnodlaki zlati prinašalec črne barve.
Mislim a ni to zanimivo?
 ::)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Tixy

  • *
    • Prispevkov: 65
    • Točke: 0
Odgovori #256 : 05 Marec 2008, 16:54:43
Hahahahaha, *sara*. si me pa prav nasmejala.
Ampak jaz sem za!



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #257 : 05 Marec 2008, 16:57:49
Hahaha, tale 'prinašalec' pa je res eksotika. :D  Pa verjetno nima vonja, ne pušča dlake in ne potrebuje veliko nege ne? :P



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #258 : 05 Marec 2008, 17:26:39
Ja zihr ;D. A bi še kdo to naredu? Pač da bi une oglase napisal...



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #259 : 05 Marec 2008, 18:38:20
kaj pa če bi zbiral podpise za prepoved takšnih oglasov na bolhi? pa potem poslal pač eni odgovorni osebi tega oglasnika?

...sledi svojim sanjam


Tixy

  • *
    • Prispevkov: 65
    • Točke: 0
Odgovori #260 : 05 Marec 2008, 19:22:40
Ja, o tem sem tudi jaz razmišljala..



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #261 : 05 Marec 2008, 19:28:15
če bi blo napisan pač nekaj utemeljitev in dosti podpisov, bi pomoje mogl kaj naredit :)

...sledi svojim sanjam


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #262 : 05 Marec 2008, 20:26:32
Jaaa! Js sm za.



*Sky*

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #263 : 06 Marec 2008, 11:10:58
Živjo!

Tud jz sm s tistimi, ki mislijo kakorkoli ukrepat proti oglasom na bolhi al pa proti preprodajalcem na splošno. Sama precej spremljam spletni oglasnih bolha, sploh področje psov, ker mi je lepo vidt pasje mladičke.
Sama sem pred slabim letom vidla kakšne so razmere v Škofji vasi, kjer dobiš karkoli si zaželiš (živega oz. bolje rečeno na pol živega). To je bla (in najbrž je še) katastrofa. Smrad; v zamreženih prostorih, katerih skorajda ne vidiš konca, na stotine ptičev; v železnih kletkah plazilci brez vsakršne stelje, peska, na golem železu; psi pa resnično vseh barv, starosti, pasem in tud nagužvani v tistih "boksih"; baje jih hrani s kvalitetnimi briketi, vidl pa nismo nobenih žakljev od briketov, ampak samokolnico suhega, plesnivega kruha... Podn od podna.
Če se sprašujete kaj me je pripeljal do tega "gnezda bolezni": iskali smo določeno pasmo psa. V bližini Dramelj smo si ogledali eno domače leglo. Ker nam razmere, v katerih so mladički odrasli in tudi psička sama, niso bili všeč, nam je sestra prek mobilca posredovala oglase, ki so bili v bližini. In med njimi je bil tud ta. Ni pa vedla, kaj oz. kdo je ZooAra, ker ne bere kaj dosti o tem področju. Že ko sm na vratih vidla naziv podjetja, me je vrgl na tazadno. Ampak iz firbca in da vidm kakšno je res stanje, smo vseen počakal tistih 5-10 min, da se je gospod "primajal" do nas.
Včerej sm imela priložnost vidt eno čivavo, ki je bila po mojem mnenju kupljena pri preprodajalcu. Baje ima oseba, pri kateri so kupil to psičko, še 30 mladih čivavic >:(. In punca mi je še povedala, da so pri isti osebi že kupil nemškega ovčarja in pekinezerja, ki sta baje oba imela močno drisko, ampak sta se jim "zasmilila" in sedaj naj bi ju s pomočjo večkratnih obiskov veterinarja pozdravili.
Jz ne razumem teh ljudi. Vedo, da pradajajo bolne živali pa jih še kar naprej kupujejo (rešujejo) in podpirajo  :( preprodajalstvo.
Ne vem, men se je zdela tud čivava zlo uboga :'(. Včeraj so jo pripreljali domov. Razumem, da je pes plah in nezaupljiv. Ampak ta psička se stalno trese, umika poglede. In sm vprašala, zakaj se tko obnaša, pa dobim odgovor, da se vse čivave skoz tresejo. Ima kdo izkušnje s čivavami? Se res skoz tresejo? ???

LP!



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #264 : 06 Marec 2008, 11:34:27
Se ne. So majhni in pogumni kužki. V časih tudi preveč ;)
Ko sem bila na obisku pri vzrediteljici na obali ki jih ima več, še lajale niso, ampak tista, ki je bila trenutno v sobi je pritekla z mahajočim repkom v pozdrav in na božanje...

Vidla sem pa enega, ki je prišu k sosedi da bi mu jaz kremplje postrigla, ker je imel že praktično zarolane navznoter in se je tresu ko list na vodi, ko smo pa prvi krempelj odščipnili pa se je tako razburu, da ga je skoraj kap in je dihal kot lokomotiva in imel 3x večji jezik. Grozno za videt. Pa ta gospod s katerim je prišu ni slabo skrbel za psa recimo...  ::)
Ne vem ali ga je pol peljal do veta da mu skrajšajo kremplje pod pomirjevali... :-\
Da bi bil človek bi tega psa poslali direkt v Idrijo. :-X
Brez skrbi, da rodovnika ni vidu ta pes niti od daleč.  :-\

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #265 : 06 Marec 2008, 11:36:27
Ampak ta psička se stalno trese, umika poglede. In sm vprašala, zakaj se tko obnaša, pa dobim odgovor, da se vse čivave skoz tresejo. Ima kdo izkušnje s čivavami? Se res skoz tresejo? ???

LP!


Pa ja...bedarija. Kolegica ima čivavo, pa se prav nič ne trese, ampak se tresem jaz, ker jo tako močno čuva  8)

...sledi svojim sanjam


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #266 : 06 Marec 2008, 12:16:19
Psi z rodovnikom naj bi imeli stabilen karakter pridobljen skozi vzrejo.
Za tresenje psa je možnih več razlogov,največkrat pa s tem sporoča,da mu kaj ne paše.
Lahko so to res take stvari,kot je mraz,vročina,bolečina,lahko pa je samo čista živčnost(strah,...) ali pa razvajenost(kot pri moji mešanki s čivavo,ki se trese že,ko mora naredit nekaj,česar se je ravnokar spomnila,da noče naredit(tačko,kak trik,....)in pa ko jo kaj boli-takrat se tudi trese in to zelo,tako da jo kar stresa).



Nalch

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Lucy...
Odgovori #267 : 06 Marec 2008, 15:47:26
sama imam čivavo, ki je čistokrvna, kupljena pri dobri vzrediteljici in naj povem, da je bila tudi moja čivava prva 2 dni plaha in se je non stop tresla... sem tudi jaz mislila, da je kaj narobe, ampak je bila očitno samo sprememba okolja in pač vse nove stvari ;) drugače pa ja, čivave se tresejo - vsaj moja se še posebej, ko koga zagleda in ga je zelo zelo zelo vesela ;) priporočam, naj ji pokažejo, da jo imajo radi in so skoraj ves čas ob njej ter ji dajo čas, da se mala privadi ;)

smisel življenja je ležanje na plaži, z možgani na off in Lucy na straži! ;) <3


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #268 : 06 Marec 2008, 18:52:18
hmmm...zakaj se pes trese in umika pogled...če jo pri 5 tednih vzamejo iz legla, jo imajo v neprimernih prostorih, brez primerne prehrane, oskrbe, človeških stikov, kaj šele ljubezni,...kot je stanje psi šteparjih in preprodajalcih, potem mislim da se ne rabiš čuditi zakaj je pes takšen in zakaj se trese...


*Sky*

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #269 : 06 Marec 2008, 19:31:07
Botticceli: sej glih zarad teh znakov in ker mi punca ni hotla povedat, kje so psičko kupil (rekla je samo, da v Ljubljani) pa še ker naj bi psički od te osebe imeli lažne   ??? žige o cepljenju in so tam že kupili 2 psa popolnoma različnih pasem, domnevam, da je v igri preprodajalec.
Jz te punce drugač sploh ne poznam. Do nje sem šla samo zato,ker je imela oglas, da oddaja morske prašičke  ;D ... in radovedna kot sm, je blo treba pol zvedt katere živali še ima...
Je znano, da se kakšen od preprodajalcev nahaja tudi v Lj?

LP