Tudi na Bolhi so takšni - ODSVETUJEMO NAKUP!

alora · 510017

rumena.sončnica

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #930 : 12 Marec 2011, 07:31:56
ja tko je rekla...

po moje ne preveč, glede na to, da ji toliko psičkov "ostane" doma...



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #931 : 12 Marec 2011, 08:20:28

KOOOOLIIIIKOOOO?????


pa sej me bo kap ... in ljudje to kupujejo??? res se sprašujem, zakaj vzrejam  :'(

No potem, sem bila pa jaz nekulturna, ko sem ven padla od izjavi " lovski psi so predragi" na OZ.  LKD-ja
s tem, da so določili ceno 450 eur za rodovniškega mladiča , katerega starši morajo imet vse preizkušnje+ zdravstvene teste( sploh pogoj) za vzrejno dovoljenje.

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


nata

  • Gost
Odgovori #932 : 15 Marec 2011, 12:18:15
Izbrisano na zahtevo uporabnika



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #933 : 15 Marec 2011, 12:21:17
mogoče bere uno temo... se je pokakala da bo davek fasala  :o....

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Dada73

  • *
    • Prispevkov: 204
    • Točke: 0
Odgovori #934 : 08 April 2011, 21:45:59
Kaj ti se hecajo al nas nategujejo http://www.bolha.com/zivali-psi-mesanci/civava-samcek-oglas1273884083 
 >:( >:(
Ker 1. april je že mimo.



Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #935 : 09 April 2011, 01:58:02
Ajajaj, še ena ženitna...če se bo nekdo spomnil in naredil ženitni portal za cucke, bo blazno zaslužil (evo, že patentiram! ;D).

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Dada73

  • *
    • Prispevkov: 204
    • Točke: 0
Odgovori #936 : 09 April 2011, 10:09:48
Ja je ženitna samo me zelo moti starost psičke-7 MESECEV >:( >:( >:( >:( >:( >:(



nata

  • Gost
Odgovori #937 : 11 April 2011, 12:49:54
Izbrisano na zahtevo uporabnika



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #938 : 11 April 2011, 14:35:34
http://www.bolha.com/zivali-psi-mesanci/labrador-samec-isce-samicko-za-parjenje-labradorec--oglas382710884
Veliko jih piše kako ima že izkušnje, so potomci zdravi in uspešni... >:( >:( >:(
http://www.bolha.com/zivali-ostalo/labradorec-za-paritev-oglas1273255751
http://www.bolha.com/zivali-psi-mesanci/labrador-za-naskok-oglas1272445132
V resnici pa ti psi sploh niso labradorci, oni pa pišejo kako imajo pasemske značilnosti... :-\ Kako šele skrbijo za mladiče če niti tega ne vejo kateri psi so pasemski in kateri mešanci.
Jih pa veliko piše lastna oz. domača vzreja. Saj tudi dobri vzreditelji imajo ponavadi lastno domače leglo, saj ni tuje (nekateri prodajajo druge pse ki jih nimajo doma a večina jih ima). Kot da so oni boljši ki imajo domačo rejo brez papirjev, ker oni itak ne bodo mučili psa na razstavah in ga imajo zase, tisti dobri vzreditelji, ki vzrejajo rodovniške pse pa ga imajo samo za druge, imajo tuje leglo in ga mučijo na razstavah...  >:(
http://www.bolha.com/zivali-psi-mesanci/maltezan-takoj-za-oddajo-oglas383612986
Tudi ti so malo sumljivi čeprav piše da imajo vse dokumente. :-X
http://www.bolha.com/zivali-psi-pasemski/maltezan-oglas1273917866
Ena kotitev iz domačega legla. Pa komaj zdaj ugotovi da nima časa?!



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #939 : 11 April 2011, 15:25:49
ha ha... eni pa prodajajo pse z VGRAJENIM čipom  :o ::)
Mogoče so pa na telekomando  >:D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #940 : 11 April 2011, 16:16:26
ha ha... eni pa prodajajo pse z VGRAJENIM čipom  :o ::)
Mogoče so pa na telekomando  >:D

na univerzalnega daljinca  >:D...po kanalih ga pa šaltaš 1-pije 2 je 3 lula 4 kaka itd....prav zanima me kolk kanalov ima :o :D :D :D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #941 : 11 April 2011, 17:22:55
jaz sem svojim mladičem ravno pred 2 dnevi vgradil čipe, sam daljinca mi pa VF ni dal . Bi pa rabu samo tipko "off " :D

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


Pika_poka

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #942 : 11 April 2011, 22:00:26
še moja, na žalost SLABA izkušnja...

to pišem ker upam, da bo kdo 2x premisllil preden kupuje psička, pa še sam neve na kaj mora paziti...

psička sem si želela že od majhnega. končno sm sama sposobna skrbet zanjga v vseh pogledih - imam dovolj časa, da sem z njim, da ga hranim, se z njim igram ter da finančno skrbim zanjga. zato so mi starši (še vedno živim pod njihovo streho zato je njihova privolitev ZELO POMEMBNA).

pa se začne brskanje po netu in knjigah za pasme...glede na prostor ki mu ga nudim, na pogoje v katerih bo živel, čas ki mu lahko namenim,...polno stvari k se jih MORAŠ zavedat preden greš v nakup psička... končno se odločim za nekaj ''pasem'', ki bi mi odgovarjale...

ok use vem od a do ž... HA NI RES to sm sam misnla...iščem oglas na bolhi, salomonu, nevem kje use.... (ja ja vem moja napaka k sm jo drago plačala) :(

na bolhi sem našla oglas za leglo pekinezerjev iz krškega... pa sm šla na ogled... lastnica mi je pokazala dve psički (odločila sem se za ženski spol). ena bla živahna, druga bla mirna in lepša..kaj zdej? odločila sem se za bolj živahno, ker se mi je zdela bolj zdrava..

to je bila nedelja...

ponedeljke: peljem jo na drugo cepljenje k veterinarju

torek: lili (ime prejšnje psičke) je zjutraj začela bruhat, ker nism vedla kaj to pomeni sem jo peljala k veterinarju, so rekli da najbrž ni nič takega... zvečer Lili dobi epileptični napad :( peljem jo k dežurnemu veterinarju, ker neve kaj je razlog dobi inzolin

sreda: zjutraj peljem k veterinarju, zvečer jo dobim domov, napad se ponovi...

četrtek: cev dan pri veterinarju, nehala jest

petek: cel dan pri veterinarju, na infuziji, noče sama jest

sobota: od 7h do 12h pri veterinarju, potem je šla domov, ker med vikendom tm ni nobenega ki bi skrbel zanje... od nje sm se umaknla 2x za par minutk..bla skos poleg nje jo spodujala, božala, gledala po netu kaj bi lahko bil razlog, posledice, ...

LiLi je iz sobote na nedeljo ponoč poginla medtem ko je spala poleg mene. :(


gospo sem že v sredo klicala v kakšnem stanju so ostali psički, če so zdravi pa je rekla da ja ter mi predlagala da psičko prinesem zamenjat za drugo NI ŠANSE

.... NE GRE SE ZA DENAR KI GA ZAPRAVITE ZA PSA ( v enem tednu sem za veterinarja ''zmetala'' še enx toliko denarja kot sm dala za psičko...

GRE SE ZATO, KAKŠNE PSIČKE PRODAJAJO IN NJIHOV NAČIN PRODAJE !!!!  pozanimite se od koga kupujete zrt sebe, ker bolečina je velika k izgubiš svojga ''mladička'' zrt tega ker si TI nepreviden, KER TI mislš da folk samo pametuje, ker si TI pamtn za use... sam na koncu boli TEBE

MENE JE...


(pa vem da me boste spluval zrt moje napake, ampak upam da se bo kdo kej nauču...)



Miha007

  • *
    • Prispevkov: 79
    • Točke: 0
  • Sunny
Odgovori #943 : 11 April 2011, 22:33:38
O hudo, sožalje!
Mislim, da ti ni treba moralazirat, ker ti je že tako dovolj hudo.
Pa je bila z rodovnikom, vzrejni pregled narejen?



Andie

  • *
    • Prispevkov: 80
    • Točke: 0
Odgovori #944 : 11 April 2011, 23:52:57
sožalje  :'( ampak pogumno, da si z nami delila svojo zgodbo tukaj. Upam da se bo kdo iz tvoje izkušnje kaj naučil.
Ti želim da bo tvoj naslednji psiček zdrav in bo s tabo doooolgo dolgo časa  :)



ren

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #945 : 12 April 2011, 07:40:16
Sožalje za psičko.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #946 : 12 April 2011, 09:40:16
Sožalje  :(

Žal zelo zelo huda šola. Upam, da boš v prihodnje bolj previdna in te bo spremljalo tudi malček sreče pri iskanju drugega kužka. Ker marsikgdo izgleda super in oh in sploh, s časoma pa... Ni pa vse tako črno!
Priporočam pa, da si prebereš temo na forumu o nakupih mladičkov in rodovnikih pa mogoče vržeš en uč še na zavetiške in zapuščene, ki iščejo novi dom  ;)

SREČNO!  :)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #947 : 12 April 2011, 09:59:08
Meni se zdi najbolj grozno,da res noben ne verjame dokler sam ne doživi  :-X. In tako se ohranja trg šteparjev  :(. Kar je vedno dovolj takih, ki  preiskušajo na sebi , namesto, da bi se učili od drugih. In potem je še ena nova žalostbn azgodba.. in še ... in še ena in še stotine. In pomagajo toliko kot prejšne  :-\.

Več sreče prihodnjič pika poka. Pa mogoče razmisli tudi o pasmi še enkrat  ;). Se mi zdi, da  so tibetanski španjeli  bolj primerni od pekinčanov za mlade punce. So bolj gibljivi, da se več z njimi delat in imajo manj težav ob vročini  :).

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #948 : 12 April 2011, 11:25:38
Saj ne, da bi kakorkoli zagovarjala nakupe nerodovniških psov, ampak glede na napisano se mi tule poraja dvom, da ni imelo morda cepivo kaj pri tem, da je psička poginila.

Pika poka, zaradi česa točno je psička poginila?



Pika_poka

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #949 : 12 April 2011, 12:32:55
veterinarka kamor sem psičko vozila je trdila da je 100% prepričana, da je zaradi pasje kuge, ko sm jo prašala ali je možnost da je reakcija na cepivo je rekla da ne ker bi se ji to poznalo na koži in ne v epileptičnih napadih in driski...




TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #950 : 12 April 2011, 12:58:47
Huh.. poznalo na koži.. reakcija na cepivo se kaže v različnih oblikah. Lahko tudi v obliki epileptičnih napadov in driske  :-\

Sicer čisto možno, da je šlo za parvo, ampak tisti "epileptični" in sovpadanje s cepljenjem mi ni všeč.

http://www.vet-center.si/index.php?IDM=13&id=4&idd=19

Je bila psička razglistena pred cepljenjem in ali ste v iztrebkih morda videli gliste?



Pika_poka

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #951 : 12 April 2011, 13:23:29
psička je bila razgliščena (usaj tako mi je zatrdila gospa ki mi jo je prodala, saj je tudi ona nesla ostale mladičke ki so ji ostali cepit v ponedeljek)

v iztrebkih ni bilo glist, driska se je tudi pojavila šele v torek (nedelja in ponedeljek je bilo še vse ok)

ko sem se kasneje pogovarjala z drugimi veterinarji (obrnila sem se še na dva veterinarja) sta mi tudi rekla da bi lahko bila reakcija na cepivo, ampak je moja bivša veterinarka trdila da je 100% pasja kuga zaradi značilnega vonja driske...

sama tudi nisem vedela ali bi dala ''posmrtni'' (nevem kako se točno reče temu) pregled narest, zakaj točno je LiLi poginla, pa mi je veterinarka rekla da je brezveze, da ker je 100% prepričana da je kuga nima opmena da dam delat raziskave...

kaj vi mislite? bi mogla dt? po pravici povedano nism imela srca da bi mojo punči rezal :/ sprašujem vas za mnenje ker vidim da se tukaj zelo spoznate na te stvari in vsako informacijo sprejmem z veseljem

še enkrat hvala za prijaznost...




Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #952 : 12 April 2011, 14:18:40
Pasja kuga, skoraj 100%. Podobne reakcije na cepljenje so izjemno redke. Se pa seveda zelo pogosto zgodi, da že okužen pes po cepljenju (ki je stres za imunski sistem,dodaten stres je še menjava okolja) hitro in zelo  hudo zboli. Tudi se zgodi, da cepljenje sproži epileptične napade, kar pa ni isto kot da povzroča epilepsijo (mora biti nekaj že prej narobe z živčevjem - podobno kot ne povzroča epilepsije utripajoča luč, lahko pa sproži napade). Pes bi zbolel tudi, če ne bi bil cepljen, lahko pa da bi bil potek bolezni počasnejši in blažji.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #953 : 12 April 2011, 14:22:32
Iz mojega stališča...
 torej če imaš kakršno koli potrdilo o nakupu, kuporodajno račun kar koli...
 bi jaz dala na obdukcijo 100%
( sej vem da se grozno sliši  v takem primeru ko pomisliš na uno bogo telesce se je treba v glavi prepričat v drugačno razmišljanje... kakršno koli že v tem smislu da je telo samo še prazna lupina)
 sedaj če je kuga...potem tud ostali iz legla niso ok... to je kot pribito..
 če bi se izkazalo da je "gospa" prodala kužnega mladiča... ti pa povem da v mojem primeru ji sodišče ne bi ušlo... + še kam bi jo prijavila

 če je bila veterinarska napaka...isto.
 eni veterinarji so ok... nič ne rečem... ampak določeni se pa obnašajo tako neodgovorno... do vsega.
poznam primer  pred kratkim ko je veterinar  naredil tak kiks pri kotitvi...+ še primer ko je naredil kiks kasneje pri cepljenju...
 zmažejo se pa samo zato ker jih nihče ne ganja zarad tega...
 vsaka ordinacija mora imet zavarovano za take primere če nima gre iz zaslužka...
 in ko bi se jih začelo preganjat za malomarnost bi tud nekateri spremenili svoj odnos.... malo več odgovornosti vlagali v svoje delo ne da znajo samo lupit folk , ne pa da naredi kažin pa  je kar je.. :-X...

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #954 : 12 April 2011, 20:26:28
http://www.bolha.com/zivali-psi-mesanci/pes-za-naskok-oglas1273932491

 :o mešanci imajo po tanovem tudi ženitne oglase.



BiancaBučko

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #955 : 12 April 2011, 20:38:34
Pika_poka, moje sožalje za Lili.

To babo je pa potrebno prijavit, drugače bo na svet prišlo še ogromno  revežev. OBVEZNO! Se strinjam z damayanti.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska

Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #957 : 13 April 2011, 03:14:40
Ja pa kaj so hecni, 500€ ... madonca no. Saj, pol pa lahko reče "za vas 400" in sta oba zadovoljna, kupec je dobil kao popust, prodajalec pa je mastno zaslužil... bljak!

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Pika_poka

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #958 : 13 April 2011, 08:11:16
Pika_poka, moje sožalje za Lili.

To babo je pa potrebno prijavit, drugače bo na svet prišlo še ogromno  revežev. OBVEZNO! Se strinjam z damayanti.

heh ja ko si že tako na tleh, si prepričan da lahko vrjameš veterinarju.

ko je lili zbolela, sem klicala na veterino, kjer naj bi bila prvič cepljena (ps spet moja nevednost - dobila sem nek MODRI KARTONČEK, KI NI V VELJAVI VEČ OD 1.JANUARJA 2006) Preverila sem veterinarja ki naj bi cepil Lili pa so ble tud tam mučke...

ok pa sm šla z vsem kar sm našla k moji veterinarki in sm jo prosila za nasvet - skopirala si je vse stvari kar sem imela in rekla da bo preverila - naslednji dan mi je rekla da se mi ne splača prijavlat ker itaq nič ne bo iz tega - zato nisem prijavla ne ženske ne veterinarske klinike, ne veterinarja.



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #959 : 13 April 2011, 10:00:25
A pasja kuga se lahko pokaže kar tako čez noč? Sprašujem, ker ne vem. Namreč pred cepljenjem naj bi veterinar preveril ali je pes zdrav - je možno, da veterinarka ni mogla ugotovit, da pes ni zdrav (če je šlo res za kugo), ali preprosto ni preverila?