Tudi na Bolhi so takšni - ODSVETUJEMO NAKUP!

alora · 514535

ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #1050 : 15 Februar 2012, 12:58:33
Da si pa tolko neumen, da take pišeš...no comment  :-X



Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #1051 : 15 Februar 2012, 15:12:26
o, groza  >:(... kakšne ideje!  :o

Dogs are best friends ever!


Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #1052 : 15 Februar 2012, 15:18:11
PoPasje, sem videla vašo spletno stran. Full je dobra in luškani mladički. Kakšna pa so njihova rodovniška imena?  :)



lp, Jazz

Dogs are best friends ever!


ursa1985

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #1053 : 21 Marec 2012, 19:10:01
Ker je v temi milijon komentarjev, bom vprašala, čeprav ste jo mogoče že obdelali in prekleli  :P:

Z Matošem so tako ali tako ves čas štorije, zanima pa me, če ima kdo kakšne izkušnje z Barbaro iz Medvod? Kaj dejansko je ona? Preprodajalka, šteparka, moneymakerka...?

Ali kdo ve, če vlači v Slovenijo kakšne "puppy-mills-sirote" ali samo doma "vzreja" nerodovniške kužke, ker se hitro prodajajo?

Zanjo vem, da ima več pasem. Od tam izhaja veliko Jack russellov in Cavailerjev, do sedaj sem slišala samo eno žalostno zgodbo, ko je kuža umrl prvi dan ob nakupu. In, ko ljudem odsvetujem nakup pri njej, nimam veliko argumentov, tak da izkušnje anyone?

Veste kaj več?

Ne me napadat, če bi prej vedela za to gospo se verjetno ne bi odločili za nakup...
Avgusta 2010 sva s fantom iskala mopsa in ravno na Bolhi videla oglas Barbare. Poleg Jack russlov ima tudi francoske buldoge in mopse. Klicala sem in se pogovorila okoli nakupa mladiča mopsa. Ker naša Liza takrat še ni imela 8 tednov, sva morala počakati, zagotovila pa nama je, da so mladiči cepljeni, čipirani to je res), in čistokrvni (?).

Ko je bila čas za oddajo sva se odpeljala v Medvode in obiskala gospo. Za hišo je nekaj boxov s psi; psi niso v slabih razmerah- delovalo mi je vse urejeno, čisto, nenatrpano (mogočle je bilo tako samo v času obiska, ne vem). Ko je prišla Liza do mene je bilo odločeno, da gre z nama domov. Gospa naju je povabila v hišo, kjer je bila mama (tudi to je vprašljivo), videla pa sem tudi dve samici z novim leglom ; :-\
Nato smo se usedli, vse nama je razložila kar se tiče hrane, bolezni, da so registrirani vzreditelji ipd.

Liza bo junija stara dve leti, do zdaj posebnih težav nismo imeli; imela je izpah pogačce kar pa je precej pogosta stvar pri majhnih pasmah. Oči, ki so pogost problem pri mopsih ima zelo dobre, dlako in kožo tudi...saj pravim, zaenkrat res nobenih posebnih zdravstvenih težav (trikrat trkam). Njene zgodovine pa žal ne poznam...

Kakorkoli, sedaj ko malo več vem, se nikoli več ne bi odločila za nakup tam (brala sem že precej slabih stvari o njih). Pa ne me narobe razumet, Lizo mam najrajši na svetu in mi niti slučajno ni žal, da sva jo vzela.



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #1054 : 25 Maj 2012, 18:46:57
OPOZARJAM vse bodoče kupce, da na bolhi znova preprodaja se mi zdi oz. sumim na Ivana Matošo!!! Ima ogromno psov! Pod nickom:

Kontakt
Prodajalec: cepenzek1
Pošta:
3000 Celje

Pa kdaj se bo to končalo??? ::) >:( :-\

http://www.bolha.com/uporabnik/cepenzek1

Ne kopujte od njega!!!


all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #1055 : 25 Maj 2012, 19:48:09
Če podrobneje pogledaš slike, se prav vidi kletke v ozadju.  :-\



cofi

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #1056 : 25 Maj 2012, 19:58:13
Sicer se ne spoznam, ampak se mi zdi da rotweilerju rep manjka :S

www.terier.si
https://www.facebook.com/tibetanskiterier

“Everyone needs a dog to adore him, and a cat to bring him back to reality”


hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #1057 : 25 Maj 2012, 20:13:52
Meni se tako smilijo psi.Ima jih pa ogromno.On zasluži denar psi pa trpijo.Ali se tega ne da nič prijaviti ali pa kaj podobnega,da bi potem mu vzeli pse in pse dali zastonj dobrim lastnikom?


p.s.:nisem prebrala cele teme. :-\



LacenS

  • Gost
Odgovori #1058 : 25 Maj 2012, 20:32:23
Tu je zagotovo nekaj takega v ozadju...
Ogromno razlicnih pasem, pri vseh isti opis in kontakt...
Samo so kar"spretni":čipirani, razglisteni, potni list...se ti skoraj zdi kot prava stvar...so pa cene kar navite, tudi po 400,500€....
Mah saj nima smisla...se bodo nasli naivnezi, ki bodo to kupovali, pa tudi če jim prej poveš kako je na stvari, bodo vseeno kupli...
Kaj se da to kaj prijavit?
Najbolj žalostno pa je, da na koncu vzreditelji svoje pse ponujajo tudi zastonj, ker jih ne morejo prodat...
Je pa tudi, res da imajo nekateri malo navite cene...
Eh brez veze...  :-\



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #1059 : 25 Maj 2012, 21:46:17
Zdaj nevem če sem prav razumela eno punco, mi je rekla na facebookovi strani " zakaj rodovnik" da naj bi VURS podpiral tega preprodajalca? >:( >:(


all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #1060 : 25 Maj 2012, 21:49:53
Če se prav spomnim, je glede Matoše tako, da dokler ima minimalne pogoje ( ::)) ne bo nič, ker kam bi pa dali vse te živali?  ::) To pravi VURS. Bo mogoče kdo znal bol točno povedat, ki se bolj spomni prispevkov na to temo, če ni že kje v tej temi napisano...



cofi

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #1061 : 26 Maj 2012, 17:15:42
Za tega tudi nevem, kaj hoče s svojimi oglasi povedat :S http://www.bolha.com/uporabnik/zoramark01

www.terier.si
https://www.facebook.com/tibetanskiterier

“Everyone needs a dog to adore him, and a cat to bring him back to reality”


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #1062 : 26 Maj 2012, 19:26:43
Haha google translate opisi  :D Sem prvo mislila, da je to dodano bolj za osveščanje, ampak sem potem opazila spodaj še kontakt; mogoče te pa napoti do vzrediteljev  :P

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #1063 : 28 Maj 2012, 00:34:53
Shoot me, ce je tisto Angleski bulldog.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #1064 : 28 Maj 2012, 09:56:03
Shoot me, ce je tisto Angleski bulldog.
Ampak res! :o In cena ??? :-X
Po mojem se mu pri toliko psih že meša in ne ve več kaj je kaj...seznam je dolg ::)


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #1065 : 31 Maj 2012, 13:24:17
Kako lahko napiše po želji kupirana ušesa, če je to jasno prepovedano  ????



Bonnie_YT

  • *
    • Prispevkov: 104
    • Točke: 0
  • I stand for animal rights!
Odgovori #1066 : 04 Junij 2012, 21:51:46
Tega je na žalost vse več in več... :S

Since rescuing animals I lost my mind but I found my soul


Bonnie_YT

  • *
    • Prispevkov: 104
    • Točke: 0
  • I stand for animal rights!
Odgovori #1067 : 04 Junij 2012, 22:02:42
Capenzek je preprodajalec, to je sigurno. Na vseh slikah je enako ozadje, samo psi so drugi. Pri terierjih se pa vidi, da živijo v slabih pogojih in da jim meče suh kruh da jejo.
No, naj povem še to, pred kratkim je bil še eden "zoranmarko" nekaj podobnega. ko sem mu vsa besna poslala sporočilo, če preprodaja pse, se je naredil neumnega in mi odgovoril v angleščini - češ, za katero pasmo se zanimam...

Da ne rečem, da sem na Bolho postavil oglas, da ne kupujejo psov pri teh dveh osebah, zaradi katerega sem od Bolhe dobila mail, da kršim splošna pravila, 2 dnevno blokado up. imena in seveda - izbris oglasa...

Since rescuing animals I lost my mind but I found my soul


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #1068 : 05 Junij 2012, 16:11:59
Bonnie

Moram ti povedati, da so tudi mene blokirali, ko sem lepila oglase za ozaveščanje na bolho, žal... Denar je dandanes sveta vladar, ali kako že pravijo :-\ Nočem nikogar citirati, ampak tako je..


vellamo

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #1069 : 05 Junij 2012, 16:32:45
Jaz imam na Bolhi že več kot eno leto takšen "izobraževalen" oglas pa nisem imela še nobenih problemov.



Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #1070 : 12 Junij 2012, 15:21:19
Mene pa je danes na bolhi razjezil tale oglas. Sicer ne gre za preprodajalca/ko ali pač.
http://www.bolha.com/zivali-psi-pasemski/cane-corso-mladicki-oglas1280687957

Kaj me je najbolj zmotilo je to, da je samička, mati mladičev marca dopolnila leto dni oče pa junija. Zakaj tako hiteti in res čudno zakaj nimajo mladiči rodovnika.  >:( >:( >:(
Nisem prepričana ampak mislim da imata oče in mati mladičev istega očeta.  >:( >:(


manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #1071 : 12 Junij 2012, 15:50:48
Bolano...   :-\


Bulldogs... And nothing else...


hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #1072 : 12 Junij 2012, 16:18:01
Grozno



Bonnie_YT

  • *
    • Prispevkov: 104
    • Točke: 0
  • I stand for animal rights!
Odgovori #1073 : 12 Junij 2012, 23:15:34
Brez besed..:S

Since rescuing animals I lost my mind but I found my soul


Bonnie_YT

  • *
    • Prispevkov: 104
    • Točke: 0
  • I stand for animal rights!
Odgovori #1074 : 20 Junij 2012, 17:15:21
Nov preprodajalec psičkov na bolhi: >:( >:( >:( >:( >:(

Prodajalec: krajncbreed
Pošta:
3202 Ljubečna

Since rescuing animals I lost my mind but I found my soul


Berta

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #1075 : 09 Avgust 2012, 23:18:55
Pozdravljeni!
Sem nova na forumu in to zgolj z namenom, da vas opozorim na se nekoga, ki s psički kot zgleda žal le služi...in nažalost smo bili tudi mi še eni od naivnežev, ki so nasedli...  :'(
Dolgo časa smo si želeli angleškega bulldoga, gledali oglase in na Bolhi zasledili oglas, da se v Celju prodajajo angleški bulldogi brez rodovnika za 600evrov (mamo je bilo možno videt in ni imela rodovnika, oče pa naj bi bil od madžarskih vzrediteljev ExperimentalBulldogs, je bil link v oglasu. Ne vem več imena prodajalca, mislim pa, da je bilo kolački ali nekaj takega.
In smo se na koncu odločili za samičko, jo šli iskat, vendar smo morali še kar ven iz Celja, proti Rogaški, do Platinovca, zaselek kraja Grobelno. Mamo so res imeli in je zgledala prau super zdrava, rodovnika naj ne bi imela ker se jim smili jo vozit po razstavah...Poleg nje so v kletnih prostorih imeli še mladičke neke druge pasme, ampak gospodična nam je dala račun, registriran ima sp, dobili smo potni list, tako da se nam ni zdelo prau nič narobe.
In zdaj so se pri naši buldici začeli problemi-pred nekaj dnevi se je začela stalno praskat, do krvi, pila je nenormalno veliko...  :( potem so ji nastale še neke podkožne bulice, danes popoldne pa se je stanje zelo poslabšalo, nastali so kar kolobarji brez dlake, dlaka ji ful izpada, samo spi, tako da smo šli h veterinarju, ki je bil nad njenim stanjem prau zgrožen in mu je bilo takoj jasno kaj ji je.
Zamašene ima ušesne kanale, smo tudi sami pogledali in je grozno-skoraj ni prehoda za zrak, tako je gnojno, imunski sistem ima totalno uničen in je atopična...je rekel, da čez 2 dni bi začela nenormalno smrdet, ker bi začela razpadat, kot živo truplo, jetra ima že slaba, toliko je pila, da si je čistila ledvice...  :'( Ščistil je ušesa, dobili smo antibiotik, ribje olje, posebno hrano in pa šampon, ki ga je treba s krtačko masirat v kožo vsake 3 dni. Rekel je, da bo z antibiotiki bolje, potem moramo samo še ugotovit, česa ne prenaša. Spraševal je, kje smo jo kupili, da take stvari se zgodijo, če kupiš pri preprodajalcih, da je pes to prinesel že od staršev...
Vem, da smo sami naredili napako, ker nismo kupili pri registriranih vzrediteljih, zdaj to vemo, zato prosim ne obsojat, nam je že tako dovolj hudo... Mogoče je bilo naključje in nimajo čudnih poslov s psmi, ampak po tem, kar je veterinar rekel, bi raje rada opozorila naprej, da ne hodit po psa v Grobelno, ker očitno tam nekaj ni v redu....   :-\



Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #1076 : 10 Avgust 2012, 06:56:29
Vem, da je hudo, ko je kuža bolan in zato ti ne bom pridigala o nakupu rodovniškega psa, ker si že sama prišla do tega spoznanja. Žal mi je uboge psičke, ki očitno trpi, vendar pa stori nekaj-v dobro vseh drugih naivnežev, ki bi se mogoče odločili za nakup psa v Grobelnem: podaj prijavo na veterinarsko inšpekcijo skupaj s kopijami računov za veterino, računom, ki si ga dobila pri prodajalcu in z mnenjem veterine, v kakšnem stanju je psička. V dopisu napiši tudi, v kakšnih razmerah živijo mladiči pri prodajalcu. Vse skupaj pošlji tudi na Zvezo potrošnikov.
Trditev, da je mama brez rodovnika, ker se jim smili, da bi hodila na razstave, je še ena od neumnih in zavajajočih, katere uporabljajo šteparji. V kolikor bi se mama skotila v leglu, ki je bilo registrirano pri Kinološki zvezi Slovenije (se pravi, da so imeli starši urejeno dokumentacijo-rodovnik, opravljen vzrejni pregled in zdravstvene preglede, ki so potrebni za to pasmo), bi imela rodovnik ne glede na to ali hodi na razstave ali ne.
Mogoče ima še kdo od forumašev idejo, kaj narediti v takem primeru.


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #1077 : 10 Avgust 2012, 07:50:32
Berta, lepo, da si napisala svojo izkušnjo in o tem ne molčiš. Mogoče se kdo iz tega kaj nauči in ne bo šel preizkušat na lastni koži. Sicer pa ja, prijava, da prodajajo bolne pse (kar lahko potrdi veterinar), da zanje ni primerno poskrbljeno. Glede na to, da imaš še celo račun (kar je redkost) lahko vejetno še kaj dosežeš.



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1078 : 10 Avgust 2012, 13:31:16
Berta, lepo, da si napisala svojo izkušnjo in o tem ne molčiš. Mogoče se kdo iz tega kaj nauči in ne bo šel preizkušat na lastni koži. Sicer pa ja, prijava, da prodajajo bolne pse (kar lahko potrdi veterinar), da zanje ni primerno poskrbljeno. Glede na to, da imaš še celo račun (kar je redkost) lahko vejetno še kaj dosežeš.

Nevem koliko bo dosegla s tem, vendar je dobro da se vsaj poda prijava in naj bo to kje zabeleženo... mogoče se pa še kdo najde in poda prijavo.

Žal mi je za tvojo psičko. Nevem zakaj, ampak močno dvomim da bi vzreditelj rodovniških psov dovolil parjenje s psičko, ki nima rodovnika... tako da tudi to, če je oče res rodovniški je vprašljivo. No ne glede na vse, upam da se bo tamala pobrala. :(



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #1079 : 10 Avgust 2012, 13:49:47
Vsaj dokaz ima, da je res tam kupila psa in kdaj. Se ne bodo mogli kaj dosti izgovarjati, da je šel pes od njih zdrav (če lahko vet potrdi koliko časa se je vnetje kuhalo) ali pa, da ga ni pri njih kupila... Za kaj konkretnega dosežt mogoče res ne bo dovolj, kakšen obisk inšpektorjev pa verjetno ne bo škodil...