Tudi na Bolhi so takšni - ODSVETUJEMO NAKUP!

alora · 509994

Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1260 : 07 Januar 2015, 15:16:12
A nimamo več teme rodovniški/nerodovniški?

Iz ene stare teme
Citiraj
Ja tudi kar neke plemenjake vpišejo.Pri sosedu je sin naskoču mamo.Itak je bil še premlad za skok in so v rodovnik vpisali enga psa s poštimanimi papirji.Tko je,če imaš veze in dobiš rodovnike in prodaš vse mladiče.

Mi napišeš ime soseda in ime psa s poštimanimi papirji?



Panama

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Little Dreams come true...
Odgovori #1261 : 08 Januar 2015, 13:55:44
Nekdo oddaja BOSTON TERIJERJE. Kje so te ljudje pozabili pravopis? In obstaja tudi oglas MINI maltezanov. Brez rodovnika, jasno.

Be My Sp´Icy Dream-Dreamy
www.mojalbum.com/panama


RATKO LEGIJA

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #1262 : 01 April 2015, 22:19:20
Lahko to skopiram še na en drug forum, da bo videlo čim več ljudi? :)
Sicer pa ja, mogla bi se pozanimati pred nakupom, zdaj lahko pa samo upamo, da bo s psičkom vse v redu...
        ali se lahko malo pozanimas in mislim da nisi nic kupila k kupila je ines juranovic vesna jankovic jure kosir in katarina bencek pa se to je da je tako da kdor ne cepi psov pogone celo leglo a tu imate res cev kup budal in kretenov a me lahko ta koza kontaktira na moj kontakt gsm ali mail da ji primazem italijansko klofuto ;)))



RATKO LEGIJA

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #1263 : 01 April 2015, 22:33:41
Ce mislis, da imajo starsi rodovnik si se vedno precej naivna.  ::) ::)

Pa ni mi jasno, ze nacin pisanja oglasa je tak, da ti slabo postane, nobene pravilne slovenscine, nobenih pravilnih izrazov (letnik 2008 - a je avto al kaj?!?; pa "rastave" in "izlozbe"? Halo??), kako lahko folk naseda takim oglasom. Res mi ni jasno.  :-X

Ljudje so ovce.   glej nasede tvoja mama na moj .... ok a kaj ti ni jasno kolega samo to da krava isce psa za 600€ z vsemi rodovniki je cena z exportom 1500& in potem noce ga a tu pisw gluposti a ti slovenc se mi napusi k...... in evo vam moj gsm da ti jaz pokazem slovenscino in se kaj v zivo? a kako se rece kot izlozba ali pasja rastava da ti mami rastavim moj k.... Ratko 031394930



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #1264 : 01 April 2015, 23:58:08
RATKO LEGIJA: zelite, da vas osebe, ki jih zalite, tozijo? Pa poskusite pisati slovensko, spostljivo, brez zaljivk... ker je motece, neberjivo, nerazumljivo... skratka mimo. Noben vzreditelj psov se ne spusca na tak nivo. Edino stepar, ta pa ja.

Drugace pa gredo vzreditelji brez lastnikov do veterinarja ze davno predno lahko prevzamejo pse (ali pa pride veterinar na dom...). Pa ce se gre za pasemske pse, je zraven se obisk (pa ne le eden) vrejnega referenta, pa se en kup birokracije...


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1265 : 02 April 2015, 07:32:08
točno tako

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1266 : 02 April 2015, 08:02:45
Maš Bošnjake in maš bosance..



Panama

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Little Dreams come true...
Odgovori #1267 : 02 April 2015, 09:29:15
   ali si ti f/$njena??? kaj ti lazi pises mojvsak kupec ves je z menoj obiskal veterino izd koza nena evo ti mojgsm pada te slisim  031 394930 zapomnla si bos komu lazes i koga lazno po ustih vlacis :) moje pse ima juranovic ines vesnajankovic katarina bencek jure kosir pa saso radovic fakkk kokos kaj si ti kupla od ratko legia kokos ena k te jaz ..... glej vsak pes je zrav in pregledan in cepljen in napisi tu svoj tel kot jaz ime itd klosarka pof/$ana ;)))
Lahko to kdo prevede?(z cenzuro) Tale človek je polpismen. Pa ne da taki čuri-muriji poznajo internet. ???

Be My Sp´Icy Dream-Dreamy
www.mojalbum.com/panama


Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #1268 : 05 Julij 2015, 18:04:49
Še tukaj bi rada opozorila, da v zadnjem času šteperka mešančkov izkorišča trenutni manko mladičkov cairnskih  terierjev in seveda z največjim veseljem kritizira rodovniške gomilarčke, oziroma obe slovenski psarni. Nekako v smislu, da so si vsi v sorodu in podobno. Ona svoje mladiče propagira kot, da imata oba starša rodovnike, samo mladičem jih ne da delat. AMPAK - vzrejni pregled ni drag. Če bi ta gospa dejansko imela doma starše z original rodovnikom, ki bi imeli vse značilnosti pasme in bi torej lahko dobili vzrejno dovoljenje, potem bi VSI mladiči dobili rodovnike. In se enkrat - rodovniki niso dragi, so pa dokaz, da se ve kdo so predniki mladičkov in so dokaz, da so bili vsi predniki tipični predstavniki pasem.
Opozarjam vse kupce, ki hitijo v ugoden nakup z željo, da bodo malo prihranili, da smo že spoznali nekaj kužkov, ki jih je prodala kot čistokrvne brez rodovnikov in so imeli med drugim tudi težke dedne bolezni od osteopatije mandibule, težave s ščitnico, težave z zadnjimi nogami, težave s srcem, veliko podgrizavost, agresivnost, itd.. Že okolje v katerem živijo pove svoje.
Če boste tvegali, da dobite mešančka z višavskim ali yorkširskim terierjem in da bo imel bolezni, pa dajte. Ampak nikar ne govorite, da imate cairnskega terierja, ker delate škodo pasmi. Če imate cairnskega terierja, potem imate tudi rodovnik. Velja tudi za vse ostale pasemske pse. Vse ostalo je samo trosenje nebuloz s strani ljudi, ki se gredo nekdo poceni "vzrejo" v želji po hitrem zaslužku brez truda.



solata

  • *
    • Prispevkov: 233
    • Točke: 0
Odgovori #1269 : 17 Julij 2015, 11:22:50
Kaj poreče (če sploh kaj) zavetišče na prodajo posvojenega psa?

http://www.bolha.com/zivali/zivali-ostalo/labradorec-1299680307.html?aclct=1437123297



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1270 : 17 Julij 2015, 11:40:38
Za tiste, ki vem, imajo klavzulo, da jim je treba javit, če pes menja lastnika, oz. mora biti v povezavi z njimi. Kje je bil pa tale posvojen pa ne piše. Vsekakor je pa hud optimist, če misli prodajat  >:D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #1271 : 17 Julij 2015, 17:29:24
Kaj ni tole malo hec: dobili bodo dojencka, zaradi katerega se bodo znebili psa, ki ima super rad otroke?! To mora biti hec.


solata

  • *
    • Prispevkov: 233
    • Točke: 0
Odgovori #1272 : 17 Julij 2015, 18:05:56
@Andreja, ja, se mi zdi, da ima večina zavetišč to klavzulo, ne vem pa, koliko se je držijo oz. koliko preverjajo kaj se dogaja z 'njihovimi' živalmi. Hmm, sem že slišala za toliko 'trapastih' nakupov živali, da me ne bi presenetilo, če bi jim tega psa res kdo odkupil.

@barbara 10, to je res hec, se tudi jaz vedno zapičim v ta stavek, ki je zelo pogosto napisan, ko gre za oddajo psa zaradi dojenčka. Razumem pa tega res ne.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1273 : 17 Julij 2015, 18:35:06
Saj cena niti ni pretirana: posvojnina + eno cepljenje
Sicer pa odvisno, kaj ima napisano v pogodbi. Ponekod hočejo psa nazaj, ponekod pa samo hočejo vedeti naslov novega lastnika. Če stari lastniki pazijo, kam ga bodo dali, je za psa vsekakor bolje, da gre v nov dom direktno od lastnika. O tem, kaj si mislim o tistih, ki psa oddajajo samo zato, ker bodo dobili dojenčka pa raje nebi...