Najden mladi mucek - nujno

kathy · 5489

kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
: 24 Junij 2007, 15:58:30
Danes smo pri cesti našli majhnega mucka, ki pa izgleda precej bolno. Trenutno je mucek v naši garaži. Ima poškodovane zadnje tačke in komaj hodi oz. ko se misli premakniti ga zvrne po tleh. Jesti je že poskušal ampak samo v malih količinah. Tudi učke ne zgledajo dobro pa še trese se. Kakšna pomoč bi zelo prav prišla.

P.s temo sem že odprla ampak na napačnem koncu tako da je tisto za zbrisat :-\

L.p


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.

kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #2 : 24 Junij 2007, 16:50:50
Nevem če bo kdo na veterinarski postaji v nedeljo popoldan, jutri pa je praznik  :(


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #3 : 24 Junij 2007, 16:53:51
Verjetno imajo dežurnega veterinarja za nujne primere. Tukaj imaš telefonske št. veterinarjev pa pokliči tistega, ki ti je najbližji. V odzivniku bi ti morali povedati kako kontaktirati dežurnega veterinarja.

Lp


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #4 : 24 Junij 2007, 16:58:44
Saj imamo veterinarja v našem koncu ampak mislim da ponavadi ni nobenega dežurnega  :-\ bom pa šla poiskat št. da vidim če se ga bo dalo pripeljati.

L.p


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #5 : 24 Junij 2007, 17:06:31
Smo poklicala na veterinarsko postajo ampak se na žalost nihče ne javi.


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #6 : 24 Junij 2007, 18:10:31
Še slika mucka:
Na sliki učke zgledajo še slabše kot so res.
Jutri bomo še enkrat poklicali veterinarja ampak mogoče spet nobenega ne bo zaradi praznika, če pa revčku uspe preživeti pa gremo v torek 100%

L.p


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #7 : 24 Junij 2007, 18:49:34
Me zanima, če je ok če ga hranim z namočenimi briketi, ker konzerev in teh zadev nimamo doma zobe ima pa še bol majhne.
Zdaj se mi zdi, da je že malo bolje. Je to dober znak če prede? 

L.p


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #8 : 24 Junij 2007, 19:40:50
tukaj so stevilke dezurnih ambulant - poglej katera ti ej najblize, poklici in pelji macka na veterino cimprej. Do torka je hudo dolga in to, da ima poskodovane zadnje tace oz. tezave, ki jih opisujes, je lahko precej slab znak...

Sicer mu za jest lahko dajes namocene brikete, ampak rajsi ge prej pelji na veterino, ker ne ves kaj je z njim narobe.

To, da macek prede, nima nobene veze. Predenje je lahko tudi miritveni znak (samega sebe) in tudi macki, ki so v hudo slabem stanju (tik pred ... ) predejo.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #9 : 24 Junij 2007, 19:53:34
Smo poklicali dežurnega veterinarja tako, da če mucku uspe preživeti ga peljemo k vetu jutri zjutraj, ker ima dežurni trenutno nek porod. Je pa rekel da jo bo vrjetno treba uspavati :'(  :'(

L.p


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #10 : 25 Junij 2007, 08:09:25
Smo bili pri veterinarju in mucka ni bilo treba uspavati. Je rekel, da je najbolje da še počakamo kakšne 14 dni pa bomo potem videli kako naprej. S hrbtenico pa po vsej vrjetnosti ni nič narobe, ker ne more hoditi samo z eno tačko. Včeraj je zgledalo da sta poškodovani obe. Je pa v veliko bolšem stanju kot včeraj ko smo jo našli.

L.p


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #11 : 25 Junij 2007, 10:39:05
super.
Kakorkoli, macka je treba razglistit (ce se ni bil - 1/8 do 1/4  Zantel tablete, prej ga stehtaj), pa pametno bi ga bilo testirat na aids in levkozo.
Ce pravis, da briketov se ne more jest, ga lahko hranis z razmocenimi briketi, mesom (za zacetek mogoce mletim), skuto, konzervirano hrano (kaksen dan hill's a/d bi mu verjetno cisto prav prislo). Verjetno ze sam iztreblja - malo glej, ce ne, ali ce ima pri tem tezave zaradi zadnjih nog, mu je treba pomagati z masazo terbuscka. Prostor kjer bo macek naj ne bo prehladen, lahko mu das v box (ali karkoli ze ima) na eno stran celo kaksen manjsi termofor ali steklenico s toplo vodo (ki jo ovijes v brisaco).
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #12 : 25 Junij 2007, 10:49:06
Verjetno ze sam iztreblja - malo glej, ce ne, ali ce ima pri tem tezave zaradi zadnjih nog, mu je treba pomagati z masazo terbuscka.
Pomoje ima res zaradi zadnjih nog težave iztrebljati. Lulat je že šel ampak ga je vmes prekucnilo. Bom puskusla z masažo trebuscka.

L.p


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #13 : 25 Junij 2007, 11:38:16
krozni gibi, masiraj bolj spodaj, za boljso stimulacijo lahko uporabis navlazen (s toplo vodo) koscek vate. Ce je bil nekaj dni brez hrane, lahko da bo najprej kaj tezav z baltom, ampak po treh, max. stirih dneh bi moral iti tudi na blato.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #14 : 25 Junij 2007, 12:46:14
Sva puskusila z masiranjem ampak je bilo neuspešno. Bom kasneje še 1x puskusila.
Ali je mogoče kaj narobe če bi kar naprej jedel. Me je strah da bo preveč pojedel na blato pa nebo mogel iti.


L.p


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #15 : 25 Junij 2007, 15:46:07
ne sme se prevec najest - sploh, ce par dni ni jedel in ce ne iztreblja. Zdaj koliko je ta meja, kolko hrane lahko poje, je tezko rect ...

Koliko je pa star (iz dane slikce je ful tezko ocenit, ampak mi ravno fuuul majhen ne izgleda), pa koliko je tezek, pa kiloko mu das hrane in kaj?
 Razglisten je bil?

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #16 : 25 Junij 2007, 19:21:33
Za jesti mu dam techni cat brikete namočene v vodo. Koliko približno nevem upam da mu je nisem dala preveč ker nimam občutka. Hmm...koliko je star pa nebi vedela ker se na mačke ne spoznam najbolše. Mogoče tam med 1.5 - 3 mesecev.
Koliko je težek tudi nevem ampak shujšan mi ne izgleda.
Je pa res, da ga je veterinar res na hiter pogledau oz. je pogledau samo če lahko hodi in nič drugega. Sem pa tega veterinarja na tej veterinarski postaji videla prvič pa smo kar pogosto tam. Za kakšne teste ali za razglistenje sploh omenil ni. Vrjetno bomo odšli še 1x ker sem opazila da ima zlomljeno tudi sprednjo tačko pa da se še za teste proti različnimi boleznim zmenimo.

L.p


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #17 : 26 Junij 2007, 12:18:59
Mucku gre vsak dan na veliko bolše  :o Danes je že šel na blato in tudi opazi se da ga nogice ne bolije več tako zelo, ker že celi dan hodi za mano, kar prej sploh ni. 

L.p


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #18 : 26 Junij 2007, 19:38:03
odlicno!
Ampak, ali ima zlomljene tace (koliko) ali ne?

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #19 : 26 Junij 2007, 22:49:18
Meni zgleda da ima mogoče pa se motim. Ampak na tisto tačko nič ne šepa ali kaj podobnega tako da je možno da nimam prav. Sem zelo presenečena v kakšnem stanju je danes in v kakšnem je bila pred dvemi dnevi. Sem res vesela  :o
Se mi pa zdi da je punčka prej sploh pogledala nisem.

L.p


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #20 : 03 Julij 2007, 19:59:45
Mala mucka je super. Je prava faca ko leta za žogicami. S tačkami nima več nobenih problemov nasplošno njeno zdravje zgleda super. Danes smo bili pri veterinarju da ji je očistil ušesa je pa zaradi tega nismo smeli cepit.
Ker male mucke nemoremo obdržati ( imamo že 2 mačkona pa še psa pričakujemo konec tedna ). Vrjetno gre jutri ali pa v tem tednu mucka k sorodnikom na kmetijo, kjer pa že imajo ogromno mačk ter jih zelo zelo pogosto povozi avto zaradi česar bom majhni mucki vseeno poskusila poiskati nov domek. Začasno bo pač pri teh sorodnikih če se pa nobeden nebo našel pa bo tam ostala za vedno.
Zato bi bilo super če bi se javil kakšen, ki bi tej simpatični mucki ponudil topel domek. Je črno bele barve z super značajem vedno pripravlena na igro. Bom puskusila jutri prilimat kakšno slikico male lepotičke.
Kontakt: tel.041 707 858 lahko pa tudi na zs ali pa na e-mail


L.p