Pes sv. Huberta [Chien de Saint-Hubert,Bloodhound]

irenchy · 41494

irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
meni je ta pes zelo všeč...majo taka gugu ušeska ;D :) je kakšen lastnik na forumu?
Koliko je teh psov sploh v slo.?

še nekaj slikic....
http://www.k9host.co.uk/grafix/Breeds/Bloodhound.jpg
http://www.petplanet.co.uk/petplanet/fun/postcards/breedpostcards/Dogs/bloodhound.jpg
a ni luškan?
http://www.gorzow.mm.pl/~bebelebe/40%20Winks,%20Bloodhound%20Puppy.jpg

še ena umetniška slikca
http://www.muttart.com/lane/images/bloodhound-frame.jpg

lp



slike spremenjene v povezave; zoe

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #1 : 09 Oktober 2005, 21:39:52
men se zdijo tut ful simpatični... zdijo se mi redki čeprav jih velikrat vidim v ameriških filimh .  :P

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #2 : 09 Oktober 2005, 21:47:43
ja jaz sem enkrat videla enega na razstavi ampak ni bil iz slovenije!

Citiraj
zdijo se mi redki čeprav jih velikrat vidim v ameriških filimh

 ;D ;D :D :D :D

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Z4l4+Z0j4

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 11 Oktober 2005, 13:41:45
   Če se ne motim imajo kot pasma najmočnejši in najboljši voh, drugi so pa basenji. Meni so kužki sicer lušni, ampak mi kot lovska pasma niso v interesu. Menda so odlični za odkrivanje mamil.
                                                                         
                                                                 Lušen pozdrav, Z+Z



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #4 : 11 Oktober 2005, 14:41:25
Res je da je pasma zelo znana po svojem odličnem nosku ... zato se tudi imenujejo Bloodhound ... kar bi v slovenščini pomenilo krvosledec. V tujini se tudi zelo pogosto uporabljajo za ta namen ... vendar naj vas ne premami njegov ljubek izgled... ti psi so tudi znani kot dosti nevarni in mislim da sploh niso primerni za otroke.

Če se ne motim imajo kot pasma najmočnejši in najboljši voh, drugi so pa basenji. Meni so kužki sicer lušni, ampak mi kot lovska pasma niso v interesu. Menda so odlični za odkrivanje mamil.

Zoja... mislim da si tukaj malo zamešala in si imela v mislih Baset-e ki so na pogled dosti podobni Bloodhoundom le da so manjši...

LP, Črt



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #5 : 10 November 2005, 17:04:25
Danes bo v oddaji E+ na kanalu A ob 19.45 predstavitev pasme sv.Hubarta!!!

Lepo glejte! ;D :-*

P.S....zdaj vem cel spored na pamet ;)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #6 : 10 November 2005, 17:26:19
Enega bloodhounda imajo na ranču Kaja in Grom. :)

lp, rina

Los je car!


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #7 : 10 November 2005, 17:31:26
Enega bloodhounda imajo na ranču Kaja in Grom. :)
vem ja ;D :)

slikica...a ni lep!
http://www.ranc-kajaingrom-dz.si/slike/NUSA_S_PSI.jpg

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Lisa

  • Špela
  • *
    • Prispevkov: 683
    • Točke: 3
Odgovori #8 : 10 November 2005, 17:58:08
Ja ful je lušn... :D :-*

papa



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #9 : 10 November 2005, 20:06:41
Sploh ni blo.... :-\..zdej pa nevem kako sem jaz to gledala! Možno, da bo to nasledni četrtek!

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #10 : 10 November 2005, 21:37:20
Men so v glavo simpatični, samo telo mi pa ni všeč. Če kdo pasmo pzna bi lahko o njej kaj napisal ali vsaj dal link ali skopiral kakšen opis, da še ostali nepoznavalci pasmo spoznamo.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #11 : 10 November 2005, 21:44:01
Ojla

Zdajle sem se spomnil da sem vam pozabil povedati na srečanju da ima nekdo v Ribnem tudi Bloodhounda, sem ga videl ko sem šel po Puppo. :)

Bi bilo pa res fino če bi se našel kakšen skrbnik Bloodhounda :D No ja... vse bo enkrat :)

LP, Črt



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #12 : 11 November 2005, 11:19:00
No ker imam ravno čas in me je malo nehala boleti glava :) bom prepisala malo o Psih sv. Huberta iz knjige PSI, pisatelj pa je Rino Falappi!

Pes sv. HUberta!

pasja izkaznica:-tip: brakoidni
                             -poreklo: Belgija
                             -vzrejna država: Belgija in Velika Britanija
                             -velikost: srednja do velika
                             -plečna višina:pes (63-69cm), psica(58-63)
                             -idealna teža: 40-48kg
                             -uporaba: policijski pes,spremljevalec

Chien St.Hubert, slovita zvezda kriminalnih romanov in filmov, je kljub svojemu spoštovanju vzbujajočemu videzu prijeten, nekoliko zadržan, dobrodušen, miren in priljuden pes. Njegove angleško ime Bloodhound izvira iz izredne sposobnosti, da ranjeno divjad izsledi, tako da sledi njeno krvavi sledi (blood=kri). Ko pa plen najde, se kaj lahko zgodi, da se z njim poskuša spopritaljiti! In ker poleg tega raje sledi človeškim kot živalskim sledem, ga danes uporabljajo predvsem za iskanje pogrešanih oseb in kot policijskega psa. Za čuvaja pa zaradi dobrodušnosti ni najprimernejši.

SPLOŠNI VIDEZ Mogoče in mišičast pes s plemeniti in dostojanstveno držo ima ohlapno kožo in gube na čelu, licih in vratu :). Prsni koš je močan in globok, trebuh ni vpotegnjen. Glava je v primi z ostalim telesom razmeroma ozka in dolga, s kvadratastim gobcem, visečimi ustnicami in rahlo vzbočenim nosnim grebenom. Srednje velike in ovalne oči so temno rjave ali lešnikove barve. Izredno dolgi, svilnati in viseči uhlji so nizko nastavljeni. Telo pokriva kratka, po trupu gosta, na glavi in uhljih mehkejša dlaka. Kožuh je črne in svetlo kostanjeve, rjave in svetlo kostanjeve ter rdeče barve; dopustne so bele lise na prsi, na nogah in na koncu repa. Nizko nastavljen rep je dolg, debel proti koncu zožen.

ZGODOVINA Psi sv. Huberta so ena najčistejših in hkrati tudi ena najstarejših lovskih pasem. v 8 st. so jih vzredili samostanski redovniki v belgijskih Ardenih, kjer je v prostranskih gozdovih lovil sv.Hubert, zavetnik lovcev. Njihe prednosti so kmalu ugotovili francoski kralji, Vilijem Osvajalec pa jih je lepa 1066 pripeljal v Anglijo. Angleški lovci so jih uporabljali predvsem za sledenje in jih poimenovali bloodhound, medtem ko so v Belgiji ohranili prvotno ime chien de Saint-Hubert. Mednarodna kinološka zveza je obe pasmi končno združila in zanju določila enoten standard.

ZNAČAJ Bloodhound ali pes sv. Huberta je sicer močen, a v resnici plašen in prijazen pes, zelo navezan na gospodarja in nezaupljiv do tujcev. Kadar opravlja nalogo slednika, se ne zmeni za nič drugega in ne upošteva niti gospodarjevega glasu. Zelo dovzeten je za pohvale in graje, zato je lahko učljiv. Karamo ga blago in prijazno, nikoli ga ne smemo kaznovati, saj bi ga prizadeli. Nikoli ni napadalen.

NEGA Potrebuje veliko gibanje sicer se preveč zredi. Vzreja mladičev je dokaj zahtevna.

ŽIVLJENSKO OKOLJE Kljub svoji masivnosti je zelo primeren za v stanovanje(dovolj veliko!), saj je čist, tih in zelo miren; izredno rad ima otroke.

Evo to je nekaj o bloodhoundu. Koliko je res ali pravi bomo pa zvedeli takoj, ko sem nam pridruži kakšen lastnik. Imam kup vprašanj :). Nestrpno čakamo....

lp


ocenjeno

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #13 : 11 November 2005, 20:08:32
Irena nebi kritizirala, ampak večina opisov psov v tej knjigi je precej faljenih. In mene so ljudje že močno nap!"%evali če sem objavla kej o pasmi ki mi ni poznana iz te knjige. Priznam pa da so opisi všečni in lepo zastavljeni samo na žalost to ni vse  :-[ :-[ Sori ko težim

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #14 : 11 November 2005, 21:34:17
No saj sem napisala koliko je res in koliko ne bo povedal kakšen lastnik. Se strinjam, da je po knjiga veliko stvari faljenih. Je pa vsaj nekaj...

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


bludhund

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 1
Odgovori #15 : 08 Junij 2006, 17:36:49
Pozdravljeni vsi ljubitelji bloodhoundov!!
Sem ponosna lastnica prekrasnega bloodhounda,ki je stara 5 let, prilozila pa sem tudi njeno slikco...rada bi vam povedala nekaj o tej pasmi..to je dejansko najbolj legendaren pes, kar sem jih kdarkoli videla..imajo karakter, znajo bit zelo nezni, ali pa zelo nagajivo zleht...vsekakor pa to niso hudobni, krvolocni ali celo nasilni psi...je pa tudi res, da je vse to odvisno od vzgoje in lastnika...zato je lahko bludhund popolnoma predan in ljubec clan druzine (nikoli pa ne pes, ki ga zaprete v pesjak ali priklenete na verigo, saj bi od zalosti umrl...obvezno mora biti v centru pozornosti, zahteva ogromno, a ogromno tudi da)ali pa policijski ali vojaski delovni pes. Zaradi najboljsega voha na svetu jih zelo radi uporabljajo pri gorskem resevanju, letalskih nesrecah in podobnem, saj imajo baje edini od vseh psov sposobnost vohanja na vodi. Nori so na vodo, rahlo nerodni, noro ljubeci, mejcken se slinijo,vsekakor pa povsod pritegnejo dosti pozornosti. So precej zadrzani do ljudi, ki jih ne poznajo, moja je precej nezaupljiva, je pa tudi res, da ne marajo otrok.Baje pa je to zaradio njihove zelje po pozornosti...evo, tole bi bilo tko na hitrco vse, ce pa kogarkoli karkoli zanima, pa naj mi kr sporoci, vam z veseljem odgovorim!!
lep dan vsem....
Stasa

+1

You don`t own a bloodhound - he owns you!!!


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #16 : 29 September 2007, 13:56:13
Ali kdo ve, če imamo smaca v Sloveniji?



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #17 : 29 September 2007, 16:57:48
Ali kdo ve, če imamo smaca v Sloveniji?

Je, ja. Vsaj kakšne 3 leta nazaj je hodil v pasjo šolo z mojo znanko. Živel pa je takrat nekje na Gorenjskem.



enco

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 22 Oktober 2007, 09:48:00
Sem lastnik leto in pol starega samca - Bloodhounda - Enzio Owen Roborovsky. Zakaj sprašuješ?



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #19 : 16 November 2007, 20:54:32
Žal sem spregledala tvoj post. Poslala sem ti ZS.



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 28 Julij 2008, 11:54:01
Ta tema je pa čist zamrla. Naj jo "oživim". Kadar grem k moji babi pogosto vidim eno to lepotico u zuni. Meni so to prečudoviti psi in ga nameravam nekoč imati. Na bolhi sem zasledila da jih nekdo prodaja za 700€. IN sem čist pretresena, ker so mi tako všeč in sem prvič zasledila leglo v SLO.



loncha

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 28 Julij 2008, 12:08:48
Mi imamo pri reševalcih eno lepotičko, predstavnico te pasme :P Krasna je....



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #22 : 28 Julij 2008, 12:19:20
Ta tema je pa čist zamrla. Naj jo "oživim". Kadar grem k moji babi pogosto vidim eno to lepotico u zuni. Meni so to prečudoviti psi in ga nameravam nekoč imati. Na bolhi sem zasledila da jih nekdo prodaja za 700€. IN sem čist pretresena, ker so mi tako všeč in sem prvič zasledila leglo v SLO.

A na začetku Ižanske ceste pri križišču? Če misliva isto, je ta psička ful boječa, vsaj ko gremo mi mimo, se potuhne in skrije.  ::)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #23 : 28 Julij 2008, 14:38:55
Ja,Bloodhoundu je res priznan najboljši nos na svetu,druga pasma z najboljšim nosom pa ni basenji ampak Basset Hound,ki ima med svojimi predniki tudi Bloodhounda.Osebno so mi vizualno všeč,mi pa niso pretirano všeč karakterno.Za moj okus so pretirano posesivni in teritorialni.Ali pa sem jaz imela priliko spoznati samo takšne primerke.Sicer pa kolikor se jaz spomnim je bila oznaka "Bloodhound"mišljena kot pes čiste krvi in ne krvosledec.
LP Tjaša 



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 28 Julij 2008, 21:26:05
A na začetku Ižanske ceste pri križišču? Če misliva isto, je ta psička ful boječa, vsaj ko gremo mi mimo, se potuhne in skrije.  ::)

Ja isto misliva. :o



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #25 : 28 Julij 2008, 21:53:46
In nikakor ni edini, ki voha nad vodo ;)


Kako pa je z njihovo plašnostjo. Slišala sem da so kar precej. A je to res? Bi kdo vedel?

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #26 : 03 Avgust 2008, 11:39:36
Pri fantovem stricu imajo bloodhounda Hubija.  :o :o Ful je res model. Ga moram poslikati naslednjič, ko gremo na obisk.  :)


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #27 : 03 Avgust 2008, 13:10:37
Jaz nimam kakšnga posebnega mnenja sam ga nebi mela (če je človk za na kauč nej bo pa še njegov pes, ne :D)so preprosto prevelki (čeprov so N. doge na drugem mestu pri najljubših pasmah)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 11 December 2008, 12:51:58
Ker je tema tega čudovitega psa že kar nekaj časa opuščeno, sem se odločila, da dodam nekaj slikic legla, ki sem ga šla letošnjo leto pogledat. So zelo srčkani in prijazni. Zanimivo je to, da so njihovi gobčki veliko pri tleh in cel čas nekaj vohljajo. Pasma je znana po svojem neverjetnem vohu in zato jih velikokrat uporabljajo kot službene pse, za iskanje drog, izgubljenih ljudi in seveda tudi (žal) pri lovu. Sama osebno mislim, da je ta pasma velikokrat zanemarjena v smislu, da se je ne uporablja več tako pogosto v službene namene. V veliko primerih jih je izrinila pasma nemškega ovčarja, čeprav se glede voha ne morejo kosat z njimi.



tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 11 December 2008, 12:54:36
..pa še ena slika...