Perzijski hrt, Saluki

maya · 69838

maya

  • *
    • Prispevkov: 1.632
    • Točke: 5
Odgovori #90 : 17 Januar 2009, 21:38:17
Meni sta tudi te dve barvi vše?. Ampak najbolj pa ?okoladna pa " black and tan"  :) . Sem pa tudi jaz z ve?imi že kar nekaj ?asa v kontaktu ampak najbolj se mi dopadejo vzreditelji iz psarne Simhearth.  8) Pa sem se že menila, da bomo prišli k njim ampak je nekaj ?isto nepri?akovano prišlo vmes. 




Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #91 : 19 Januar 2009, 09:16:29
Na barve sprva nisem niti gledala kaj preveč, ker veš kako je.Potem ti pa barva postane tako všeč, da ne gledaš nič drugega :) Zelo všeč so mi kot sem že rekla, bela, kremasta, pa tudi čokoladna. Sem pogledala kar nekaj slikic čokoladkotov na straneh vzrediteljev in so mi prav posebni.Ampak to je še najmanj pomembno...Včeraj sem kontaktirala vzreditelje, rada bi slišala tudi njihovo mnenje o tem kako bi se psiček odzval na našo Nooro, ne bi rada sprejela neke odločitve, da mi je potem žal..Sicer sem pristaš mnenja, da je vsak pes po sebi drugačen, se drugače odziva, ampak vseeno..neke karakteristike pasme že veljajo :)
Nad pasmo sem vedno bolj navdušena..prebrala sem precej stvari, kako sprejeti novega mladička, kako psu ki je že z nami dati vedeti, da ga imaš isto rad kot vedno...Ker pa nameravam celo življenje preživeti z živalmi, pretežno z psmi mi je res pomembno,da se med seboj čimbolje razumejo.
Če ne bo šlo, pač ne bo šlo..zato zdaj čakam čimveč mnenj :-[ Vseeno se mi zdi to zelo velik korak, zato bi rada, da gre čimbolj brez zapletov.Je pa to res ena lepa elegantna pasma...Včeraj sem zamisel predstavila tudi svoji mami in je bila nas psi navdušena.


Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #92 : 21 Januar 2009, 11:54:20
Tako, da vas malo seznanim z novostmi....Kontaktirala sem kar veliko vzrediteljev, iz kar...celega sveta ;D Pri vseh so bili odgovori enaki, nihče ne vidi težave v sobivanju moje Noore z salukijem. Vsi so navdušeni, da bi pes živel v stanovanju, skratka, menijo, da ne bi smelo biti težav. Pa smo prišli čez eno oviro :)
Zdaj nas čaka še druga, malo večja :-[ Zapičila sva se v čokoladkota...Na obsežen seznam psarn, ki so mi pri srcu, sem zraven dopisala, kateri imajo največje možnosti za čokoladice. Jah, ni jih kaj veliko...Zato sem se odločila, da bom pač čakala. Ni mi nevem kakšna muka bila sprejeti to odločitev, ker ne bi bilo nič narobe, če bi bila Noora ob prihodu mladiča malce starejša. Po branju vsega vsepovsod, se mi zdi, da bi bilo to še najpomembnejše...Sem pa ugotovila, da bo dobiti čokoladnega salukija kar muka, ko so tako redki...Vsak vzreditelj mi je po svoje razložil zakaj je temu tako, se moram pač spijaznit. Lahko bi vzela kremastega, ali belega, ki sta mi tudi zelo všeč, teh legel je kar precej, zelo kvalitetnih...Ampak so mi čokoladkoti tako prirastli k srcu...da ne morem ga "ne imeti" doma :)
V ZDA je čokoladkotov več kot pri nas.Vseeno nisem zasledila nikogar, ki bi leglo načrtoval. No, zdaj pa imam čas o pasmi raziskovat in odkriti še tisto, kar ne vem....


maya

  • *
    • Prispevkov: 1.632
    • Točke: 5
Odgovori #93 : 25 Avgust 2009, 15:32:46
Seerland kako kaže kaj z nakupom salukca?  :)



maya

  • *
    • Prispevkov: 1.632
    • Točke: 5
Odgovori #94 : 28 November 2010, 13:21:49



Alchy

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #95 : 22 December 2011, 19:16:04
Men so Salukij ful lepi



Qom Saluqi

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #96 : 04 Januar 2012, 10:01:27
Pozdravljeni,
v rubriki Legla si lahko ogledate dva saluki mladicka, ki isceta nov dom.

Lep pozdrav...



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #97 : 04 Januar 2012, 10:25:51
Tudi v SG je eden saluki, ampak tam ne poznajo ravno karakteristike pasme in njihovih potreb.  ::)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!