Strah pred dežjem

Nala · 8217

Nala

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 3
: 03 Julij 2007, 16:13:06
Pozdravljeni,
smo novi člani tega foruma in bi se na kratko predstavili. Imamo bernko Nalo, staro 1 leto, ki je zelo živahna, prijazna, skoraj ne laja in je zelo plašne narave. Boji se cevi za vodo, za zalivanje vrta, psov, ki lajajo nanjo izza ograje, itak pa kosilnice in sesalca. V zadnjem času pa se zeeeeloooo boji močnega dežja, ko pada na njeno hišico. Nalo imamo namreč zunaj, odstopili smo ji kar nekaj prostora na vrtu. Predvidevamo, da se je ustrašila toče, ki je padala enkrat v juniju. Prej namreč s tem ni bilo težav. Če pada rahel dež, gre tudi v hiško, Kadar pa je naliv, je ne spravimo noter. Ali ima kdo kakšno idej za rešitev problema. Pomislili, smo tudi že na to, da jo vzamemo v našo hišo, a kaj bo takrat, če nas ni doma, pa tudi primernega prostora ni zanjo. Ali se bo privadila ali bo kar na dežju. Prosim, za kakšen nasvet.
Hvala in lp



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1 : 04 Julij 2007, 09:55:02
Tole punco pa najbrž mi poznamo ???

Kar se tiče njenega strahu je pomembno kako reagirate vi. Psa nikoli ne tolažit in tega njegovega prestrašenega obnašanja s tem še spodbujat. Cev za zalivanje je nekaj normalnega, sesalec tudi, to da dežuje prav tako. Če psa ob njegovem prestrašenem vedenju božamo in mu prigovarjamo, da je vse ok, da ni nič hudega itd. to njegovo vedenje s tem samo spodbujamo, saj dobi našo pozornost.
Ena opcija, ki jo imate če Nala nikakor v primeru večjega naliva noče v kočo je, da nad pesjak postavite še nadstrešek. Torej da je cel pesjak pod streho. V tem primeru tudi če bo v primeru naliva ležala pred kočo ne bo mokra in še v hišici bo manj "ropotalo" kot če pada dež direktno na streho koče.

Veliko uspeha

Lp nina



Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #2 : 04 Julij 2007, 10:38:30
Tudi sama imam doma eno pasjo revo. Vendar sem full dela na tem, tako da se zdaj bolji le močnega grmenja.
Midva sva se strašnim stvarem približevala počasi. Če se je on ustrašil kakšne stvari zunaj, ki mu je bila nenavadna nisem odreagirala na njegovo vedenje, tudi prigovarjala ga nisem, da nej gre zraven, ampak sem šla sam do tiste stvari, pa se je s časoma tudi on približal. Zdaj se ne boji kosilnice, sesalca, invalidov,...

Problem z dežjem, ki ga imate, pa je pomojem težko rešiti v tem smisu, da se ga nebi več bala. Morda, če ne bo več toče, se bo tudi nanj privadila. Zelo dobra pa se mi zdi Ninina ideja glede nadstreška.

Lp, miša



Nejcika

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 10 Julij 2007, 06:54:14
Moj bokser je tudi zunaj v poletnih mesecih in se zadnje case boji neurij,bliskanja,grmenja,vse kar spada zraven,saj smo imeli predlani tako smolo, da nam je razbilo nova okna,poskodovalo novo fasado, odkrilo streho.Ker je bil pes v poletnih mesecih v 90m2 garazi ,kjer res luksuzira,je tudi tam opustosilo in od takrat slabo prenasa ze samo vetrovno stanje pred neurjem.Po mojem si je zapomnil za vse vecne case kaj je moral prestati.Sami smo ubrali resitev:) po svoje.Ko so napovedane nevihte in grmenje, ponoci ali podnevi ,damo psa v stanovanje.Ima svojo banico, kjer je potem tako blazen,da je lahko z nami, pes cuti to...in ko je mimo vsega gre lepo ven.Mi pac tako delamo.Na razvajen nacin. :)



evita

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 11 Julij 2013, 16:34:25
sem malo pozna No najin falot, tudi laja, renci nad dezjem, pa sva se tega lotila, da greva midva na dez, potem cez kakih 10min pride za nama se on, in ugotovi, da je prav zabavno in se podi pol... sicer je treba vajo ob vsakem dezju ponovit...ampak se zmanjsuje lajez rencanje:)