Odrasla psička skače

nani · 1091

nani

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
: 03 Julij 2007, 23:17:26
Živio!!!

Imam cca. 1 leto staro psičko. Našli sva se v zavetišču pred 3 meseci. Je super psička, prijazna, ubogljiva, igriva, polna energije, ....
Ima pa eno majhno 'napakico' - skakanje na ljudi. Zelo je moteče, sploh če si lepo oblečen, nakar ti pritečei iz mokrega vrta in že imaš nov nezaželjeni motiv na bluzi ali hlačah. Morda veste, kako naj jo odvadim te grde navade. Pa pozabite tisto z kolenom, ko naj bi jo udarila v prsni koš - prekruto!!!! Sem probala zelo na rahlo pa je to vzela kot igro.

Thanks!



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #1 : 04 Julij 2007, 09:11:37
Hmmm ... Meni so svetovali takole: ko pride kdo na obisk (ta je lahko tudi zaigran) naj ima s sabo nek pasji piškot (ali igračko ...). Ko ga psička vidi, jo primi in umiri. Šele ko je mirna, ko ima vse tačke na tleh, naj jo obiskovalec pozdravi in ji da piškot (če za učenje uporabljaš kliker, potem takrat klikni). Do takrat, ke je v položaju, ki si ga želiš, jo naj obiskovlaec ignorira! Nič kreganja, samo ignoriranje. In potem to stopnjuj - naj se psička umiri sama (če ni ravno vsa blatna, lahko tudi s tem začneš), naj bo mirna malo dlje časa ... Če obvlada povelje SEDI, jo lahko ob obisku tudi tako umiriš, s tem da pazi, da ti ne bo potem, ko ji dovoliš ustat, začela skakat. Ko sedi, jo lepo pozdraviš, pobožaš ..., ko pa ji dovoliš vstat, se pa malo poigraš (če si ravno v službeni obleki, ji pač vržeš kako žogico ali kaj podobnega). 

Upam, da bo kaj pomagalo, mi še nismo preizkusili  :-[, no, zdaj smo počasi začeli s tem  ;)
Srečno!



nani

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 04 Julij 2007, 22:31:26
Thanks Gulu, bomo preizkusili. Res da bom morala biti vztrajna a verjamem, da bo šlo.
Bom obveščala o napredku.

Uživaj poletje  ;D



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #3 : 04 Julij 2007, 23:04:31
Fino je tudi, da ko pes skoči, to ignoriraš in mu obrneš hrbet oz. bok. Tudi druge prosiš, da tako delajo, da se psu obrnejo in ignorirajo...lp


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #4 : 08 Avgust 2007, 11:19:03
mene pa sploh ne moti če kak pes skoči po meni, če je to zradi veselja, razigrnosti...ponavadi sem tud primerno oblečena(trenerka)...

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!