preveč energije

peace_tina · 2469

peace_tina

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
: 06 Februar 2009, 20:48:47
te tem še nism zasledila in upam da je še ni ;D
mam psičko ki je nemorem nikakor utruditi, trikrat na dan jo peljem na sprehod jo učim pa včasih se mi uspe tudi igrati z njo zvečer ko jo dam v pesjak približno 3 ure laja kot zmešana šele potem se počasi začne umirjati >:( pomojem je tole lajanje posledica odvečne energije laja pa tudi popoldne če sem doma in sem v hiši, če pa me ni doma nikoli ne laja
a ima kdo kakšen nasvet kako naj jo utrudim da nebi več lajala sosedje se že pritožujejo sprobala sem že veliko metod vendar delujejo samo kakšen teden



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #1 : 07 Februar 2009, 08:46:26
Očitno nisi še imela avstralskega ovčarja, ha-ha, zato na to nisi navajena  ;D. Sploh ne vem, kaj naj ti svetujem, mi smo zelo potrpežljivo prenašali to početje, dokler ni pes odrasel in dozorel.
Bilo pa je pribl.tako:
Zjutraj sprehod, potem pa v službo. Magi je doma imel ves dan na razpolago dva psa in pet mačk za maltretirat na 3.000 m2 ograjenega vrta. V tem času je uničil vse, kar je lahko.
Po službi sprehod, neomejeno divjanje do onemoglosti, doma nadaljevanje do večera.
5 minut spanja, zvečer norenje po hiši do ene 10.ure, skakanje po nas in ostalih živalih.
Ponoči glasno norenje in divjanje po vrtu (sam), do onemoglosti.
To je trajalo več kot eno leto. Sedaj ima dve leti in je postal "normalen" pes. Ker nam je postalo dolgčas, imamo pri hiši že drugega avstralca in spet se veselimo življenja  :o :o :o.



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #2 : 07 Februar 2009, 08:47:27
P.S.: laja pa zato, ker bi bila rada s teboj in ne zaradi odvečne energije.



peace_tina

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 07 Februar 2009, 13:27:28
hvala za odgovore
vendar je naš stara že 2 leti in pol in sploh nevem če se bo kdaj umirila  :(



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #4 : 07 Februar 2009, 15:56:29
Jaz sem mnenja, da se morajo tudi hiperaktivni psi znati umiriti. Ne vem, če ima kdo od nas 24 ur na dan časa za ukvarjanje s psom.
Se mi zdi, da je pomembno, da jo ignorirate kadar laja in se z njo ukvarjate samo kadar je tiho. Počasi bo verjetno spoznala, da ji lajanje ne prinese ničesar.
V času, ko je sama jo pa lahko zamotite s kostjo ali pa igračko Kong kamor nabašete hrano (recimo skuto ali konzervo), da se zamoti.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #5 : 07 Februar 2009, 16:14:26
hvala za odgovore
vendar je naš stara že 2 leti in pol in sploh nevem če se bo kdaj umirila  :(

Seveda se bo, takrat boš pogrešala njeno živahnost.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #6 : 07 Februar 2009, 18:57:12
Če je pesjan hiperaktiven-delajta vaje za umirjanje, pa nabavi igrače ki so brain storming naravnne, deteljica je večkrat napisala, da svoji hiperaktivkii, ko ni imela časa za ukvarjanje dala dve žogi in je psica igrala skouš. Ves čas lovila eno in drugo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


peace_tina

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 08 Februar 2009, 14:13:42
kakšne pa so kej vaje za umirjanje?



sončnica

  • *
    • Prispevkov: 80
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 21 Marec 2009, 23:21:47


O ta tema pa tudi mene zanima. Imamo skoraj 8 mesecev staro bernsko planšarko in je že od vsega začetka nenormalno energična oz. hiperaktivna. Imamo zelo velik ograjen vrt, z njo se veliko ukvarajamo, se igramo razne igre z žogo in ostalimi predmeti, rada se uči razne trikce s klikerjem (no takrat je mirna, ker je ekstremno skoncentrirana), peljemo jo tudi na 3 dolge sprehode, na katerih jo tudi spustimo na travnikih in ji mečemo palico, se lovimo, skrivamo.... Ona pa ima po vsem tem še kar energijo za razne neumnosti, rada kaj uzame , da bi jo potem lovili in se z njo igrali (lovimo je ne v tkam primeru), ona pa še kar hoče kaj ušpičit, zelo je nemirna. Čeprav pride iz sprehoda zmučena, in da v takem primeru zagleda enega iz med člana družine se z vso svojo energijo zapodi v njega (včasih tudi skače).... prav ne znam opisati njeno obnašanje. Zelo je eksplozivna,.... Se utrudi.... vendar je že takoj spet pripravljena da bi norela, tekala, grizla, vlekla,  .... Opažam da se umiri ko dela zadeve, pri katerih je treba misliti, kot je naprimer kliker. Mogoče bi mogla križenke reševat  :D ....

Tudi mene zanima kakšne so vaje za umirjanje.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #9 : 22 Marec 2009, 13:55:32
Sej si si že sama odgovorila: miselne zaposlitve ali pa vsaj kaj takega, da se pes igra lahko sam s sabo, če vam je pač do tega.  ;)

Mislene so pa vse od učenja trikcev na način, da mora pes sam pogruntat kaj narediti, skrivanje igračke ali hrance na različnih mestih, v trgovini pasji.net so prodajali (ali celo še) ene take igrače iz lesa, kjer je moral pes dobro razmislit, kako bi prišel do nagradice, ki je bila v njih skrita, lahko jih sam narediš, če znaš. Ni težko.

Ko pa nimaš časa se s psom kakorkoli ukvarjat, se ga da v varen prostor, da ne more poškodovat sebe in stvari. In ne jih nagrajevat za bedarije s pozornostjo. Pes se zelo hitro nauči kaj se mu splača in kaj ne. Torej, če niste dosledni, lahko delate čuda stvari pa bo še vedno isto.
Ko se jih tako kje pusti, je super zadevca kaka igračka napolnjena s hrano, ki ni preveč lahko dostopna, tako, da se pes ukvarja z njo in ne z recimo lajanjem, ker mu je dolgčas in ker je to do zdaj prineslo kakršno koli nagrado. Ker velika večina psov ne laja, ker se ob tem blazno zabavajo, ampak zato, ker se se naučili iz izkušenj, da se jim splača! Enim je dovolj samo enkrat ali dvakrat. Velikokrat se niti ne spomnemo kje smo ga usrali...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P