prekinitev delovnega razmerja

danaja · 6646

danaja

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 2
  • moj mali princ
: 09 Julij 2007, 16:30:47
Bi mi lahko kdo pomagal s primerom pravilno napisane odpovedi?
Sama kaj takega še nisem nikoli pisala, zdaj bi rabila en primer.
Gre za predčasno prekinitev pogodbe, ki se izteče v marcu 2008.

Hvala

Pozabil sem veliko imen ljudi, ki so se dotaknili mojega življenja. In si zapomnil veliko imen psov - ker so se dotaknili moje duše.


katjaT

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 2
  • bobi je car
Odgovori #1 : 09 Julij 2007, 16:46:51
Zadeva: Redna odpoved pogodbe o zaposlitvi

S ......... (datum) redno odpovedujem pogodbo o zaposlitvi s 30-dnevnim zakonsko določenim odpovednim rokom (ali drug rok, kot je določen v kolektivni pogodbi za vašo dejavnost) v podjetju .............., kjer sem zaposlen na delovnem mestu ................ Delovno razmerje pri podjetju mi s tem preneha dne .....................

                  S spoštovanjem  XY



----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pazi pa: Odpovedni rok začne teči naslednji dan po vročitvi odpovedi.

LP






bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #2 : 09 Julij 2007, 16:58:29
Ni nujno, da napišeš tisto o 30 dnevnem odpovednem roku, ker se lahko s firmo dogovorite za predčasen odhod, če ti bojo dovolili. Če si pa v javnem sektorju, pa je odpovedni rok 2 meseca, tisti pa neradi spustijo kaj prej, moraš kar do konca biti pri njih. Drugače pa rabiš samo napisati kdo si in s katerim datumom odpoveduješ delovno razmerje oz. ti začne teč odpovedni rok, pa podpišeš se in najbolje, da direkt v kadrovsko odneseš, prej pa povej šefu.

Lp


danaja

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 2
  • moj mali princ
Odgovori #3 : 09 Julij 2007, 17:00:17
Najlepša hvala obema

Pozabil sem veliko imen ljudi, ki so se dotaknili mojega življenja. In si zapomnil veliko imen psov - ker so se dotaknili moje duše.


katjaT

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 2
  • bobi je car
Odgovori #4 : 09 Julij 2007, 17:05:11
Če gre za sporazumno prekinitev, bo sporazum pripravil delodajalec, saj te mora v njem opozoriti na posledice, ki ti nastanejo zaradi sporazumne razveljavitve pri uveljavljanju pravic iz naslova zavarovanja za primer brezposelnosti.

Če pa ti odpoveduješ moraš odpovedat z odpovednim rokom in primerna je zgornja oblika.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #5 : 09 Julij 2007, 17:17:34
Ni nujno, da napišeš tisto o 30 dnevnem odpovednem roku, ker se lahko s firmo dogovorite za predčasen odhod, če ti bojo dovolili.
Se s tem strnjam. Sem že dala take odpovedi in nikjer nisem navedla tega 30 dnevnega roka. Odvisno je od delodajalcev. Samo načeloma ne komplicirajo.

lp


Lena

  • *
    • Prispevkov: 121
    • Točke: 3
Odgovori #6 : 11 Julij 2007, 11:49:43
Citiraj
Če gre za sporazumno prekinitev, bo sporazum pripravil delodajalec, saj te mora v njem opozoriti na posledice, ki ti nastanejo zaradi sporazumne razveljavitve pri uveljavljanju pravic iz naslova zavarovanja za primer brezposelnosti
V primeru sporazumne prekinitve, ni nobenih pravic na Zavodu za zaposlovanje oz. se obravnava enako kot če si sam dal odpoved


katjaT

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 2
  • bobi je car
Odgovori #7 : 11 Julij 2007, 12:03:28
Ja saj na to te mora opozorit  :P :)