Komplet prve pomoči

zoe · 16526

zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
: 10 Oktober 2005, 20:00:01
Zanima me, če je kdo zasledil kje bi se dalo kupiti komplet prve pomoči za pse. Nekaj takega

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1 : 10 Oktober 2005, 20:07:28
Vem, da ga sestavlja Tosama, pozanimaj se v Sanolaborju drugače pa povej, pa bom jaz vprašaala, če lahko naročimo pa boš prišla k nam iskat ;)

Lp nina



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2 : 10 Oktober 2005, 21:15:03
Hvala ninci, bom malo pogledala. Če pa dobiš ti večjo plačo, če kupim pri vas, pa grem k vam kupit ;D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3 : 10 Oktober 2005, 21:17:22
Če pa dobiš ti večjo plačo, če kupim pri vas, pa grem k vam kupit ;D

I wish ;D




irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #4 : 10 Oktober 2005, 21:17:43
potem pridem še jaz ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #5 : 10 Oktober 2005, 21:20:49
Pa ima kdo izkušnje s tem kompletom?

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #6 : 10 Oktober 2005, 21:24:10
hmm ne, ampak iz lastnih izkušenj (pri drugih kompletih), je bolje če komplet sestaviš sam, vzameš eno lepo škatlo in zadeve napokaš noter ;) Mislim, da so v tem kompletu navadni povoj, ki so pri psih neuporabni, so veliko boljši cobani. Tudi z microporom si bolj težko kaj pomagaš, ker zadeva na pasjih tacah slabo drži je boljše leukoplast. Mogoče te komplet če ga sam sestaviš pride tudi ceneje ;)...

Lp nina



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #7 : 10 Oktober 2005, 21:28:36
Pa kompleta o katere govorim jaz je recimo 1/3 tega, kar si ti prilepila v prvem postu.
Gazice, povoji, micropori, kakšne škarje pa se zadeva pomoje počasi konča ;)

Lp nina



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #8 : 10 Oktober 2005, 22:55:43
Aha, torej je bolje če naročim v tujini, še bolje in cenej pa pride, če sestavim sama.

Potemtakem bi pa prosila za pomoč pri sestavi takega kompletka, tako da bo vseboval vse kar pride prav, ko se psu kaj zgodi :)

V osnovnem kompletu na tistem linku so:
škarjice, pinceta, gaza-povoj, gaza-kot robček, rokavice, vatke prepojene z alkoholom za čiščenje pribora, veterinarski povoj (tisti pisani, ki se lepijo) pa dve stvari, ki jih ne znam prevesti: Povidone-Iodine Ointment in Triple Antibiotic ointment (nek antibiotik za preprečevanje okužb).
Ta večji ima še neko zadevo za čiščenje oči in neko mazilo za rane, manjše opekline in "hot spot-e".
Ta največji ima pa še: odejo in "cold pack"

Verjetno se da vse to kupiti pri nas kajne?
Bi bilo fino še kaj dodati? Verjetno fiziološko raztopino in jod.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #9 : 11 Oktober 2005, 09:10:33
V osnovnem kompletu na tistem linku so:
škarjice, pinceta, gaza-povoj, gaza-kot robček, rokavice, vatke prepojene z alkoholom za čiščenje pribora, veterinarski povoj (tisti pisani, ki se lepijo) pa dve stvari, ki jih ne znam prevesti: Povidone-Iodine Ointment in Triple Antibiotic ointment (nek antibiotik za preprečevanje okužb).
Ta večji ima še neko zadevo za čiščenje oči in neko mazilo za rane, manjše opekline in "hot spot-e".
Ta največji ima pa še: odejo in "cold pack"


Povidone - Iodine Ointment je jod z PVP-jem  pri nas je pod imenom Bravnovidon. Antibiotika brez recepta ne boš dobila. Prav tako nič za oči razen fiziološke ;)
Jaz namesto gaz kot robčke itd. priporočam netkane blazinice, ker se ne primejo na rane in pri odstranjevanju le-teh ne boli, namesto kakšnih peroksidov pa definitivno fiziološko.
Joda posebaj če kupiš Bravnovidon ne rabiš. Tistemu veterinarskemu povoju pa se reče Coban ;) Vatkam prepojenim z alkoholom pa alkoholni robčki pri nas najbolj popularni Alco - Prep.
Mogoče bi bilo fino imeti še cik-cak vato, ki jo daš recimo med porazen blazinice, da se ne naredijo otiščanci pri povezani tački. Pa fiziološko ti priporočam v monodozah, ker je prvič priročno za sabo nosit, pa še noter je je ravno toliko kot je dejansko potrebuješ za spiranje manjših ran in odrgnin.
Mogoče je pametno imeti tudi Intrasite-gel ali kaj podobnega, da čisti rano in prepreči, da bi se rana izsužila in pokala. Kaj ko pomoč pri pikih čebel in os, tabletke ali lokalno mazilo. Linex, medicinsko oglje,... tudi spda med prvo pomoč ::)  Evo toliko na kratko ;)

Lp nina



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #10 : 11 Oktober 2005, 14:23:18
Hvala ninci, no sej imam še čas, ampak je fino že vnaprej razmišljat :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


NyNy

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
  • X¤x- PsI sO zaKon! -x¤X
Odgovori #11 : 12 Marec 2006, 11:34:48
Kaj pa mazilo Byvacin (Bivacin...ne vem namreč kak se prav napiše  ;D ) lahko uporabimo na psih, za rane? Da se prej zacelijo oz. da se krasta prej naredi?




Lp, Nina


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #12 : 12 Marec 2006, 11:52:16
Kaj pa mazilo Byvacin (Bivacin...ne vem namreč kak se prav napiše  ;D ) lahko uporabimo na psih, za rane? Da se prej zacelijo oz. da se krasta prej naredi?

Bivacyn je antibiotično mazilo in se ne uporablja za hitrejše celjenje ran ampak za zdravljenje okužb (po domače povedano ;D). Bivacyn je samo na recept in ga v lekarni v prosti prodaji ne dobite, je pa v različnih oblikah kapljice, mazila, sprej.
Pogosto se zgodi, da nam rana izgleda  okužena pa ubistvu sploh ni in je vse skupaj potek celjenja, za to jaz osebno odsvetujem uporabo antibiotičnih preparatov laikom, brez nadzora veterinarja (zdravnika... ker isto velja za ljudi).

Pa še tole... poznan je primer (sicer na čoveku), ko je šlo za grdo odrgnino na dlani na hitro so jo pošpricali z Bivacynom v upanju, da se bo zadeva čim prej pozdravila. Pod plastjo spreja pa so se bakterije fino razmnoževale in iz te grde odrgnine ja nastala grda gnojna rana.

Rana je okužena, ko je okolica rane vroča in rdeča, po možnosti ima poškodvani tudi povišano teleso tempreaturo in se slabo počuti.
Samo vnetje pa naj bi bil naraven poces celjenja rane.

Lp nina





_Tyra_

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 10
Odgovori #13 : 13 Marec 2006, 17:51:58
V Tosami se da dobiti mali osnovni kompletek za prvo pomoč psom.

Kompletek vsebuje:
-pinceto za klope
-plastično pinceto
- škarje
-1 povoj iz vate - 10cm x 2m
-1 vivasoft povoj 6cm x 5m
-1 vivasoft povoj 10 cm x 5m
-1 kos virfix sanitetna mrežica št.2 - 1m
-4 kos alkoholni dizinfekcijski robčki
-1 kos micropore 12,5 mm x 9,1m (pos.pak)
-5 kos zloženec 5x8 cm - sterilen
-1 par rokavic iz lateksa

Vse skupaj je pa zloženo v malo modro torbico, ki se jo lahko nosi za pasom.


+1



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #14 : 13 Marec 2006, 19:42:25
_Tyra_ kakšna pa je cena tega Tosaminega kompleta? .lp


_Tyra_

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 10
Odgovori #15 : 14 Marec 2006, 07:17:27
1500 sit. Imajo ga pa samo v tovarniški trgovinici.

Zgleda pa takole:
http://tyra.moj-album.com/slike/271100/RfcYn46WOe5sbH1N.v.jpg
http://tyra.moj-album.com/slike/271100/nJPOg0rVXtCu2Pbm.v.jpg

Žal so slike nekoliko slabše, ker mi fotoaparat nagaja  >:(



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #16 : 15 Marec 2006, 00:49:37
_Tyra_   hvala za odgovor, bom šla enkrat spotoma iz šihta v tosamo pt ta komplet, pletg tega pa še kaj nabavit bo treba v lekarni...no lp


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #17 : 08 Avgust 2007, 20:34:29
Vem, da je zastarela tema, ampak vseeno:

Tale kompletek smo si mi kupili ta teden v Leclercu... Če bo kdo iskal v oddelku z opremo za domače ljubljenčke, ga bo iskal zastonj. Najde ga namreč med opremo za avtomobile.  :-\ :D ::)

Ni sicer ne vem kaj noter, ampak za prvo silo je čisto v redu. Glede na to, da sva obe z Veni štoraste, bo obema prav prišel (posebno meni, če sem iskrena   :-\ ).


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #18 : 08 Avgust 2007, 21:49:30
5rca
Cena je pa koliko? A pa to je prav za pse?



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #19 : 08 Avgust 2007, 21:56:55
5rca
Cena je pa koliko? A pa to je prav za pse?

Cena je bila 10€. Jaz bi bolj rekla, da je mini prva pomoč za ljudi, saj se od naših nič ne razlikuje razen, da je notri še pinceta za klope pa da so dali gor napis, da je za male ljubljenčke. Meni se vseeno zdi simpatično.  :D :D


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #20 : 09 Avgust 2007, 07:37:13
Kaj pa je notri?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #21 : 09 Avgust 2007, 07:39:14
Kaj pa je notri?

Mislim, da isto kot je zgoraj napisano.


shinegirl

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 1
  • Poodles bring happines :)
Odgovori #22 : 21 Avgust 2007, 16:14:30
Sama sem se o kompletu prve pomoči za pse pozanimala pri veterinarju, a mi je rekel, da se je ne splača kupovati ker ni tako uporabna. Baje je bolje imeti doma sam nekaj povojev, jod, pinceto in take stvari.

Dan se nasmehne tistemu, ki se mu zna nasmehniti.


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #23 : 21 Avgust 2007, 21:14:10
Jaz imam dopolnjenega ruff wearovega. V bistvu je tak kot sem si ga skompletirala, lahko super uporaben tudi za ljudi (in je s tem namenom tudi tako predelana, da jo imam lahko za v hribe, za veslat, ...), notri imam pa zdaj - razen pincete za klope, ki sem jo, nekam tako fajn pospravila, da je ne najdem vec - res vse zivo ... Ni vec samo prva pomoc, ampak se druga in tretja, pa v bistvu se mini operacijska dvoranca  ;D
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #24 : 04 September 2007, 16:29:55
nincin post je zelo v pomoč, a vseeno me zanima, kaj bi še takega lahko spakirala v prvo pomoč. Predvsem se mi gre za zdravila, saj že imam povoje in jod, itn pripravljene.
Sicer sem namenjena vet-u po nekaj stvari, pa me zanima kaj bi bilo tam pametno nabaviti. Dejansko grem na dopust, kjer na otoku ni veterine in bi zato rada imela nekaj tega v prtljagi, tako za psa kot tudi za nas ;)

Kateri antibiotik pokriva najširše območje uporabe, isto velja za kapljice za oči in nekaj za ušesa?!

Ne gre se mi, da bi igrala veterinarja, vsekakor bi poklicala svojega za navodila in doziranja, a žal se bojim da bo kar kriza pridit do zdravil, ko/če bo nuja.


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #25 : 06 September 2007, 09:47:57
Pri vetu sva se že pogovorila in nam je priporočal 3 zadeve:

Braunovidon mazilo
Tobrex antibiotično mazilo za oči in manjše rane
Otonazol za ušeske

Vse troje smo dodali in spakirali v našo prvo pomoč, je že kar skupna tako za 4- kot za nas 2- nožce  ;D
Danes še grem v lekarno po nekaj malenkosti, potem smo pa kompletni   ::)

Aja, plus vsega je Maj pri vetu za na morje dobil še stronghold, proti srčnim glistam seveda  ;)


Pret A Puppy

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
  • pasji butik
Odgovori #26 : 14 Marec 2009, 12:09:49