Kruti folk

klara · 57303

botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #90 : 20 Februar 2009, 14:40:36
Ne moreš mešati idiotizma posameznikov ter dejstva da so vege ;) Pri nas je tudi ogromno takih ˝ljubiteljev živali˝, ki pa zastrupljajo vse okoli sebe.

Ampak meni je važno tudi to, da dejstvo da sem vege je privedlo tudi do tega, da gledam drugače na veliko stvari - pravilna prehrana (hvala bogu da nikoli nisem marala ocvrtega :))), veliko bolj pazim na to kaj uporabljam doma - od pralnih praškov, do čistil in kozmetike - da je čim manj škodljivo naravi, okolju in predvsem da te zadeve niso testirane na živalih. Že 7-8 let ne uporabljam nobene navadne kozmetike, ki vsebuje sestavine ali je bilo testirano na živalih. Ker tukaj pa ni opravičila v mojih očeh. In samo misel na to mi dvigne pritisk. Isto velja za zdravila - če je možno, se jih izbogibam, kar pomeni mogoče škatlica aspirina ta navadnega na 1-2 leti. Tako da veliko je tudi v načinu razmišljanja. Najbolj vesela pa sem tega, da tudi doma počasi kapirajo te zadeve in delamo na tem da se uporablja čim veš stvari ljudem, živalim in naravi prijaznih.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #91 : 20 Februar 2009, 14:51:02
Sploh ni take fore v tem idiotizmu- same vzgoje zelenjave...Če bi sosedovo Marinko vprašala bi se čisto isto zagovarjala ;)( ona je tudi bio deratizatorje uporabljala)... ampak če so ti bio deratizatorji pobili njene škodljivce- potem niso okolju prijazni... neglede iz česa so narejeni ;)
Eno je to ,da si ti po svoji odločitvi v prehrani vegetarijanec( me sploh ne moti)- druga skrajnost je pa ta ,ki jo veliko "orto vegetarijancev " dela.... obtožajo vse ostale da so zavoljo svoje prehrane morilci živali.
Tukaj je poanta v hipokritizmu.
Če bi resno zbolela...in bi bilo edino zdravilo, ki bi ti omogočilo preživetje- testirano na živalih? ali bi se ga odrekla?..... verjetno ne
Tukaj je poanta.

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #92 : 20 Februar 2009, 15:02:25
Ja saj razumem ;)

Ja v človeški naravi je tudi to, da ima močen nagon po preživetju (kot vse živali :)). Eno pa so stvari, ki so življenjsko pomembne, drugo pa stvari, ki so nepotreben luxuz - kozetika, parfumi, razvajeni smo uporabljati vsega in svašta kemikalij za čiščenje,... enako velja z mesom, razvajeni smo in hočemo vsak dan meso in da imaš izbiro svega in svašta. S temi zadevami se jaz ne strinjam in temu nasprotujem.
Ne moreš pa posplošiti da sedaj pa goreč zagovornik pravice živali ne sme ubiti hroščka ali pa polže, ki bi ti uničili ves pridelek, je pa razlika s čim jih boš odstranil (da o tem ne govorim, da so goli polži, ki veselo jejo solatko in dobesedno preplavljajo vrtove zadnjih nekaj let, niso avtohtoni, ampak tuja invazivna vrsta, ki tukaj nima kaj iskati, prinešena z človekom). Vse ima neke svoje meje, ne moreš iti ali pa postavljati za primer skrajnosti. Jaz verjamem da lahko 1 človek naredi razliko, če jaz pripomorem k temu da vsaj 1 nadaljni človek sploh začne razmišljati o posledicah svojih dejanj z uporabo kozmetike, kemikalij, ... že to je veliko. In vedno več je takih ljudi in mogoče se bo kaj spremenilo, če se prej ne uničimo...

Tako da tvojo poanto jaz razumem, ampak mislim da nima nobene veze z temo. Eno je celoten način življenja, drugo pa skrajnosti. Ker to je sedaj tak, kot da te jaz vprašam, ali bi ubil človeka, če bi se šlo za rešitev tvojega življenje?


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #93 : 20 Februar 2009, 15:15:16
Polžu je vseeno ali je avtohton ali prinešen od kdovekje. Prav tako mu je vseeno, če je strup, ki ga raztopi ekološko sprejemljiv ali ne.

Ali za svojega psa uporabljaš netestirana zdravila in cepiva? Ali jih raje ne uporabljaš?


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #94 : 20 Februar 2009, 19:10:18
A lahko prosim vse iz konteksta zmečeš ?  8)

Dvomim da bi psa tolikokrat cepila če nebi bilo zakonsko obvezno in če nebi razstavljala. Tako pa nimam izbire in jo moram cepiti letno proti steklini.

Pa še enkrat preberi napisano, vse kar ni življenjskega pomena oz brez česar pač ne gre (ker je zakonsko določeno ali ker je nujno potrebno za zdravje živali) moraš sprejeti. Ali pa najbolje da se kar posloviš od tega sveta, če malo karikiram :)
Kar pa ni potrebno oz zadeve kjer imaš izbiro, pa izberem tisto kar ni testirano oz sploh ne izberem, če ni življenjsko nujno ;)


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #95 : 20 Februar 2009, 21:00:11


. Eno pa so stvari, ki so življenjsko pomembne, drugo pa stvari, ki so nepotreben luxuz - kozetika, parfumi, razvajeni smo uporabljati vsega in svašta kemikalij za čiščenje,... enako velja z mesom, razvajeni smo in hočemo vsak dan meso in da imaš izbiro svega in svašta. S temi zadevami se jaz ne strinjam in temu nasprotujem.

včasih se je potrebno vprašat kaj je luxus ;)

 Vzemi v roke en reklamni letak, in po njem( po akcijah )sestavi kosilo
 kila piščanca, pol kile krompirja  solata te pride cca 4 eure( sparov letak)
 dočim te kila  zelenjavno sirnih medaljonov- v akciji v hofru pride 5 eur in še nekaj.... kje je še krompir, in solata....... 7 eur ne vem če imaš dovolj za kosilo

Vprašaj nekega, ki ima družinski proračun 800 eur ali si lahko sploh privošči luksus kot je vegetarijanstvo.

lahko tamle ena smrčka, zagovarja vegetarijanstvo, ko ji mama in ata kosilo pred nos postavljata.

Sploh si ne predstavljam nekoga ki ima mesečnega proračuna 800 eur in je prisiljen zaradi zdravstvenih razlogov v vegetarjansko prehrano.......
kaj je  sedaj luksus?

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #96 : 20 Februar 2009, 21:04:31
Citiraj
lahko tamle ena smrčka, zagovarja vegetarijanstvo, ko ji mama in ata kosilo pred nos postavljata.


Samo mama prosim ;)  Ampak a ti mogoče namiguješ da sem razvajena >:(  ??? Upam da sem tole narobe razumela....

pa meni se vseeno zdi da je meso dražje kot zelenjava...

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #97 : 20 Februar 2009, 21:56:50


Samo mama prosim ;)  Ampak a ti mogoče namiguješ da sem razvajena >:(  ??? Upam da sem tole narobe razumela....

pa meni se vseeno zdi da je meso dražje kot zelenjava...

je ja, ampak s tremi kumarami, glavo cvetače in paradižnikom ne boš ustrezno nadomestila tega, kar ti ob ne jedenju mesa primanjkuje. zato bi morala poseči po kakšnih semenih, oreščkih, sojinih izdelkih, tofuju, mlečnih izdelkih...(natančno ne vem ker se ne ukvarjam z vegi prehrano)
 Kar pa nanese dosti več, kot 100g piščančka ali govejega šnicla.

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #98 : 20 Februar 2009, 22:36:03
Luxuz so za moje pojme nepotrebna kozmetika, parfumi, čistila, ki se jih da nadomestit recimo z obično soda bikarbono in kisom ;) Te zadeve sem imela v mislih.

Kar se prehrane tiče pa je edini razlog zakaj sem jaz po letu in pol spet začela jesti normalen sir in kislo smetano (sicer v mini količinah) je pa to, ker so zadeve iz soje res fuuul drage in si tega trenutno ne morem privoščiti.
Namesto sirnih medaljonov - ki so za moje pojme brez kakršne koli hranilne vrednosti - štej raje kilo ajdove ali prosene kaše ;) In verjemi da se da narediti tudi iz porcije ajdove kaše, malo prave sojine omake (ne one poceni variante, prava sojina omaka, 5 € za pol litra in imaš za pol leta mir), malo sončičnih in bučnih semen, česna in čebule, odlično kosilo ;) Pa zraven mogoče kakšna domača vložena zelenjava...mmmmmmm :) Zelena solata iz trgovine je pa itak ena sama velika kemija, potem raje kupi kilo kislega zelja ali repe ;) Tako kot so včasih delali. Veliko bolj hranljivo in poceni. :) Če že o tem govorimo.


_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #99 : 20 Februar 2009, 22:58:21
Luxuz so za moje pojme nepotrebna kozmetika, parfumi, čistila, ki se jih da nadomestit recimo z obično soda bikarbono in kisom ;) Te zadeve sem imela v mislih.

Kar se prehrane tiče pa je edini razlog zakaj sem jaz po letu in pol spet začela jesti normalen sir in kislo smetano (sicer v mini količinah) je pa to, ker so zadeve iz soje res fuuul drage in si tega trenutno ne morem privoščiti.
Namesto sirnih medaljonov - ki so za moje pojme brez kakršne koli hranilne vrednosti - štej raje kilo ajdove ali prosene kaše ;) In verjemi da se da narediti tudi iz porcije ajdove kaše, malo prave sojine omake (ne one poceni variante, prava sojina omaka, 5 € za pol litra in imaš za pol leta mir), malo sončičnih in bučnih semen, česna in čebule, odlično kosilo ;) Pa zraven mogoče kakšna domača vložena zelenjava...mmmmmmm :) Zelena solata iz trgovine je pa itak ena sama velika kemija, potem raje kupi kilo kislega zelja ali repe ;) Tako kot so včasih delali. Veliko bolj hranljivo in poceni. :) Če že o tem govorimo.

to se pa strinjam. sama se trudim čimveč čistil, kozmetike (negovalno sem že, dekorativno pa še bom) in podobnega zamenjati za naravno, netestirano na živalih


Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #100 : 21 Februar 2009, 00:14:35
Ok, samo meni še zdaj ni (in mi tudi nebo) jasno, kako lahko tako jaskate za pravice ubogih klavnih živali, hkrati pa hranite svoje ljubljenčke z njimi?! In ne mi zdaj spet s tistim, da znate ločit med potrebami  :-X To je za mene čisto zagovarjanje (če je vam pri duši lažje...), v bistvu pa niste prav nič boljši od vseh drugih ljudi, ki jedo (jemo) meso.

Ja in od travice, Mel, bi se blazno najedla, ker ima tolikšno hranilno vrednost. Se sprašujem, zakaj imajo potem krave 4 želodce in prežvekujejo ter zakaj morajo konji pojesti ogromne količine trave, da imajo kaj od nje. Plus tega, so oreščki v prevelikih količinah škodljivi  ;)

Macika, ti si pa res ena Macika  :)

Ja, imam psa in je meso. Grda, grda hinavska Mel, a ne?  :) No pa ni čisto tako, pa ne, ker bi se zagovarjala, da bi mi bilo lažje pri duši (sklepaš po sebi? ;)), ampak ker ne razumeš/sprejmeš enega malega dejstva - človek ima možnost izbire. Torej, ti in jaz - midve lahko izbirava, kaj bova jedli in bova zaradi tega lahko normalno živeli. Ti ješ meso zaradi svojih prepričanj, jaz ga ne jem zaradi svojih, torej gre za dve svobodni odločitvi. Je kaj bolj jasno? Ali kaj ti predlagaš? Da grem levu pokazat video posnetek od klavnice, pa ga zraven malo okrcam, zakaj si ni raje privoščil zelenjavno popoldne?  ::)

Macika, saj verjamem, da zna biti tole zato veliko presenečenje, ampak dejansko ne žvimo samo od travice in oreščkov. Ti v bistvu sploh ne veš, kaj pomeni vegetarijanska prehrana vidim.

Pa ponavljam - meni je vseeno, kaj ješ ti in kaj jeste ostali. Ne trdim, da ne smeš jesti mesa, ne trdim, da moraš nehat jesti meso, ne trdim, da bi morala biti vegetarijanka ... vseeno mi je. Samo ne piši neumnosti, prosim.  :)

Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/


Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #101 : 21 Februar 2009, 00:17:34
Prav tako se morajo vegetarijanci sprijazniti, da imamo nekateri meso celo radi in da brez njega nočemo živeti. Js ratam tečna, če imamo dva dni doma le "vegi" hrano  ;D


Pa saj jaz s tem nimam problemov. Meni je vseeno, kaj ti ješ (pa kolikokrat moram to še napisat?). Zaradi mene lahko živiš samo od mesa, če ti paše (pa kolikor dolgo boš pač lahko). Pravim le, da imamo ljudje možnost izbire in, da se da živeti popolnoma zdravo vegetarijansko (po zadnjih raziskavah celo bolj zdravo, kot če ješ meso). That's it.

Ne maram pa raznih laičnih pisanj, kako smo vegetarijanci na robu smrti zaradi primanjkovanja nečesa. Pa noben sploh ne zna povedat česa. Jasno, ker tega sploh ni. :)

Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/


Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #102 : 21 Februar 2009, 00:20:44
Ne bit še tiho no ;D.... dej  mi samo nekaj povej

A sesaš in čistiš svoje stanovanje( no ja al pa tvoja mami) avtomatsko pobijaš živali :P pršice so tud "živalce" ;)
Če bi fasala uši... bi jih pustila na svoji glavi da živijo? ;) ali boš  letela v lekarno pošampon in  se jih losala ( uške so tudi živalce :P)
Ko tvoj pudl stakne bolhe.... jih pustiš ali  ne?
pa če bi dobil garje  ali pa če bi ti dobila garje?

Ubiti žival- je ubiti žival !!! pa naj bo to kura,  fleten zajček, uboga kravica ali pa nemarna uš ali bolha........ vse je žival!!!

Kdo je sedaj resnični ljubitelj živali? ::)

Daj skrajšajmo tole že res smešno nalaganje pa preidimo že na tisto, da rastline tudi boli, a prav? :) Ker ponavadi vedno to sledi, pa bi tokrat kar preskočila vse vmesne stopnice, ker so mi že res dolgočasne.  :)

Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/


Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #103 : 21 Februar 2009, 00:24:53
Vegetarjanci so še večji terminatorji kot pa mesojedci :o.... 
Imam eno sosedo..... čez cel vrt ima  zelenjavne grede.... kaj vse ta  ženska stvara in čara...s čim vse posipava in zatira škodljivce... boljše da ne omenjam. To da poleg tistih njenih škodljivcev, zastruplja še vse ostalo ::)

lani se je odločila, za bio gojenje in si je navozila kurjekov  na svoj vrt celo "tono" crkavala je cela soseska zaradi njenega vegetarjanstva  :-X...... čez en mesec je pa zaplinjala z ta-rumeno kanglo, ker se ji je v tistih kurjekih en vrag zaredil in ji ni nič rastlo....
pa če jo vprašaš... ona je največji ljubitelj vseh živali... zato tudi je vegetarijanka.....
naslov je kruti folk :D.... saj se držimo teme ;D

Lej damayanti, kar malo me razočaraš s takšnimi pisanji  :P Pa kaj hudiča ima ena ženska, ki je slučajno vegetarijanka z vsemi ostalimi vegetarijanci? Pa kaj ma veze, če ona škropi in ne vem kaj vse dela, z ostalimi vegiji? Pa a ti jaz povem, da imam soseda, ki je pa mesojedec (ali raje vidite vsejedec  :)), pa ženo pretepa, pa pijan je vsak dan, pa ... a zdaj so pa vsi vsejedci kreteni, al kaj? Pa dajte no ... kakšna tema.  ::)

Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/


Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #104 : 21 Februar 2009, 00:28:03
včasih se je potrebno vprašat kaj je luxus ;)

 Vzemi v roke en reklamni letak, in po njem( po akcijah )sestavi kosilo
 kila piščanca, pol kile krompirja  solata te pride cca 4 eure( sparov letak)
 dočim te kila  zelenjavno sirnih medaljonov- v akciji v hofru pride 5 eur in še nekaj.... kje je še krompir, in solata....... 7 eur ne vem če imaš dovolj za kosilo

Vprašaj nekega, ki ima družinski proračun 800 eur ali si lahko sploh privošči luksus kot je vegetarijanstvo.

lahko tamle ena smrčka, zagovarja vegetarijanstvo, ko ji mama in ata kosilo pred nos postavljata.

Sploh si ne predstavljam nekoga ki ima mesečnega proračuna 800 eur in je prisiljen zaradi zdravstvenih razlogov v vegetarjansko prehrano.......
kaj je  sedaj luksus?


damayanti, čisto lepo se da. Ti pa iz lastnih izkušenj povem, pa sem imela manj prihodka, pa sem se prehranjevala tako, kot se. Mogoče si zdaj ne predstavljaš, ko pa se enkrat prehranjuješ vegi in spoznaš kaj vse lahko ješ in na kakšen način pripraviš, dobiš pa še bolj pester izbor jedi, kot sicer in cenovno si v istem rangu.

Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/


Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #105 : 21 Februar 2009, 00:29:57
je ja, ampak s tremi kumarami, glavo cvetače in paradižnikom ne boš ustrezno nadomestila tega, kar ti ob ne jedenju mesa primanjkuje. zato bi morala poseči po kakšnih semenih, oreščkih, sojinih izdelkih, tofuju, mlečnih izdelkih...(natančno ne vem ker se ne ukvarjam z vegi prehrano)
 Kar pa nanese dosti več, kot 100g piščančka ali govejega šnicla.

Aja, a spet vegiji jemo samo kumare pa travo? Pardon, pa še oreščke. No, irzi, kaj konkretno pa nam primanjkuje, če ne jemo mesa. Bi te res prosila za odgovor :)

Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/


Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #106 : 21 Februar 2009, 00:42:21
sej se ni nanašalo nate  :P

ampak na botticelli, ker ni res, da vsebuje meso antibiotike. no, seveda obstajajo izjeme - kmetje, ki marsikaj delajo mimo zakonov, ampak meso se testira, in antibiotike in hormone ti testi odkrijejo. raznorazno nelegalno dodajanje hormonov in podobne svinjarije je pa zakonsko prepovedano

Hja, pa dajmo se res vprašat, kje je več svinjarije. Laiki namreč običajno povezujejo pesticide izkljucno s sadjem in zelenjavo, kar pa je glede na ogromno število raziskav povsem zmotno. Praktično vse raziskave pokažejo, da je v človekovi prehrani največji vir pesticidov hrana živalskega izvora in ne rastlinska hrana. To je povsem logicno, saj živali v svojih telesih kopičijo vse pesticide, ki jih pojedo v casu svojega življenja.

Študija na univerzi v Granadi (Španija) [96] je proučevala vsebnost določenih pesticidov v krvnem serumu žensk v povezavi z njihovo prehrano. Ugotovili so, da je glavni vir:

Koda: [Select]
PESTICID        GLAVNI VIR V PREHRANI ŽENSK
p,p-DDT         rdece meso, mleko, jogurt
o,p-DDT         rdece meso
aldrin          perutninsko meso, jajca
lindan          rdece meso, sir, bele in mastne ribe
DDE, dieldrin   rdece meso, bele in mastne ribe, si

Druga študija [97] je preverjala nivoje pesticidov (p,p'-DDT, p,p'-DDE, dieldrin, alfa-HCH, beta-HCH in PCB). Študijske subjekte so razdelili v tri skupine in sicer vegetarijansko, vsejedo in skupino, ki redno uživa ribe iz Baltskega morja. Najnižjo koncentracijo pesticidov so našli v mleku vegetarijank, najvišjo pa v mleku žensk, ki so jedle ribe iz Baltskega morja.

Kitajska študija v provinci Hebei [98] je raziskala vsebnost pesticidov v mleku doječih mater. Ugotavljali so različno vsebnost pesticidov pri materah v mestnem in podeželskem okolju. Ugotovili so pozitivno povezavo med vsebnostjo pesticidov v materinem mleku in uživanjem mesa oziroma uživanjem prašičje ter ovčje drobovine. Rezultati ne pokažejo nobene povezave med pesticidi in vnosom sadja ali zelenjave.

Raziskava, ki se je ukvarjala z vprašanjem, kako s spremembo prehrane zmanjšati vnos nevarnih pesticidov DDT in DDE [99] ugotavlja, da so v maščobi topni pesticidi zaradi te svoje lastnosti veliko bolj navzoci v mesu, ribah, mleku in siru kot pa v sadju, žitih in zelenjavi. Nadalje ugotavlja motnje v hormonskem sistemu človeka, ki so posledica teh kemikalij. Pred njihovimi ucinki se zaščitimo z uživanjem soje, kurkume in kapusnic (brokoli, ohrovt, zelje itd.).

V nemškem Uradu za okolje in naravo so opravili analizo mleka mater iz severne Nemcije [100]. Analizirali so vsebnost pesticidov PCB, DDT, HCB in beta-HCH v mleku. Odkrili so povezave med različnimi parametri in koncentracijo pesticidov. Ugotovili so, da imajo ženske, ki pojedo najmanj 100g rib na teden, bistveno večjo koncentracijo PCB in beta-HCH; tiste ki pojedo vsaj 700g mesa na teden, pa bistveno višjo koncentracijo HCB pesticidov v materinem mleku. Raziskava tudi poveže povišane vrednosti HCB in beta-HCH z manjšo porodno težo rojenih deklic.

Na michiganski državni univerzi so opravili analizo vsebnosti pesticidov v Aziji in Oceaniji [101]. Ugotovili so, da je v večini jugovzhodne Azije večja količina p,p'-DDT v ribah in mesu. Na Tajskem in Maleziji so v mesu poleg DDT tudi pesticida aldrin in dieldrin. Morska hrana v industrijskih državah (Japonska, Južna Koreja, Hong Kong in Tajvan) vsebuje znatne količine PCB. Meso in ribe so največji vir organoklorina v Avstraliji.
Najbolj zaskrbljujoča pa je količina organoklorinov DDT in HCH, katerem so izpostavljeni otroci prek materinega mleka, saj marsikje tudi za stokrat presega največjo dovoljeno količino.

Podobne rezultate so dobili na veterinarski fakulteti univerze v Zaragozi [102], kjer so analizirali vnos organoklorina s hrano. Ugotovili so, da približno 69% - 85% organoklorina vstopi v telo s hrano živalskega izvora, večinoma z mesom in mlekom.

In še reference:
[96] Pesticide exposure of two age groups of women and its relationship with their diet., Rivas A, Cerrillo I, Granada A, Mariscal-Arcas M, Olea-Serrano F, Sci Total Environ. 2007 Aug 15;382(1):14-21

[97] Levels of organochlorine contaminants in human milk in relation to the dietary habits of the mothers., Norén K., Acta Paediatr Scand. 1983 Nov;72(6):811-6

[98] Persistent organic pollutants in human milk in women from urban and rural areas in northern China., Sun SJ, Zhao JH, Koga M, Ma YX, Liu DW, Nakamura M, Liu HJ, Horiguchi H, Clark GC, Kayama F., Environ Res. 2005 Nov;99(3):285-93

[99] Risk reduction for DDT toxicity and carcinogenesis through dietary modification., Jaga K, Duvvi H., J R Soc Health. 2001 Jun;121(2):107-13

[100] Organochlorine pesticides and polychlorinated biphenyls in human milk of mothers living in northern Germany: current extent of contamination, time trend from 1986 to 1997 and factors that influence the levels of contamination., Schade G, Heinzow B., Sci Total Environ. 1998 Apr 23;215(1-2):31-9

[101] Organochlorine pesticides and polychlorinated biphenyls in foodstuffs from Asian and oceanic countries., Kannan K, Tanabe S, Giesy JP, Tatsukawa R,. Rev Environ Contam Toxicol. 1997;152:1-55

[102] Estimates of mean daily intakes of persistent organochlorine pesticides from Spanish fatty foodstuffs., Herrera A, Arino A, Conchello P, Lazaro R, Bayarri S, Perez-Arquillue C, Garrido MD, Jodral M, Pozo R., Bull Environ Contam Toxicol. 1996 Feb;56(2):173-7

Ponavljam (vidim, da moram tole večkrat napisat ;)) - nikogar ne želim prepičat v to, da ne je mesa ali, da postane vegi. To je pač svobodna izbira posameznika in njegova odločitev.

Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #107 : 21 Februar 2009, 01:43:41
Ja, imam psa in je meso. Grda, grda hinavska Mel, a ne?  :) No pa ni čisto tako, pa ne, ker bi se zagovarjala, da bi mi bilo lažje pri duši (sklepaš po sebi? ;)), ampak ker ne razumeš/sprejmeš enega malega dejstva - človek ima možnost izbire. Torej, ti in jaz - midve lahko izbirava, kaj bova jedli in bova zaradi tega lahko normalno živeli. Ti ješ meso zaradi svojih prepričanj, jaz ga ne jem zaradi svojih, torej gre za dve svobodni odločitvi. Je kaj bolj jasno? Ali kaj ti predlagaš? Da grem levu pokazat video posnetek od klavnice, pa ga zraven malo okrcam, zakaj si ni raje privoščil zelenjavno popoldne?  ::)

A lahko psu pripravimo uravnotežen vegetarijanski obrok? Je dokazano, da lahko s takšno prehrano doživijo normalno življensko dobo?



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #108 : 21 Februar 2009, 01:55:39
Meni je vseeno, kaj ti ješ (pa kolikokrat moram to še napisat?). Zaradi mene lahko živiš samo od mesa, če ti paše (pa kolikor dolgo boš pač lahko). Pravim le, da imamo ljudje možnost izbire in, da se da živeti popolnoma zdravo vegetarijansko (po zadnjih raziskavah celo bolj zdravo, kot če ješ meso). That's it.

Ne maram pa raznih laičnih pisanj, kako smo vegetarijanci na robu smrti zaradi primanjkovanja nečesa. Pa noben sploh ne zna povedat česa. Jasno, ker tega sploh ni. :)

Veš, da mene tud ne zanima, kaj si za kosilo kuhaš?  ;)  Js sm se pripravljena na račun pečenih pišk odrečt parim mesecem življenja. Namesto 100 jih bom doživela 96, to je res moja izbira.
Pri nas je velik stvari, ki jih jemo zdravih, v razvitejših državah so pa prepovedane tk da jih uvažajo k nam. Problem je, ker so zdrave stvari (sadje, zelenjava) onesnažene, bio pa drag kot p... Jej zdravo s pesticidi al pa se spufi  :) Kot je botiicceli napisala, ko ni denarja, si se pripravljen uklont tud svojim principom



irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #109 : 21 Februar 2009, 05:18:21
Aja, a spet vegiji jemo samo kumare pa travo? Pardon, pa še oreščke. No, irzi, kaj konkretno pa nam primanjkuje, če ne jemo mesa. Bi te res prosila za odgovor :)

Priporočam, da se malo ohladiš, ker si zdaj pa ti tista, ki napadaš.
Otrok pač misli, da je zelenjava cenejša od mesa. in sem lepo povedala, da so kumare pa res cenejše, ampak da to ni tisto, od česar vegetarijanci živite.
In ja, če bi jedla kumare in paradižnik, pa zeleno solato in radič. bi kaj kmalu zbolela, bila brez energije in tečna. Saj s tem ne bi dobila vsega, kar tvoje telo potrbuje.

Bereš že poste, razumeš jih pa ne najbolj. ::)
Pa ne mi rečt, da je nerazumljivo napisano.




Ampak Mel,
Citiraj
Ali kaj ti predlagaš? Da grem levu pokazat video posnetek od klavnice, pa ga zraven malo okrcam, zakaj si ni raje privoščil zelenjavno popoldne?
a z ljudmi pa delaš to?

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #110 : 21 Februar 2009, 11:01:17
Jao sedaj pa res ne vem ali ste nekateri res tako pikolovski in nestrpni (ker tak občutek dobivam iz nekaterih postov). Kot da se sploh ne da normalno debatirati, brez tega da nebi kdo koga napadal. Res je, tudi jaz včasih navajam kaj, kar nisem predhodno preverila in poiskala oprijemljive dokaze, ampak sem pripravljena sprejti kritiko, ker vem da je to moja napaka. Ampak moje mnenje ostaja, vsak ima svoje mnenje in tukaj si ga pač delimo. Pika.

In že mel je ene parkrat napisala, da vege prehrana niso paradajz, kumare in solata ;)
Tako kot za moje pojme tudi ni vsejeda prehrana meso in krompir :) Če bi jedli samo meso in krompir, bi tudi kaj kmalu zboleli :)


irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #111 : 21 Februar 2009, 11:22:33

In že mel je ene parkrat napisala, da vege prehrana niso paradajz, kumare in solata ;)


Otrok pač misli, da je zelenjava cenejša od mesa. in sem lepo povedala, da so kumare pa res cenejše, ampak da to ni tisto, od česar vegetarijanci živite.




 ???

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #112 : 21 Februar 2009, 11:34:49
Ne, Mel, ne sklepam po sebi. In nimam prav nič slabe vesti ko jem meso. Imaš jo pa ti, ko hraniš psa, zato pa si cela nastrojena, ker veš, da imamo prav, pa se tolažiš s svojimi bedastočami. Ampak meni je vseeno. Jej ti tisto svojo travico pa dober tek. In ja, vem kaj spada pod vegetarijansko hrano. Glede na mojo starost sem že dovolj izobražena za takšne zadeve. In če misliš da si vsemogočna...live in your own dreams.
Plus tega, se je travica nanašala na tvoj stavek, da boste vegetarijanci v divjini preživeli ob hranjenju s travo. Beri punca!

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #113 : 21 Februar 2009, 11:44:44
Ne, Mel, ne sklepam po sebi. In nimam prav nič slabe vesti ko jem meso. Imaš jo pa ti, ko hraniš psa, zato pa si cela nastrojena, ker veš, da imamo prav, pa se tolažiš s svojimi bedastočami. Ampak meni je vseeno. Jej ti tisto svojo travico pa dober tek. In ja, vem kaj spada pod vegetarijansko hrano. Glede na mojo starost sem že dovolj izobražena za takšne zadeve. In če misliš da si vsemogočna...live in your own dreams.
Plus tega, se je travica nanašala na tvoj stavek, da boste vegetarijanci v divjini preživeli ob hranjenju s travo. Beri punca!

Ja, iz tvojega posta pa res veje ena sama strpnost ;) In ne, nimam slabe vesti, ko kupujem psu meso. Kot rečeno, jaz imam možnost izbire, da se odločim ali bom jedla vege hrano ali ne, on  te možnosti izbire nima (če me želite prepričati v nasprotno, pričakujem kakšno raziskavo na to temo, jo z velikim veseljem prebrem).

Kot rečeno, mi je vseeno, kako se prehranjuješ, tu sem se oglasila zato, ker je bilo v določenih postih rečeno, da se brez mesa na dolgi rok ne da živeti. Kar pa ni res in to sem napisala.

Kar se tiče mojega stavka, da bomo vegiji živeli ob travici v divjni - malce cinizma včasih ne škodi, problem pa je, če ga ne prepoznaš :) Poleg tega, pa ne živimo v divjini, a ne? ;)

In ne, ne mislim, da sem vsemogočna, daleč stan od tega. Tega tudi nisem nikjer napisala, tako, da so to tvoji zaključki, ne moji.

lp, Diana

P.S. Izobraženost se ne meri z leti ;)

Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/


Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #114 : 21 Februar 2009, 11:50:10
Priporočam, da se malo ohladiš, ker si zdaj pa ti tista, ki napadaš.
Otrok pač misli, da je zelenjava cenejša od mesa. in sem lepo povedala, da so kumare pa res cenejše, ampak da to ni tisto, od česar vegetarijanci živite.
In ja, če bi jedla kumare in paradižnik, pa zeleno solato in radič. bi kaj kmalu zbolela, bila brez energije in tečna. Saj s tem ne bi dobila vsega, kar tvoje telo potrbuje.

Bereš že poste, razumeš jih pa ne najbolj. ::)
Pa ne mi rečt, da je nerazumljivo napisano.




Ampak Mel,a z ljudmi pa delaš to?


Hm irzi, sem šla še enkrat prebrati, pa res nisem videla, da te kje napadam.  ??? Še najmanj pa v stavku, ki si ga nalim/a. Ne vem, včasih se ljudje, ko jim zmanjka argumentov počutijo napadene, morda pa zato? ;)

Da ne razumem postov? Ne vem no, če je to res. Tukaj govorimo o vegetarijanstvu, ti pa praktično pišeš o presnojedstvu, ko omenjaš le kumare, paprike in paradajz ;) In to ni eno in isto, zato sem tudi napisala, če sploh poznaš/te vegi prehrano, ker mi pač res ne živimo zgolj od zelenjave in par oreščkov.

Irzi, a sem ti kakšen posnetek pokazala morda? Nalimala kakšen filmček? Nisem, torej? ;)

Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #115 : 21 Februar 2009, 11:52:16
Se res ne mislim s tabo bosti, vse kar znaš je neke raziskave limat pa navajat, drugega pa res ne. In res, če sodiš po sebi, se izobraženost ne meri z leti.

Pa lep dan!

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #116 : 21 Februar 2009, 11:56:12
Veš, da mene tud ne zanima, kaj si za kosilo kuhaš?  ;)  Js sm se pripravljena na račun pečenih pišk odrečt parim mesecem življenja. Namesto 100 jih bom doživela 96, to je res moja izbira.
Pri nas je velik stvari, ki jih jemo zdravih, v razvitejših državah so pa prepovedane tk da jih uvažajo k nam. Problem je, ker so zdrave stvari (sadje, zelenjava) onesnažene, bio pa drag kot p... Jej zdravo s pesticidi al pa se spufi  :) Kot je botiicceli napisala, ko ni denarja, si se pripravljen uklont tud svojim principom

Nika, da ti povem, se tudi jaz ne kopam ravno v denarju, pa se rvno ne morem preseravati z samo bio prehrano. Kar se pa tiče onesnaženosti, sem pa že v zgornjem postu povezela, kje je več "svinjarije" - v mesu ali zelenjavi ;)

Pa saj, sploh ni problema - v ostalem se itak strinjamo. Vsak naj je kar mu paše in kako mu paše. Jaz se res nisem oglsila za to, da kograkoli prepričam v vegi hrano, ampak zato, da razložim, da se da normalno in zelo zdravo vegi živeti in, da nam nič ne primanjkuje in, da se človek lahko sam odloči, kaj bo jedel, kar pomeni, da če želi, lahko črta meso. Samo to.

Ostalo pa - vaša izbira, kot je bila moja, da črtam meso in mesne proizvode iz mojega jedilnika.

Nika, kar se tiče naše prehrane, z veseljem kaj napišem, pa morda v kakšno posebno temo? :) boticelli se je tudi javila, že nekaj postov nazaj, da z veseljem kaj pove.

Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/


Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #117 : 21 Februar 2009, 11:57:06
Se res ne mislim s tabo bosti, vse kar znaš je neke raziskave limat pa navajat, drugega pa res ne. In res, če sodiš po sebi, se izobraženost ne meri z leti.

Pa lep dan!

Dihaj ;)

Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/


irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #118 : 21 Februar 2009, 12:21:05
zdaj pa res ne vem, verjetno sem čez noč postala dementna in ne vem o čem govorim?
kaj je sporno?

Smrčka je napisala, da je zelenjava cenejša od mesa. Jaz sem ji pritrdila in napisala, da pa zelenjava ni vse, kar vegetarijanci potrebujete in da so druge stvari, pomembne za vegetarijanca veliko dražje. Ker se na vegetarijansko prehrano ne spoznam zelo natančno, sem zraven zelenjave omenila še semena, tofu in sojine izdelke, za katere vem da so pomemben vir beljakovin.
napsala sem na kratko pa vendar popolnoma razumljivo.

Za vsak slučaj prilagam moj "sporni" post. lepo te prosim, če ga lahko še enkrat preberš in citiraš stavek, ki te moti.
prosim :)

je ja, ampak s tremi kumarami, glavo cvetače in paradižnikom ne boš ustrezno nadomestila tega, kar ti ob ne jedenju mesa primanjkuje. zato bi morala poseči po kakšnih semenih, oreščkih, sojinih izdelkih, tofuju, mlečnih izdelkih...(natančno ne vem ker se ne ukvarjam z vegi prehrano)
 Kar pa nanese dosti več, kot 100g piščančka ali govejega šnicla.

ja, pa poanta mojega posta je da zdravo vegetarijanstvo ni poceni. za vsak slučaj samo ::)

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #119 : 21 Februar 2009, 12:28:41
irzi, oprosti, drugi del stavka sem res spregledala.  :-[ Se ti opravičujem.  :)

Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/