Ko se rodovniška psička spari z mešančkom - kaj potem ?

kala,runo,bella · 5099

kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Aho!

No mogoče naslov teme ni pravi, zato je najboljše da kar postavim vprašanje da bo bolj razumljivo.

To je samo primir : Imaš rodovniško psičko in se ti spari z enim mešančkom, ali lahko to psičko potem pariš s rodovniškim psom naprej. Ali so možne kakšne posledice, naprimer da bi psička od mešančka gene prenašala naprej. To mi ni čist jasno zato me zanima koliko je tukaj rizika. Je bolje da psičko sploh ne pariš za rodovniška legla ali je vseeno  ???


Lp
Ana


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Da bi psicka prenasala naprej gene od mesancka je cisto biolosko nemogoce :o tako da je riziko 0% :)

battito animale


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Aho!

Saj zdelo se mi je ampak en gospod me je hotel prepričat da bodo sedaj psičko dali stran ker ne morejo pariti z rodovniškim, ker je imela mladičke z mešančkom ::) >:( , je pa bil toliko vztrajen da me je skoraj prepričal da je sedaj pač okužena z mešančkovim geni

Pa sem si rekla postavim vprašanje še tukaj da bom imela več argumentov da ga prepričam da to ni res ;)

Lp
Ana


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Ah ne poslusat takih bedarij ;) vprasaj ga, ce ima zenska dva otroka z dvemi razlicnimi moskimi, ali imata tudi ta dva otroka gene od enega istega oceta, ker je mama ostala okuzena ::)
Pa ce se ne pusti prepricat, brezveze se kregat s takimi bedaki :P

battito animale


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Aho!

Lilit maš čist prav, me ja pa tako razjezil, da sploh nisem razmišljala s trezno glavo :-[. Ah ena izkušnja več ,da ti norci ne smejo uničit lastnega mišljenja ::)

Lp
Ana


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Kako pa je v takem primeru z vzrejnim dovoljenjem? Recimo ga psicka ima, se ponesreci spari z mesancem... vzrejno dovoljenje ostane ali so kake komplikacije?


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Ha,ha,ha,tale model je pa eno hudoooo močno prijavil!   :o ::)
Ostala okužena z geni!


Citiraj
Kako pa je v takem primeru z vzrejnim dovoljenjem? Recimo ga psicka ima, se ponesreci spari z mesancem... vzrejno dovoljenje ostane ali so kake komplikacije?

Nelly, kdo bo pa vedel?
Pa menda ja ne boš hitela klicat na kinološko in klub, da se ti je to zgodilo?


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Aho!

Saj pravim tako je bil prepričan v svoje prav da sem kmalu nasedla

Lp
Ana


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Če se zve, da je imela psica nerodovniško leglo, se ji lahko odvzame vzrejno dovoljenje. Pa tudi psu, sam pri psu res ni težko skrit da je paril. Tako je bilo pred ne vem kolk leti (povedali starši). Če to še vedno velja ne vem.

Biološko pa res ni mogoče. ;D
Problem je samo če se psica v nekaj dneh spari z načrtovanim psom (za rodovniško leglo), potem pa še z mešancem. Mogoče je, da potem dobiš mladiče dveh očetov, kot da bi imel dve legli.

Los je car!


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Če se psički zgodi "ups" se pač zgodi. Mladiče spraviš gor, jih oddaš v dobre roke. Če imaš rad svojo psico, spustiš eno gonitev in jo potem pariš (ter seveda paziš, da se ne gre sama spariti :).
Če pa se psica pari - načrtno - za mladiče "brez rodovnika" - se ji pa vzrejno dovoljenje lahko vzame - ampak ne zaradi "nečistih" genov, temveč zaradi nečistih namenom vzreditelja...

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
A se ni to dogajalo letos pri enem vzreditelju rotvajlerjev? Al je sam posodil psa za nerodovnisko paritev..?



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Vzrejno prepoved fašeš, če te zalotijo, da ustvarjaš kakšno nerodovniško "čistokrvno" leglo.

Če se ti pa zgodijo mešanci, se ti pač zgodijo. Boh pomagaj. Meni se je zgodilo to takrat, ko so mi kuzle naredile luknjo v strehi in pobegnile. Na vzrejni pregled sem si celo drznila peljati  brejo psico in sem tudi po pravici povedala, kaj se je zgodilo. Razen tega da so vsi šlatali psico in ugibali ali je breja ali ne, in da smo potem vsi v en glas stokali, kako škoda da očitno je res breja, se ni zgodilo nič hujšega.

Pri psicah take paritve seveda nimajo čisto nobenega vpliva na bodoča legla. Pri nekaterih živalih pa lahko samice dejansko za dalj časa "uskladiščijo" spermo in jo "uporabljajo" še pri naslednjih leglih. Dokaj pogosto pri ribah, drugih se trenutno ne spomnim, so pa.


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Aho!

Kaj pa naprimer če se psička v istem dnevu spari z več samci ( najprej z rodovniškim, potem pa ti pobegne in se spari še z enim čist x)koliko možnosti je da bodo pač mladiči imeli več očetov. Pri mačkah vem da je to možno.

Lp
Ana


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Oj!
Ja, je možno. Potem se pač, da mladiče testirat in tisti, ki ima kri isto kot rodovniški ''oče'' naj bi dobili rodovnik drugi ne(ali pa celo ne). Je pa zanimivo pri kači. Samec v njenih spolovilih pusti čep, da ve, da je res samo on oče mladih kačic.  :)
Lp,Tjaša



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Možno sicer je, so pa pogosto vsi mladiči od enega očeta. Včasih tako leglo v celoti ni dobilo rodovnikov, odkar obstajajo DNA testi pa se da situacijo tudi rešiti.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
A se ni to dogajalo letos pri enem vzreditelju rotvajlerjev? Al je sam posodil psa za nerodovnisko paritev..?

Jap se je in celo hvalil se je s tem.  >:(

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!