Kratkodlaki škotski ovčar [Smooth Collie]

GoldenGirl · 167019

čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #240 : 25 September 2008, 15:26:49


Ni najboljša, ker se nisem premaknila- oz, ko sem se premaknila je pogledala v tisto stran, kjer sem bila prej.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #241 : 25 September 2008, 16:02:00
 :o :o :o super je...hvala  :-* :-* :-*
zakaj se nisi prišla predstavit??  >:(


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #242 : 25 September 2008, 19:46:21
Bila sem strašno zaposlena s tem,  da sem jedla kekse in fotografirala :-[ S polnimi usti pa nerada govorim. Bom drugič pocukala za rokav.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #243 : 27 September 2008, 13:23:54
Ko mačke ni doma, miši plešejo   >:D


mogoče pa je kaj finega s mize padlo   ::)


sedaj sem pa utrujena...  :-* :-*



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #244 : 27 September 2008, 13:30:29
 :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*

Kok je na zadnji sliki dobra!!!!!!!!!!  :-* :-* :-*




silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #246 : 08 Oktober 2008, 17:22:49
Wauu super fotke!!! 4. od zgoraj je pa naravnost čudovita  :o Pa une z pokalčki  :-* :-*



Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #247 : 08 Oktober 2008, 17:35:59
Sena ni bila prijavljena, kadar je bilo potrebno prijavljat ni bila v kondiciji.
Naja, drugič.



Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0

Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #250 : 31 December 2008, 09:35:52
Smoothi in Coursing...ni možno, pa je  :D

http://www.coursingbrno.cz/index.php?inc=galerie

Nekaj smoothov že ima licenco za uradne tekme. Torej ni samo moja Senuška tako hitra  :( ;D



Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #251 : 22 Januar 2009, 20:18:11
Še tukaj...

Ravnokar berem odgovor na zanimivo vprašanje na internacionalnem smooth collie forumu...torej vprašanje...
In standards of breeds are difference in the part of common impression. Smoothies are active, rough are more quiet. What do you think: Why historically smooth collies are more active than rough collie?

o tem vprašanju je že sigurno veliko ljubiteljem škotov razmišljalo...ena je podala ta odgovor...

Well, I know the Collie breed (rough) since 1975 when my aunt and uncle bought their first (and last) dog and from the very first instant I saw the 3 days old puppies of the litter I fell in love with them. "Loch Ness" was not a show dog, he was just a "half-pedigreed" dog carrying the Cabrenysset line by his father, but, although living in full city, was extremely intelligent, active and reactive. He never herded any cattles, sheeps or poultries but I knew he owned the herding instinct because each time he was walking within a humans "herd" he always acted like if we were "his herd", going around, trying to clust us together and running after the one who tried to leave the group, pushing him/her to go back.
I bought my first (but not last) rough collie bitch in 1977 "Nadja". "Full-pedigreed" she carried Cabrenysset and Rokeby lines by her mother, she also was extremely intelligent, active and reactive. She never herded cattles either but acted similarly like Loch Ness. She also learnt and understood very quickly everything I teached her and we practiced "agility" many years before I discovered this sport at Cruft's in 1984. She also save our old friend-neighbor's life one evening by barking strangely then we could not hear her calling for help because of the TV.
Reading articles published in old French Collie Club bulletins (much before the 80's), it seems there were many rough collies who truly worked on cattles and were beautiful enough to be shown and won awards.
"Lassie" was a quite typical working collie and always will remain THE Collie in many, many people's mind.
Personally, I don't think that the "ancient" rough collie was more "lazy" compared to the smooth. As working dogs, they needed to own a "living brain" at birth otherwise they were given as pets (in the best of cases, I imagine...).
Even if the 70's (in France) saw few rough collies bred only for shows, the most crucial turning came in the early 80's giving this totally transformed dogs, with big bones, overhaired, large heads and ears, very small eyes, short in every part of the body including the tail, displaying a rather stupid expression..... and mostly quite unable even to move across the showring. The producers' main argument was "the original rough collie was short so we want shortening those too long dogs", forgetting to see and to say that the Original Rough Collies, even shorter and a bit smaller than those I knew, were NEVER ridiculous for the unique reason that they still were bred in the respect of the breed characteristics.
There also is another "detail" in the Rough and Smooth Collie History : the queen Victoria !!! She fell in love with the breed when she was in Balmoral and decided to bring some of them into her own kennels. Although she found Collies beautiful, she wanted more elegant ones so she bred her Roughs with Borzois and her Smooths with Greyhounds. Results were immediately catastrophic but the fashion was launched..... Later, it took decades to breeders for eradicating the borzoi and greyhound genes from the Collie, trying to retrieve the best characteristics of the Original but keeping this elegance, giving us the most wonderful Collies we knew until the end of the 70's.
Not surprising that the today Smooth Collie looks like a "Ferrari" compared to the rough looking rather like the late "2CV Citroën" !!!!
Best regards,
Françoise
http://www.glenmorangie-collies.info/

...http://smoothcollie.forum24.ru/?1-2-0-00000003-000-0-1-1232566937


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #252 : 27 Januar 2009, 11:38:14
Alma...s to tvojo Seno me milo rečeno uničuješ: Je eno najlepših pasjih bitij kar jih poznam in upam, da jo bom imela kdaj čast spoznat v živo, nekje v naravi. Pa čestitke za vse uspehe. Si jih zasluži.  ;)

Ta zgornji sestavek pa je je zadel v bistvo.

Glede Coursinga sem pa že sama razmišljala, da bi probala z Jayem, saj v ravnih linijah brez ovir dosega veliko hitrost  in full rad lovi stvari po tleh, edino kar me skrbi je to, da se ne bi hotel preveč oddaljit od mene. Bom resnično mogla enkrat probat, samo vedno prepozno opazim obvestilo, da se bo nekje izvajal.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #253 : 27 Januar 2009, 12:46:00
















Še več slik s Trenčina...meni so te res super!
http://www.atelierslunce.cz/kolie/index_nabidka.htm

foto Tereza Hillebrantova


Veš najlepše na njej je njen karakter...scenska je  8) če bi jo spoznala bi bila še bolj navdušena :P

Ja, Coursing bi moral bit res zanimiva izkušnja  :D




silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #256 : 11 Februar 2009, 19:13:16
http://www.youtube.com/watch?v=xDjNndFtE70&feature=channel_page

 :o :D :D :D :D :D


Hahaha  :D ;D ;D Cuzi rulajo  :P 8)

Oni mladiček je pa tudi  :o Žel isi leteti  ;D



Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #257 : 12 Februar 2009, 13:10:41
Mogla bi posnemat kaj dela Sena kadar sliši piskanje s posnetak...razmontirat mi hoče zvočnike  :D :D


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #258 : 12 Februar 2009, 15:35:43
Mogla bi posnemat kaj dela Sena kadar sliši piskanje s posnetak...razmontirat mi hoče zvočnike  :D :D

Ti kar posnemi  :P



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #259 : 15 Februar 2009, 22:35:32
Koliko kilogramov imajo ponavadi samice? Sem danes ugotovila da 27kg pa niti ni težko dvignit (sestrična, ampak ona se še naredi lahko zraven).
Alma ti si še študentka? Daj mi povej kako zvoziš s faxom in pa psom? Mene ena ženska malo straši naj si ne umislim psa, naj počakam na absolventa...Ampak pri naši hiši je pa tako zelo prazno.

Jaz mislim, da če "trofim" kužka nekje julija, ko je konec izpitov in je potem do oktobra lepo navejen 4 ure biti sam, ni neki hud problem. Saj fax je dovolj škrbast. In samo ena obvezna predavanja. ??? Jaz ravno mislim, da več časa kot ga imam na tem faxu pa res lep čas ne bom imela-potem je pa služba. Tam me pa po 8 ali več ur ne bo.

Seveda, najti stanovanje dobolj ugodno je pa druga reč ::)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #260 : 15 Februar 2009, 23:09:45
Adria je vidoka max in ima 24,5 kg. Je pa debelušna, prav veliko špeha ima.
Sena ima 53 cm in 20-20,5 kg. To je normalno.
Niste se zmotili? 27 kg je zelo veliko.

Jaz sem izredna študentka, nisen šla redno ker je v Portorožu in tedaj sem že imela Unique in Adrio.
To pomeni, da imam predavanja max 4h dnevno in ne vsak teden, od 16 00-20 00h. Tako cca vsaki 3 teden.
Živim s fantom in nekako je vedno tako bilo, da ko sem jaz imela predavanja je on bil doma in
obratno. Če pa ni bilo možno tako kombinirat (ko je Sena bila mladič) pač nisem šla.
Pri nas nikoli niso gledali, če si navzočnost. Če sem manjkala (recimo 4,8 h) sem se tudi naučila
za izpit, bilo pa je tudi obratno.  ;)
Vi imate tudi 4h, super da ne bi bila osotna 7,8 h.

Ja, jaz tudi mislim da boš sedaj imela največ časa. Če pomisliš, da kasneje ko dobiš službo boš odsotna
min 8 h. Prištej še čas za prevoz, torej več kot 8 h.

Jaz bi rada imela sedaj leglo od Adrie in Sene, ker sedaj ne delam (sezonsko sem dve leti delala oz 2x po 10 mescev,
Sena je že bila pol leta ko sem začela) in bi se sedaj lahko maksimalno posvetila temu. Upam, da se bo uresničilo.
 
 


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #261 : 16 Februar 2009, 00:10:05
Aja pozabila sem napisat, tam od 18 do 24 kg po navadi.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #262 : 16 Februar 2009, 08:14:09
Alma 27kg ima moja dvonožna sestrična, ne psica. :)

Čeprav zna pa prit kak dan bolj smotan recimo od 8-15 in potem spet od 17-18.30...Jaz bom vse skupaj temeljito premislila, če ne bo pa psica (zopet) mamina. Ostali dnevi pa tako-povsem normalno ali pa še celo tako 8-10.30  :-\  Je pa res no, da izpustiš predavanja pa rečeš komu za zapiske.

Če bi hodila samo na vaje in obvezna predavanja-bi bila pa ja skoraj cele dneve doma :D

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #263 : 16 Februar 2009, 14:11:47
Meni se zdi, da imaš v času študija največ časa za psa :) V izpitnem obdobju kuža malo potrpi, ker ponavadi se je ponavadi treba veliko učiti, ampak večino časa je pa super :) Je pa verjetno odvisno tudi od smeri študija.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #264 : 16 Februar 2009, 15:17:05
Ja, moraš dobro premislit, skalkulirat vse. Mogoče se bojijo, ker bo to (če dobro razumem) prvi letnik in tedaj se
še človek navaja na vse, na ritem, ...pa mislijo, da bi mogoče zanemarjala faks. Veš starši, sorodniki, ...so pač zato, da
pazijo na tebe in tvoje odločitve.  :) 
Nikoli ni enostavno glede časa, samo čist objektivno jaz tudi mislim da v času študija imamo največ časa.
Zamisli si, da bi že delala in bi bila odsotna VSAK (brez kompromisa) dan po recimo 9h.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #265 : 23 Februar 2009, 18:30:18
Lepa Senna



in njen nesojeni ljubimec

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #266 : 09 Marec 2009, 12:33:32
psička Milli Miller Viisakas Virginia "Milli" je bila BOB na Cruftsu ... JUPIIIIIIIIIIIIIIII!!!!!!!!
latnica je Satu Asikainen, ki je tudi lastnica Seninega ženina Ilpota...ter tudi ona bo parje s Ilpojem
http://www.clingstonesmoothcollies.com/


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #267 : 09 Marec 2009, 13:18:51
Madonca, Alma, še malo, pa bom čisto navdušena nad pasmo, čeprav še nisem videla nobenega smootha v živo, tako lepe pse nam kažeš! :)



Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #268 : 10 Marec 2009, 14:28:49
Ok, potem moram še nadaljevat...da boš res totalno navdušena.  :D
V živo pa vsak, ki jih prvič vidi ugotovi, da so manjši, bolj drobni, itd. kot dolgodlaki...kar seveda ni res, samo pač nimajo debele bunde.
 :D :D Kg in cm štimata!  ;) Kasneje pa ugotovijo, da so vseeno da jim manjka bunda "scena". Vsaj večinoma... :)


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #269 : 10 Marec 2009, 20:01:38
Sem pisala v napačno temo v bistvu in bom še sem skopirala:

Moram povedat, da me kratkodlaki škotski ovčar nekje v prihodnosti zelo mika  ::)
Po letih sobivanja s psi (rodovniškimi različnih pasem, nerodovniških in/oz. mešančkov) namreč ugotavljam, da mi dolgoročno najbolj ležijo ravno škoti (poleg pudljev seveda). Škota imam zdaj drugega (no, ker je nerodovniški, uradno mešanca, seveda - prvi je bil rodovniški). Meni karakter ustreza popolnoma, samo dolga dlaka... Nekako ni zame. Pa ne zaradi česanja, sploh ne, na splošno mi vizualno bolj "sedejo" kratkodlaki psi (mački tudi sicer, pa še kaj bi se našlo). Pudlja verjetno več ne bom imela, ker so se (večinoma) nekako izrodili (karakter), tako da mi preostane pač škot, al kako že?  8)
Zato me zanima naslednje; Kako je z dlako? Je zelo "zapičljiva" - recimo tako kot pri APBT ali niti ne? Ker ugotavljam, da je manj težav z odstranjevanjem raznih "čofov" škotov kot z odstranjevanjem dlake APBT  ::)