Srednji šnavcer [Standard Schnauzer]

Jana* · 48287

Miha007

  • *
    • Prispevkov: 79
    • Točke: 0
  • Sunny
Odgovori #90 : 29 Marec 2012, 18:03:42
Ta-dam  ;D






JuventusSC

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #91 : 29 Marec 2012, 19:12:34
Evo pa še "brko" v malo bolj drugačnih "vodah"...

Atos, član ŠKD Ajdovščina, ki je v lanski sezoni v sledarskem tekmovanju posegal tudi po medaljah po programu IPO 1



Pa še na obrambi =)



Evo ga junaka =)



Miha007

  • *
    • Prispevkov: 79
    • Točke: 0
  • Sunny
Odgovori #92 : 30 Marec 2012, 07:18:47
O zakon  8)

Jaz mam tudi poper-sol psičko. Slike od črnga sm prlimu, ker sem ga prvič videl v Pforzheimu.



matjaz

  • Gost
Odgovori #93 : 15 April 2012, 22:15:06
Pozdravljeni,

Po nekaj letih leglo srednjih črnih šnavcerjev v Sloveniji, imamo dve psički in dva psička.  ;D (mati Josephine of Cindyland, oče Walter Jasta)

LP Matjaž




Miha007

  • *
    • Prispevkov: 79
    • Točke: 0
  • Sunny
Odgovori #94 : 16 April 2012, 07:44:13
Hoho, čestitam!  :o



LacenS

  • Gost
Odgovori #95 : 16 April 2012, 18:15:40
 :o :o
Super novica!!!
Čestitam!
 ;D



LacenS

  • Gost
Odgovori #96 : 16 Julij 2012, 22:13:12
Čeprav je tema že skoraj izumrla, se moram malo javit.
Pred kakšnim mesecem dni sem dobila psičko-črna srednja šnavcerka  ;D.(slovensko leglo)
Trenutno sem navdušena, je bilo pa prvih nekaj dni precej hudih-sem se pred nakupom pripravila, pozanimala, ampak je vseeno bilo hudo(lulanje v hiši, grizenje stvari itd...najtežje je pa to, da si psu še na začetku tujec)-ampak vztrajajte! po 4-5 dneh se je situacija obrnila  ;D
Prva opažanja so, da to ni pes ki bi se želel "čohat" ure in ure, ali pa da bi se ti celo nastavil da ga čohaš(morda se to spremeni?). Če pride kdo na obisk, ali grem jaz kam, ljudi sicer veselo pozdravi itd...ampak se pa potem umakne(to bi tako naj bilo značilno za pasmo).
Dokaj rada sodeluje in dela, vendar mora biti nagrada dovolj velika(če ji priboljšek ni dovolj všeč, je ne zanimaš več, če imaš pa nekaj res okusnega pa lahko dela kaj želiš :)).
Ima veliko energije in se moraš res potrudit, da jo prav usmeriš-trikci, sprehodi...(to je sicer verjetno značilno za vse mladiče  :P), ampak se mi zdi da ima energije nekoliko več kot je povprečno.
Se mi tudi zdi, da je izredno pametna(sicer ne morem primerjat z drugimi psi), trikec osvoji v 2-3 poskusih(ampak pod pogojem, da imaš kaj okusnega). Pa recimo že po 1 tednu je pokazala, da mora it ven(lulat...)
Tako, da zaenkrat se mi zdi to pes s katerim se da delat, ampak moraš vložit veliko dela v to da ga prepričaš da se mu splača. Ker ni pa požrešna.
Rada je v bližini, ampak ji je dovolj že to da je v istem prostoru. Spet ne v stilu, da bi ležala v naročju, pri nogah...
Starejši pes-bernski planšar jo je tudi sprejel nad pričakovanji, tako da sem bila res vesela. Se pa res že malo bojim pubertete  ;).
To je zaenkrat to, nekako po pričakovanjih.-edino kar se učljivosti tiče me je res presenetila-pozitivno. Poročam, ko bom imela več izkušenj :).
Slike pa ne znam prilepit  :-[.
lp




škratolin

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #97 : 31 Julij 2012, 12:26:19
Pozdravljena! Naš mali gremlin je sedaj star že 9 mesecev in je eno veliko veselje. Sem pa pridobival praktično identične izkušnje,ko je bil še mlad. Čohanje komaj kaj,hitro osvajanje vsega,ampak vedno neke vrste premišljevanje ali je vredno. Recimo v mali šoli sva vedno vse naredila takoj in pravilno,ker sem v šoli imel pravo nagrado. Ko bi pa midva sedi delala tko malo,me pa vedno tko pogleda,češ,a nama je res tega treba,saj veš da znam,če hočem.
Kar se tiče sobne čistoče sem navdušen od vsega začetka. Zadnjič recimo bila driska,pa je prišel zbudit ob 5h zjutraj,da ni bilo notri kakšnih kupčkov. Ne vem če sem 5 kupčkov moral za njim pospravit,od vsega začetka. Uničil tudi praktično ni nič. Še tista grmovja,ki jih je na začetku grizel in sem mislil,da bosta imela s taščo vojne,se jih sedaj ne dotakne več. Potrpežljivo sodeluje s taščo pri vseh opravkih okoli rož in se jih ne dotakne. Pohištva ni niti poskušal uničevat. Je pa res imel na voljo vedno igrače za grizenje. Še najraje od vsega pa ima bikovko,katero grize s takim veseljem in predanostjo. Tudi pri nas enaka izkušnja kar se tiče požrešnosti. Včasih ga moraš skoraj prosit,da je.
Imamo pa pri nas ene par for,da človek komaj dojame. Recimo pitje vode:če je le možno,bo pil tekočo vodo. Zadnje čase se doma postavi na zadnje tačke,prvi dve na rob umivalnika in čaka da se voda odpre da pije direktno iz pipe. Ko nalivaš vodo iz steklenice v njegovo posodo,obvezno pitje curka,iz posode potem komaj kaj.
Zdaj se že včasih pride crkljat,čeprav bo veliko raje norel,predvsem pa vlekel. Najraje kakšno delavsko rokavico.
Na sprehodih ga imam veliko spuščenega,a ne kaže nobenega interesa,da bi šel kam po svoje. Včasih malo zaostane,ker vohari,ampak ko oceni,da sem predaleč,priteče ponavadi brez klica. Ko ga pa kličem,se pa včasih prav rad naredi,da pa ne sliši najbolj dobro. ;)
Praviš,da ne leži pri nogah. Meni je kot mladič po celo dopoldne praktično preležal z glavo na nogi. V naročju nikoli,ampak če ni bilo noge za pod glavo,je pa vzel moj copat za pod glavo. Na začetku,kot mladiček star 10-12 tednov,je prišel po moje copate k moji postelji in si jih odnesel na hodnik pred spalnico,v svojo posteljo. Pa nikoli,da bi ju grizel,ampak da je na njiju položil glavo in spal.
Pubertete sem se tudi jaz bal,a spet ni tako grozna. Treba je biti potrpežljiv,paziti da se mu kaj ne zgodi in stvari jemati z nasmehom na obrazu. Sploh,ko vidiš,da te skuša. Saj včasih te ima,da bi ga kar ne vem kaj. Najhuje je mogoče to,da vidiš,da ve kaj je prav in kaj je narobe,ampak v tak užitek mu je tisto narobe.
Kakor si sama napisala,težko ocenjujem druge pse,ker nimam izkušenj,ampak šnavcer nas je vse skupaj presenetil in nas navdušuje in razveseljuje čisto vsak dan. Upam,da bo tudi tebe tvoja psička in da boš še naprej delila svoje izkušnje z nami.
Lep pozdrav...kakšna slikca pa drugič,ko bom na domačem PC-ju



LacenS

  • Gost
Odgovori #98 : 15 Avgust 2012, 10:24:11
Pozdravljeni!
Se opravičujem za pooozen odgovor :), vmes sva bili na morju potem pa se je ves čas nekaj dogajalo :)....
Na morju je šla z veseljem v vodo :D in prinašala igračko, tako da sem bila navdušena.
Kar se tiče vzgoje še naju veliko čaka, saj je bila tako navdušena nad vsakim človekom in psom, ki je šel mimo, da sem res zgledala kot da imam najbolj podivjanega psa.
Doma se tudi vsakega neverjetno razveseli-domnevam, da je še to normalno za mladiča?-sicer bi naj to bili psi, ki druge bolj ali manj ignorirajo?
Se razume, da sem še vedno navdušena, ima pa včasih kar preveč energije. Zadnji teden ali dva sem imela nekoliko manj časa(in sem jo peljala na največ en sprehod, sicer jo na dva) in moram reči da se ji je ogromno poznalo. Res moraš delat z njimi, sicer so nemogoči. Ko ima preveč  energije se prav vidi, da se namensko loti stvari, ki se jih sicer ne sme(in se tega seveda zaveda). Pa iznajdljivi. Npr. imamo še bernskega planšarja in ko je ona veni, zaprem njegov boks, kjer ima tudi hrano v posodi(če je ne poje) in jo zadnjič zalotim, kako s taco prevrže posodo in se seveda briketi prevržejo ven ter si postreže. joooj, ni ji pomoči :P
Kar se tiče čistoče sem tudi popolnoma navdušena. Na začetku nekaj lužic in 2 kupčka to pa je to. Zdrži že celo noč(od 9h-6h), na morju je vedno pokazala, ko je morala it ven, fenomenalno v glavnem :). (stara je trenutno 4 mesece) Edino kar mi je malo manj všeč, da se vsako jutro(brez izjeme) zbudi malo pred 6h, pa tudi če sva bili kot npr. včeraj ob 11h zvečer še na obiskih.
Še vedno imam občutek, da dela ko se ji zdi da se ji splača, na sprehodih pa kot ste rekli se oddalji za morda 10-20m, sicer pa se giblje v bližini in preverja da te vidi. Ampak imam spuščeno res samo zjutraj in tam kjer vem, da ni nikogar, sicer je na slednem.
Sem jo pa včeraj peljala k frizerju in zdaj še zgleda kot šnavcer :D. Pa še lepo diši, hehe. Tako da bom redna stranka.
Slike pa bom kar linkala iz facebooka, upam da se bodo videle:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2315185976731.65798.1761928527&type=3
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2342043048141.66438.1761928527&type=3
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2270157051036.64577.1761928527&type=3
so pa obupne kvalitete (toliko so da lahko še vzreditelji malo spremljajo), pa na teh še je neurejena.
Upam, da se še vi tudi kaj javite :)
Lp



LacenS

  • Gost
Odgovori #99 : 15 Avgust 2012, 12:32:13
Nova povezava do slik  ;D:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2399242998104.68031.1761928527&type=1
Žal sem velik antitalent za slikanje, je pa na enih že urejena, tako da imam končno pravega šnavcerja :D
lp



škratolin

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #100 : 29 Avgust 2012, 18:29:28
Tole so pa slike našega gremlina po imenu Tory,ki bo v soboto star 10 mesecev. Še vedno preseneča in navdušuje vsak dan. In kot pravim,je zahteven,nikoli pa ni naporen. Slike so pa od prvega dne,ko smo ga dobili,zadnje pa so nastale pred skoraj 2 mesecema na morju.
http://www.facebook.com/toni.mavric/photos#!/media/set/?set=a.2713823658098.128121.1632128866&type=3



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #101 : 21 Januar 2013, 22:07:07
Prodam:
Schnauzers (Complete Pet Owner's Manual), knjiga je malo rabljena, prodam za 3€. Ima mehke platnice, 77 strani.

Kontakt: [email protected] ali zs

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


tajčo

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #102 : 06 December 2013, 11:18:55
Tole so pa slike našega gremlina po imenu Tory,ki bo v soboto star 10 mesecev. Še vedno preseneča in navdušuje vsak dan. In kot pravim,je zahteven,nikoli pa ni naporen. Slike so pa od prvega dne,ko smo ga dobili,zadnje pa so nastale pred skoraj 2 mesecema na morju.
http://www.facebook.com/toni.mavric/photos#!/media/set/?set=a.2713823658098.128121.1632128866&type=3

pozdravljeni,
sem nova članica foruma...brskala sem po prispevkih, saj imam tudi sama doma šnavcija ( skoraj sem prepričana, da je Torijev bratec )...novembra je dopolnil dve leti...boljšega kužka in prijatelja si ne bi mogla želeti...še vedno pa imamo en problem...dlaka mu izpada v nenormalnih količinah...pometamo, sesamo, brišemo skoraj dnevno...na njem sicer to ni opazno...še vedno je zelo lep kuža, dlaga izgleda zdravo...prejšnjo soboto smo bili z njim celo na razstavi in je bila njegova dlaka pohvaljena s strani sodnice....ne vem več kaj bi še lahko naredili oz. kaj in zakaj se to dogaja...vem, da vsakemu kužku odpada dlaka....tako kot nam lasje...vendar je eno če imaš pasmo, ki menja dlako in drugo če imaš psa, ki mu dlaka naj ne bi izpadala, pa jo je vsepovsod....ima kdo kakšen nasvet oz. kakšne so vaše izkušnje...
lp



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #103 : 07 December 2013, 09:31:59
Vprašanje koliko mu v resnici izpada dlaka. Mogoče ste pričakovali da mu bo manj, ker je pač šnavcer in zanje pravijo da jim dlaka ne izpada, kar ne drži. Dejstvo je, da tudi šnavcerjem dlaka izpada, vendar manj kot večini ostalih pasem, sploh takim, ki živijo notri.

In redno izčesavanje poddlake (1-2x tedensko) je tudi pri šnavcerjih kar obvezno. Če ga brijete in ne trimate, imam jaz odlične izkušnje z "izčesavanjem" tiste res kratke poddlake, ki je krtače, glavniki in trimerji ne zagrabijo, kar s sirkovo krtačo  ;) :)

Če mu res nekaj več, kot običajno izpada notranjim šnavcerjem, je to še vedno ok, pač od psa do psa se te stvari malo razlikujejo (pri naši veliki šnavcerki, ki tudi nima najbolj tipične šnavcerske dlake, pa še brijemo jo, so npr. na dva dni že kar oblački dlake po vogalih prostorov, sploh če je cel teden ne skrtačim, ampak to je še vedno čisto neprimerljivo s kakšnimi psi drugih pasem, ki jih samo pobožaš, pa kar leti od njih), če pa mu res prekomerno, bi bilo pa fajn dat psa pregledat. Lahko je vezano na hrano in kakšno alergijo, ki se izraža na tak način, lahko gre za presnovne motnje, motnje v delovanju ščitnice ipd. hormonske zadeve.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #104 : 07 December 2013, 09:57:25
Če kaj potolaži misel na to, da imamo doma dva lab-mixa + dve mački (ostali ne puščajo dlak)...in se dnevno posesa za cca 1,5l vrečko dlak (npr. ona šparova gratis bio vrečka, ki jo dobiš na blagajni je polna v dveh dneh). Če deliš to količino na 3 dele si lahko predstavljaš koliko dlak gre dol z enega psa.  :o Kljub česanju cca 2-3X tedensko. To traja pri nas kak mesec. Potem pa do konca kurilne sezone nekako izzveni na količino, prej enega dneva, za cel mesec (torej na mesec cca 1,5l vrečka od sesalca)  Vajo ponovimo na pomlad  :D
Domnevam, da se vaš šnavcer misi manj  ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.