Landseer

cartika · 355161

cartika

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
  • Na šestih tačkah je vse lažje...
: 12 Oktober 2005, 11:17:40
Lep pozdrav vsem!

Ima slučajno kdo od forumašev doma landseerja? Se zanimam za nakup te pasme in me zanimajo vaše izkušnje s temi psi?

Hvala za vse odgovore.



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #1 : 12 Oktober 2005, 15:59:02
Imajo ga naši znanci .
Psico - Lano .
In je zelo pridna , prijzna in ubogljiva .
Rada ustreže in ni agresivna .
Me je pa zelo presenetilo njihovo vedenje do otrok - nežnost .
<Je z eno deklico skupaj lizala sladoled .
En liz ena , en liz druga  ;D
Na koncu je pa Lancha tamalo še okoli ust obliznila .
Res krasen pes .
Tule pa še nekaj o njih :
ZNACAJ TER UPORABNE LASTNOSTI

   Landseerje so imeli skoraj izkljucno za psa spremljevalca do izpred nekaj let. Je precej dominantna pasma, ce imamo doma vec psov razlicnih pasem bo slej ko prej njihov vodja. Nepokorscina je individualno pogojena in mocneje izrazena pri psih kot pri psicah.
      Landseer naj bi bil po znacaju odprt, prijazen do ljudi in naj ne bi bil zadrzan. Nima brezpogojno cuvajskih lastnosti ampak skoraj zagotovo kaze pripravljenost braniti svojo druzino.
      Ljubi delo v vodi in se ga da sorazmerno lahko izsolati.Najbolj srecen je ce sme biti pri gospodarju oziroma svoji druzini ter ni primeren za bivanje na verigi.Ponavadi ne uhaja ce se mu v zacetku jasno pokazejo meje.
STANDARD PASME

SPLOSNI VTIS: Landseer mora delovati kot velik, mocan, skladno grajen pes. Posebno psi imajo sorazmerno visje okoncine kot novofunlandci. Gibi misicastih okoncin so lahki in okretni.

GLAVA: Glava mora biti siroka in masivna z izrazito izboklino na tilniku.Celno kolence mora biti izrazito, vendar ne tako strmo kot pri bernardincu. Dolzina gobca je enaka globini gobca. Ustnice so suhe, prilezene in se ne slini. Zgornja ustnica rahlo prekriva spodnjo. Sorazmerno mocna lica, ki se pocasi prikljucijo gobcu. Nos in ustnice crne, dlaka kratka in fina.

OCI: Oblika mandeljna, srednje velike, sorazmerno globoko vsajene. Barva; rjave ali temnorjave. Svetlorjave se dopusca. Notranja veka se ne sme videti. Prijazen pogled.

UHLJI: Srednje velika, trikotna segajo do zunanjega koticka oci,spodaj malo zaobljena. Visoko, vendar ne prevec nazaj pritrjena, glavi prilezena. Fina kratka dlaka. Dlaka daljsa se na zadnji strani uses.

UGRIZ: Popoln skarjast ugriz. Spodnji prednji zobje se dotikajo zadnje strani sprednjih zgornjih zob. Zobje so v ravnih kotih glede na celjust.

VRAT: Vrat suh misicast in mocan. Priblizno enako dolg, kot glava. Viseca koza nezazelena.

SPREDNJE OKONCINE: Ravne, dobro okotene. Komolci ob telesu. Gibanje tekoce in lahko.

TRUP: Trup je dvakrat daljsi od glave. Hrbet raven dobro sirok in globok. Mocno uslocene kolcne kosti. Trebusna linija le malo dvigajoca se. Pleca mocna siroka in misicasta.

ZADNJE OKONCINE: Okostje in misicevje zadnjih okoncin je mocno. Siroka stegna. Gibanje prosto in tekoce.

TACE: Velike takoimenivane macje sape, se ne obracajo na ven. Med prsti plavalna kozica, ki sega precej dalec do krempljev.

REP: Mocan, segajoc do najvec malo cez skocni sklep, gosto odlakan a ne kot zastava. Ce pes stoji rep prosto visi, le spicka je malo zavita. Ce je pes v gibanju sme biti rep le nekoliko nad hrbtno linijo.

DLAKA: Dlaka mora biti brez izjeme dolga, gladka, gosta in finega otipa. Poddlaka je gosta, vendar ne tako gosta, kot pri novofunlandcu. Rahlo valovita dlaka na hrbtu in prsih je dovoljena. Ko cesemo dlako v obratno smer se mora ta vrniti v prvotno lego.

BARVA: Osnovna barva je cisto bela z nepravilnimi crnimi "fleki" po trupu. Vrat, prednje prsi, trebuh, okoncine in rep so beli. Glava je crna. Znacilna je belina na smrcku in celna crta. Necista belina ni napaka vendar ni zazeljena.

VELIKOST: Plecna visina: samci 72-80 cm, samice 67-72 cm. Majhna odstopanja gor in dol so dopustna.

NAPAKE: Svetle ali sivorumene oci ter preblizu lezece oci, sibek hrbet, mlahavi boki, uslocen hrbet, prekratek prsni kos in mocno dvigajoca se trebusna linija. Pomanjkliva okotenost ter noge na x. Izlocujoce napake so; crem oci, zavit rep ter preko hrbta nosen zavit rep.
http://www.geocities.com/landseer_pepita/slovenski/menu_slo.htm

+1



cartika

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
  • Na šestih tačkah je vse lažje...
Odgovori #2 : 14 Oktober 2005, 11:03:13
Super si to zrihtala  ;). Mogoče sem že malo tečna, ampak ti kužki so mi res všeč, tako po videzu kot po značaju. In če je še kje kakšen ljubitelj te pasme (ali lastnik, ali pa samo pozna koga, ki ima te pse) bi bila zelo vesela, če bi še kakšno "rekli".

Uživajte



Musi

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 26 Oktober 2005, 14:07:26
Cartika, jaz sem bila do lani ponosna lastnica prečudovitega landseerja. Žal je spomladi poginil, šok je bil nepopisen.

Landseerji so čudoviti psi, takoj ko bo možno - ko bom na svojem :)  - imam namen nabaviti drugega.

O pasmi vse dobro, kadarkoli vidim katerega, bi ga kar najraje odpeljala domov.  ;D

Vprašaj bolj konkretna vprašanja, da ti bom lažje odgovorila, lahko pa se dogovoriva tudi za pogovor ob pijači.




olinad

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 01 Junij 2006, 22:32:22
Pri nas imamo 7 mesecev starega landseerja Ela iz psarne Kleine Sonntag.








ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #5 : 01 Junij 2006, 22:45:20
Olinad... ste bili z njim v Hrušici??

Lp nina



olinad

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 02 Junij 2006, 00:15:17
Ne, nismo bli.Bil pa je tam od Ela brat Ben.Pridemo pa v Portorož :)

lp jan



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #7 : 02 Junij 2006, 06:41:50
Oooooo .. kak je velkiiiiiiii .. pa 7 mesecev  :D Men so itak vsi molosi všeč (skoraj vsi). Sloh pa če je še malo podoben novofundlandcu  ;D



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #8 : 02 Junij 2006, 09:52:23
O kako je lep  :-* :-*

Olinad iz kje pa si (tvoj nick mi je ful znan sam ne morem se spomnit od kje :-[)?

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


olinad

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 02 Junij 2006, 10:20:58
Mislm, da ti je nick znan iz strani mojpes.net .Tam sem približno dva-tri mesece nazaj objavil neko temo,ker nam je umrla novofundlandka,pa si mislm da tud ti par postov oddala v tej temi.Sedaj po novofundlandcu pa smo se odločil za landseerja.Smo pa iz Kamnika.



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #10 : 02 Junij 2006, 21:39:45
Točno! Še pogovarjali smo se  8) No ja potem mi ne preostane drugega kot da ti še enkrat čestitam za lanci gospoda pa veliko užitkov z njim! Mogoče se pa kdaj v Kamniku srečamo, ker sem tam vsak dan (šola) pa mal prečoham "tamalega"  ;)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


quantum

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 06 Junij 2006, 14:34:56
Olinad koliko pa je kaj El sedaj pri 7 mesecih velik in koliko kg ima?

Tista slikica z žogico v gobčku je prav posrečena  :o



olinad

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 07 Junij 2006, 11:58:10
Pri dobrih 7 mesecih ma približno 68-69 cm plečne, za težo pa ne bi znal točno povedat :)



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #13 : 07 Junij 2006, 15:48:03
Kako da ste se odločili vzet toliko starega kužka?

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


olinad

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 07 Junij 2006, 19:08:02
K nam je prišel, ko je imel 5 mesecev,pred tem pa o novem psu sploh nismo razmišlal,ker smo imel še prejšnega.Prvo smo mislili, da bomo mel že spet novofundlandca, ampak bi nas verjetno preveč na prejšno spominju,tako da smo nekak prišli do landseerja, ki nam je vizualno in karakterno blizu.Poleg tega smo se pa odločil za samčka, od katerih sta bila v psarni na razpologo samo El in mislim da še dva 3 mesečna samčka, ampak se nam je El bolj dopadu,tko da smo na koncu zbrali njega.

Še stran psarne:

http://www.kleine-sonntag.com/



olinad

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 07 Julij 2006, 12:33:29
V nedeljo,09.07. bo v Velenju pri jezeru srečanje oz. piknik ljubiteljev Landseerjev.Prijave in dežurni telefon je 041958048.

                                                                                            Vabljeni



Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #16 : 09 September 2006, 22:03:02
Landserji so dobili ime po angleškem slikarju Siru Edwin Henry Landseerju, ki  je v svojih slikah pogosto upodabljal velike črno bele pse. FCI pa jih kot samostojno pasmo priznava od leta  1960.
Lahko imajo tudi celo glavo črno, bistveno je, da so beli pod spodnjo čeljustjo. Glava ni tako okrogla kot pri novofundlancih, gobec je daljši, noge so pa precej višje.

Olinad, zdaj pa ima  menda tvoj El že 9 mesecev, a ne, kakšna slikica?! Ste se razstavjali v Portorožu?
LP
Barbara


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #17 : 10 September 2006, 14:20:15
Še ena lušna slikca  :)



Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #18 : 10 September 2006, 14:54:44
Ni točno znano od kod izvira pasma landseer. Po prvi teoriji naj bi prihajal iz skandinavskih držav, kjer je še danes zelo razširjen, po drugi pa naj bi jih uvozili v Evropo iz SV Amerike (od kjer izvira tudi novofundlandec) v 18. stoletju in naj bi se razširil v Veliki Britaniji, Nemčiji in Švici.

Po karakterju se od novofundlandca razikuje, da je zelo primeren za čuvaja, podoben pa mu je predvsem v tem, da ima rad vodo in je zelo primeren za reševalca iz vode.


Landserje so križali z bernardinci in velikimi pirenejskimi psmi, zato so tudi višji od novofundlancev.

+1


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #19 : 10 September 2006, 15:12:36
Slika Sira Edwin Henry Landseerja (Saved) kot znamka




Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #20 : 20 Oktober 2006, 20:24:11


Lena

  • *
    • Prispevkov: 121
    • Točke: 3
Odgovori #21 : 20 Oktober 2006, 20:43:16
Tako simpatična pasma, pa vendar imam slabe izkušnje. Sicer sem srečala samo eno predstavnico te pasme, pa še ta mi je dvakrat začopatila mojo "žabo". Verjamem da je izjema.


alesk

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 21 Oktober 2006, 23:58:57
Kaj ni to žalostno http://www.bolha.com/oglas1967853

Ja zelo. Res ga noceva prodat sam pac ne gre drugace :(
Tako da ce se kdo slucajno zanima... vse pise pri oglasu.

lp



Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #23 : 27 Oktober 2006, 08:36:08
alesk, ali je Giga že dobil nove lastnike?
LP


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #24 : 28 Oktober 2006, 16:11:30
Zakaj ste ga pa kupili če imate alergijo na pasjo dlako no pa vseeno upam da bo dobil čimboljše nove lastnike.Je pa res pravi lepotec :P
Drugače mi je pa landseer ena najljubših pasem izmed večjih psov 8)

L.p


alesk

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 28 Oktober 2006, 17:14:49
Ne, Giga se nima novih lastnikov  :(
Ko sva ga kupovala pac nisva vedela za to. Punca ima ze celo zivljenje pse. Trenutno imajo doma skotskega ovcarja, ki ima 5x vec dlake kot landseer, vendar nanj ni alergicna. Samo na landseerja. Pac zelo cudna stvar:/



Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #26 : 28 Oktober 2006, 17:25:42
Res čudna ta alergija. Njenega škotskega ovčarja pa pozna moj sine oz. se je večkrat ustavil pri njemu, ko je bil še mlajši.
Upam, da bo Giga res dobil čimprej nove lastnike, ki bodo znali prav skrbeti zanj.
LP, Barbara


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #27 : 28 Oktober 2006, 17:32:10
Ja js tudi upam da bo vaš Giga dobil nove lastnike čimhitreje in da bojo čimbolje skrbeli za njega.
L.p


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #28 : 28 Oktober 2006, 18:51:35
Ja alergije so čudna zadeva. Sem tudi jaz baje alergična (sem vedela preden sem psa kupovala) ampak ker reakcije še nikoli ni bilo sem tvegala in se imava z mojim čisto super. Moji mami se začnejo solziti oči in začne smrkati v bližini meni nepoznane lovske pasme medtem ko ji doma ni nič  čeprav z Neonom preživi precej časa  ::) Gigi čimveč sreče pri iskanju novega lastnika vam pa srečo z vašim škotom :)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Stella

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 18 December 2006, 14:47:45
Pozdravljeni! Se vam pridružujem še jaz, ki sem tudi ponosna lastnica enega izmed teh prekrasnih psov. Moj kuža je Ben, bratec od Ela, katerega slikice imate pripete zgoraj! Star je 14 mesecev in moram reči, da je čudovit, tako po zunanjosti kot po karakterju, vsaj zame. Sem ful ponosna nanj.
Lena, verjamem, da si imela slabo izkušnjo, ker landseer se mi zdi kar težaven pes za vzgojo! Zelo so sicer učljivi in ubogajo v nulo, znajo pa bit precej trmasti in pa kjer je potrebno najbolj pazit-zelo dominantni. Zato rabijo lastnika, ki jim ne popušča, ni omahljiv a obenem lepo ravna z njim. V tem primeru te ful spoštuje in posledično tudi uboga. Slišala sem že za kar nekaj težav, da landseer ne prenese drugih samcev vendar sama pri Benu tega še ne opažam, hvalabogu! Je pa res, da se zelo trudim, da bi ga pravilno vzgojila in ga imam ves čas na očeh in pod nadzorom, ne vem pa, kako bi bilo, če bi bila manj pozorna. Zadnjič na razstavi v Celju je recimo kar nekaj brezveze renčal na enega psa in ko sem ga opozorila naj se umiri, je to tudi storil, ne vem pa kaj bi bilo če ga ne bi dovolj pazila. Saj pravim-stepel se še ni nikoli, v družbi psov je vsak dan.
Svojemu lastniku so ti psi ful vdani, ubogajo kot sem že omenila tudi zelo. V ljudi so dobesedno zaljubljeni, moj Ben joka, če mu ne pustim da bi pozdravil prišleka. Naj bi bili tudi dobri čuvaji ampak jaz še nisem imela prilike preverit kako to deluje. Vedno je kdo z njim, ko pride kdo k hiši, ne vem pa kako bi bilo, če nas ne bi bilo, Ben pa bi bil zunaj na dvorišču. Moram enkrat sprobat. Tudi otroke obožujejo,manjši so, raje jih ima Ben. Se mi zdi, da točno ve, da je neroden in mora pazit, da ne bi koga poškodoval, tako da se v njihovi družbi kar uleže, pa ga tega nisem učila. In potem negibno leži, dokler se otroci ne naveličajo božanja.
Z Benom sva jeseni opravila izpit poslušnosti A in sicer z odličnimi 96 %, jaz sem sicer ciljala na 100 ker sem vedela česa je zmožen ampak naju je oba skupaj izdala trema. Se bova spomladi na BBH bolj potrudila.

Če še koga zanima kaj o pasmi naj le vpraša, jaz bom z veseljem malo počvekala in kaj pametnega povedala, če bom le znala.

LEP POZDRAV!