odlomljen krempeljček

katjaT · 10671

katjaT

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 2
  • bobi je car
: 24 Julij 2007, 08:33:15
Bobiju je včeraj uspelo, pojma nimam kako, odlomit vrhnji del krepeljčka. Zgleda prav grozno, saj mu praktično manjka pol kremepljčka, tako da je prosto viden in dostopen ožiljen del krempeljčka. Sej veste tisto, ko moraš pazit da ne odrežeš, ko mu režeš kremepljce. Malo mu je tudi tekla kri.

Sedaj pa me skrbi, da se preko tistega odprtega dela revež ne okuži. Kaj naj naredim? Povijati krepelj je praktično nemogoče. Ali je sploh smiselno povijati? Naj mu samo zadevo polivam z jodom?
To bo trajalo da se zaraste. Grozno je, ker ni spodnji del, zanj bi rekla, sej bo hiter zrastlo, ampak zgornji ...

Ali ima kdo podobno neprijetno izkušnjo? Kakšno idejo kaj narest.
Pa še na morje gremo dans zvečer.

Nujno prosim za pomoč.

LP



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #1 : 24 Julij 2007, 08:41:55
Moji psici se je odlomil krempelj čisto pri korenu na petem prstu. Motilo je kaj dosti ni, ker ne stopa na ta prst, tako, da sva šli tudi na tekmo brez problemov. Ob prvi priliki pa h veterinarju, da je vse skupaj dol potegnil in zavil taco. Svetujem, da greš h veterinarju, da po potrebi odreže še del kremplja, predvsem pa povije taco in svetuje, kako ravnati v naprej.

Kristinca & Florinca


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 23 Februar 2008, 14:10:14
Meni se je enako zgodilo kot Florinci. Pa bove šle k veu naslednji petek, ko bomo šli še šive vn pobrt.



_anita_

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 20 Januar 2012, 12:34:26
naša bučka,si je tud včeri poškodovala krempelček in so ji pri veterinarju celega vzeli dol...zdj me pa zanima,kolko časa ste vi pri svojih kužkih meli povito tačko,ker mi je mal čudno,k nam je reku veterinar,da mormo dans že dol dat prevezo...hvala za odgovor :)



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #4 : 20 Januar 2012, 12:54:28
Naša sploh ni imela nič povito, se je samo odlomilo celo, bila je ena kapljica krvi in sem pustila pri miru in to je to. Mislim vsega pa res ni treba povijati, ker nič drugega ni bilo poškodovano in nič.


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #5 : 20 Januar 2012, 13:14:59
Ja, daš ji dol, ker mora biti na zraku in suho. Preprečit moraš, da bi si lizala. Sicer ne vem kateri krempelj imate poškodova, moja si vedno stranskega. Jaz ji zaščitim nogo samo za ven, predvsem, če je mokro ali, če vem, da bo divjala, da si dodatno ne poškoduje. Pa v prihodnje spremljaj krempelj kako raste, ga pravočasno skrajšaj, ker se rado ponavlja. Moja si ga je odlomila že tretjič.



_anita_

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 20 Januar 2012, 13:46:25
hvala za odgovore...ma pa poškodovano petko ja...pa saj ni mela dolgega nohtka,tko da mislim da ni bil to problem,mal preveč je divja hehe...no bomo zdele odvili,k ji gre tud preveza blazno na živce,pa seveda se bomo pazli,da ne bo lizala...za ven bo pa res treba povijat,sploh danes ko je kot zanalašč dež :)....še enkrat hvala za odgovore Lp



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #7 : 20 Januar 2012, 13:55:51
Citiraj
pa saj ni mela dolgega nohtka,tko da mislim da ni bil to problem,mal preveč je divja hehe
Ja, saj jaz tudi mislim, da pri moji ni bil to problem, me je pa še vsak veterinar opozoril na to, čeprav se je strinjal, da nima predolgih krempljev. Zdaj sem se odločila, da ga bom krajšala na najkrajšo možno dolžino. Začnem takoj, ko ji cel zraste nazaj, da bom ves čas vedela koliko lahko odstrižem.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #8 : 01 Februar 2012, 12:05:56
Karotu je uspelo, da si je 3x ali celo večkrat popolnoma odlomil peti noht. Je pa to bilo krivo, da so bili predogli.

Bini vse nohte redno strižem, do najkrajše možne dolžine. Ko sem malo pustila daljše, je pa že bil en noht poškodovan, skoraj do živca odlomljen.

Pa ker imam od Vandinija madeljevo kremo za nohte, ki se rada hitro suši in kvari, zdaj še njej mažem nohte s tem.  ;D

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 03 Februar 2012, 10:21:20
Nam je veterinar rekel naj takrat povijemo celo tačko in smo prva dva dni res. Potem smo ji pa začeli samo zapestje/gleženj (karkoli je tam pri 5 kremplju). In smo ji povijali večinoma samo za ven... Ji je pa vet cel krempelj dol potegnil...



mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #10 : 03 Februar 2012, 19:53:00
Tudi nasa si je zadnjic odlomila 5i krempelj. In sicer je skocla iz banje pa je sel. Nic je ni bolelo, malo je krvavela.

Mimi*


Bilbi84

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 12 Oktober 2012, 12:49:49
Krempeljček razkužiti in poviti v primeru, če greste na sprehod v mokrem, blatnem... Če pa boli ali krvavi pa je najbolje iti pokazat k veterinarju.

Prijeten dan.