Nakup krtače

lajka · 34248

lajka

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
: 31 Julij 2007, 10:58:07
Jaz pa imam labradorko in ne vem kakšna krtača je bolj primerna? :(Dlako pa ima veliko kakšne 3 cm.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1 : 31 Julij 2007, 11:05:50
Jaz bi imela  ščetinasto in kovinsko. kovinska na začetku malo umazanije dol, pa recimo pri repu, potem pa naprej s ščetinasto.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #2 : 31 Julij 2007, 11:40:16
Živjo!
Meni se pri Paxxu,ki ima podobno dlako kot labradorec ful obnese tale krtača http://www.hobby-program.com/default.cfm?Jezik=Sl&Kat=0102010504&ProdID=26663&MC=011,65,75E

Ko je menjal dlako,ni pomagal noben glavnik,kovinska ali ščetinasta krtača-tale je pa fajn,ker imajo une bunkice še 4 manjše bunkice na koncu-in te primejo spodnjo dlako,večje pa zgornjo češejo in odstranjujejo.
In je res super-pa še masira ;)



lajka

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 31 Julij 2007, 15:24:18
v katerih trgovinah pa se da dobit?



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #4 : 31 Julij 2007, 17:16:07
V Tukanu



lajka

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 31 Julij 2007, 18:50:56
Hvala Nyssa. :)



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #6 : 01 Avgust 2007, 13:29:20
živjo, jaz za svojega labradorca uporabljam kongovo gumijasto krtačo v kombinaciji z igličaso,ki je na drugi strani tudi ščetinasta. Z kongovo sem zelo zadovoljna, ker odstrani res ogromno dlake, saj deluje kot magnet.



*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #7 : 01 Avgust 2007, 14:39:40
živjo, jaz za svojega labradorca uporabljam kongovo gumijasto krtačo v kombinaciji z igličaso,ki je na drugi strani tudi ščetinasta. Z kongovo sem zelo zadovoljna, ker odstrani res ogromno dlake, saj deluje kot magnet.
Jaz imam tudi kongovo, ker je super. Je res, da potegne veliko dlake, ampak vsaj pri nas dlaka ostane na kožuhu in jo je treba potem s ščetinasto krtačo potem odstranit.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


neronka

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 05 September 2007, 15:25:53
jaz največ uporablam tisto v obliki rokavice ker je najbolj praktična...no vsaj kar se mene tiče. pa tudi nerotu ugaja ker je kot da bi ga božal.. :)


lajka

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 09 September 2007, 15:53:20
No kupili smo krtačo neko podobno kot je na njssini sliki le da ima naša eno veliko in tri manjše bunkice.



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #10 : 10 September 2007, 07:45:29
Jaz pa sem letos rešila problem dlake. Naš labradorec jo je menjaval od spomladi, skoraj do sedaj. Vzela sem naš sesalec (Vorwerk), na cev nataknila majhno okroglo krtačo, in našega labradorca lepo posesala. Ne le, da je v tem neverjetno užival, saj sem ga zmasirala, vso odvečno dlako sem posesala, pobrala sem tudi ves prah, tako da se je potem ves bleščal. Svetujem vam, da pred takšnim preizkušanjem najprej z roko preverite, koliko vaš sesalec vleče, da ne boste posesali psa  :o!



lajka

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 10 September 2007, 14:54:16
Škoda da mi ne mmoremo tega nardit ker ji tako odpada dlaka.Ampak se pa sesalca in sesanja boji ;D



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #12 : 14 September 2007, 20:54:14
hehe,sesanje psa  :o To bi jaz z veseljem prakticirala,če se le ne bi tako bal sesalca  :-\



lajka

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 15 September 2007, 11:09:00
poglej kaj ne vecer.si tam majo tisto za pse aja tačko ali nekaj takega in je en video gor ko eden psa sesa :)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #14 : 15 September 2007, 15:58:42
Jaz pa sem letos rešila problem dlake. Naš labradorec jo je menjaval od spomladi, skoraj do sedaj. Vzela sem naš sesalec (Vorwerk), na cev nataknila majhno okroglo krtačo, in našega labradorca lepo posesala. Ne le, da je v tem neverjetno užival, saj sem ga zmasirala, vso odvečno dlako sem posesala, pobrala sem tudi ves prah, tako da se je potem ves bleščal. Svetujem vam, da pred takšnim preizkušanjem najprej z roko preverite, koliko vaš sesalec vleče, da ne boste posesali psa  :o!

A si probala sesati tudi Magusa?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #15 : 15 September 2007, 20:09:57
Ne, Magija še nisem probala, ker ima dolgo dlako. On se zelo rad krtači, ma kaj, ko ni pri miru eno minuto  :o! Okoli ušes ga sploh ne morem, ker stalno nekaj kolovrati z glavo. Ko pa se vsega naveliča, mi nastavi rit in se zvija kot jegulja. Takrat je konec.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #16 : 15 September 2007, 22:38:42
Aha, mi imamo namreč enak sesalec pa me je zanimalo kako bi šlo sesanje dolgodlakega psa.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #17 : 16 September 2007, 08:25:40
Poskusi! Lahko greš s krtačo v smeri dlake, od zgoraj navzdol. Pri tem je enktarno to, da posesa ves prah, ki ga nobena krtača ne more.



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #18 : 16 September 2007, 13:03:21
Ok, vidim, da nisem edini takšen frik tukaj. :o  :-[ ;D V bistvu je bila mamina ideja, ko se je pred dobrim mesecem motal okrog sesalca in sem ga potem jaz držala, toliko da se ni preveč vrtel okrog, ona pa ga je "posesala". Takrat je bilo ogromno smeha zaradi tega, ampak mislim, da zna bit prav fina zadeva. Drugič sem to prakticirala, ko sva imela "generalno čiščenje"... :D Najprej sem ga skopala, potem posušila, skrtačila in na koncu posesala na njegovi "mizi za urejanje" odmrlo dlako, ki je še ostala na njem. Čisto na koncu pa sem ga še malo počesala, tako da je dlaka stala v pravo smer. ::)
Tako, da ja. Super gre tudi pri dolgodlakem psu, samo da se ne boji preveč tega hrupa. Sesat pa je najbolje v nasprotni smeri rasti dlake, tako pobereš največ odmrle dlake.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #19 : 29 September 2007, 13:17:04
Moj LR se redno sesa - pravzaprav čaka poleg sesalca, dokler ne pride na vrsto (potem pa gode in se nastavlja z vseh koncev). Pa ko smo pospravljali za pasjimi obiski je bila obiskovalka AM (Pika) najprej nezaupljiva, ko pa je videla, da LRji uživajo, je še sama probala in se menda odtlej vselej tudi sama nastavlja sesalcu.

lp ž & l & h


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #20 : 29 September 2007, 20:49:12
Sem probala posesati Ginny (oz njeno dlako :P) pa se mi zdi, da sploh ni bilo učinka... Če sem dala en nastavek, ki izgleda podoben krtači, ni nič vleklo; brez nastavka jo je pa skoraj v cev potenilo hihi ;D ;D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #21 : 01 Oktober 2007, 20:47:32
He he, moja labradorka se pa "bojuje" z sesalcem. Laja nanj kot utrgana in ga s taco tepe, če jo pa posesam pa začne z ritjo pri tleh divjat okol  ::)

Jaz imam tudi kongovo krtačo, pa ne prime. Niti ena dlaka ne ostane na njej, naelektri pa kožuh, da se potem vse smeti prilepijo nanj. Moram še pogruntati kaj bi bilo najbolj primerno za mojga cucka. Mogoče krtača z kovinskimi zobci. Je pa res, da nima tiste čisto kratke dlake, kot jo ima večina labijev.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #22 : 02 Oktober 2007, 07:41:31
Morda bi res prišla prav krtača s kovinskimi zobci, ampak bolj tankimi in mehkimi. Na koncu pa je dobro psa še obrisati z mehko suho krpo.



lajka

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 03 Oktober 2007, 18:00:03
Krtača z kovinskimi je prav nerodna bila pri nas.Ker jo je zbadalo in je po petih minutah se začela vlečt po trebuhu.In to je zgledalo približno tak ti si jo česal nato je odivjala od tebe se vrgla na trebuh se prekopicevala in potem se je s spredniji tačkami vlekla gor pa dol po travi.



regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #24 : 03 Oktober 2007, 21:55:59
Tudi moja buča ne more biti pri miru ko jo češem. Po navadi se na hrbet vrže, pa opleta s tacani  ::)

Kako se pa kaj gumijasta krtača obnese?


lajka

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 04 Oktober 2007, 15:12:56
Zelo dobro mogoče se češe samo malo več časa.Pri nas se z gumijasto lahko ji čese tudi trebuh. :)



teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #26 : 16 December 2009, 12:08:09
Mogoče kar v tej temi vprašam ker vidim da je bilo govora o Kong Zoom Groom. Zanima me če ima kdo v LJ tole za posodit za sprobat na Manchesterju - da vidim če dela - res nebi za brezveze kupovala.
LP



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #27 : 16 December 2009, 13:51:21
Moje mnenje, da za manchestra tole ni :) Ta krtača je mišljena kot pripomoček pri kopanju psa, in še to večjih psov. Jaz mislim da je zadeva prevelika in pregroba in ti nebo čisto nič koristila, niti za krtačenje dlak niti kot masaža.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #28 : 16 December 2009, 16:11:57
Teycha lahko sicer posodim jaz. Ima pa Panaya Zoom Groom krtačo in so zelo zadovoljni. Posodim ti lahko tudi Furmaster.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #29 : 16 December 2009, 21:24:29
Furminator smo že probali v šoli in ne dela. Čara boš kaj kle okol mene hodila, zarad mene se lahko tud za en sprehod po Centru/Tivoliju zmenva če maš cajt.

Jaz res nimam ideje s čem bi lahko česal oz. odstranil že izpadle dlake iz manchestra. Če naprimer z dvema prstoma zagrabim čopek dlak mi jih v roki sigurno ostane še ene 10 med prsti. Ne pomaga ne brisanje, niti ne poznam primernega glavnika. Ima kdo kakšno idejo?