Kako dati tableto??

ninci · 16798

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
: 05 Junij 2005, 09:23:07
Ok mi smo pogoreli na celi črti. Frajer bo moral včeraj popoldan dobiti četrt tablete Primotrena, pa mu jo še vedno nisva uspela dati.
Ko sva mu jo najprej porinila v gobec, se je začel slinit, in je tableto celo spravil ven. Smo vajo ponovili tokrat smo tabletko raztopili v 1ml vode in mu jo probali vbrizgati v gobec z 1ml brizgo. Pa zopet isto, vse je šlo ven skupaj z slino. Pa smo zmešali zdrobljeno tabletko z konzervo, ki je celo noč ni niti povohal, drugače je na konzervice nor! Danes smo vajo ponovili en ga je držal, drugi špricnil z brizgo v gobec in... mačkon ponl sline, zopet .. najbrž vse ven. Ampak danes ko sva dva... je "lažje" jutri ko Črt ostane sam pa???

Kako zaboga daste tabletko vašim mačkom, ali je najin Frajer res preveč pameten? Sedaj že ko vidi brizgo začne nabirati sline in jo bruhati! Ko je prišel k nama je dobil Dehinel in takrat ni bilo problema... sedaj pa...!

Napomoč!

Lp nina



katya

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 4
Odgovori #1 : 05 Junij 2005, 22:19:35
Mi smo pri našem mačku vedno ubrali tole pot...Tableto v gobček in nato mu zapreš gobček in jih držiš skupaj,hkrati pa mu celotno glavo držiš navzgor in ga z prsti gladiš po grlu tako dolgo dokler tablete ne pogoltne...Nato pa ga poskušaj zamotit(igranje,božanje),no po domaće ne dovoli mu,da bi tableto zbruhal.Pri nas je delovalo,upam da bo tudi vam.

              lp

:)Tvoj ljubljenček je odsev tvoje osebnosti!!!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2 : 06 Junij 2005, 08:50:02
 ;D Katya ja ja če bi mu lahko odprla gobček bi vse tole čisto šlo :-\ Črt ga je držal za sprednje tace in za vratno gubo, da je bil kolikor toliko pri miru, jaz pa sem mu posušala odpreti gobček, da bi mu dala tabletko. in po "uspelem" poskusu slinjenje do konca...  :-\ odločitev je padla, tako da bo sedaj vsak dan hodil na injekcije, ker en sam ... mu tablete definitivno ne more dati!
Aja pa mačkon sploh ne bruha ampak se noro začne slinit...  :-\

Lp nina




katya

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 4
Odgovori #3 : 06 Junij 2005, 10:41:17
Tale Frajer je pa ZELO ZELO pameten mačkon ;) in zato bo mogoče tudi naslednjič po vseh teh inekcijah,ki ga čakajo dvakrat premislil ali bo izslinil tableto ali ne :)

:)Tvoj ljubljenček je odsev tvoje osebnosti!!!


malaeva

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 20 Junij 2005, 16:03:52
Mi na srečo z dajanjem tablet nimamo težav al pa naše živali nasedejo. Torej, po navadi odrežemo manjši košček posebene salame tako malo bol na debelo in nato vanjo naredimo malo zarezo tako da vstavimo tableto vmes. Potem takoj hlastne za salamo in tableta je v želodcu. Do zdaj je še vedno delovalo.In ni nobenih kompikacij pa še hitro je. Poskusite mogoče bo delovalo tudi pri vas :)

                               lp ;)



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #5 : 21 Junij 2005, 17:49:17
No, da  nasemu mladenicu spravili tableto v gobec......ni sans.........in potem vedno pri veterinarju, ce ze kaj je....recem, da mu naj da on ...ker meni ne uspeva..........se vet se je matral ko nor......pac macki...prevec pametni!!!!

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #6 : 21 Junij 2005, 18:23:36
Muckom od moje babi je tudi blazno težko pojesti tisti pratel parkrat na leto.
Ena muca je še posebej izbirčna in sumničava  ;D, enkrat je še cel dan bežala od mene, kot da jo bom zastrupila.
No jaz sem težavo rešila s pašteto Gavrilovič  :D. Iz lončka od paštete dam na krožniček delček paštete in vanjo zabašem tabletko, tako da se nič ne vidi in da je vse naokoli pašteta  ;D. Pri nas je uspelo v prvem poskusu brez pljuvanja  ;)

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #7 : 21 Junij 2005, 20:33:16
Madona :o z posebno ali pa pašteto pa res nismo probali in smo Frajerja kar en teden vozili na injekcije, eno smo morali dati celo sami, kar tudi ni kar tako, zaračunali so nam jo pa kot da so jo dali oni :-\ Kmalu bo na vrsti Pratel tako da bomo probali ti dve možnosti, sporočim če nam je uspelo ;)

Lp nina



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #8 : 21 Julij 2005, 12:08:31
Sicer še nismo poizkusili dati pratel...vendar.... :)

Grem skoraj svojo glavo staviti da ne bo uspelo, ker ni maček ki bi hlastal, ampak vsako stvar dobro prežveči in čim bo zaznal okus po Pratelu ali bog ne daj po Primotrenu... bo vse skupaj pustil.

Problem je v zakrivanju okusa...mogoče če bi tableto najprej pustili kakšno uro v pašteti, da se navzame vonja... mogoče celo zdrobili.

No ja.... vam sporočimo ko nam uspe ;)

LP, Črt



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #9 : 03 Avgust 2005, 23:42:17
uff....danes smo se pa namucili. ;) Tigijevemu bratcu Mackotu je bilo treba dat tabletko :-X. In seveda kdo drug kot jaz. ::) Miljon sestokrat nam je ze skoraj uspelo potem pa jo plune ven >:(. Na koncu sem mislila, da bom kar cel prst zarinila po grlu, da bo pogoltnil...ampak seveda nisem :D. Pa smo se matrali matrali in potem jest pustim tabletko na mizi, pa gremo stran, Maco pa skoci gor in lepo poje tableto in skoci stran ;D ;D...tako smo mislili mi ::)..ko pa sem odhajala pa se je baraba zvirala okoli smetnjaka kako bi jo notri spravil. :o :o..jest nisem mogla vrjetn ce je to res. :o..potem smo klicali prijateljico, ki studira veterino in mu je na dala tisto tabletko..v prvu :). ampak prebrisanc mali. ;D

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #10 : 04 Avgust 2005, 08:05:08
Irenchy!

Pa daj ti vprašaj njo v čem je trik :) Če vam ni in ni ratal njen pa takoj :)

Ali je to mogoče poslovna skrivnost  ;D ;D

LP, Črt



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #11 : 05 Avgust 2005, 10:32:11
uhhh....kako sem zdaj ponosna sama nase ;)...ker sem v prvem poskusu uspela dat mackonu tabletko :D. hm...trik...sploh ga ni...tko kakor pravijo vsi veti....na konec jezika....samo BAJE...da mi to pesjanarji premalo porinemo notri in potem takoj plunejo ven...ker pač, ko psom tok porinemo že petkrat pogoltnejo. drugace pa pač tako kot vedno....glava gor, tabletka v gobec...jo moraš dati kar globoko....pa s prstom po zunanji strani dol potegneš..mislim tam masiraš...na tako, da naj bi šla dol :P. no sej kmalu bo potrebno dat tabletko tigiju, me prav firbec kako bom bila pri njemu uspešna. :-\ :-\ :-\

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Lanyca

  • Gost
Odgovori #12 : 07 Avgust 2005, 17:33:22
Jaz z tabletkami za Lano nimam težav. Vzamem košček salame al nekaj, kar ma rada, notr dam tableto in poje. brez problema. Pri mačku je malo težje, ker praska.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #13 : 08 Avgust 2005, 15:34:39
Veterinarka pa je Črtu zaupala še eno skrivnost kako se lahko da tabletko ::) Namažeš jo z oljem in ker bolj drsi, ... jo potem težje izpljune ;)

Veliko sreče!

Nina



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #14 : 18 Avgust 2005, 17:32:28
Jaz sem že probavala tablete tudi drobiti... ni pomagalo, na koncu so mački bežali stran samo da so videli ali zavohali whiskas vrečko. Sem mislila, da bo whiskas vrečka palila, ker ima izjemno močan (in prijeten :)) vonj pa še omakica je z meskom, da se da tabletko skriti v meso... Mački so res prefrigani :D

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Lanyca

  • Gost
Odgovori #15 : 23 Avgust 2005, 17:24:21
Veterinarka pa je Črtu zaupala še eno skrivnost kako se lahko da tabletko ::) Namažeš jo z oljem in ker bolj drsi, ... jo potem težje izpljune ;)

Veliko sreče!

Nina
Ja danes sem to poskusila. Novima muckama sem dala pratel tabletko. Tehtata 2kg, zato sta dobila vsak četrtino. namazala sem jo z oljem in v usta... Pa ni bilo problema tabletka jima je zdrsela po vratu.



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #16 : 23 Avgust 2005, 17:25:55
Mačkonom se isto daje te tabletke trikrat letno ane?

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Lanyca

  • Gost
Odgovori #17 : 23 Avgust 2005, 18:39:06
Če se prav spomnim ja.



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #18 : 24 Avgust 2005, 20:01:21
z našim Indijem tudi ni problemov. Danes je moral vzeti dve tabletki. Za neko uničevanje zajedavcev, ker bo imel cepljenje in da bi cepivo pravilno delovalo smo mu morali dati tabletke. Jaz sem jih zdrobila. Pa zmešala v paštetko. Kaj pa če pri mačkonu poskusiš zdrobiti tableto in vsut v mleko ... sam ne vem če bi to blo ok ...  :)



Lanyca

  • Gost
Odgovori #19 : 29 Avgust 2005, 15:26:53
Mislim, da bi mački vedeli, da jih hočmo prelisičit pa se tega ne bi niti dotaknili. No vsaj pri nas naši muci ne vse okoli pojejo tabletko pa ven spljuvajo. Poskušaj namazat tabletko z oljem, kot je ninci rekla pa boš vidla da bo šlo.
Lp Lanyca ;)



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #20 : 31 Avgust 2005, 20:55:46
ja sej tabletko zdrobiš, kle pa nima kj za ven pljunt .. ;)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #21 : 31 Avgust 2005, 21:08:27
ja sej tabletko zdrobiš, kle pa nima kj za ven pljunt .. ;)

Verjemi da se tudi to ne obnese. Midva sva hotela Frajerja odglistit in sva mu dala tableto v surovo mleto meso in jo je pljunil ven. Že takoj ko sem tabletko Pratela odvila se je začel davit in pljuvat slino. Sva zdrobila zmešala v tiste dišeče ogabne whiskas vreče in ... je ni niti probal. Sva zavila v šunko.... nop sorry pri najinemu nič od tega ne deluje. Bomo zglda morali kupiti pasto, mu jo namazati na tačke in počakati, da jo poliže dol med umivanjem. Čeprav glede na njegovo pamet... si bo šel noge v wc školjko umit :P

Lp nina



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #22 : 31 Avgust 2005, 21:16:28
LooooL ... pol je pa res pametn tale mačkonček ... :) tak kot pes ... kmalu bo začel lajat ...  :o :D zdej pa res nimam več idej kaj bi ... kaj pa čeee ... am ko dobiš v lekarni tako injekcijo za špricat in probaš zdrobit tabletko, dat v mleko, primeš maška odpreš usta pa špricneš ... :) boljše ideje nimam ... ko mate pa tako pametnega mucija ... :)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #23 : 31 Avgust 2005, 21:30:35
Nastya tudi to smo že probali :-\ Ne pomaga!

Lp nina



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #24 : 01 September 2005, 10:53:54
ooo ... pol je pa res pameten ... naš Indi je takoj pojedu k je tko požrešn tko da sploh ne vidi ... ;D



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #25 : 01 September 2005, 11:00:24
Nasty velika razlika je dati tableto psu ali mačku verjemi. Meni ni noben problem Smartu ali Rumbi odpreti gobca in noter potisniti tabletke, pri mačku je to velio težje! ;)

Lp nina



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #26 : 01 September 2005, 11:14:01
jaa ... to je res ... sam mi smo mucim tut dajali tabletke ... največkrat linex ko so meli drisko pa so kr pujedli ... nič slinjenja pa upiranja ... ;D



Lanyca

  • Gost
Odgovori #27 : 01 September 2005, 12:54:51
Ninci, kaj pa če bi mu tabletko s fračo notr isrelila.... Saj se samo hecam ne bit jezna. Ja sem vidla v eni trgovini nekaj takega, da daš v gobček mislim živali pa pritisneš pa se sproži in  gre.Sam ne vem če je metoda učinkovita. Lp Lanyca pa ne zamerit. ;) :)



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #28 : 01 September 2005, 13:27:32
s fračooo ... hehe ... ja no mogoč bi pa deovalo sam mi deluje bol kot mučenje da ji iztreliš tableto ... in to v usta ... :-\ :)



aina

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 22 Marec 2006, 15:41:54
Ok mi smo pogoreli na celi črti. Frajer bo moral včeraj popoldan dobiti četrt tablete Primotrena, pa mu jo še vedno nisva uspela dati.
Ko sva mu jo najprej porinila v gobec, se je začel slinit, in je tableto celo spravil ven. Smo vajo ponovili tokrat smo tabletko raztopili v 1ml vode in mu jo probali vbrizgati v gobec z 1ml brizgo. Pa zopet isto, vse je šlo ven skupaj z slino. Pa smo zmešali zdrobljeno tabletko z konzervo, ki je celo noč ni niti povohal, drugače je na konzervice nor! Danes smo vajo ponovili en ga je držal, drugi špricnil z brizgo v gobec in... mačkon ponl sline, zopet .. najbrž vse ven. Ampak danes ko sva dva... je "lažje" jutri ko Črt ostane sam pa???

Kako zaboga daste tabletko vašim mačkom, ali je najin Frajer res preveč pameten? Sedaj že ko vidi brizgo začne nabirati sline in jo bruhati! Ko je prišel k nama je dobil Dehinel in takrat ni bilo problema... sedaj pa...!

Napomoč! Lp nina



hehe je blo podobno pri nas...... dobi muc tableto..... mu jo damo v usta, vrže ven..... spomnim se tudi da smo probali jo dati v mačjo hrano, še posebej v one koščke ampak nekaj časa se niti hrane ni dotaknil, potem pa je hrano pojedel, tableto pa je vrgel ven.....:D  sao kolko se spomnim nam je nekak uspelo   :P :)