Nara, Dodo in Akvarij

anana · 19895

anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #30 : 15 November 2005, 14:21:03
Hvala vsem za predloge ;D, če se še kdo kaj pametnega spomne, kar tipkovnico pod roke ;). Sej samo, da ima ime, Dodota smo itak klicali hrček, kdaj tudi Dodo, Dodek ;).

Lp, Ana



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #31 : 16 November 2005, 17:18:19
Anana, mam eno vprašanje o akvariju. Glede na to da imaš zlatke in ancistruse skupaj, kakšno tempreaturo vode imaš? Pa ful dobro da se ti ancistrusi množijo. Izgelda da se dobro počutijo! :D :D
Pa v "moji" temi te nisem čisto razumela. A se tvoje pajčolanke drstijo, ampak potem vse ikre in mladice pojejo, ali se sploh ne drstijo?

Počohaj Naro,
lp, rina

Los je car!


anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #32 : 17 November 2005, 14:25:14
Živjo, rina!
Temperatura vode meri prb. 24-27°C. Oboji se v redu počutijo glede na to, da so ribe zelo zrastle, ancistrusi pa so se namnožili ;). Da se zlate kaj drstijo ni bilo videti v teh treh letih nič :P. Spola pa pri njih ne ločim, pomoje je Liska samec, ko je pa taka kot en mesar ;D, Liska je lani enkrat pojedla dva majhna ancistruska, drugo pa nevem. Pri ancistrusih se pa spol loči po tem, da imajo samci ene izrastke - brke ;).

Če pa hočeš kakšnega ancistruska, pa mi kar sporoči, zelo dobro čistijo akvarij ;D.

Lp, Ana



anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #33 : 19 November 2005, 21:24:00
Imamo, novega ruskega hrčka po imenu Rižek :D. Zelo, zelo je radoveden in kar pogumen. Pred prb. pol ure je prišel v svoje novo domovanje in zdaj je raziskal že celo kletko. Prišel je po cevi ravnokar v prvo nadstropje :o. Tačko mi je že naslonil na prst in malo povohcal :). Velik je pa prb. 5 cm - zelo majhen, star pa prb. 0,5 meseca :). Ko bom, lahko, ga bom slikala (da se ne prestraši fotoaparata) ;). Je pa zelo luštkan srček :-*.

Lp, Ana



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #34 : 19 November 2005, 21:34:53
o,5 meseca ...torej pol meseca? A to lahko tolk mlade oddajo? :-[ Drugače pa čestitke za novega hrčka :-*

Lp,Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #35 : 19 November 2005, 21:37:02
Ja, tako nekako, nekaj dni mu manjka do enega meseca :). Je pa pravi norec, spleza do vrha kletke in se meče dol :o.

Lp, Ana



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #36 : 19 November 2005, 21:39:26
Ja, tako nekako, nekaj dni mu manjka do enega meseca :). Je pa pravi norec, spleza do vrha kletke in se meče dol :o.

Lp, Ana
Moj je bil isti prvi dan,ampak saj se bo navadil.Moj ne pleza več :). Čakamo na slikce ;)

Lp,Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Lisa

  • Špela
  • *
    • Prispevkov: 683
    • Točke: 3
Odgovori #37 : 19 November 2005, 21:41:06
Ja..čestitke za Rižka....tudi mi čakamo slikce...

papa

p.s.ful dobro ime  :D ;)


anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #38 : 20 November 2005, 13:51:41
No, je že ena slikca našega malega norčka ;D.

Lp, Ana



anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #39 : 27 November 2005, 19:13:47
No, še dve slikici Rižka, ki je v enem tednu že kar zrasel :):

Rižek v skledici


Rižek s hrano v gobčku


pa še ena zasnežena Nara

Lp, Ana



*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #40 : 29 November 2005, 20:39:29
 O ... tale RIŽEK je pa zelo luštno ime ;) :) ;) .... ( sploh mi je všeč tista slikica , ko je v skodelici ! )

lp Jure


anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #41 : 06 Januar 2006, 17:57:10
Danes sva šli s sestro na sprehod, jaz pa sem vzela s sabo tekaške smuči. Nara se ni kaj dosti brigala za "palice na mojih nogah", ko smo pa prišle na vrh vzpetine po gozdu, sem se pa jaz spustila dol po malem bregcu v čepe ::). In joj, Nara se je takoj pognala za drvečo mene in se zagnala v smučke. Mogla sem se ustavit, ker mi je eno smučko prijela ;D. Potem je bilo v redu, ni se več kaj dosti brigala za mene na smučkah ;). Ko smo bili pa že malo nižje, pa pride tisti nemški ovčar, ki ga je Nara socializirala in se ves vesel zapodi do nje. Seveda ga je navdušeno pozdravila in skakala po njem pa ga lizala, videlo se je, da mu ni ravno prijetno, ampak ji je pustil, da ga "obdeluje" ;D.

Rižek pa zdaj že prav po hrčevsko goni kolo, je kar nekaj časa trajalo, da je ugotovil kakšen namen ima ;D.

Lp, Ana



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #42 : 06 Januar 2006, 19:11:50
Moje iskreno sožalje  :'(

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #43 : 06 Januar 2006, 19:22:40
sožalje .. zakaj?? kdo je umrl?



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #44 : 06 Januar 2006, 19:24:22
Verjetno misli prejšnega hrčka Dodota.

Ana,ko praviš,da si imela smučke...zakaj pa nare ne "uprežeš" pa naj te malo vleče ;D ;)

LP,Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #45 : 06 Januar 2006, 19:25:03
ker je dodo umrel  :'(

pa česttke za novega Rižeka  ;)

ah si me prehitela Rinchy

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #46 : 06 Januar 2006, 19:28:08
ker je dodo umrel :'(

pa česttke za novega Rižeka  ;)

ah si me prehitela Rinchy

btw: umrl  ;)

Aja, pa hvala ker sta mi razložle  :-[ :-\  ;)




anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #47 : 06 Januar 2006, 19:34:33
Rinchy:  ;D že tako je bolj nerodno se s tekaškimi spuščat po bregu, da bi me pa nerodna Nara vlekla, pa raje ne poskusim ;D.

Lp, Ana



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #48 : 06 Januar 2006, 19:38:00
Rinchy:  ;D že tako je bolj nerodno se s tekaškimi spuščat po bregu, da bi me pa nerodna Nara vlekla, pa raje ne poskusim ;D.

Lp, Ana
Kaj pa če bi po ravnem poskusla?.Pa probaj na povelje "vleči" pa naj jo sestra kliče,veš kok boš letela.. ;D ;D ;) .

LP

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #49 : 06 Januar 2006, 20:12:07
Kok je pa stara (ker ce je premlada, so lahko tezave oz ni dobro za hrbtenico, sklepe .. pa tudi pocasi z obremenitvami .. (teza ''elementa'' ki ga vleće) ..



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #50 : 06 Januar 2006, 20:31:14
Mislim da imajo RonRaj-čki zdele okrog 11 mes.Mam prav Ana? ;) Sicer pa,če vleče tistih par metrov,ji ne mora škodit,razen če bi počela to dlje časa skupaj. ;) Ste gonitev že prestali?

LP,Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #51 : 06 Januar 2006, 20:48:36
Za to bi pa jaz rabila kakšnega vlečnega psa, pa še izšolanega za to ;D. Ja, Rinchy, imaš prav: 3.2. bodo dopolnili eno leto :). Ja, bolj blaga gonitev je že mimo: Tisti teden, ko je bilo srečanje, se je začelo (ko je Nara dopolnila 9.mesec). Itak je pa ponavadi tako, da je prva gonitev bolj blaga, pogosto je lastnik tudi ne opazi. Če bo pa druga preveč huda, bomo pa Naro raje dali sterilizirat ;).

Lp, Ana