muc brez apetita, apatičen

neechee · 9766

neechee

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
: 06 Avgust 2007, 08:21:31
Živjo! Moj muc se zadnje dni obnaša zelo čudno. Pred kakšnima dvema tednoma sem mu po dolgem sprehodu dala hrano, ki jo je dobesedno v pol minute pogoltnil (drugače ga hranim z almo nature, ker pa je takrat nisem imela, sem v DM kupila neko Dein bestes zadevo), čez par ur pa je vse zbruhal. Takrat se pa težave še niso začele. Po tistem sem mu pač vsilila malo več tekočine in je blo vse v redu - apetit je še imel, bil je živahen itd. Predvčerajšnjim pa ni hotel jesti ničesar, spil je samo malo vode. Mislila sem, da mu česa primanjkuje, zato sem včeraj šla v trgovino kupit sveže piščančje srčke, pa jih je pohrustal, sicer ne takoj, ampak jih je. Seveda je to definitvno premalo hrane na dan ampak vsaj nekaj je spravil po grlu. Danes pa mu spet nič ne paše - ko sem mu dala nekaj hrane, je dol polizal samo omako.

Pregledala sem mu zobke, ima jih v redu. Star je leto in pol, kastriran, zunaj samo pod nadzorom - res pa je, da ga je zadnjič napadel nek potepuški mačkon in mu spulil nekaj dlake na hrbtu. Ranic nisem videla, res pa je da ima zelo gosto dlako in to težko opazim. Mogoče ga je s čim okužil, ne vem kakšne znake kaže muc okužen s fiv/felv. Drugače je cepljen (proti mačji kugi itd.) Res me skrbi, vendar bi rada najprej vedela vaše mnenje, preden grem k veterinarju, saj imam z njimi bolj slabe kot dobre izkušnje - namreč vedno jih morem prav spraševat, če bi lahko bilo to ali pa tisto, oni sami se nič ne spomnejo ::)

Razmišljam o vseh možnih boleznih, preglejujem kožo za znaki mikrosporije (zaenkrat še nisem nič našla)... Aja, drugače pa prede ko ga božam - vedno ko je bilo z njim kaj narobe, ni nikoli predel in se cartal, zdaj pa takoj zaprede, ko mu kaj paše. Spi VELIKO, prej ni nikoli spal celo noč, zdaj pa spi in celo noč in še skoraj cel dan. Ne premika se veliko, zato sem mislila, da ga bolijo mišice ali pa kosti (ko je bil star 4 mesece si je zlomil zadnjo desno stegnenico in od tedaj ima ob kosti žico) - mislite da je možno da ga je zdaj začela motiti in da se zato tako obnaša? Čudno bi bilo, da sedaj, ko je že zrasel... Vedno je bil hiperaktiven, zdaj pa kr čepi in leno gleda. Help, anyone?



ostrzek

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 06 Avgust 2007, 12:36:05
neechee k vetu!
Po tem kar opisuješ ima muc najbrž vročino in se počuti zelo slabo. možno je, da se mu kje pod kožo gnoji ugriz sosedovage mačka. Ta zadeva se na zunaj ne vidi, lahko pa povzoči hudo vnetje. Lahko je tudi kako drugo vnetje - v ustih, grlu... vzrok ti bo vedel povedati le veterinar.
Skratka k vetu in to čimprej, ne jutri!

lp držim pesti, da bo vse o.k.
ostržka



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #2 : 06 Avgust 2007, 12:42:00
Se strinjam z Ostržko, če pa nisi zadovoljna z veterinarjem, ga še vedno lahko pelješ drugam. Klinik je kar precej na izbiro. http://www.pesjanar.si/index.php/category/koristno/veterinarji/ tukaj je seznam, ki ti bo morda pomagal. Upam, da bo z mucom vse ok.
lp
T.

8)


neechee

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 06 Avgust 2007, 13:07:30
ob 16.00 sva zmenjena na vet. postaji, do takrat majo pavzo... sm ga prešlatala celega, in ugrizov nima nič, oz. vsaj js jih res ne začutim :-\ Ko sm pršla domov pa je biu cel vesel, sicer ne tako zelo hiper kot sm ga vajena, ampak vseeno je takoj hotu it na balkon čebele preganjat - mislim, odzove se na okolje, npr. če mu js s palco maham pred smrčkom jo bo začel lovit ipd. Jest še vedno noče, še ko sm mu dala mal smetance jo je sam povohu.

A je možno da mu je ostalo še mal spolnega nagona? Kr prejšnje poletje tak čas je mel zlomljeno tačko (pa še premlad je bil), in ni bil nič zunaj. Zdej pa ga vodim vn in je spoznal že par mačk, in odkar sm pršla domov (od 12.00) hoče bit na balkonu al pa pred vhodnimi vrati čepi in hoče it vn. Ko pa sma šla vn, mi je pa hotu zbežat čez cesto :( (hišo mamo namreč tik ob cesti, ograjo okrog hiše, vendar se lahk še vedno stlači pod njo, tko da sm vedn zafrustrirana da mi ja ne bo kam skoču). Doma pa sam leži. Kastriran je bil pr cca. 5 mescih, prej teh težav nisem opazla, res pa je, da čez leto živim v Ljubljani (skupaj z maconom), tam pa ga niti pod razno ne spustim na prosto.



neechee

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 06 Avgust 2007, 16:58:11
prišla od veta, z ničemer oprijemljivim. Najbol čudno pri vsem tem je dejstvo, da je Kir (maconu je tako ime) okrog dveh začel jest, pohrustal pol alu posodice (animonda) - sicer to ni veliko, a zanj je že velik napredek, in potem zunaj eno uro ( sicerneuspešno :) ) lovil vrabčke, metuljčke & co in mel še preveč energije. V glavnem, izgledal je nenormalno normalno in veterinar si je verjetno mislil da me luna nosi ko sem "zdravega" maca pripeljala na kliniko. Malo ga je pošlatal po tisti nogici, ki jo je imel zlomljeno, pa je mjavkal, mjavkal je pa sicer tud ko ga je dohtar sam pogledu, kr je že alergičn na vete :) Vet je reku da ne zgleda nič narobe, da dokler ne zbruha vsega kar poje in nima driske (iztreblja se normalno, glede na to da ne je kaj preveč, blato je normalno mehko) nej ne bi blo panike. Je reku da ga sam mogoče vreme razganja ??? pa da je mogoče čudn reagiru na ampule proti bolham/klopom, ki jo je dobu pred kakim tednom (avantgarde 40 al neki tazga, od bayer)

Ga mam na sumu da se na trenutke normaln obnaša sam zato da bi prešpricu veterinarja ::) Aja, pregledu mu je žrelo, pa zgleda uredu - edin naročena sma za zobni kamen mal spucat, drugač pa nej bi normalno požiru. Vročine tud nima, edin mal prelahek je (3,3kg, ni nevem kako velik mac, ampak kakšne pol kilce več mu ne bi škodlo). Mislim, res dobro opažanje ::) Seveda da je prelahek če pa nč ne je, doh  ::) Mislim da mamo poltergeista doma :-\



goblin

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 23 Avgust 2007, 21:39:18
Pozdravljeni!

Moj muc ima podobne težave. Proti večeru je postal nenormalno miren in deloval je zaspano. Drugi dan je pa cel dan spal. Nič ni jedel, samo proti večeru je spil nekaj malo vode. Ni omembe vredno! Nima stika z drugimi mačkami.

Hvala za odgovore!!

Hvala bogu za ta forum! Pametna zadeva!

Lep pozdrav vsem ljubiteljem malih živalic  :)

Najprej pes, pol pa žena!


neechee

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 24 Avgust 2007, 07:16:05
hmja... no, update: po cca. dveh dneh zaspanosti in zgrbančenosti se je Kir končno spravil skup, in zdej skače okrog ko čorav, je čist normalno (drugače ga hranim z almo nature vrečkami, pa sm mislala da mu te ne pašejo, pa sm mal zamenjala) - ampak zdej jih zmaže kot zadnjo večerjo pa je vse uredu. Celo zredil se je za 300g. Niti vet nima pojma kaj bi to lahko bilo, možno da se je bojeval s kakim virusom al pa da je zunaj trave držal kak bacil pa ga je pohrustu :)... pojma nimam ::) Anyways, zdej deluje ultra-zdravo :D Še vedno pa je naša Kitty Kate Moss ::)



malena3

  • Gost
Odgovori #7 : 24 Avgust 2007, 07:24:13
Neechee, ali lahko vprašam, koliko je star muc?



neechee

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 24 Avgust 2007, 12:52:55
1 leto in pol. Zakaj?  :( :'(



neechee

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 24 Avgust 2007, 12:55:35
aja pa razglisten je... a obstaja še kej druzga proti notranjim zajedavcem? Da je blo mogoče kej na travi (kdaj pa kdaj jo namreč mal pogrize na vrtu), in da je biu zato tak bogi?

Mislim, to se zdej spomnem ko je že mimo...  ::)



malena3

  • Gost
Odgovori #10 : 24 Avgust 2007, 14:48:01
Možno, ampak bolj bi rekla, da gre za padec imunskega sistema.
Vsaj pri naši se je to dogajalo in se še dogaja. Takrat dobi vitaminsko kuro in je boljše.




neechee

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 28 Avgust 2007, 08:10:04
aha, no, u bistvu je logično... now that I look at it... sm mu namreč kupla multivitaminsko pasto pr vetu pa se je pol pobolšal - verjetno ne sam zarad tega ampak mu je zgleda pomagal ;D. Hm, mogoče veš če mu je to treba skoz devat al samo takrat ko ma imunski sistem porušen?



malena3

  • Gost
Odgovori #12 : 28 Avgust 2007, 10:56:55
To pasto dajem tudi jaz in sicer naredi kar eno kuro cel mesec.
Jaz ji dam vsak dan čisto malo na tačko-na tačko zato, ker drugače noče polizati.
Na tački pa jo pasta moti in misli da je umazana in se takoj umije.



neechee

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 28 Avgust 2007, 13:24:50
joj moj Kir jo ma pa rad ;D ;D ;D oz. če mu jo dam na hrano se je ne dotakne, z mojga prsta jo pa poliže ko da mu gre za življenje :)  včasih, če mu res ne diši, mu jo dam na gobček, seveda se pol še pol ure cel liže ko da sm ga vrgla v največjo svinjarijo ::) lolek :D