Nemški kratkodlaki ptičar [Deutsch kurzhaar]

CowTarina · 156970

Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #120 : 10 Junij 2009, 18:31:13
pa še ena ne najbolj posrečena fotka  :-[  najinih dveh zverc  :D 



Se bom potrudila, da bo drugič boljša  ;)


Cowtarina, bomo kaj kmalu videli tudi tvojo Cubico? Zdaj je pa že dolgo kar si dala kako fotko......

Kristinca & Florinca


CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #121 : 10 Junij 2009, 22:47:46
Eni se staramo eni pa rastemo:




Veter v laseh:




Dej mi že ta piškot!:



efica

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • Kika's Point Weimaraners
Odgovori #122 : 10 Junij 2009, 22:49:16
Joj, tale vaša Cuba je prava pozerka :) Ful luštne fotke!


CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #123 : 10 Junij 2009, 22:56:22
....razen na specialni razstavi ptičarjev, kjer je ravno nkp-jev običajno največ.  ;)  Se splača it pogledat - drugo leto, če bo.  ::)  Na običajnih razstavah jih pa res ni dosti. Vedno znova nagovarjam Matevža naj razstavlja Bora, se mi zdi, da bi kaj dosegel z njim, pa se mu ne ljubi.  ::)

Drugo leto naj bi bila v sklopu evropske, če se bo komu v klubu dalo prevzet organizacijo ;)

fay, vzrediteljica ima prav da počaka. Pri petih tednih se tudi da ocenit približno konstitucijo psa. Fino je, da lahko tudi ti počakaš do takrat in se ti ni treba že sedaj odločiti.

efica, Cuba se je z leti življenja z nami pač morala navaditi fotoaparata  ::), tamala zver pa ima poziranje očitno v sebi, ker ni šanse da se ne bi smejala, ko vidi fotoaparat.  :D


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #124 : 11 Junij 2009, 07:26:28
Waw, ful dobre fotke!!  :o  :o  Saj kaj dosti drugače sploh ni za pričakovat.  :D  Detece je pa lušno, vidim, da jo oblačite v zeleno. A bo šla med jagre?  :D  :D

Kristinca & Florinca


efica

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • Kika's Point Weimaraners
Odgovori #125 : 11 Junij 2009, 10:07:32
Mislim, da se jagri ne bi strinjali z rdečim klobučkom :)


CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #126 : 11 Junij 2009, 10:09:35
Kolikor je divja, je velika verjetnost za to, ja  :D. Mentorico ima tudi že izbrano, psa itak obvlada, tako da ni ovir. Zakamuflirat se v makov cvet na zelenem travniku jo pa ravno tukaj učimo, da ne bo plašila divjadi.  >:D


efica

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • Kika's Point Weimaraners
Odgovori #127 : 11 Junij 2009, 10:17:56
Vidiš, kako sem neinovativna...makov cvet, kako sem lahko to spregledala ;D


CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #128 : 11 Junij 2009, 10:26:30
efica, to so čisto nove metode kamuflaže, Cuba se pa dela da je ovca  :D:



fay

  • *
    • Prispevkov: 146
    • Točke: 0
Odgovori #129 : 11 Junij 2009, 10:39:14
Joooj, kako lušne fotke  :o

Koliko pa je Cuba stara?

lp, Nina



CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #130 : 11 Junij 2009, 10:47:40
Zdaj je v najlepših letih - 6 let. To da je tolk siva, je pa tud samo kamuflaža, mi je ravnokar povedala  ::)


fay

  • *
    • Prispevkov: 146
    • Točke: 0
Odgovori #131 : 11 Junij 2009, 10:53:05
Hehe, a zato, da druge živali mislijo da je počasnejša kot je v resnici, ane  :D

No, saj naša ima približno dve leti... pa je tudi siva :). Dobivam na sprehodih komentarje, kaj počnemo z njo, da je še tako živahna, ko pa je že v letih  :D

lp, Nina



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #132 : 11 Junij 2009, 11:49:21
Hehehehe, Cowtarina po fotkah sodeč vam je dolgčas  :D  :D  :D  Dobre fotke ni kaj.  ;D

Kristinca & Florinca


CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #133 : 11 Junij 2009, 12:13:31
Hehe, a zato, da druge živali mislijo da je počasnejša kot je v resnici, ane  :D

No, saj naša ima približno dve leti... pa je tudi siva :). Dobivam na sprehodih komentarje, kaj počnemo z njo, da je še tako živahna, ko pa je že v letih  :D

lp, Nina

Točno take komentarje dobivam tudi jaz za svojo, ko jo pa vidijo dirkat po travniku pa si pomoje mislijo da je na kakih posebnih substancah  ::) Bi lahko delala reklamo za kak Red Bull ali kaj podobnega  :D

Hehehehe, Cowtarina po fotkah sodeč vam je dolgčas  :D  :D  :D  Dobre fotke ni kaj.  ;D

Tale zadnja fotka je še od maškar, smo bili kar vsi v familiji ena cela čreda ovc  :D


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #134 : 11 Junij 2009, 12:51:37


Tale zadnja fotka je še od maškar, smo bili kar vsi v familiji ena cela čreda ovc  :D

A niste mogli Cube našemit v volka?  ::)  Uboga revca bo imela travme do konc življenja.  :D  :D  A maš kako fotko od tamale maškare? Najbrž je bla prav lušna ovčka.  ;D

Kristinca & Florinca


CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #135 : 11 Junij 2009, 13:22:20
Sej Cuba je bila v bistvu volk zakamufliran v ovco za maškare  ;) Tamala je bla pa bacek:



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #136 : 11 Junij 2009, 13:41:36
Lušna. Tale bo še manekenka.  ;D

Kristinca & Florinca


fay

  • *
    • Prispevkov: 146
    • Točke: 0
Odgovori #137 : 13 Junij 2009, 17:29:36
Spet bi rabila kakšno mnenje/nasvet...

Zdaj se dokončno odločava med dvema kužikama (Ife in Ivy) in razlika med njima je ogromna:
- Ife je zelo mirna,  rada le opazuje okolico...
- Ivy pa je mali hiperaktivček, vse mora videt, skos teče naokrog in v vsaki stvari vidi igračko :) Vzreditejica je napisala, da še ko   gredo vsi ostali jest, ona še malo skače okoli, se igra z repki ostalih mladičkov in jim "teži"  ;D

Pa še nekaj... za našo ptičarko sicer ne bi mogla reči da je mirna (sploh zunaj) je pa precej boječa. Mislite, da bi bilo potem bolje Ivy, ali še eno malo zadržano ptičarsko ritko?

lp, Nina



CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #138 : 14 Junij 2009, 01:45:32
Vaša posvojenka je verjetno plašna zaradi kake slabe izkušnje v življenju in ne že od rojstva. Večina ptičarjev je zelo aktivnih, tudi tisti, ki se zdijo v leglu bolj leni.

Ife bo verjetno lažje vodljiva in ker ne mislite loviti z njo najbrž za vas boljša izbira. Pomembno je ali je samo mirna, ali tudi zadržana do ljudi. Prav tako je pri Ivy potrebno ugotovit, če išče stik s človekom sama ali jo je treba precej animirat, da je pozorna na ljudi.

Taka kot je Ivy je bila naša Cuba, ko je bila še v leglu in smo imeli kar dosti dela z njo, predvsem s koncentracijo na vodnika. Za hrano ji ni bilo mar in dokler nismo odkrili žogice jo je vse drugo bolj zanimalo. Za delo v lovišču je sicer super, ker veliko sama dela in je zelo vztrajna, v zelo urbanem okolju se pa ne počuti najbolje, sploh če mora biti pri miru.

To so sicer samo naše izkušnje, odločitev je seveda vaša. Se da pa z vsakim psom s primernim pristopom doseči marsikaj.

Pa lepo bi bilo videt še kako slikco vaše posvojenke, da ne bomo govorili samo o mladičku  ;)


fay

  • *
    • Prispevkov: 146
    • Točke: 0
Odgovori #139 : 14 Junij 2009, 08:42:57
Najlepša hvala za odgovor :)

Seveda se bom še pri vzrediteljici pozanimala kako je z njima, najbrž bo čez nekaj dni to že bolj vidno. Vedno pa je fajn dobiti več mnjenj :)

Vaša Cuba na fotografijah izgleda tako simpatična :D Še vedno pa mi je najbolj všeč slika tiste "gorske kozice" na skali  :o

No, tole je pa naša lepotička:
http://www.e-fotografija.com/galerija/gallery_bigpic.php?id=83422&limit=7&sortby=natecaj_45

lp, Nina



CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #140 : 14 Junij 2009, 15:04:41
Krasna je tale tvoja lepotička, pravi ptičarski "divjak", kot mora bit. Mi prav nič plašna ne izgleda.

Naša Cuba je pa zdaj pri šestih letih ravno prava babnica, ki ima energije še vedno na pretek, samo se je ravno prav skulirala, da je z njo užitek delat.


fay

  • *
    • Prispevkov: 146
    • Točke: 0
Odgovori #141 : 15 Junij 2009, 09:47:11
Hvala :)
Naša je sedaj v puberteti, hehe, mogoče ni ravno pravi čas za mladička, pa ok...bo pa bolj pestro  :D






helca

  • *
    • Prispevkov: 144
    • Točke: 0
Odgovori #142 : 15 Junij 2009, 14:05:22
Vidim, da kar veliko zamujam v tej temi...mi smo v glavnem na terenu pa med knjigami-so se začeli izpiti  :'(

Glede izbire mladička...osebno bi se raje odločila za Ivy, verjetno zato ker sem v lovskih vodah in mislim da je lažje psa "bremzat" kot pa ga rinit naprej (vsaj po mojih dosedanjih izkušnjah).Je pa res kar je napisala že CowTarina, da bo Ife verjetno lažje vodljiva. Sicer pa psa naredi vodnik, na svet prinese le zasnovo, od nas pa je odvisno kako jo bomo razvijali,oz. usmerjali  ;)

No pa še nekaj fotk moje še vedno in kljub dejstvu da je ptičar neplavajoče babnice :-[





Divjaki ::)






efica

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • Kika's Point Weimaraners
Odgovori #143 : 15 Junij 2009, 14:32:05
Prav lepo je vidt tole temo, da je tako oživela :)

Se strinjam s Helco, da je psa lažje bremzat kot pa tiščat naprej...čeprav so NKPji večinoma vsi divjaki in bo Ife morda boljša izbira. Je pa res, da znajo zadeve obrnt in postane Ife mali divji hudiček >:D

Heli je pa lepa babnica - se je kar nardilla, a ne :) Kaj gremo skupaj na eno ne-plavanje? :P

Lp, Eva


CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #144 : 15 Junij 2009, 19:10:33
helca, dobre fotke, res se je naredila tvoja pesjanka.  8) Kako pa se Heli kaj obnaša do male žverce?

Se strinjam z vama, da je za delo bolje imet živahnejšega psa. Ni pa vedno pravilo, da je živahnejši tudi boljši. Važno je, da se ga da zmotivirat. Mene je pri Ivy "zmotilo" to, da ne išče kontakta z ljudmi, vsaj tak občutek sem dobila, ko je fay opisovala obe psički. In iz lastnih izkušenj vem, kako je, če je pes precej svojeglav in moraš vse možne vragolije zganjat, ker hrana ne pali, da pridobiš osnovno pozornost. Seveda se vse da če se hoče. Pri ptičarjih je pa na splošno veliko več verjetnosti, da dobiš divjaka kot lenuha, ko odraste. Tudi jaz ne bi imela kaj počet s psom, ki se kot senca "vali" za mano  ::) Včasih pa na žalost tudi vodnik ni vsemogočen, če pri psu že zasnove pešajo, kljub temu da je lahko zelo aktiven. Pri naši Cubi so bile k sreči zasnove zelo dobre in smo skozi lovsko delo z njo pridobili tudi kontakt, ki ga na agilitiju ni bilo možno. Zato je fino malo povprašat, kakšna sta starša legla po delovnih sposobnostih in načinu dela, strelomirnosti, vodoljubnosti...... Zelo veliko je odvisno od zasnov. V leglu se ponavadi zelo težko oceni, koliko bo pes aktiven ko bo odrasel, to so lahko samo nianse, zelo dobro pa se lahko oceni njegov karakter, reagiranje na okolico in odnos do ljudi (zanimanje, plašnost, zadržanost....)


fay

  • *
    • Prispevkov: 146
    • Točke: 0
Odgovori #145 : 15 Junij 2009, 20:35:15
Hvala vsem še enkrat za nasvete :). Pridejo zelo prav. Sploh ker se počutim malo zgubljeno ob prvem kupovanju rodovniškega psa....

Glede obeh psičk sem izvedela to, da se obe radi igrata z drugimi mladički in igračkami, obe pa tudi obožujeta stik z ljudmi. Vzrediteljica se je pošalila, da je razlika le še v tem, da Ivy najprej nekaj naredi in potem premisli, pri Ife je pa ravno obratno  :D
No, in pa Ife naj bi bila bolj primerna za razstave. Ima nekoliko bolj "strong bones"  :)

Glede njunega dela je že na strani precej napisano...samo kaj ko pol (sploh kratic) itak ne razumem. Se bom še malo pozanimala  :)

lp, Nina

p.s. Zelo lepe slikice... sploh tist pogled z druge slike  :o



helca

  • *
    • Prispevkov: 144
    • Točke: 0
Odgovori #146 : 15 Junij 2009, 21:29:22
Ja Heli se je nardila-malo z odraščanjem, smo pa imeli grozne probleme s hrano :-\ Sprobal smo pomoje vse možne brikete in mislim, da ji taka hrana ne odgovarja-večine sploh jest ni hotla... no pa smo proobal s posebno mamino kuhinjo in to so rezultati :) Zame je še vedno ena glista na štirih nogah ;D

Na (ne)plavanje pa lahko gremo kšn vikend...pa še kšno vlečko bi mimgrede naredl...maš kšno dobro idejo v okolici Ljubljane?
Heli bo šla vrjetno kar na PP letos, tko da lahko vsaj po polju jagam z njo. Sem pa zasledila v reviji ptičarji, da ima Helina sestra tudi opravljeno "samo" PP, mogoče pa tud ona ne plava ::)

Hvala,fay. :) neglede na to, kaj bosta  psičko počeli v življenju, je potrebno delat,delat in še enkrat delat-in predvsem ne obupat ;)
Če sedaj pomislim,koliko živcev mi je požrla Heli me skoraj mine da bi še kdaj imela ptičarja, potem pa vidiš rezultate svojega dela in vloženega truda...čeprav plavala vrjetno ne bo nikoli ima pa zato super nos, stoji na žival in je vedno bolj ubogljiva, poleg vsega pa zna en kup trikcev ki nas spravljajo v smeh :)

Lp,Katarina&Heli



CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #147 : 15 Junij 2009, 21:55:53
helca, vidve sta itak dali že celo ptičarsko univerzo skozi, sploh glede plavanja. Res škoda, da ne gre pa ne gre. Malo imam na sumu tudi gene, ker so imeli tudi polbratci od Heli iz prejšnjih let težave z vodo in še z občutljivostjo na strel. Kaj pa vem, al jim pa samo klima v Ljubljani in okolici ne ustreza  ::)

Super da gresta na PP! Tam bosta itak razturali. Ti ne razumeš, Heli si noče nohtkov zmočit  ;D

fay, če si obe psički želita kontakta s človekom je čisto vseeno za katero se odločiš. Mogoče bo pa ta prava tista, ki bo tebe izbrala in ne obratno  ;)


Tukaj je pa še ena slikca našega morskega psa (bolj blesave face res ne bi mogla nardit):




Pa še malo poziranja na polju:



helca

  • *
    • Prispevkov: 144
    • Točke: 0
Odgovori #148 : 15 Junij 2009, 22:17:11
Ja mislim da mamo kr doktorat iz učenja plavanja. Res ko ne gre nikakor dobivaš take ideje,da se včasih zamisliš nad svojo psiho ::) Najhuje je to, ko vidiš, da se pes ne boji vode ampak enostavno ne skapira sistema...in tukaj so pomoje res geni tisti, ki morijo njeno vodoljubnost-Heli zdaj trenira skoke v vodo in je ravno zaradi tega glavna atrakcija na vaškem kopališču :) Je pač pametna in ve, da če ne skoči dovolj daleč v vodo enostavno ne pride na drugi breg :P

Sem prej pozabila odgovorit glede obnašanja do žverce...Heli jo v glavnem ignorira, ker ima preveč svojih opravkov na sprehodu, je pa takoj ljubusumje, če se preveč začnem s tamalo ubadat ;) Sicer pa ko tamala sprovucira igro ni problema in smo takoj v akciji, samo treba je malo paziti, ker nima ravno občutka za igro z majhnim hudičkom. Včasih se malo spozabi in s taco preveč useka po njej, ampak k sreči je Kora taka pogumna baba da sploh ne pomisli, da se ne bi zase postavila  >:D Na zadnjem sprehodu je tamala totalno sesula Heli in sicer tko, da se je kar direkt na vrat obesla in začela trest-poosebljen hudičk je  ;D

Lp,Katarina&Heli



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #149 : 15 Junij 2009, 22:23:05
helca, vidve sta itak dali že celo ptičarsko univerzo skozi, sploh glede plavanja.

Na kake načine ste pa poskušali? Mam enga neplavalca doma, pa bi ga res rada v vodo spravla. Sicer ni ptičar, poskusla sem že tud praktično vse, sam kaka nova ideja bi pa mogoče prav prišla  :)